Konstrukce podstavce pro 1000l nádrž na vodu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 3. 2022, 7:55

Nevím, jestli je roxor dobrý podklad pro ten plast (s tunou vody). Nádoba má natolik zakulacené hrany, že přímo na Lkách rámu nebude ležet vůbec, jen na výplni. Proto jsem plánoval žebra z otočených L nebo plocháčů, to mi přijde k tomu plastu přívětivější. Roxor nebo profily vyjdou cenově stejně, jestli dobře koukám.

Pokud bych pod tím křížil Lka, jak mám řešit jejich průsečík? Normálně to jedno přerušit a navařit? Nebo je na to nějaký dobrý trik?

Ď, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

18. 3. 2022, 8:52

ty elka asi nedávej do kříže daj dvě napříč - rozděl to na třetiny a musí to vydržet .
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

18. 3. 2022, 9:41

Thomeeque píše: 18. 3. 2022, 7:55 Nevím, jestli je roxor dobrý podklad pro ten plast (s tunou vody). Nádoba má natolik zakulacené hrany, že přímo na Lkách rámu nebude ležet vůbec, jen na výplni. Proto jsem plánoval žebra z otočených L nebo plocháčů, to mi přijde k tomu plastu přívětivější. Roxor nebo profily vyjdou cenově stejně, jestli dobře koukám.

Pokud bych pod tím křížil Lka, jak mám řešit jejich průsečík? Normálně to jedno přerušit a navařit? Nebo je na to nějaký dobrý trik?

Ď, T.
.... hlavně samotná ta nádoba bez klece - palety není samonosná, bez palety ji nelze použít
...
L profil X roxor nebo kulatina
roxor ani kulatina (pr. třeba 8mm) nesnese namáhání na tlak
použít to pro zavětrování lze, ale pruty musí být umístěny tak, aby při každém směru namáhání byl k dispozici prut, který zatížení přenese jako tah
tj. obdélníkový rám zavětrovat do kříže
pokud bys tam dal jen jednu vzpěru do jedné úhlopříčky, musel bys počítat s namáháním na vzpěr - a to štíhlý prut nepřenese
při použití L pro zavětrování do kříže spoj řešit nemusíš, zatížení vždy může přenést jedna úhlopříčka jako tah a tím nezáleží na spoji ve středu
tj. ty L jsou v tomto případě zbytečné
....
horní rám udělej z L50x50x5, otočení kantny nahoru nebo dolů dle libosti
pokud do rohů navaříš nohy z jeklu 50x50x3, při délce nohou do cca 0,5m to nemusíš zavětrovávat
pokud nohy uděláš z L, zavětruj je
....
"roxor" - žebírková betonářská ocel - nemá pokud vím zaručenou svařitelnost
to že se celkem běžně svařuje (a tady bych se toho nebál) je věc jiná
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 3. 2022, 9:56

Ano, nádoba počítala s paletou (nebo něčím podobným), která už tam není (aktuální stav zde), musím jí nahradit výplní rámu, s tím od začátku počítám.

Díky moc za tipy, zkusím něco nakreslit a nechám opřipomínkovat.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

18. 3. 2022, 1:06

Mex píše: 3. 3. 2022, 8:20
prochaska píše: 3. 3. 2022, 8:03 Příčky myslíš tyhle? Mně to chodí i s nimi a ani jsem nevěděl, že to lze dodat bez nich, jestli nejde o něco jiného. Jinak konkrétně tuhle nádrž mám přímo v kanclu :-)
Ano, tyhle.
Ony jsou sundávací. A jeté nádrže se většinou prodávají bez nich.

Už jsem v kanclu viděl ledacos, ale IBC kontejner ještě ne.
Asi jak kde. Kdyz jsem kupoval v Trebici jete nadrze tak se pan ptal jestli je budu davat na sebe, ze pak je k tomu dobre dat tohle a at si z bedny vemu kolik chci... ze si tam vetsinou lidi berou jednu a nechtej to.
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

18. 3. 2022, 1:18

Thomeeque píše: 15. 2. 2022, 10:13 Díky za tipy!

Nádrž už pán má:
...
Na te kleci mimo jine chybi stredova vyztuha / objimka a dole je to pro jistotu riznuty. S ohledem na pocinajici korozi bych zvazil nejake zpevneni. Ostatne na profilu tech svislych trubek uz je videt co s tim udela napusteni.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

18. 3. 2022, 1:20

Za ten mesiac co o tom diskutunete, uz isla cena matrosha poriadne hore, navyse ak vobec nieco kupis.

