C10-ER20A-100L - jak je to vlastně myšlený?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 3. 2016, 12:37

RaS píše:máš tam prostě konstrukční chyby, vnitřní kroužky ložiska musíš mít fixovaný, třeba nějakou distanční trubkou, vnější kroužky ložiska musíš mít rovněž na jedné straně fixované a na druhé straně axiálně volné, to ta tvoje konstrukce neumožňuje.... proč jsi hledal to moje téma kde je popsáno co, jak a proč a pak to takhle celý skurvíš?
Přiznám se, blbě jsem pochopil to stahování vnitřních kroužků, myslel jsem, že mezi nimi je nějaká fuga a stahováním se vymezuje vůle, proto jsem nakreslil, co jsem nakreslil. Díky za vaši svatou trpělivost. Btw. tvůj postup by myslíš byl realizovatelný 1:1 i na této hřídelce? Přijde mi, že bych na konci byl na nějakých 6-7mm průměru, což by už asi bylo dost málo, ne?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

18. 3. 2016, 12:50

pokud nemáš možnost vyroby těch rozpěrnejch kroužku ,tak kup nejlevnější ložiska co seženeš a použij je jako ty kroužky. už jsem to tak jednou dělal. nic přesnější bez brusky doma stejně neuděláš. a třeba 3 ložiska za 50kč tě už nezabijí...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

18. 3. 2016, 12:52

RaS píše:.... proč jsi hledal to moje téma kde je popsáno co, jak a proč a pak to takhle celý skurvíš?
protože to skurvit jde ,a většina si myslí že to jde udělat líp a jednoduše :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 3. 2016, 12:56

chraň bůh, akorát to chci na malou zátěž, tak jsem myslel, že to nemusí bejt úplně ultimátní (a jak píšu vejš..)

@Kvako1: dík za tip!

@picom, fmodel: taky díky krz to krytování.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

18. 3. 2016, 1:05

nemam po ruce pytlik, tak jen slovne, nejjednodusi vyroba: vezmi neco a udelej v tom diru pro loziska skrz, potom udelej na vysku predniho loziska zapich pro segrovku, niainstaluj segrovku, pak predni lozisko, ktere pritlacis k segrovce nejakou prirubou, prostrc tycku, na ni distancni krouzek, na nej zadni lozisko a celou sestavu pres hridelku stahni
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 3. 2016, 1:22

Rozumim i bez pytliku, dík :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 3. 2016, 2:31

já tam popisoval řešení dvě.. jedno které je uplně správně,ale znamená úpravu té hřídelky.. což je dost nákladné.. a druhé řešení kdy se to jen naskládá na sebe a stáhne tím šroubkem vzadu.. sice se mi to moc nelíbí.. ale bude to levné a funkční..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 3. 2016, 2:53

Aha, našel jsem, dík!
RaS píše:Předmět: Rotační matice
když bych se chtěl vyhnout úpravě hřídele tak by mě napadlo jednodušší řešení než zalisovanej kroužek, udělej si vzadu v té díře závit a stáhni to všechno najednou.. dvě ložiska rozpěrná trubka další ložisko a řemenice vzadu opěrná podložka a stáhni to šroubem do osy hřídele bude to taky asi nějak funkční (dokud se ten šroub nepovolí),ale nikdy nedosáhneš na přesnost toho řešení kdy budou stažené pouze ty dvě přesná ložiska tak jak jsem to nakreslil..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

18. 3. 2016, 4:53

filla píše:nemam po ruce pytlik, tak jen slovne, nejjednodusi vyroba: vezmi neco a udelej v tom diru pro loziska skrz, potom udelej na vysku predniho loziska zapich pro segrovku, niainstaluj segrovku, pak predni lozisko, ktere pritlacis k segrovce nejakou prirubou, prostrc tycku, na ni distancni krouzek, na nej zadni lozisko a celou sestavu pres hridelku stahni
Prosím až půjdeš kolem špajzu, zkus tam nějaký pytlík najít.
Díky.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 3. 2016, 5:25

Chápu takto:
mouka_filla.png
Nevim toho zatim moc o segrovkách, takže nemusí bejt zrovna moc realistická. Šrouby na přírubě jsou taky jen nastřelený, asi je bude potřeba zapustit i přírubu bude potřeba promyslet, aby se dal na vřeteno nasazovat utahovací klíč.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

18. 3. 2016, 5:59

Thomeeque: Zhruba takhle jsem to chtěl udělat, jen bych použil jenom jedno 3200 a místo segrovky bych udělal díru s osazením.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

18. 3. 2016, 6:03

Thomeeque píše:Chápu takto:
mouka_filla.png
Nevim toho zatim moc o segrovkách, takže nemusí bejt zrovna moc realistická. Šrouby na přírubě jsou taky jen nastřelený, asi je bude potřeba zapustit i přírubu bude potřeba promyslet, aby se dal na vřeteno nasazovat utahovací klíč.

T.
A proč tam chceš mermomocí cpát ta dvouřadá ložiska ? podel mě titoakorát bude zvyšovat tření a tím i oteplování
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 3. 2016, 6:30

už to začíná bejt konstrukčně lepší.. nicméně já bych to nezabil segrovkou (to tak někam do kombajnu) ale dorazil to na soustružené osazení,a zadní ložisko bych dal menšího průměru aby se to dalo točit jednoduše najednou z jedné strany a určitě bych tam nedával dvě dvojitý ložiska to je taky konstrukčně blbost.. dal bych dvě kosoúhly jednoduchý proti sobě ..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

18. 3. 2016, 6:36

Ano, soustružené osazení a menší zadní ložisko. Já použiju 3200 a 6000 (protože je mám jako šuplíkovky, tak ať se neflákaj)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

18. 3. 2016, 7:06

RaS píše:už to začíná bejt konstrukčně lepší.. nicméně já bych to nezabil segrovkou (to tak někam do kombajnu) ale dorazil to na soustružené osazení
Myslíš, že ta segrovka je hodně špatně? Co tam třeba udělat ten vnitřní zápich širší (což nakonec asi udělám snadněji) a dát tam těch segrovek víc?
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“