Odchylka při pohybu

Odpovědět
fullczech
Příspěvky: 52
Registrován: 5. 4. 2014, 7:24

16. 6. 2016, 5:50

Zdravím všechny,

konečně jsem dostavěl něco co vypadá jako tako trochu CNC frézka. Ale ted při oživení a různých pokusech mě frézka trochu začíná blbnout.

Když jsem dal pohybovat pouze osu X na trase X0 a X80, několikrát za sebou, tak začíná docházet k tomu, že se X0 posunuje do mínusu. Ale MACH se tváří, že je včše OK a X0 je pořád na stejném místě.

Elektroniku mám: http://www.ebay.de/itm/CNC-3-Axis-Achse ... Sw4UtWRVw-" onclick="window.open(this.href);return false;
Krokové motory Microcon SX24-3341
Posuvy jsou podepřené tyče
Trapézové šrouby pr. 20 stoupání 5 mm s maticeme z termoplastu

Ovládání je přes MACH3, kde mám nastaven STEP na 800 (1/16 mikrokrokování)

Nevíte čím by to mohlo být? Díky za rady
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

16. 6. 2016, 5:55

buď ztráciš kroky nahodile (třeba přetížením motorů, drhnutím případně jiným mechanickým problémem, nebo problémem v driveru.. délka kroků na hranici atd) a nebo je ztrácíš systematicky třeba vždy jeden při každé ztrátě směru.. to musíš nejdřív zjistit kde k tomu dochází.. dost často se stává ta druhá varianta, která je způsobena tím, že to reaguje až na sestupnou hranu a vždycky jeden krok ztratíš.. dá se to celkem snadno odsledovat.. ty mechanický ztráty kroku je větší oříšek.. che zkoušet jestli to dělá jen jedna osa nebo víc, měnit drivery jestli se přesune problém na druhou osu a postupně přijít na to kde je problém..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“