Domeček na kolečkách

Odpovědět
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

28. 4. 2019, 6:54

Josef píše: 28. 4. 2019, 6:37
No a podle mne suverénně vede Burešova sekta a hned za ní jsou socani.
Není se čemu divit když už je všude jinde plno :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 4. 2019, 6:57

Koukněte do kalendáře. Od revoluce už uplynulo skoro 30 let.
Myslíte, že dneska má nějaký vliv na chování člověka, jestli byl před 30 lety v KSČ/SSM/Pionýru?
Za tu dobu na každého z nás působilo tolik různých vlivů (jestli máme pocit že jsme úspěšní/neúspěšní, jestli podnikáme/jsme zaměstnaní/nezaměstnaní, jaké baby máme, jestli jsme furt doma nebo cestujeme atd.), že vliv nějakého historického členství v nějaké organizaci je proti tomu o ničem.
Já si píšu deník. Když se někdy podívám do zápisů třeba 20 let zpět, tak si občas říkám, co to bylo za vola co to tehdy psal (ale občas si i řeknu, že jsem měl fakt světlou chvilku).
Představa, že když jsem ve 3. třídě vstoupil do Pionýra a líbily se mi budovatelské písničky, tak že jsem odepsanej na celý život - to si teda fakt nemyslím.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

28. 4. 2019, 7:04

Mex píše: 28. 4. 2019, 6:57 Koukněte do kalendáře. Od revoluce už uplynulo skoro 30 let.
To je jednoduchý ,většina zbohatlíků jsou bývalí soudruzi nebo jejich děti ,pokud to nejsou děti tak jsou to různí vychcánci něco jako když se zhaslo za starýho Klause .Těch pár slušnejch lidí kteří zbohatli proto že měli v hlavě srovnáno a přitom zůstali slušní je hodně málo .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

28. 4. 2019, 7:16

Mex píše: 28. 4. 2019, 6:57 Koukněte do kalendáře. Od revoluce už uplynulo skoro 30 let.
Myslíte, že dneska má nějaký vliv na chování člověka, jestli byl před 30 lety v KSČ/SSM/Pionýru?
....
Představa, že když jsem ve 3. třídě vstoupil do Pionýra a líbily se mi budovatelské písničky, tak že jsem odepsanej na celý život - to si teda fakt nemyslím.
Mně už ani nepřekvapuje, když se bavím s bývalým PSákem - záklaďákem, který je přesvědčený, že střílení do lidí, co chtěli emigrovat, bylo v naprostém pořádku! :shock: Nebo když mně tvrdí bývalý komunista, že Lenin i Stalin to mysleli dobře! :shock: Že nás v osmašedesátém zachránili Rusáci před invazí Amíků. :lol: To jsou jasně vymyté mozky nafurt, co jiného si o tom myslet. Komunista, to je diagnóza. A kdo tam byl z prospěchu, tím hůř.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 4. 2019, 7:26

fmodel píše: 28. 4. 2019, 7:04 To je jednoduchý ,většina zbohatlíků jsou bývalí soudruzi nebo jejich děti ,pokud to nejsou děti tak jsou to různí vychcánci něco jako když se zhaslo za starýho Klause.
Korelace není kauzalita.
A ani s tou korelací to (podle mě) nebude tak horké. S tím "co bohatý člověk, to bývalý komunista" to bude dost podobné jako se rčením "co Čech, to muzikant".

A s tím "zhasínáním za starého Klause" to bude mít hodně co do činění s tím, jestli si osobně připadáme jako vítězové nebo poražení své doby. Pokud má člověk pocit neúspěšnosti, tak hrozně rád hledá "externí vlivy", proč on ne když někdo jiný ano.

