Jak ustavit domky kuličkového šroubu

Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

4. 1. 2021, 5:50

Mrosconi píše: 3. 1. 2021, 9:55 Je třeba kupovat Taiwanské. Jaký má pak smysl kupovat takový domek a přehazovat tam ložiska. To mi hlava nebere.
nekteri lide kdyz neco stavej nevedej co je to kosouhle...hlavne kdyz se to toci....pak litaj frezy vzduchem...vyrobek vypada ja po utoku bobra tak zacnou honit vule a tisíciny :lol:
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

4. 1. 2021, 7:12

Modros píše: 4. 1. 2021, 5:50
Mrosconi píše: 3. 1. 2021, 9:55 Je třeba kupovat Taiwanské. Jaký má pak smysl kupovat takový domek a přehazovat tam ložiska. To mi hlava nebere.
nekteri lide kdyz neco stavej nevedej co je to kosouhle...hlavne kdyz se to toci....pak litaj frezy vzduchem...vyrobek vypada ja po utoku bobra tak zacnou honit vule a tisíciny :lol:
Ono se stačí s Číňanem domluvit jaké ložiska má osadit. Kosouhla jsou samozdrejmě dražší, ale není to problém.
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

4. 1. 2021, 7:48

HonzaHorka píše: 4. 1. 2021, 7:12
Modros píše: 4. 1. 2021, 5:50
Mrosconi píše: 3. 1. 2021, 9:55 Je třeba kupovat Taiwanské. Jaký má pak smysl kupovat takový domek a přehazovat tam ložiska. To mi hlava nebere.
nekteri lide kdyz neco stavej nevedej co je to kosouhle...hlavne kdyz se to toci....pak litaj frezy vzduchem...vyrobek vypada ja po utoku bobra tak zacnou honit vule a tisíciny :lol:
Ono se stačí s Číňanem domluvit jaké ložiska má osadit. Kosouhla jsou samozdrejmě dražší, ale není to problém.
ja nevim ale u trech osvedcenejch dodavatelu se domaham zbozi ktere tu uz neni 4 mesice a je zaplacene.....mozna v normalnich casech slo vse.....nikdo nekomunikuje....chut prosit cinana uz mizi....5 mesicu cekam na schema zapojeni jedne komponenty....cinan se omluva a posila par korunove slevy na dalsi nakupy.....spoustu veci uz objednavam radsi tady...mam to hned
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

4. 1. 2021, 8:40

Konkrétně ty domečky jsem vždy kupoval od PowerBeltu.sk. Cena přímo od výrobce byla vyšší a to jsem počítal nejekonomičtější dodávku, která byla při 3 setech (pevný, volný, pro matici). Ze Slovenska nebo Maďarska to příjde do dvou dnu a levněji.

Ještě tady padla zmínka o té kvalitě. Mohu poprosit o Vaše doporučení na konkrétni aplikaci?
Potřebná je velikost 32 se stoupáním 10mm. Požadovaná přesnost odpovídající kategorii C5, tedy nejlepší válcované šrouby. Stroj komplétně krytovaný, mazání olejem. Váhová kategorie stroje 1-1,5t. Obrábění ocel hliník. Max posuvy 1000ot./min (šroub).
Já zvolil TBI OFU 3210 P1
Co by jste mi "KONKRÉTNĚ" doporučili? Značka, typ. Prosím nezvažujte další faktory.

Díky
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

4. 1. 2021, 4:06

HonzaHorka píše: 4. 1. 2021, 7:12
Modros píše: 4. 1. 2021, 5:50
Mrosconi píše: 3. 1. 2021, 9:55 Je třeba kupovat Taiwanské. Jaký má pak smysl kupovat takový domek a přehazovat tam ložiska. To mi hlava nebere.
nekteri lide kdyz neco stavej nevedej co je to kosouhle...hlavne kdyz se to toci....pak litaj frezy vzduchem...vyrobek vypada ja po utoku bobra tak zacnou honit vule a tisíciny :lol:
Ono se stačí s Číňanem domluvit jaké ložiska má osadit. Kosouhla jsou samozdrejmě dražší, ale není to problém.
To by snad šlo, ale na to nemám znalosti jak přes alíka tohle zkomunikovat a na přímo, nevím.
Já to bral jako sety: vedení + vozíky + šrouby a domečky - ono taky nikdy nevíte co vám tam za ložiska dá, nejsou všechny kosoúhlé stejné, že :)
Takže radši ložiska solo a přehodím si je.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“