C10-ER20A-100L - jak je to vlastně myšlený?

Odpovědět
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

26. 3. 2016, 5:19

Jen male OT .. co vsici blbnete s kosouhlyma loziskama (stykem):), ktery jsou radialne-axialni a urceny k prenaseni uz celkem velkych axialnich sil.
Prece kdyz vemu dve klasicky loziska (nepomerne lacinsi), dam mezi vnejsi ci vnitrni krouzky podlozku z planzety, stahnu to na hrideli matkama jsem bez vuli taky a za par kacek :idea: :!: , ty sily co potrebuju na drivi a balzu mi to ustojilevou zadni, ze jo:).

Kdyz bych chtel ohrabavat hlinikovy slitiny, potazmo zelezo poradny dospely vreteno a kuzelikovy loziska + morse kuzel jako na strojni frezce a nebudu o tom mudrovat ani vterinu, ze :D ..
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

26. 3. 2016, 5:59

TimeCop píše:Jen male OT .. co vsici blbnete s kosouhlyma loziskama (stykem):), ktery jsou radialne-axialni a urceny k prenaseni uz celkem velkych axialnich sil.
Prece kdyz vemu dve klasicky loziska (nepomerne lacinsi), dam mezi vnejsi ci vnitrni krouzky podlozku z planzety, stahnu to na hrideli matkama jsem bez vuli taky a za par kacek :idea: :!: , ty sily co potrebuju na drivi a balzu mi to ustojilevou zadni, ze jo:).

Kdyz bych chtel ohrabavat hlinikovy slitiny, potazmo zelezo poradny dospely vreteno a kuzelikovy loziska + morse kuzel jako na strojni frezce a nebudu o tom mudrovat ani vterinu, ze :D ..
Jen tak mimochodem to kosouhle v kvalitě toho běžného o kterém pises stojí taky pár korun. ..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

26. 3. 2016, 6:12

TimeCop: Já jsem k té volbě ložisek došel poměrně sofistikovanou metodou .......... prohledal šuplíkové zásoby a vzal jsem co tam bylo. Je to docela levné řešení.
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

27. 3. 2016, 7:09

QNX píše:TimeCop: Já jsem k té volbě ložisek došel poměrně sofistikovanou metodou .......... prohledal šuplíkové zásoby a vzal jsem co tam bylo. Je to docela levné řešení.
A tak to by slo :D ..
-------------------------------------------

Faktem je kluci, ze dneska se prodavaji tuzne "kvality", coz mi pripomnelo, ze jssem pred dvema dny obrzel pilu Proma PPK115U (U=uhlovaci), rikam si, priplatim si za masivni ram, ta 90-ka je jen takova hracka:)..

No a stejne prisel pukly ram ve vyztuhach mezi casti se sverakem a tocnou s ramem, trhliny z fabriky, zasplichany barvou, proste nezajem, vic drobnych jeste neznamena vetsi kvalitu:).
Tolik ke "tridam kvality", je m jasny, je to hobby trida, ale arogance nekterych "vyrobcu" (jejich vystupnich kontrol najme) asi fakt nzna mezi :-).
Samoze reklamuju za 12 tycek :-).
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

27. 3. 2016, 11:24

Ahoj,
mouka_2x7200_1x6000.png
Ty "distanční" ložiska, pokud bych se pro tuto cestu rozhodl, jste asi mysleli rozebrat ne cpát je tam celý, počítám?

Nemělo by smysl dát na konec ty 6000ky dvě (kvůli rozložení radiálního tlaku z řemenice)?

Dají se koupit nějaký přesný tenký podložky (mezi 6000 a taper)?

Pokud bych zajistil nějakej průfuk vzduchu krz vřeteno směrem k nástroji (primárně kvuli chlazení), nechránilo by mě to před bordelem? Připadně jak na ten labyrint s pístním kroužkem?

Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

27. 3. 2016, 11:36

Konstrukčně by to šlo ,ALE zapracuj na labyrintech.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 3. 2016, 8:43

Dík. Jeden z mých dotazů byl, jak na labyrint s pístním kroužkem, šlo by to nějak specifikovat, trochu mě nakopnout správným směrem? Myslim, že jsi to popisoval u TrustJawy, ale to už je asi pryč. Ď, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2016, 10:20

Thomeeque píše:Dík. Jeden z mých dotazů byl, jak na labyrint s pístním kroužkem, šlo by to nějak specifikovat, trochu mě nakopnout správným směrem? Myslim, že jsi to popisoval u TrustJawy, ale to už je asi pryč. Ď, T.
ten u tebe nelze použít protože malé pístní kroužky co znám maj průměr 32mm a ty potřebuješ tak 25mm ,tak že jedině něco standartního.
Nemám přesný míry tak jsem něco škycnul ,když hodíš rozměry překreslím to.
Přílohy
labyrint.IGS
(557.66 KiB) Staženo 171 x
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 3. 2016, 10:37

Díky moc, kamsi ještě vyrážíme, až to všecko dovymrskám, nastuduju :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 3. 2016, 11:08

fmodel píše:Nemám přesný míry tak jsem něco škycnul ,když hodíš rozměry překreslím to.
mouka_2x7200_1x6000_koty.png
Další kóty k ložiskům:
7200
6000

Vnější rozměry pouzdra nejsou ještě daný, jen bych tam chtěl mít na začátku (cca 20mm) válec o průměru 43mm kvůli držáku.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

28. 3. 2016, 7:02

a co bys jako chtěl ofukovat vřetenem? podívej se jak se to řeší u profi vřeten, myslíš že js schopen to dobastlit do tohohle? ber to tak že máš nejlevnější srágoru vřeteno co se dá koupit tak po tom nechtěj něco profi.. když chceš ofukovat vřeteno, řeš to externě pomocí toho přítlačného kroužku spodních ložisek.. udělej mu labyrint trysky a ofukuj to přímo jedním jediným dílem, který budeš stejně vyrábět.. to nestojí nic a nemusíš řešit nic co bys stejně vřetenem nedotáhl do konce..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 3. 2016, 7:18

Asi jsem se špatně vyjádřil a ty jsi mě tím pádem asi úplně nepochopil. Skoro mám pocit, že něco jako řeš to externě pomocí toho přítlačného kroužku spodních ložisek.. udělej mu labyrint trysky a ofukuj to přímo jedním jediným dílem, který budeš stejně vyrábět.. jsem plánoval. Rozhodně ne úpravu samotné C10-ER20A-100L srágory. Jestli ti teda správně rozumim.
Naposledy upravil(a) Thomeeque dne 28. 3. 2016, 7:21, celkem upraveno 1 x.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2016, 7:20

Thomeeque píše: Vnější rozměry pouzdra nejsou ještě daný, jen bych tam chtěl mít na začátku (cca 20mm) válec o průměru 43mm kvůli držáku.
Kolik je průměr toho prodloužení (ta válcová plocha co se šroubuje matka kleštiny)
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 3. 2016, 7:37

fmodel píše:
Thomeeque píše: Vnější rozměry pouzdra nejsou ještě daný, jen bych tam chtěl mít na začátku (cca 20mm) válec o průměru 43mm kvůli držáku.
Kolik je průměr toho prodloužení (ta válcová plocha co se šroubuje matka kleštiny)
Moje šupléra ukazuje 24.96mm. Pak jsou tam ještě dva výbrusy (?) proti sobě pro utahovací klíč 22mm o dýlce 8mm (viz. obr).
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2016, 8:24

Jednoduchá verze asi takhle
Přílohy
vřeteno TOM.IGS
(3.99 MiB) Staženo 124 x
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“