Na tohle fórum politika asi nepatří (maximálně tak do vlákna "Hospůdka"), tak to nechci moc rozkecávat. Ale zkus se zamyslet nad tím, jak je to možné, že jsme byli jediná postkomunistická země, kde nedošlo k hyperinflaci. Že by to přece jen ten starý Klaus zas nedělal tak blbě?
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

4. 5. 2019, 11:17

A ty akce Z, ono se to třeba nějak dělalo, ale udělalo, a ty věci fungovaly. Dneska ti dotační natahovači nepostaví bez podpory ani lofasa v trenkách. A o tom co to stálo, a co se za stejný věci platí dneska, se ani bavit nemůžem. Tenkrát se postavilo všechno, improvizovalo se, ale bylo to. Dneska by se nad tou točnou sešlo konsílium ing etc etc.. vypočítali by že na to potřebujou 0,5 mil eur, se vším by byl problém... a pak by to stejně přijeli svařovat ukroši a ten strařeček Franta by jim chodil ještě radit, a to že ten mozek měl, dokazuje to, že na tom dodneska jezdíte a hážete z toho šavle :D
Tohle si normálně vytisknu a zarámuju. Smutná, leč svatá pravda. Já sám bych bez nadsázky byl schopen toto postavit znovu od základu, nic komplikovanýho to zas neni, ale jak sleduju co všechno je nutný udělat, kolik lidí přesvědčit, co souhlasů získat, a hlavně co peněz vyhodit z okna aniž by se byť jen koplo do země, je mi z toho doslova do breku a smutně vzpomínám na komunisty... ...teda aspoň na tuto jejich stránku. A závidím teď čongům a jejich odpovědi na jakýkoli můj dotaz - "néni problem, néni problem" :(
Nicméně - Testone má trochu s tou demagogií pravdu. Kdyby se tenkrát angažovali odborníci, tak by se to celé taky prodražilo a nebylo by to postaveno za pouhé dva měsíce (od nápadu po pověšení zámku na dveře). Je to daň za to že se věci dělají správněji, bezpečněji a promyšleněji a je doslova každý drát dohledatelný a zdokumentovaný. Nicméně i tak se nemůžu ubránit pocitu že každý projekt až příliš předokumentovaný. Například teď fakt netuším, proč platíme 150k za studii, jestli to lze postavit, když to tam očividně už 35let stojí... :roll:

Brutal - Koukám jak jelen, ale zas tak nic neobvyklého to není. Čas od času si nějaký pisálek vzpomene že existujeme...

QNX - V zimě hrajeme někdy i Mrazíka, to pak musíme vzadu pomáhat motorům, podkluzujou kola, mrchy... :)

Josef - do volů si nadáváme, ale stejně to děláme, a pokud se nám do toho nikdo nesere, tak jsou nám všichni u pr..e. Někdo rád ve volnu lyžuje, někdo skáče bungee, někdo staví vláčky, my stavíme divadla... :)
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

4. 5. 2019, 11:27

Cjuz píše: 25. 4. 2019, 10:50 Pokud to má být tiché tak bych to dal na "normální" ložisko.
Dělali jsme pilotážní soupravy které vážily 80t, na středu jedno ložisko s ozubením a jeden hydraulický motor.
Nebýt nastartovaného motoru neslyšeli jste nic.

Zvládá to podmínky stavby a nevyvážený stav byl normální - když pilotážní souprava vytahuje pažnice jsou to ohromné síly.
https://youtu.be/mevV0KKyAxg?t=83
Nezlob se na mě, ale točna není bagr. Nebo tedy je, ale bagr o průměru 13m, přičemž největší zatížení je na jedné straně, na okraji. Myslím že tak velký bagr by ložisko z tvého bagru naprosto v pohodě zlikvidovalo. Čili jak velké by pak muselo to ložisko být...? Navíc - válečkový pojezd po obvodě točny defacto takové velké ložisko vytváří ;)
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

4. 5. 2019, 3:55

Pipik píše: 4. 5. 2019, 11:27
Cjuz píše: 25. 4. 2019, 10:50 Pokud to má být tiché tak bych to dal na "normální" ložisko.
Dělali jsme pilotážní soupravy které vážily 80t, na středu jedno ložisko s ozubením a jeden hydraulický motor.
Nebýt nastartovaného motoru neslyšeli jste nic.

