co dělat

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

4. 3. 2016, 5:56

Ahoj všichni cnc i necnc hoby i profi obraběči ,paliči i soustružníci.Sice od tohoto tématu až tak moc neočekávám ale myslím že to stojí za "proprání"... :D
Tedy: co byste dělali v případě že máte volnou kapacitu (občas) na cnc frézce,konvenční frézce,cnc vrtačce a vůbec prostě jakžtakž vybavenou dílnu (starý soustruh,ivertor...)
Situace taková že není nutně potřeba shánět práci "pro přežití" ale zase škoda nevyužít kapacity...
Prostě využít toho že člověk není úplně v presu a měl by čas vymýšlet i nějaké ty kraviny.Samozřejmě ne se úplným nesmyslem dostat do problémů,žádné velké investice ale zase docela dost volného času.
Podotknu ovšem že "dotyčná osoba" není žádný odborník.
Je jasné že nikdo nebude pouštět "horké tipy" :D na to co má v plánu sám ale jak říkám proč se chvíli nezasnít...
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

5. 3. 2016, 11:46

Ahoj,

je vidět, že bez nějakého nablbého postu, který by šel rozcupovat na kusy, se místní kapacity nerozfilozofují, tak tady ho máš :)

Já bych zkusil zmapovat trh a vymyslet nějaký jednoduchý produkt, který chybí. Například mi přijde, že by bylo fajn vymyslet a vyrábět stavebnici nějakého jednoduchého stolního NC routeru nebo soustružíku, případně k tomu dělat různý doplňky, např. maximálně jednoduchý vřeteno, využívajícího tyto hřídelky a RC motorek, laser, držák na fixu, dotykovku.. Na dračku by to asi nešlo, ale sem tam by se určo kus prodal, což mohlo tak akorát vyhovovat.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 3. 2016, 11:56

můj názor je, že je lepší nechat stroj stát a lehnout si na gauč než dělat nějaké kraviny, a dělat za pár korun na hodinu a huntovat stroj..
a asi málokdo ti dá knowhow na super produkt, s kterým prorazíš a dobiješ svět..
já už třeba čekám na nějaký takový produkt, který se bude dělat sám bez nutnosti obsluhy (jen vložit materiál a po X hodnách vyndat výrobek) několik let a pořád nic.. :D jakmile je něčeho hodně tak to někdo dělá na hodně produktivních mašinách a prostě tomu nelze konkurovat.. takže jediné co zbývá je dělat malé série a kusovky, které nikdo dělat nechce a nebo jsou neskutečně drahé a na kterejch si můžeš říct "co chceš" ale nesmí to být díl stylu ofrézovaná deska se dvěma dírama protože to nějak ožvejká každej hobík, kterej dělá za suché z nosu.. tak to asi tak můj názor..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

5. 3. 2016, 12:15

Problém je, že co je tady LIdl, tak já osobně už nic nepotřebuju. :D To máš pak těžký hledat nějakou díru na trhu.
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

5. 3. 2016, 1:54

Díky za zamyšlení,je fakt že zlatý důl člověk jen tak neobjeví a jestli jo tak mu ho stejně někdo hnedle vyfoukne tož nezbývá než nějaká ta "drobná práce demokratická" :) .
Ve volných chvílích chci zkusit nějaké "chytré" upínky,páčky na kolo nebo tak něco.
O nějakém "srandacnc" na balzu už přemýšlíme s bráchou delší dobu-on je letadýlkář a elektrotechnik tak to zná zase z téhle strany....
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 3. 2016, 2:14

vždyť se podívej co sem chrlí čína, sranda hraček mraky a za to co oni to prodávaj ty nekoupíš ani materiál.. podle mě můžeš prorazit jenom kvalitou.. je spoustu lidí co chce kvalitní stroj ale prostě nic takového za rozumné peníze není, tak jdou a koupí sračku a mnohdy i brutálně předraženou od českých překupníků....
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2016, 4:13

