Frézka + 3D tiskárna = jeden stroj...jak řídit, jaký SW, řezání závitů, Gravos?

testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

16. 3. 2021, 2:50

Thomeeque píše: 16. 3. 2021, 1:29 Toto* zas tak shitově nevypadá.. nebo zdání klame? Můj pokus by moc relevantní nebyl, vyladěný stroj to nanese určitě neporovnatelně rovnoměrněji.

*EDIT: Trochu jsem si o tom přečetl, je to od klasického MIGu už docela daleko, tak to asi nelze srovnávat.
klobouk dolů před nimi
ale třeba toto
chobotnice.png
takových míst je tam víc
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

16. 3. 2021, 4:27

Jj, máš pravdu, sem tam se nějaký kaz najde.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2021, 10:36

Bylo dost velkých hráčů kteří poznali že je to slepá cesta.
aditivní technologie se hodí jen úzkému kruhu povolaných a musí to dávat smysl od začátku do konce.
A je to vždy o hodně, hodně dražší

Tisknout na CNC a pak to frézovat https://www.youtube.com/watch?v=JBVWkvMuh_k
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2021, 10:46

Tak je jasné, že dokud neslevní cena prášku, asi těžko si to člověk koupí. Ale je to jak s masem z laborky. První hamburge stál nesmysl nesmyslů a už e to na přijatelné ceně. Pokud by byl prášek třeba 10x dražší než cena plného matrušu obdobné jakosti, tak není o čem diskutovat. Hned bych do toho šel. Vetšinou mám totož nápady, které nejsou vyrobitelné ani na té nejlepší 5ti osce. Uvidíme, časem to možná bude normální, ale zatím je to jen pro vyvolené. No a nejsem zrovna team F1. Proto se mi ta techika s "navařováním" a posléze frézováním hoooooooodně líbila. To bych byl schopny vyrobit rám tříkolky tiskem.
Otázká za sto bodu, jak se líší kvalita takové konstrukce (vrstvování) oproti plnému materiálu?č
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

17. 3. 2021, 12:08

Mrosconi píše: 17. 3. 2021, 10:46 Otázká za sto bodu, jak se líší kvalita takové konstrukce (vrstvování) oproti plnému materiálu?č
zásadně
má to úplně jinou krystalickou strukturu
u všech válcovanejch - tvářenejch materiálů dělá značnou část výsledné pevnosti součásti tzv. deformační zpevnění
vzniká změnou krystalické struktury materiálu při výrobě - válcování plechu
výsledek si lze snadno ověřit
vzít kus běžného 1 mm plechu a zkusit ho ohnout
pak ho hodit do kamen, ohřát do oranžova, nechat vychladnout a zkusit ohnout v tomhle stavu
a to co se běžně prodává je tzv hlubokotažný plech určený k dalšímu zpracování ohýbáním atd, i tak je na něm zpevnění znát
jestli chceš studovat, najdi si výraz mezioperační žíhání
rozdíl je značný
.....
deformační zpevnění dělá zásadní (kromě vhodného a hlídaného chem.složení) část pevnosti u tzv. vysokopevnostníních materiálů
hardoxy atd
u aut se z toho dneska (+- 20 let zpátky) dělají nosné části karoserie - třeba skelet kabiny
pokud výrobce vůbec připouští možnost opravy, tak jsou na to předepsány extra postupy pro svařování atd
jedním z důvodů je ztráta pevnosti při ohřevu okolí svaru
u těch tištěnejch věcí je celá tahle metalurgie úúúúúúúplně jiná
může to být technologie vhodná pro nějaké speciálnosti
naděje že by tím šel udělat použitelný trubkový rám bych si ještě hooooodně dlouho nedělal
ještě něco
trubka rámu kola má tloušťku někde kolem 1mm
až zvládneš technologicky tisk trubky o stěně 1mm a míň tak hurá do tisku rámů
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2021, 1:45

testone píše: 17. 3. 2021, 12:08 ještě něco
trubka rámu kola má tloušťku někde kolem 1mm
až zvládneš technologicky tisk trubky o stěně 1mm a míň tak hurá do tisku rámů
A je po srandě, já se tak těšil že se brzo objeví video jak se pustí Mrosconi s kopce na vlastním rámu vyrobeném postupem chobotnice.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

17. 3. 2021, 1:49

Ono to nemusí být jenom o kovu, už pár let dělám různé přípravky SLS technologií. Nejen že tisk od tisku se liší a člověk musí kalkulovat dost dopředu, jak to vytisknout, ale i samotná cena tisku je dost vysoká a většinou tam není žádná velká "vata", aby se vykompenzovaly nepovedené věci. A tiskárna samotná? To je scifi. Tiskárna s pecí cca 300x300x300 mm 6-7 mega za holej stroj. Při cenách materiálu a dalších režií by se mi zaplatila tak za 8 let a to by tam nesměl být žádnej servis. A to jsme stále jenom v plastu a v základní řadě prášku. Je to dva měsíce, co si můj kamarád nechal tisknout z nerezi takovou malou figurku na blatník u motorky. Velikost cca dvě krabičky sirek. Ze známosti mu to udělali někde myslím v Bratislavě, cenovka 400E do kapsy a samozřejmě dodělat zbytek doma - tohle byl pouze tisk. :|
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

17. 3. 2021, 1:52

Cjuz píše: 17. 3. 2021, 1:45 A je po srandě, já se tak těšil že se brzo objeví video jak se pustí Mrosconi s kopce na vlastním rámu vyrobeném postupem chobotnice.
Nějak jsi nám ztrollil, Cjuzi :?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

17. 3. 2021, 2:29

Thomeeque píše: 17. 3. 2021, 1:52
Cjuz píše: 17. 3. 2021, 1:45 A je po srandě, já se tak těšil že se brzo objeví video jak se pustí Mrosconi s kopce na vlastním rámu vyrobeném postupem chobotnice.
Nějak jsi nám ztrollil, Cjuzi :?
Ne, len nesníva o kktinách.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

17. 3. 2021, 2:39

Já ale narážím na zesměšňování ostatních účastníků diskuze či jejich názorů, atp. U (a pro) tebe je to normální způsob komunikace, co ses tu zjevil, u Cjuze jsem na to nebyl zvyklý.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

17. 3. 2021, 3:29

Prepáč, väčšina absolventov vysokej školy života sa zosmiešňuje sama.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2021, 4:11

Thomeeque píše: 17. 3. 2021, 1:52
Cjuz píše: 17. 3. 2021, 1:45 A je po srandě, já se tak těšil že se brzo objeví video jak se pustí Mrosconi s kopce na vlastním rámu vyrobeném postupem chobotnice.
Nějak jsi nám ztrollil, Cjuzi :?
Kdepak, sice to bylo s nadsázkou, ale za 20let si možná povíme.
Naopak i já dělám spoustu ztřeštěných pokusů které často nikam nevedou, ale to je vývoj. A ten letí mílovými skoky kupředu.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2021, 6:17

To nemůže fungovat kvůli vlastnostem hliníkové taveniny.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

17. 3. 2021, 7:38

Panove, please citujte, pak se obcas spatne orientuju, kdo koho vlastne prave urazi :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“