Zvládá to podmínky stavby a nevyvážený stav byl normální - když pilotážní souprava vytahuje pažnice jsou to ohromné síly.
https://youtu.be/mevV0KKyAxg?t=83
Nezlob se na mě, ale točna není bagr. Nebo tedy je, ale bagr o průměru 13m, přičemž největší zatížení je na jedné straně, na okraji. Myslím že tak velký bagr by ložisko z tvého bagru naprosto v pohodě zlikvidovalo. Čili jak velké by pak muselo to ložisko být...? Navíc - válečkový pojezd po obvodě točny defacto takové velké ložisko vytváří ;)
To sice není, ale ty stoje vytváří tažnou sílu přes 300kN, a rozhodně se chováním s točnou srovnávat nemůžou. Ta je v porovnáním s tímto prakticky v klidu. Ložiska se dělají do průměru 8m, takže jej jen o tom vytipovat to správné, aby uneslo tu zátěž.
Jestli je to ekonomické posoudit neumím, záleží kolik vyjde to ladění kladek, kolejnic apod.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Permonik
Příspěvky: 379
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

4. 5. 2019, 4:33

Ono není studie jako studie a není odborník jako odborník.
Citují učitele: " Odborník je ten co o dánem problému vi o něco víc než vy."

V tom članku je vidět na fotkách že ten beton je jen tak "nality". Otázka kdyby to stavěli kdysi odborníci, tak se dnes asi neřeší vrzajicí dveře, nesouměrně opotřebované kola, sesedly beton atd.

To je "studie proveditelnosti", za těch 150 tis?

Já už jsem od činanu slyšel, je nám lito neni to vyrobitelne.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

4. 5. 2019, 5:12

Permonik píše: 4. 5. 2019, 4:33 V tom članku je vidět na fotkách že ten beton je jen tak "nality". Otázka kdyby to stavěli kdysi odborníci, tak se dnes asi neřeší vrzajicí dveře, nesouměrně opotřebované kola, sesedly beton atd.
A tohle zase odporuje teorii o fantastických projektech v akci Z :)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 5. 2019, 6:22

Josef píše: 4. 5. 2019, 5:12 A tohle zase odporuje teorii o fantastických projektech v akci Z :)
Nebyly fantastické, ale byly. Bylo to něco jako když si doma amatér doma vrtačkou a pilníkem něco ušudlá. Ano, na nějakém centru by to možná bylo krásnější, ale on to potřebuje a vhodné centrum prostě nemá.
Tím rozhodně nechci říct, že totáč bylo to správné zřízení. Ale naučil nás umět si pomoct, improvizovat a často i z hovna uplést bič.
Vždy si na to vzpomenu, když se dívám třeba na dokumenty o Fukušimě. Při vší úctě, kterou k Japoncům mám, tak zrovna schopnost improvizace mezi jejich vlastnosti nepatří.

K té studii proveditelnosti - to je moderní a prý to žene lidstvo vpřed. Už prý nemáme budovat průmyslovou ekonomiku, ale ekonomiku služeb. Takže tady je hned pěkná ukázka. Udělá se studie proveditelnosti (služby). Pak zasedne komise, která to bude posuzovat (služby). Pak se objedná oponentní posudek (služby) a provede se srovnávací studie (služby).
No a hned máme částečně vybudovanou postindustriální ekonomiku služeb, protože polovina rozpočtu na dílo půjde to těchto "služeb".
A že při tom nevznikla prakticky žádná reálná hodnota? A koho to zajímá? Však to pak levně povaří Ukrajinci a komponenty levně dodají Číňani. Oni ještě nejsou moderní, a tak zatím ekonomiku služeb nemají vybudovanou.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

4. 5. 2019, 6:35

Mex píše: 4. 5. 2019, 6:22
Tím rozhodně nechci říct, že totáč bylo to správné zřízení. Ale naučil nás umět si pomoct, improvizovat a často i z hovna uplést bič.
Vždy si na to vzpomenu, když se dívám třeba na dokumenty o Fukušimě. Při vší úctě, kterou k Japoncům mám, tak zrovna schopnost improvizace mezi jejich vlastnosti nepatří.

