Brusku na kulato

Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

29. 12. 2010, 11:40

Otestoval jsem to broušení mezi hroty a je to skutečně nakopnutí do vyšší úrovně. :D
Díky.
Přílohy
11.jpg
motorovy
Příspěvky: 352
Registrován: 12. 6. 2008, 7:27

29. 12. 2010, 2:57

tak táto fotka ti vyšla aj po umeleckej stránke. paráda :wink:
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

29. 12. 2010, 3:33

Fotka jo, ale ruce jsem měl brebtavý a ten spodní břit trošku u stopky podbrousil. :D :D :D
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

30. 12. 2010, 10:31

jova píše:Otestoval jsem to broušení mezi hroty a je to skutečně nakopnutí do vyšší úrovně. :D
Díky.
šikula :wink: tak ať se to v novém roce pěkně zařezává do materiálu :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2011, 10:48

jova píše:Konečně jsem něco spáchal. Je mi jasné že profíci se mi vysmějí, ale z těch pár pokusů co jsem provedl se to zdá být použitelné a hlavně, konečně si můžu sám ostřit frézy a o to mi šlo především. :wink:

Bruska na suport: http://www.volny.cz/jova1/dilna/bruska1/bruska1.htm
Ostření fréz: http://www.volny.cz/jova1/dilna/bruska2/bruska2.htm
Na to na čem jsi to páchal SMEKÁM :wink:
Malou brusku na kulato řeším už delší dobu a ještě jsem se k tomu nedokopal.... :(
Na Tvojím výtvoru je vidět že to jde navrhnou vpodstatě velmi jednoduše a zvládnout ostřit frézy tak jak to popisuješ je taky moc pěkný dílo!!!

Fakt gratuluju k užitečnýmu přípravku. :!:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22372
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2011, 10:55

taky cumim
ja si koupil od siegu tu suportovou brusku co maji v nabidce
zjistil jsem ze to je k nicemu, vymenil jsem loziska, dost se to zlepsilo ale porad to bylo zalostne protoze se to od motoru traslo jak ratlik a ten malej soustruh taky neni uplne vhodnej na noseni tohodle vibratoru

nakonec jsem koupil vybrusovaci vreteno za pouhych 250kc takze jen to nekdy dotahnout
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5191
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

3. 1. 2011, 8:44

robokop píše:taky cumim
ja si koupil od siegu tu suportovou brusku co maji v nabidce
zjistil jsem ze to je k nicemu, vymenil jsem loziska, dost se to zlepsilo ale porad to bylo zalostne protoze se to od motoru traslo jak ratlik a ten malej soustruh taky neni uplne vhodnej na noseni tohodle vibratoru

nakonec jsem koupil vybrusovaci vreteno za pouhych 250kc takze jen to nekdy dotahnout
Můžeš napsat něco bližšího o tom vřetenu ?

BTW. šla by použít případě nějaká neházivá přímá bruska ?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22372
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 1. 2011, 8:53

nahodou jsem objevil v bazaru brousici vretynko s kuzilkem na jedne strane a remenici na plochy remen na druhe
nekde jsem tu cetl popis techto vreten tusim v sekci prodej u nabidky velmi podobneho kousku ale za podstatne vetsi penize

zde je to podobne vreteno vyfocene:
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=8&t=5522
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Kedaros
Příspěvky: 16
Registrován: 4. 10. 2010, 8:46
Bydliště: Náměšť na Hané

6. 1. 2011, 3:21

To brousící vřeteno je z brusky na díry BDU 50, výrobcem jsou České závody motocyklové Strakonice.Dělám na ni, stará dobrá mašina 8)
Za 250Kč to je dost dobrá koupě.
Obrázek
Naposledy upravil(a) Kedaros dne 9. 1. 2011, 5:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

6. 1. 2011, 6:52

fešná bruska :wink: -hele lidi-čím se dá nabrousit hrubovací fréza-myslím takovou tu s vroubkama na hřbetu :?:
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
expertdb
Příspěvky: 611
Registrován: 20. 5. 2011, 7:25
Bydliště: Valašsko

25. 5. 2013, 9:22

Nechci zakládat nové vlákno se stejným obsahem, tak si dovolím pokračovat zde. Mám doma spoustu stopkových fréz,samozřejmě vetšinou tupých. Jelikož poslední příspěvek je již asi 3 roky starý, chci se zeptat, zda někdo další vyrobil nějakou brusku na frézy pro domácí účely? Velice se mi líbí bruska od "jovy" , ale nevím jestli by mně vlezla (třeba trochu zmenšená) na můj soustruh.
Rotwerk 300
Sieg SX2L homemade cnc
misob
Příspěvky: 40
Registrován: 14. 4. 2016, 8:02

7. 2. 2017, 4:48

Dobry den,
zajimalo by ma ci sa da pouzit nejaka lepsia stolova bruska na brusenie na gulato ked ju upevnim na priecny suport a bude mi sediet vyskovo kotuc so vretenom.
Neviem ake sa pouzivaju noziska na original suportovych bruskach ale niekto tu pisal ze s kosouhlym stykom. Brusil by som s tym iba z vonku a je mi jasne ze na priecnom suporte si tu brusku nedokazem posuvat po stotinkach ale chystam sa dat si na sustruh pravitka takze snad by som sa vedel ako tak presne posunut o tolko kolko chcem.
Ide mi hlavne o tie loziska alebo vibracie alebo ci tam mozu byt este nejake ine uskalia.
Co napriklad nejaka takato bruska:
Stolová dvojkotúčová brúska GDS 200 L Gude, brúska s indukčným motorom, bez vibrácií, tichý chod brúsená hriadeľ, kvalitné guličkové ložiská, vyvážený rotor.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

22. 2. 2017, 5:21

To není ani trošku dobrý nápad. Nezískáš o nic lepší povrch a rozměry než kdyby si to vzal pilníkem.
Kvalitní ložiska neznamená, že tam jsou předepnutá s kosoúhlým stykem. Budou tam nějaké řady 6... Bez vymezení vůle a to je na přesné broušení nahouínko :-)
Za cenu té Gude třeba seženeš SBMT2.
Sběratel strojů :-)
misob
Příspěvky: 40
Registrován: 14. 4. 2016, 8:02

24. 2. 2017, 11:45

Dakujem za odpoved :)
A ciste teoreticky keby som tie loziska vymenil a dal tam loziska s kosouhlym stykom a vacsim predpatim ?
Ale mozno je to blbost, v tychto veciach sa a az tak neviznam tak sa radsej pytam.
Tie SBMT2 som uz pozeral ale vacsinou chcu za to celkom dost. Ale keby som ojavil SBMT2 alebo nieco podobne za dobru cenu tak nebudem spekulovat a kupim radsej to.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

24. 2. 2017, 12:11

Kilovolt píše:fešná bruska :wink: -hele lidi-čím se dá nabrousit hrubovací fréza-myslím takovou tu s vroubkama na hřbetu :?:
sice už to je starý dotaz, ale brousí se to na čele ideálně na nástrojové brusce s nucenou rotací :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“