Žíhání svařence

Odpovědět
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

12. 3. 2022, 6:29

To je hrozně složitý na správné svaření.
Já bych svařil spodní stojan a, hrozně naštvanej, bych ten vršek sešrouboval a na spodek to taky přišrouboval. Ten spodek je jednoduchej a dal by se svařit s minimálníma deformacema. A kdyby se časem přece jen přenesly do vršku, tak povolit šrouby, znova do roviny a jedeme dál.
To v případě, kdyby nebyla možnost žíhání (ať už tepelného, nebo vibračního).
To vibrační žíhání bude mít výhodu, že ti hned prověří kvalitu svárů :) .
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

12. 3. 2022, 9:15

Hele, no, zatim tu nikdo moc nic jinýho nenavrhoval, kromě šroubované konstrukce. A šroubovanou konstrukci dělat nebudu, děkuju pěkně. Ve výsledku je to mnohem komplikovanější a náročnější než svařenec, to se stačí podívat na tu fotku :lol: Navíc to bude stát mnohem více materiálu a mnohem více řezaných dílců, čili cenově to bude zcela někde jinde.
Pokud mi to vyvibrujou, což snad probůh nebudou chtít 20tis za dvě hodiny práce, tak nemá smysl to šroubovat, to musíš uznat sám.
Už jsem takovejhle stůl jednou dělal, skoro dvakrát tak větší, a dopadl na výbornou, takže to nedělám poprvé. Jen tady na jihu tak nějak nemám dost velkou pec a tak jsem řešil to žíhání nežíhání.
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

12. 3. 2022, 9:19

pafik píše: 12. 3. 2022, 6:29 ...tak povolit šrouby, znova do roviny a jedeme dál.
No, to by mě moc zajímalo jakým způsobem bys to dával zpátky do roviny. Podle čeho?
pafik píše: 12. 3. 2022, 6:29 To vibrační žíhání bude mít výhodu, že ti hned prověří kvalitu svárů :) .
No, vidíš. Už se těším až se to rozpadne na prvočinitele, bude sranda :lol: :lol:
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

13. 3. 2022, 9:40

Pipik píše: 12. 3. 2022, 9:19
pafik píše: 12. 3. 2022, 6:29 ...tak povolit šrouby, znova do roviny a jedeme dál.
No, to by mě moc zajímalo jakým způsobem bys to dával zpátky do roviny. Podle čeho?
.....
Žeby stejným způsobem, jako jsi to dával do roviny poprvé?
Mimochodem, uvědomuješ si, že se to po vibrování dostane do nějakého rovnovážného stavu, který ale nebude velmi pravděpodobně stav kýžené rovinnosti? Takže budeš muset rovnat, ergo do toho zase vneseš nějaký pnutí. Takovej koloběh života :) .
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

13. 3. 2022, 10:01

To to po povolení šroubů a znova utažení zas celou mašinu naložit a odvézt na přefrézování? To je trošku nereálné, hele.
Pafiku, takhle se to ale normálně dělá. Svařenec nejprve vyžíháš, a až pak přefrézuješ. Jelikož se žíháním zruší vniřní pnutí materiálu, tak už se přece jeho odebíráním nebude deformovat. Navíc neodebíráš kdovíjaký kusy materiálu. Nevím jak jinak bys to chtěl dělat. Přefrézovat napnutej svařenec a teprv pak ho dojít vyžíhat?
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

13. 3. 2022, 2:01

Kdybych já chtěl dělat podobnou konstrukci, tak bych to šrouboval, už jsem to psal. Nemám možnost vyžíhání, ani vibračního. Ale udělej si to jak chceš, kdyžtak do toho vrazíš víc peněz za operace, s kterýma jsi nepočítal.
A fakt by mě zajímalo, jak to dopadne. Jednou jsem rovnal nerezovou bránu a dělal jsem to dva dny. A to jsem nehonil desetiny, ale milimetry. A mnohem jednodušší konstrukce, jen rám a výztuhy.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 3. 2022, 1:13

Nebo koupit hotovej vyzihanej a prefrezovanej.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

