Portálovka 6000x2200 :)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

19. 6. 2020, 8:58

Milan199 píše: 19. 6. 2020, 8:17

Požadavek zákazníka je jasný ! Přesnost ve stovce ! Oni tím nic nemyslí - nemají totiž ani ánung co to je obrábět ve stovce na rozměru už třeba 200*200. Pro ně to jsou jenom hesla, někde něco slyší a pak to papouškují.
Přesně tak. Nemyslí tím vůbec nic, pač vůbec nevědí že existuje několik přesností. Že je jich víc? No tak všechny musí přesný.
Škoda že jsem si to nenahrál - 6m stůl musí být naprosto přesně přefrézován, na tisícinu přesně. Sice je úplně jedno že ho pak položíš na nerovnou podlahu, to nevadí, tak tam vybetonujem podstavce a ty budou na tisícinu rovně... :roll: A že na ten stůl položíš pracovní desku, která má toušťku plus mínus milimetr? To nevadí, ale stůl musí být naprosto rovně... Ale dyk takový stroje přeci existujou co jsou tak přesný, tak my to chcem taky. A musí to pracovat nejmíň na setinu přesně. Jinak je to na hovno. Ale já vim že na tom budu opracovávat trám na krov, ale musí být naprosto přesně, chápeš?
...Ne, nechápu. Tohle opravdu nechápu... :lol:
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

19. 6. 2020, 9:02

Testone a další - áááno, 6m stroj, napůl dural, napůl železo, napůl pertinax, bez pravítek (netuší co to je) a bez konstantní teploty.... někde bude faaaakt velká chyba. :lol: :lol: :lol:
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5186
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

19. 6. 2020, 9:11

S tema palcema jsi me rozesmal, kdyz mi doklaplo co tim míní. Vidi vic cisilek za desetinou carkou :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

19. 6. 2020, 9:19

jj, palce :)
Tuhle mi došlo proč američani nemůžou mít tak precizní strojírenství jako evropa - měří na palce. Vždycky když vidim videa, jak se někdo může rozmáznout po dílně když nějaký stroj pracuje na "one thou!!!" čili tisícinu palce, wow! to je neuvěřitelný!!! :lol: ...tak když mi docvakne že se defacto rozplývají nad přesností 0,0254mm... :roll:
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

20. 8. 2020, 11:23

Tak nová hlava je zkompletovaná a funguje parádně :)
Je to docela těžkej macek - asi tak jeden sud piva. Ale maso krásně zabralo, vibrace od frézování se poměrně významně snížily. Příště je na řadě nový rameno portálu.
Musel jsem přidělat řemenicím bočnice, nevím proč se větší řemenice nedělají s bočnicemi...
IMG_2267.JPG
IMG_2288.JPG
IMG_2290.JPG
IMG_2292.JPG
IMG_2293.JPG
IMG_2346.JPG
IMG_2350.JPG
IMG_2352.JPG
IMG_2354.JPG
IMG_2358.JPG
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

20. 8. 2020, 7:52

vypadá to hodně parádně , je vidět že jsis s tím vyhrál . až budeš na tom něco frézovat tak prosím o video jak to šlape .
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

30. 8. 2020, 11:31

Tak konečně jsem si vzpoměl na nějaký to videíčko.
Materiál buková překližka 4mm, nástroj klasická truhlářská přímá 4mm 1břit, rychlosti 20000ot/min, posuv 6000mm/min (0,3mm/zub), hloubka řezu 4mm, drážka ...oukej oukej, psal jsem to pro 3břitou vroubkovanou, ale nějak jsem jí nenašel a zapoměl jsem upravit rychlost... Ale dala to :)

https://www.youtube.com/watch?v=ONREOYjFuK0
https://www.youtube.com/watch?v=py9WkQUA484
https://www.youtube.com/watch?v=n8AC-kTkbrI
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

30. 8. 2020, 1:18

Tedy klobouk dolů, jsi borec tohle postavit a dotáhnout do konce.
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

31. 8. 2020, 9:10

A ještě menší výlet okolo celé konstrukce -
https://www.youtube.com/watch?v=1REWeX1iVDk

Jinak základní konstrukční detaily najdete v tomhle vláknu, povětšinou jsme to tu řešili, ale kdyby jste chtěli něco přiblížit, klidně pište, rád odpovím.

