Zacinam stavet a nevim jak na to

Odpovědět
Aitav
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 2. 2016, 10:26

28. 2. 2016, 10:52

Zdravím, přemýšlím o stavbě cnc frézy na dřevo a plast, ale je tu problém jsem absolutní lajk a nevím jak na to, zajímalo by mě na kolik by mě to vyšlo a celkově jak na stavbu?
Dále by mě zajímalo zda jde k tomu použít Arduino?



Děkuji :D
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

28. 2. 2016, 11:02

si vždycky říkám, že by novým uživatelům mělo být zakázáno tak 14dní přispívat do fóra.. jakmile uplyne 14dní, nebo ještě lépe třeba bude přihlášen 20hodin a bude aktivně číst tak mu bude povoleno přispívat.. odpadlo by mnoho každý týden se opakujících témat o ničem..

to byla jen taková moje myšlenka k zamyšlení.. :D

a tobě dám radu ČTI, ČTI a ČTI a nenech se odbýt takovýmto stylem komentářů, které budou přibývat.. ale už to tady prostě všichni známe.. chceš obrábět železo, možná za týden se spokojíš z hliníkem a nakonec nepostavíš stejně nic nebo to bude řezat tak balzu.. začneš na rozjezdech velikosti skříně a postupně budeš ubírat.. začneš na sešroubovanejch profilech a podepřenejch tyčích, pak přes svařence atd.. začneš na rozpočtu pár tisíc a jakmile skončíš na reálném rozpočtu tak to vzdáš.. to je tady prostě každý měsíc několikrát.. tak se neuraž tímto komentářem, který neřeší tvé otázky..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Aitav
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 2. 2016, 10:26

28. 2. 2016, 11:13

Díky za odpověd
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

28. 2. 2016, 11:46

Můj první příspěvěk spatřil světlo světa po pěti letech od registrace, ale klidně to mohlo ještě počkat. :D
www.mosaznevyrobky.cz
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

28. 2. 2016, 1:09

origosch píše:Můj první příspěvěk spatřil světlo světa po pěti letech od registrace, ale klidně to mohlo ještě počkat. :D
Tak já jen 8 měsíců....
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

28. 2. 2016, 8:46

Ahojky ,
dva roky mi trvalo než jsem se odvážila něco napsat ...
ze začátku jsem si vytkla za cíl přečíst vše o frézkách a "vybrat si vhodnou k napodobení" ...
Pak jsem pokračovala na další vlákna až jsem přečetla vše a již se zabývala jen nově příchozími příspěvky ...
Po těch všech letech jsem s hrůzou zjistila že mám přes tisíc připodotknutí nechci to ani nazývat příspěvky :wink:
frewill
Příspěvky: 155
Registrován: 28. 1. 2012, 2:07

29. 2. 2016, 12:06

Aitav píše: Dále by mě zajímalo zda jde k tomu použít Arduino?
Arduino používám od počátku na svém poslepovaném CNC, bral jsem to jako nejlevnější USB interpolátor. Bylo naprosto vyhovující až do doby kdy jsem si pořídil "profi" 2,2KW vřeteno. Od té doby během frézování častokrát ztrácím komunikaci s PC. Důvod jsem zatím nezjistil, možná konektor, možná se budu muset zamyslet nad kabeláží a stíněním.

Toto fórum je plné skvělých rad a ideí, které z naprostého začátečníka mohou udělat profíka. Je to ale na hodně dlouhé zimní večery to tady vše pročíst. Nadšený kutil "bez citu" nikdy neuvěří, že na šuplíkových pojezdech se ocel neobrobí - tuhle cestu si musí projít asi každý, kdo nestál u žádné mašiny.
Proto nováčkové studujte, než se začnete ptát, a vy profíci buďte trpěliví, však se to taky naučíme.
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“