Dobry den, chci zacit stavet cnc frezku

jeykey
Příspěvky: 114
Registrován: 25. 8. 2014, 8:02

4. 9. 2018, 4:49

To Mex: double jistota pro počítač :)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 9. 2018, 4:55

Jojo. A degradace vlastností elektroniky u SW krokování tak na třetinu, u nějakého SmoothStepperu nebo Mesy třeba na desetinu.
A to se vyplatí.
;-)

PS. Píšou "C-grade optrons", tak předpokládám, že tam jsou běžné 4-pinové optrony. Z fotky to není poznat. Pokud by tam byly rychlé optrony s integrovaným přijímačem, tak pak by k degradaci parametrů nedocházelo, resp. nemuselo docházet.
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 994
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2018, 4:58

Jo, jsou čtyřpinové (2 vstup, 2 výstup) viz.: Lepší fotka na longs-motor.com.
(Jsem zvědav, jak dlouho bude odkaz fungovat.)
Sarum píše: 29. 8. 2018, 3:12Malou frezku uz tam maj kostrukcne hotovou. Tak vime z ceho budem vychazet.
A budete dělat (mimo těch šroubů) nějaké významnější konstrukční změny v mechanice?

Pokud by měla být stejná, bylo by dobré, kdybys měl pod rukama jeden hotový kus.
Na něm bys mohl popřemýšlet, a taky vlastnoručně vyzkoušet, jak na to půjdou přidělat pohony a elektronika.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
jeykey
Příspěvky: 114
Registrován: 25. 8. 2014, 8:02

4. 9. 2018, 5:41

tak odlaďovat prototyp stejně musí s motorama, nejde mít hotovou mechaniku, zatočit si šroubem a říct si, tak na to potřebuju 5Nm motor, takže má navrženou konstrukci a přibližně přesnou představu, jak silný motory potřebuje, taky je lepší vědět typ motoru, aby mu mohli vypálit nebo vyrobit uchycení těch motorů. Potřebná síla motorů se dá dost přesně spočítat, to není žádná alchymie.
a jak psal Mex, musíš vědět kolik otáček chceš max. používat, já se přiznám, že s těma motorama netočím na horní hranici, takže sem žádné ořezání signálu nezaznamenal.
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“