Portálovka 6000x2200 :)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

1. 6. 2020, 11:17

Chlapi, nevíte kde bych tady v čechách sehnal tohle?
Obyčená vodící rolna, ale všude kde prodávaj ozubený řemeny HTD na mě koukaj jak na zjevení a posílaj mi katalogy válečků...
Tyma, Prumex, TeaTechnik... :(
Přílohy
IddlePulley.png
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

1. 6. 2020, 8:33

Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

2. 6. 2020, 10:12

Příliš veliké. Zřejmě budu muset objednat z tý číny... Nebo vyrobit... :-/
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

2. 6. 2020, 8:56

Staniku84, díky za ochotu hledat, skoro i jo, ale potřebuju vodící, čili s bočnicemi, a tahle je navíc na 15mm řemen zbytečně široká (34mm). Hodil jsem poptávku do sekce poptávka, kluci tady vůbec jsou až překvapivě šikovní a ochotní, za skvělej peníz vyrobí přesně co potřebuji.
Ale každopádně díky za tip ;-)
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
ktkt
Příspěvky: 11
Registrován: 20. 12. 2019, 9:11

3. 6. 2020, 12:51

Tady jsou kladky i s lozisky a drzakem trnem www.tuny.cz
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

17. 6. 2020, 12:24

Kluci, tak teď bych potřeboval tak trochu názorovou mísu - aneb jdeme s kůží na trh :D
Vůbec nemám páru kolik si za tyhle věci říct, ale už delší dobu mám pocit že jsem až moc levnej, i na kamarády. Takže pokud máte chuť a jste ochotni přiznat svou cenu - za kolik by jste udělali níže popsaný a smalovaný projekt. Jen Vás poprosím neodpichujte se od případných již nahozených cen. Odhadněte sami sebe a za sebe za kolik by jste byli ochotni tohle celý zpracovat, navrhnout, vyrobit a smontovat.
Díky.

ps.: Je mi jasný že se to špatně odhaduje bez přesných dat, ale tak už se v tom nějakou dobu pohybujete, tak určo jste schopni říct nějakou, alespoň řádovou představu ;)

Hlava portálové frézky (btw ke zdejší portálovce):
- vytvoření komplet návrhu (cca 52hodin cadu)
- objednání materiálu z několika shopů (řemeny, ložiska, kladky, řemenice atp...)
- samotná výroba dílců (cca 13ks frézování, 4ks plechy, odhad 3-5 dní práce na profi mašinách)
- postprodukce a kompletace do hotového funkčního kusu
- cenu materiálu zkuste nepočítat (motory, lineáry, šrouby, matice atp...)

Velikost pro představu - ten komplikovaný dílec je v rozměrech 480x380x40
Hlava04.png
Hlava09.png
Hlava10.png
Clipboard09.png
Clipboard10.png
Kryty.png
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
kiko01
Příspěvky: 1597
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

17. 6. 2020, 1:45

Tak stymi hodinami kreslenia su firmy co robia za 20€/hod. ale aj za 40€, a rovnako aj vyroba - niekto robi za 25€, iny za 60€...
Asi zalezi ake ma clovek meno a ci je to ochotny zakaznik zaplatit...
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

17. 6. 2020, 1:50

kiko01 píše: 17. 6. 2020, 1:45 Tak stymi hodinami kreslenia su firmy co robia za 20€/hod. ale aj za 40€, a rovnako aj vyroba - niekto robi za 25€, iny za 60€...
Asi zalezi ake ma clovek meno a ci je to ochotny zakaznik zaplatit...
Oukej, a kdybych za tebou přišel a chtěl po tobě ať to navrhneš a vyrobíš? Kolik by sis řekl, od boku?
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

17. 6. 2020, 5:59

ohledně kladky je ještě UZIMEX, možná mají

no a tu sestavu, ne z pohledu výrobce ale z pohledu odběratele
nečekal bych že mi někdo dá menší cenu než 50.000,-, ale zase bych doufal že se vlezu do stovky.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

17. 6. 2020, 6:14

tak když už se nemáme inspirovat ostatníma cenama.. tak u mě by to nestálo 50.. ale ani ne 10
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Milan199
Příspěvky: 2933
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

18. 6. 2020, 6:43

Pipik píše: 17. 6. 2020, 1:50 Oukej, a kdybych za tebou přišel a chtěl po tobě ať to navrhneš a vyrobíš? Kolik by sis řekl, od boku?
Házet ceny od boku je sebevřažda ! A nepovažuji za příliš rozumné se pouštět do výroby pouze jednoho z klíčových komponentů na stroji. Jakékoliv problémy celku totiž budou určitě způsobeny právě tímto komponentem !

Na to aby ti někdo udělal solidní rozpočet tak ti chybí mraky informací : Materiály, povrchovky, termín ...

Jenom ten základní díl //asi z AL// budeš muset vyříznout "vodou", předhrubovat, žíhat, obrobit...
Hodil jsem materiál "do kalkulačky" a při ceně 138/kg //6082// to máš 3560 /bez DPH/ matroš a asi 2000 řez.

Nahoře máš kryty - asi plech a jenom když si vymyslíš, že je chceš hliníkové tak to je min 5000 navrch proti oceli.

Ten RaSův odhad 10 až 50k je jenom menší nebo větší prodělek. Pokud je to práce normálně fakturovaná, tak bych se přikláněl k tomu co píše Cjuz "doufal bych že se vlezu do stovky".
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 6. 2020, 6:49

Já vycházím z toho co psal.. že se nemá uvažovat material a že to frezoval 5dni a 3dni tvořil.. nicméně souhlasím ze takhle to cenit je opruz.. A navrhovat taky.. pak přijde nějakej šťoural a řekne že tam jsou úplně blbě navržené uchyceni kolejnic, přijde druhej a řekne že úplně blbě je material atd atd..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 6. 2020, 6:53

A na druhou stranu pokud někdo napali cenu 100 za díl a ten investor není úplny magor a umí si sečíst kolik těch dílů bude potřebovat tak dojde k takové částce že se mu rozsvítí a koupí komerční věc..
Tohle vyrábět a budovat je jen o tom že něco chci co není, nebo že chci něco dokázat a nekoukam na peníze ale určitě to nejde dělat stylem že to někomu zadam..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

18. 6. 2020, 8:25

Milan199 - "Ten RaSův odhad 10 až 50k je jenom menší nebo větší prodělek. Pokud je to práce normálně fakturovaná, tak bych se přikláněl k tomu co píše Cjuz "doufal bych že se vlezu do stovky"."
- Přesně to je ta odpověď co jsem hledal. Je mi jasný že k tomu chybí spousta detailů, ale tak většina z nás si umí udělat nějaký hrubý odhad za kolik by tyhle práce udělala. Ale jen pro zajímavost - ty plechy vyjdou na 2000,- včetně barvy (komaxit) a je úplně buřt jestli z plechu, z nerezu či hlíny. Holt dostupnej kraj :)

RaS - přesně, šťourat se v tom dá vždycky, o tom žádná, co strojař to názor. Jen mě zajímalo na kolik by jste si takovou práci cenili. Zadáno to totiž bylo mě. Kluci se holt dali touhle cestou (celý tenhle obří stroj), a ani mě zatim nikdo nepřesvědčil že je to cesta zcela špatná. Jen mě už trošku nebaví dělat to za "kamarádskou" cenu, resp. navrch ještě za dohady, že 15.000,- je moc... :roll:
Tak jsem jen chtěl vědět jak moc jsem pod běžnou cenou, nebo jestli existuje někdo kdo by to celý ochotně udělal levněji a nejlépe dva tejdny od zadání.
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“