K té studii proveditelnosti - to je moderní a prý to žene lidstvo vpřed. Už prý nemáme budovat průmyslovou ekonomiku, ale ekonomiku služeb. Takže tady je hned pěkná ukázka. Udělá se studie proveditelnosti (služby). Pak zasedne komise, která to bude posuzovat (služby). Pak se objedná oponentní posudek (služby) a provede se srovnávací studie (služby).
No a hned máme částečně vybudovanou postindustriální ekonomiku služeb, protože polovina rozpočtu na dílo půjde to těchto "služeb".
A že při tom nevznikla prakticky žádná reálná hodnota? A koho to zajímá? Však to pak levně povaří Ukrajinci a komponenty levně dodají Číňani. Oni ještě nejsou moderní, a tak zatím ekonomiku služeb nemají vybudovanou.
A proto až na pár výjimek už skoro hov.o umíme ,akorát tlachat o tom jak by kdyby ,jo a ještě máme spoustu překupníků a humanitně zaměřených hov.o platných ...
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

4. 5. 2019, 6:45

fmodel píše: 4. 5. 2019, 6:35
Mex píše: 4. 5. 2019, 6:22
Tím rozhodně nechci říct, že totáč bylo to správné zřízení. Ale naučil nás umět si pomoct, improvizovat a často i z hovna uplést bič.
Vždy si na to vzpomenu, když se dívám třeba na dokumenty o Fukušimě. Při vší úctě, kterou k Japoncům mám, tak zrovna schopnost improvizace mezi jejich vlastnosti nepatří.

K té studii proveditelnosti - to je moderní a prý to žene lidstvo vpřed. Už prý nemáme budovat průmyslovou ekonomiku, ale ekonomiku služeb. Takže tady je hned pěkná ukázka. Udělá se studie proveditelnosti (služby). Pak zasedne komise, která to bude posuzovat (služby). Pak se objedná oponentní posudek (služby) a provede se srovnávací studie (služby).
No a hned máme částečně vybudovanou postindustriální ekonomiku služeb, protože polovina rozpočtu na dílo půjde to těchto "služeb".
A že při tom nevznikla prakticky žádná reálná hodnota? A koho to zajímá? Však to pak levně povaří Ukrajinci a komponenty levně dodají Číňani. Oni ještě nejsou moderní, a tak zatím ekonomiku služeb nemají vybudovanou.
A proto až na pár výjimek už skoro hov.o umíme ,akorát tlachat o tom jak by kdyby ,jo a ještě máme spoustu překupníků a humanitně zaměřených hov.o platných ...
Taky se říká, že malý kšeft je pořád lepší než veliká lopata :lol:
Na druhou stranu, když ty mně natřeš plot a já ti za to posekám zahradu, tak zdechneme hlady oba :(
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 5. 2019, 6:54

Josef píše: 4. 5. 2019, 6:45 Na druhou stranu, když ty mně natřeš plot a já ti za to posekám zahradu, tak zdechneme hlady oba :(
Takže správně je to to tak, že já Ti natřu plot za 100Kč+21Kč DPH a Ty mi posekáš zahradu za 100Kč+21Kč DPH?
Takže výsledek bude stejný, jen oba budeme mít -21Kč (když se to náhodou nesejde v jenom měsíci, vratky dneska berňák prakticky nedává).
A oba jsme udělali kšeft. ;-)
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

4. 5. 2019, 7:03

OT, vtipek na ty vase ekonomicke uvahy :-)

Je líný den v jednom malém městečku. Slunce pálí, ulice vylidněné.
Časy jsou nelehké, všichni jsou zadlužení, lidé žijí na úvěr.
V ten den projíždí městem bohatý turista.
Zastaví se v hotelu, položí na pult 100 eur řka, že si chce prohlédnout
pokoje a strávit tam jednu noc.
Hned, jak turista odejde na prohlídku, majitel sbalí 100 eur a běží
splatit dluh u řezníka.
Řezník bere 100 eur a běží splatit svůj dluh u farmáře vepřů.
Farmář hned běží zaplatit dluh u prodavače krmení.
Prodavač krmení jde zaplatit dluh místní prostitutce,
které se také těžce dotkla hospodářská krize, a začala
poskytovat své služby na úvěr.
Taktéž prostitutka jde splatit dluh hoteliérovi za nezaplacený pokoj.
Hoteliér rychle položí 100 eur na pult, aby bohatý turista nic nezpozoroval.
Ten se vtom okamžiku se objeví a bere si zpět svých 100 eur řka,
že pokoje nejsou vyhovující, a odchází.
Nikdo nic nevyprodukoval, nikdo nic nevydělal, ale celé město je
bez dluhů a vzhlíží do budoucna s optimismem.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“