Zobral by som druhoakostne jakle 50x50x3 prinajhorsom vovaril nejaky trojuholnik, na kraj par kuskou plochacu aby to nezkydloa vybavene, za 2 dni neni co robit.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 3. 2022, 1:56

Řešil jsem jiné slasti a strasti, vrátil jsem se k tomu po delší době. Procentuelně je to sice těžká ztráta, ale zaprvé nejsem jasnovidec a za druhé to v absolutních číslech zas takové drama není a tento materiál tady zatím stále k dispozici je. Nicméně ano, je to dobrý podnět k tomu to už rozlousknout, což také dělám. Myslím, že už mám celkem jasno, je to můj projekt na tento víkend (dnes nákup, so-ne stavba). Dík za tipy.

vitty: Díky za postřehy!
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

18. 3. 2022, 4:12

Kdyz tak koukam na ten ram tak bych doporucil vyztuhu na spodek nadrze. Protoze pokud tam bude jenom zavetrovani do krize a nadrz bude sedet na nem tak praskne. Standardne lezi bud na palete a nebo celoplechovem dnu, nepocita se s tim ze bude lezet jen na dvou relativne tenkych profilech.

Pri cenach co stoji nova nadrz s celokovou kleci bych osobne koupil novou, odpadne reseni nejakeho podlozeni dna a riziko co s tim az klec prorezne prilis.

Doporucuji na spodek nejake podlozky na rozlozeni hmotnosti, at to nezajede do betonu.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 3. 2022, 4:18

Tak nějak takto?

Rám L 50x50x5
Rošt a "patky" L 40x40x4
Nohy ▢ 40x40x2
Zavětrování pásovina 30x2

"Patky" (zrecyklovaný profil z minulé konstrukce) budou k betonovému soklu (který je trochu kratší, proto ten převis) přišroubované každá strana čtyřmi šrouby.

Obejde se to bez toho horního X?

Jsou ty 4 Lka roštu dostatečná plocha pro dno nádoby nebo to chce větší (měli bychom tu příp. nějaký plech)?

Dík, T.

EDIT: Vvitty, tvůj poslední post čtu až teď.
Přílohy
nastrel1.jpg
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 3. 2022, 10:41

Ještě trochu jinak.

Ty recyklované profily L40x40 ve funkci patek (žlutá) jsou nápad pana domácího, moc se mi to nezdá.
Přílohy
nastrel2.jpg
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1291
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

19. 3. 2022, 7:44

Sranda sledovat. Jen technická, to zavetrovani z té strany která má čelem býti, bude brzy někoho štvát, dvě krabice, nebo dvě kolečka stavební tam nezasuneš, pokud ten úložný prostor vespod plati.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

19. 3. 2022, 7:52

Tak já nevím, proč někdo z vás, co víte, jak se to dělá, nevezmete tužku, papír, nenakreslíte jednoduchou konstrukci a nevyfotíte to sem, podle všeho by vám to zabralo čtvrt hodiny.

Ad technická - a co doporučuješ? Vykašlat se na větrování, udělat ho menší, dát dopředu silnější nohy..? Btw. k prostoru se bude přistupovat spíš z levého boku.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

19. 3. 2022, 8:03

Thomeeque píše: 19. 3. 2022, 7:52 Tak já nevím, proč někdo z vás, co víte, jak se to dělá, nevezmete tužku, papír, nenakreslíte jednoduchou konstrukci a nevyfotíte to sem, podle všeho by vám to zabralo čtvrt hodiny.
tady máš tu fotku
https://www.vodafree.sk/podstavec-ibc-n ... gLQEvD_BwE
rám L50x50x5, nohy jekl 50x50x3
...
plocháček 30x2 je dostatečný na tah, na vzpěr neunese nic
...
odkaz jsem ukradl někde nahoře v diskusi
Naposledy upravil(a) testone dne 19. 3. 2022, 8:31, celkem upraveno 1 x.
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

19. 3. 2022, 8:07

testone píše: 19. 3. 2022, 8:03 tady máš tu fotku
https://www.vodafree.sk/podstavec-ibc-n ... gLQEvD_BwE
rám L50x50x5, nohy jekl 50x50x3
Mluvíš o výšce 60cm? Myslíš to tak, že pak můžu veškeré větrování vyhodit? Rošt pro podepření dna jako na mém obrázku?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“