Rázová vlna

Odpovědět
Vasek
Příspěvky: 199
Registrován: 22. 3. 2008, 9:19
Bydliště: Nymburk

20. 11. 2016, 2:04

Už delší dobu mne trápil tenisový loket, zatím nejvíce mi pomohla terapie rázovou vlnou, skoro tisíc korun za jednu terapii se mi zdá docela dost. Proto mě napadla možnost, vyrobit si vlastní zařízení pro domácí použití. Zařízení funguje na stlačený vzduch, který vystřeluje náboj, jenž naráží do transmitteru (přenašeče). Následkem úderu vzniká vlna, která se rozbíhá paprskovitě, rozšiřující nebo zužující se (v závislosti na použitém transmitteru) v kůži a dalších hlouběji položených tkáních.
Kompresor mám, ale nevím jak zkonstruovat aplikační pistoli, která má i tlumení rázu aby se to dalo držet v ruce- viz foto a odkaz. Síla a počet ran za minutu se reguluje tlakem vzduchu
http://www.levitas.cz/princip-razove-vlny/" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
rRV.png
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

20. 11. 2016, 2:35

Stačí si vyrobit parní stroj dle návodu pana Šedého a nemusíš nic dalšího řešit. :D
Pak stačí sedět u puštěného parního stroje, popíjet lahváče a mládnout a mládnout. A nezapomenout na pánvičky. :D
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 11. 2016, 5:02

Nemocnice to vylozene miluji, je to skvely a rychly prijem bez nutnosti aplikace lekarem. Pojistovny prekvapive tuto hru proplaci. Dal jsem kuru na bolava zada a zadny zazrak se bohuzel nekonal. Mam obavu, ze vypocet podobneho zarizeni amplituda/energie/atd. bude v hobby podminkach dost slozite, pokud tim neplanujes zenu zabit :-)
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2016, 5:08

A magneto-terapii jsi nezkoušel? Ta se dá zbastlit vcelku jednoduše.
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“