-------------- Rád bych vám kluci poděkoval. -----------------

Jo, občas jste osina v zadku když totálně strháte něco s čím se člověk babrá bůhvíkolik hodin :-) ale nutno podotknout, že i když ne úplně vždycky máte někteří pravdu, vždycky aspoň donutíte člověka aby nad tím přemejšlel dál a z jinýho konce. Myslím že v tomto směru tohle fórum plní naprosto svůj účel - dává hlavy dohromady. A o to jde především.
Děkuju všem :wink:

Ale nebojte. Ještě jsme neskončili. Dejte mi chvilku oddech a vyměníme rameno portálu a motory :D
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

31. 8. 2020, 9:30

pěkný, dotáhls to do konce
takových moc není
ze začátku to tak nevypadalo
klobouk dolů
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

31. 8. 2020, 9:44

Pipik píše: 31. 8. 2020, 9:10

Ale nebojte. Ještě jsme neskončili. Dejte mi chvilku oddech a vyměníme rameno portálu a motory :D
jestli to nebude 5osa tak to nestojí za to předělávat :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8873
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

31. 8. 2020, 9:53

Paráda, ten výlet okolo je hodně zajímavý (v jednom momentě i filmařsky, vůbec netuším, jak jsi se přenesl z jedné strany stolu na druhou :mrgreen:), z fotek a obráběcích videí to vypadalo jednodušeji :)

Btw. v komentáři píšeš, že jsi ochotný takový stroj vyrobit na objednávku, tak jen pro zajímavost, jaká by byla cena (v této konfiguraci)? Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

31. 8. 2020, 9:04

Thomeeque píše: 31. 8. 2020, 9:53 ... vůbec netuším, jak jsi se přenesl z jedné strany stolu na druhou...

Btw. v komentáři píšeš, že jsi ochotný takový stroj vyrobit na objednávku, tak jen pro zajímavost, jaká by byla cena (v této konfiguraci)? Dík, T.
No, frézka je nízká, abys nemusel pokrčovat ruce když na ní dáváš těžkou desku, takže jsem po ní prostě přešel. Uznávám, trošku mě baví když po ní můžu chodit. :D A daj se na ní v pilinách dělat andělíčci, dokonce dva :lol: :lol:

Cenu se snažim tak nějak sledovat, jak se postupně upgradovala, ale tak, jak je teď, bych jí byl teoreticky schopen reprodukovat - samozřejmě učesanější kabely, krytky atp. - za cenu kolem 650-700k. Ovšem jedině už s pár vylepšeníma, jako třeba serva místo krokáčů a lepší rameno portálu. Nejdražší je na tom ten základní stůl, dělala ho nějaká firma v Brně (a dobře to udělali), jen ten stál cca 350k.
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

31. 8. 2020, 9:14

fmodel píše: 31. 8. 2020, 9:44 jestli to nebude 5osa tak to nestojí za to předělávat :lol:
5osa? S tím bych se ani nebabral. Jak to nemá 7os tak to ani nemaluju... :lol: :lol:

Strašně mě láká udělat manipulační rameno, ale tam už to strojírensky neni taková sranda. A navíc co s ním, dyk to vlastně nic nevyrobí...
Ale klasická pětioska mě taky láká, to by nemělo být zas tak složitý, jen to chce trošku jinačí konstrukci. Ale opět - je sice použitelnější než manipulátor, jenže i tak, co s ní? Dělat na tom vrtulky...?
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

31. 8. 2020, 9:46

No můžeš na tom dělat slévárenské modely a různý taškařice pro dizajnéry a nábytkáře :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“