co dělat

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2016, 7:30

hobbyrobot píše:
Jinak co si myslíte o výrobě mini ohýbačky na plech?dejme tomu do 40 cm délky...
Já bych ji bral, ale...
... dokážeš udělat úplne jednoduchou nebo segmentovou levněji nebo výrazně kvalitněji než ti, co už ji vyrábějí?
Kdyby to bylo levnější než třeba http://coastone.eu/en/press-brakes/cone-500/, tak by to vůbec nemuselo být špatné :-) I za cenu toho, že dorazy by byly štelovací ručně a beran by nebyl elektrický s polohovou vazbou ale klidně třeba na kliku, jen s odměřováním.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2016, 7:38

jen taková vsuvka ,že to jde http://www.romantlusty.cz/svec/1-O-FIRME" onclick="window.open(this.href);return false;
a je jedno co
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

9. 3. 2016, 7:57

hobbyrobot píše:
Jinak co si myslíte o výrobě mini ohýbačky na plech?dejme tomu do 40 cm délky...
Já bych ji bral, ale...
... dokážeš udělat úplne jednoduchou nebo segmentovou levněji nebo výrazně kvalitněji než ti, co už ji vyrábějí?
jen podotknu že ta z prvního odkazu dá s těží ostrý a to v uvozovkách ohyb na 0,5 plechu vdélce nax 20cm pak už se to vše brutálně kulatí směrem ke středu .ono se to nezdá, ale ta hmota u té ohýbačky je opravdu nutná , ale tady naforu někdo prezentoval krásný ohraňovák a ten bych si fakt rád za rozumný peníz koupil
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

9. 3. 2016, 7:59

Myslím že ohýbačka by se dala udělat i trošku líp než ta z aukra...Jinak Roman Tlustý je fajn a fandím mu.Ale v úplně stejné situaci zaplaťpánbůh nejsem (tedy v té co byl na začátku povídání) ,mám jen semtam čas a pořád chuť... :D
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2016, 8:13

myšleno jít proti číně :mrgreen:
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

9. 3. 2016, 8:35

A nebo tohle, co je na 6:30 tady - https://www.youtube.com/watch?v=7Kpaeqh2z4o" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2016, 9:58

PAKO.ll píše:myšleno jít proti číně :mrgreen:
Proti Číně jít nelze - tedy alespoň ne s jejich zbraněmi (nízká cena) :-)
Aleš Procháska
fmira
Příspěvky: 62
Registrován: 27. 11. 2008, 6:49

10. 3. 2016, 3:01

, ale tady naforu někdo prezentoval krásný ohraňovák a ten bych si fakt rád za rozumný peníz koupil - psal Packa

Packa asi myslel tohle http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=15&t=16646" onclick="window.open(this.href);return false;
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

10. 3. 2016, 6:12

Jurův ohraňovák je na první verzi parádní ale krást mu to nebudu... :) Ovšem 2D "tiskárna na těsto" je super nápad,myslím že ledasjaké pečivo se takhle i vyrábí...
Mitas
Příspěvky: 81
Registrován: 5. 10. 2015, 5:28

18. 3. 2016, 10:48

packa píše:Aco takhle postavit nějaký krásný malý EDMdrátořez . je to v hoby dost nedostupná věc a pokud by se to zbouchlo za slušný peníz tak by odbyt musel být . já už ho mám rozdělaný asi tři roky :D
Jo a ještě mám dotaz , mám tady skleněnou desku z indukční desky , myslíš že se to dá normálně říznout diamenten nebo se mi rozsype ?

k tomu drátku..je to nemožné doma postavit jen s toho hlediska že tam pracuješ v 0,001 a to je sakra rozdil oproti laseru nebo vodě a to se nebavím ani o Ra...proto drátek je protože jeho technologie neni překonaná,je drahá i u hloubení to stojí prachy ale tak to prostě je.Neni poblem sehnat postprocesor ..ale odladit konkretní drát na konkretní matroš to je dost drahe...
Wernery 800n a víš,MAS POWER,MULTICUT 500 a 630 a SPY 280,MAZAK INTEGREX 200,VARIAXIS 600 a nemyslitelne množství HITACHI a jiných japoncu rok výroby tak 80,samouk SWorks a EDGECAM
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

19. 3. 2016, 8:23

Mitas píše:
packa píše:Aco takhle postavit nějaký krásný malý EDMdrátořez . je to v hoby dost nedostupná věc a pokud by se to zbouchlo za slušný peníz tak by odbyt musel být . já už ho mám rozdělaný asi tři roky :D
Jo a ještě mám dotaz , mám tady skleněnou desku z indukční desky , myslíš že se to dá normálně říznout diamenten nebo se mi rozsype ?

k tomu drátku..je to nemožné doma postavit jen s toho hlediska že tam pracuješ v 0,001 a to je sakra rozdil oproti laseru nebo vodě a to se nebavím ani o Ra...proto drátek je protože jeho technologie neni překonaná,je drahá i u hloubení to stojí prachy ale tak to prostě je.Neni poblem sehnat postprocesor ..ale odladit konkretní drát na konkretní matroš to je dost drahe...
Ale , kdepak jsi přišel na to že je to nemožné ? internet je plný různých konstrukcí , ano netvrdím že to bude chodit na tisíciny , ale ve stovkách to řeže , jinak ta přesnost se dá vtomto případě krásněkompenzovat softwarově protože se používáj hodněmalé rychlosti takže je na to kupa času , a uhlídat optimální vzdálenost drátu v řezu taky není problém
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

19. 3. 2016, 10:02

Co se týká toho "co dělat" :) tak momentálně trošku přibylo práce a ubylo času ale rád bych ve volných chvílích postavil ještě jednu portálku.Z oceli,na lineárech...Třaba jen pro sebe.Zatím jenom mechaniku,pohony budu řešit až pak.
Takže bude určitě dost věcí k diskuzi....
Mitas
Příspěvky: 81
Registrován: 5. 10. 2015, 5:28

19. 3. 2016, 10:14

Ale , kdepak jsi přišel na to že je to nemožné ? internet je plný různých konstrukcí , ano netvrdím že to bude chodit na tisíciny , ale ve stovkách to řeže , jinak ta přesnost se dá vtomto případě krásněkompenzovat softwarově protože se používáj hodněmalé rychlosti takže je na to kupa času , a uhlídat optimální vzdálenost drátu v řezu taky není problém[/quote]

Nojo ale v tom případě to bude pekelně drahé na tom něco udělat...ono samo o sobě je na drátku sazba dost vysoká...co se týče té přesnosti tak do toho docela kecá i nastavení generátoru a odladění něčeho takového je velké know-how.Ja ti nevím dělat něco takého doma..jako výzva snad.
Wernery 800n a víš,MAS POWER,MULTICUT 500 a 630 a SPY 280,MAZAK INTEGREX 200,VARIAXIS 600 a nemyslitelne množství HITACHI a jiných japoncu rok výroby tak 80,samouk SWorks a EDGECAM
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

19. 3. 2016, 10:15

já spíš řeším co nedělat, a co odsunout :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 994
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2016, 7:02

Rozhodnutí, co nedělat, je stejně důležité, jako rozhodnutí, co dělat.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“