dalši perpetuum mobile :) - (zarob si 10 000€)

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

18. 7. 2018, 7:07

Absolutně nejlepší perpetum mobile

https://www.youtube.com/watch?v=Z8yW5cyXXRc
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 994
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

19. 7. 2018, 6:00

lapa píše: 17. 1. 2014, 9:13Libi se mi ekonomie jako obor, kde lze (pokud to lehce prezenu) ziskat Nobelovky za protichudne teorie a nikomu to neprijde divne...
Proto taky ve fyzice Einstein nedostal Nobelovku za Teorii relativitu, ale za Kvantovou teorii, kterážto je s ní v rozporu.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

19. 7. 2018, 7:15

Habešan píše: 19. 7. 2018, 6:00Proto taky ve fyzice Einstein nedostal Nobelovku za Teorii relativitu, ale za Kvantovou teorii, kterážto je s ní v rozporu.
Keď už chceme byť príliš korektný, tak nedostal nobelovku ani za Kvantovku, ale za popísanie fungovania foto-elektrického efektu, teda popis samotného "kvanta", čo bolo v podstate základným kameňom pre následný vznik Kvantovej teorie.

No takisto nie je pravda ani to, že by Kvantovka (keď to beriem ako celok) bola v priamom rozpore buď s Generálnou, či Špeciálnou teóriou relativity - ono si to totiž kvantisti za tie roky definíciou celej škály ad-hoc postulátov (HUP, fluktuácie, interpretácia na základe pravdepodobností) celkom dobre poistili :D

Isté je len to, že časom sa určite ukáže, kto mal nie že pravdu, ale skôr kto mal "väčšiu" pravdu - ak to vôbec dáva zmysel :D Snáď ešte v priebehu našich životov :)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

19. 7. 2018, 10:12

lapa píše: 17. 1. 2014, 9:13Libi se mi ekonomie jako obor, kde lze (pokud to lehce prezenu) ziskat Nobelovky za protichudne teorie a nikomu to neprijde divne...
Jeden z Murphyho zákonů říká, že pokud něco nedává smysl, tak se jedná buďto o matematiku, nebo ekonomii.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“