14. 3. 2022, 10:24

robokop píše: 14. 3. 2022, 1:13 Nebo koupit hotovej vyzihanej a prefrezovanej.
Už jsem si říkal že ti to trvá nějak dlouho tohle napsat :lol:
Kde? V číně? Cena? Kontejner dneska nestojí už jen 30tis. Zrovna v pátek mi přistála v mailu nabídka čtyřicítka kontejner z Shenzenu do Hamburku za skoro 4000E.... :roll:
Nebo dodáš levněji?
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 3. 2022, 11:02

furt to vyjde levnejsi nez to nekde vozit vibrovat prefrezovavat atd...
uz jsem si tim prosel
poptavky atd....
jen doprava po cechach stoji taky 30
kdyz objednas z ciny tak ti to dovezou za 30 az pred barak
kdyz objednas vyzihani treba v plzni tak jen jedna cesta je za 30
a druha za 30
vibrovani je fajn ale proc se tedy nepreslo na vybrovani vyhradne a ziha se dal jak o zivot?
asi to neni zas az takovej zazrak....

osobne bych objednal hotovou vyzihanou uklidnenou prefrezovanou konstrukci podle presne specifikace zaplatil to co to holt bude stat protoze je to nejlevnejsi jak k tomu muzes prijit
cokoli ostatniho bude vzdy drazsi nebo horsi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

14. 3. 2022, 12:38

Jen pro info - dopravu po čechách neřeším, má to jen 3x1.5m, 260kg, to šest chlapů odvedle naloží na větší přívěs a tradá kamkoliv.
Vibrační žíhání mi přišla nabídka rámcově obecně 4,-/kg, čili tohle za cca 1000,- bez DPH, plus 8,-/km, ale takhle lehké konstrukce doporučuje přivézt k nim na upnutí na železnou desku (Opava).

Pošli když tak pak ten link. Furt mi to nachází jen nějaký ochranáře stromů... :lol:
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 3. 2022, 4:40

Aha no ta kocicka z ciny co ji mam na mysli vazila prez 2 tuny to sest chlapcu jen tak na prives nehodi.
A to byla jeste o chlup mensi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

14. 3. 2022, 5:35

robokop píše: 14. 3. 2022, 4:40 Aha no ta kocicka z ciny co ji mam na mysli vazila prez 2 tuny to sest chlapcu jen tak na prives nehodi.
A to byla jeste o chlup mensi
No mě je vcelku jedno kolik to bude vážit. Pošli do SZ nebo na mail ten link, ať se na tu kočičku podíváme ;-)
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

16. 3. 2022, 11:17

Chlapi, nevíte kde by mi do toho stolu za nějakou rozumnou cenu přefrézovali drážky? Nemůžu sehnat kde by to udělali, všichni takovýhle velký věci outsourcujou a u těch jsou termíny 6 měsíců nejdřív. A nebo chtěj obří ranec. Popřípadě oboje.
Naposledy upravil(a) Pipik dne 16. 3. 2022, 1:03, celkem upraveno 1 x.
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

16. 3. 2022, 12:32

Jen pro zajímavost, dostal jsem nabídku na to "zařízení" na vibrační žíhání - teda čekal jsem sice raketu za v podstatě očividně sériový vibrační motor (v ceně 6700,-), bedýnku s měničem a laciným notebookem, plus jeden akcelerometr na snímání vibrací, ale popravdě ne zas takovou raketu.

13.900 .- EUR bez DPH

Pro ty co nechtějí počítat - 350.000,-Kč. Bez DPH.
Taková cena nového auta. ...za jeden 1,6kw elektromotor s měničem :lol: :lol: :lol:
Tak to asi vysvětluje proč se tahle metoda tak nerozšířila, jak to tu někomu přišlo divný.

Zřejmě slušnej oddíl :roll:
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5219
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

16. 3. 2022, 12:48

No jo to je to nouhau, on hardvér stoji pár korun, ale vývoj se musi někde zaplatit, asi to nebude jen zakroutit potíkem na měniči :lol: Ne že bych je chtěl obhajovat, ale proste to tak je, nebo musiš počkat až to vobšlehnou ťamani a na aliku to bude za pár dolarů :)
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“