čím řídit

Odpovědět
Uživatelský avatar
yoda
Příspěvky: 292
Registrován: 30. 12. 2016, 11:44

9. 9. 2018, 9:42

Zkoušel jsem pár hodin pročítat příspěvky ve foru, ale je toho děsný kvantum a nenašel jsem odpovědi na svoje otázky, zkusím cíleně:

1) koupil jsem mechanickou část (stavebnici, složím za pár týdnů při prvním volném víkendu)
2) objednám mezitím 400W servomotory s drivery (nějaký set co k sobě patří)

a na bodě 3 jsem se zasekl

3) Nechci MACH ... a pak znám jen PLANET CNC, EDING CNC, BEAMICON ... z českých GRAVOS a COMETS


Mělo by to dělat jen deskový věci, občas složitější 3D, kde potřebuju trochu rychlejší pohyb. Takže řízení by mělo pobrat dostatek dat, aby to běželo plynule. No a na závěr tam chci dodělat vlastní ATC (jednoduchý vkládání kuželek, žádná divočina)

Poradil by mi někdo vhodné řízení, nemám přehled v tom co všechno existuje. Možná jsem zmínil to nejlepší a nemá cenu hledat dál.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 9. 2018, 9:47

jednoduchy primocary a spolehlivy je gravos
paklize si chces vic hrat, mit vic moznosti, ladit si svoje funkce tak linuxcnc ale pocitej ze se budes muset kolem toho dost naucit a chce to nejaky hardware neni to jen o open source software ale budes potrebovat nejakou mesa kartu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 9. 2018, 10:47

Co je to za stavebnice?
Není použití serv 400W na první mašinu, ještě ze stavebnice, trochu overkill?

Jednoduché a levné řízení GRBL, možnostma neomezené pak LinuxCNC.
Obě varianty jsou zdarma, GRBL na Arduinu, LinuxCNC na PC.
Uživatelský avatar
yoda
Příspěvky: 292
Registrován: 30. 12. 2016, 11:44

10. 9. 2018, 8:34

Mex píše: 9. 9. 2018, 10:47 Co je to za stavebnice?
Není použití serv 400W na první mašinu, ještě ze stavebnice, trochu overkill?

Jednoduché a levné řízení GRBL, možnostma neomezené pak LinuxCNC.
Obě varianty jsou zdarma, GRBL na Arduinu, LinuxCNC na PC.
Mam masinky dve, ale obe tovarni. Jedna ceska na Cometsu, druha velka cinska na Adtechu. ... tahle vykreje jen drobne a slozite veci z laminatu a dreva doma.

Linux z podstaty nedam, jsem windowsovej.

Stavebnice je nemecka Sorotec.

Kdyz to takhle po sobe ctu, asi zavolam p. Nevarilovi a pozadam o dalsi Comets. Je blbost mit na kazdym stroji neco jinyho. Ale chtel jsem neco usetrit, proto jsem polozil otazku.
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“