mikro kaliaca-zihacia pec

bronek999
Příspěvky: 521
Registrován: 6. 3. 2014, 6:50

29. 3. 2016, 5:09

Kupil som tento obvod.http://m.aliexpress.com/item/3230709969 ... platform=y
Je presny, pripaja sa cez spi rozhranie. Pouzivam rovnaky v diy reflow peci a pracuje sa s nim jednoducho.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

29. 3. 2016, 7:50

Hoj,
Pavlaxy nic osobního.

odkaz na sadu regulatoru jsem daval na první straně. Schvalně jsem tam nedával konkrétní , aby se toho někdo nechyt....pozor jsou tam čidla i na 400st. ja budu asi kupovat J do 1350st , v krajním případě K do 1250st.c
indukční ohřev si na kalení nějak neumím představit. nevím jak to funguje.

pokud to chcete rychle stačí zaplatit rychlé poštovné 5 dolarů navíc nikoho nezabije.... nebo objednávat z eu. tam je to pak ale drašší cca dvojnasobbek.

dík za odkazy na dráty, našel jsem výrobce na SK. spirála cca 5-10Eur, moc se mi to ale nezdá. chtěl byc skusit navinout si je sám.
Jinak včera jsem se díval na tohle:
http://www.kntl.cz/produkty/produkty-pr ... pne-moduly" onclick="window.open(this.href);return false;
To vypadá hodně dobře , uvídím jaka bude cena.

Uvidím jak to všecho dám papirově dohromady , jaká vyjde cena atd.. pokud to bude zajímavé tak budu stavět, pokud ne tak koupim hotovou pec. den své práce si cením na min.4k takže kalkuluji i stím


Tomiku: bastlit všechno se nevyplatí . něco se vyplatí prostě koupit. někdy se totiž stane že bastlíš, bastlíš a nakonec zjistíž že za ty prachy a čas co jsi tomu věnoval jsi mohl mit profi výrobek a ještě mít čas na něco jineho...
Je to samozřemě ale každého věc ...Myslím to v dobrém.. a taky si z něčím musime občas hrát... tomu rozmim.
Samozřemě děkuji za každou radu a pomoc všem..
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

29. 3. 2016, 8:12

Tak vidíš že sem nedávám brak ....
:D :P
na ceny jsem také zvědavá ...
:twisted:
k tomu "bastlení" můžeš to také provozovat jako sebezaměstnání se ,
nemusíš chodit vydělávat do práce na platbu za výrobek ,
ale výrobek si vyrobíš - myšleno obecně samozřejmě že ...
:)
ostatně celé C-N-C je o tom ................
A neodolám s jedním příběhem který jsem doma slyšela ,z první republiky ...
Bylo ,nebylo , no ano spíše nebylo ,hlavně práce nebyla ani pro čerstvého absolventa architektury .
Pan stavitel šel proto pracovat do cihelny s tím že místo platu dostane "zkažené" cihly -jinak to nešlo .
Plán na vlastní dům měl hotov a tak se mu podařilo nakonec stavbu zrealizovat .
Půlky cihel schoval pod omítku .
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

29. 3. 2016, 8:45

indukční kalení ...
maxresdefault.jpg
b7_3.jpg
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

29. 3. 2016, 8:56

Jak se u toho určuje teplota? Podle barvy?
Termoclankem to asi nepůjde
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

29. 3. 2016, 9:07

tohle není kaleni, to bude asi kovaní, jak chceš takhle dodržet teplotu... prostě si neumim představit jak bys tam měřila teplotu pokud se nahříva indukcí matroš. jako kovarna to asi pujde.. možná i ta tavba by šla...
tohle se na pec prostě nehodí...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2016, 9:22

Kvako1 píše:tohle není kaleni, to bude asi kovaní, jak chceš takhle dodržet teplotu... prostě si neumim představit jak bys tam měřila teplotu pokud se nahříva indukcí matroš. jako kovarna to asi pujde.. možná i ta tavba by šla...
tohle se na pec prostě nehodí...
Přesně takhle to funguje ,předehřev k tváření ,změkčení materiálu (né přesně definované žíhání) u HIWINu v Brně tak upravujou konce na obrábění kul šroubů.
Kalit s tím jde jen velmi omezeně protože nejde regulovat náběh a výdrž na teplotě v dané přesnosti.
Tavení není problém až na slitiny Al tam je to velmi nevhodné.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

30. 3. 2016, 3:49

Osobně to nepotřebuji ...
Nejspíš optickým pyrometrem a obestavět klasickou pecí pak se to regulovat asi dá ,když se to v praxi používá ..
Povrchově kalená lože jsou indukčně příložnou tvarovanou cívkou ...lože definovaně projíždí pod cívkou pak jede pod sprchu...
Ozubená kola -zakalené zuby ,zase tvarovanou cívkou ...
Ostatně jen jsem zprostředkovala základní informace ...
Konkretní technologie je dost problematická na odladění a do továren se dnes moc nedostanete ...
http://indukce.cz/new/2015/10/04/civky/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.galvamet.cz/sluzby/vysokofre ... ove-kaleni" onclick="window.open(this.href);return false;
P2226338.JPG
02povrkal.pdf
(2.56 MiB) Staženo 435 x
Přílohy
stažený soubor.jpg
stažený soubor.jpg (8.98 KiB) Zobrazeno 3866 x
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

8. 4. 2016, 3:34

Hoj,
takže: z kntl jsou ty bloky moc velké a o ceně se semnou ani nebavili. odkazali mě na kntl.com a to jsem se vykašlal.
cihly JM se ve vědších blokách vyrábí jenom na zakázku po paletách. Takže do úvahy připadají jenom malé rozměry 230x114x64 cena bez daně 62kč

takže jsem všechno spočítal a material celkově mě vyjde na cca 20k takže budu stavět.
Stavět budu kelimkovou pec na objem 100 litru.
termočlánek K by měl dorazit z anglie za týden. drát , korálky, svorkovnice, bužírka atd..ze slovenska cca taky za tyden. cihly budu kupovat v Praze.
jediné co už je doma je regulator omron E5EN.
Tady jsem ale podcenil nastavování, zatím nejsem stoho moc moudrej mám jenom anglickou příručku.
Má to skoro 400 stran. jediné co jse našel v češtině je katalogový produktový list cca 21 stran .podle toho to ale asi nenastavím.

Otázka zní: nemá někdo tenhle regulátor ? nepomohl by jej nastavit, nebo nemá někdo uživatelskou příručku ? Je to typ E5EN , příručka je ale stejná ke všem regulatorům řady E5_N
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“