Celkem dobrá strategie je myslím vymyslet a vyrobit si pro sebe něco, co potřebuju a nemůžu sehnat nebo se to prodává ve špatné kvalitě nebo to nesplňuje požadavky. Dřív nebo později to bude někdo chtít taky a základ pro zahájení sériové výroby je položen :-) Se zakázkovou výrobou něčeho, co vymyslel někdo jiný, se to nedá srovnávat.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2016, 5:13

To máš tak ošklivou ženu? :mrgreen:
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

5. 3. 2016, 5:24

Když děláš se sklem zkus nabídnout kvalitní skleněné desky ( broušené) pro 3D tiskaře. Kamarád má tiskárnu od průši a to sklo k tomu dává je tragédie. Když to s ním řešil tak prý jsou křivé všechny. To může být pro tebe dobrý produkt ( ale možná se pletu). Jak psal Ras, ideálně je upnout blok duralu a za 5-8 hodin vyndat. Bohužel vymýšlet produkt není sranda a je s tím okolo mnoho starostí, a jak píše klasik vyrobit umí každý, ale prodat to je kumšt.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1291
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

5. 3. 2016, 5:58

Co dělat...........No tohle vědět, tak mi všichni říkáte "šéfe".
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

5. 3. 2016, 5:59

PAKO.ll píše:To máš tak ošklivou ženu? :mrgreen:
Tak po 20ti letech už člověka zajímají i jiné věci... :D

Lubos:Jak by měla vypadat ideální deska pro 3D tisk?Pár jsem jich dělal z borofloatu a nikdo si nestěžoval nicméně jaké parametry jsou žádoucí netuším.

RaS:I o "lepším CNC routeru jsem přemýšlel-spolupracujeme s firmou která umí za rozumný peníz brousit a dodat polotovary...
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2016, 6:02

No já se tímhle způsobem snažím uživit ad doby co jsem začal podnikat, tedy od roku 1990. Původně to byla elektronika, konkrétně audio věci a světelný efekty do diskoték. Skončilo to někdy okolo roku 2002 (moje tuzemská konkurence končila vesměs dřív), kšeftaři prodávali čínu za cenu za kterou já nenakoupil matroš ..... ustál jsem to jen díky tomu, že jsem neměl úvěry a firmu budoval pomalu po troškách, když se vydělalo. Nepřeju Ti ty pocity když jsem nedávno po letech vyhazoval do šrotu nový vylakovaný šasi a jinej absolutně nevyužitelnej materiál, o tom o kolik jsem přišel v penězích raději nepíšu. :evil: Měl jsem cca osm distributorů (nakonec to až na tři sežralo i je), ale trh chtěl lacinou čínu, co na tom, že kvalita byla děsivá!!!! Na elektroniku jsem se následně přes deset let nemohl ani podívat.... :|
Od roku 2002 se snažím uživit produkcí pro modeláře a funguju jen díky téměř nulovým nákladům a díky tomu, že dělám speciální věci, ale žádný vyskakování si dovolit nemohu. Hledání dalších volných míst na trhu samozřejmě pokračuje a zkouším to znova a znova (kdysi jsem tu načnul téma malýho kvalitního soustruhu - z ankety jakou cenu by případní zákazníci akceptovali vyplynulo, že bych si asi nevydělal ani na slanou vodu, ne-li, že bych to dotoval :? ), ale čím jsem starší tím víc se kloním k názoru RaSe, tedy raději se hodit na kanape a pošetřit mašiny, vercajk a popř. i sebe.
Vím, že Tě tímhle asi moc nenakopnu, ale tak to prostě .... klobouk dolů před každým kdo svůj nápad dotáhne a proboxuje se na vrchol a hlavně to prodá....
Před měsícem kolega s mými závodními modely RC aut vyhrál suvereně dva tituly mistra ČR ( http://alsracing.net/?p=3118" onclick="window.open(this.href);return false; ). Mám za deset let vývoje vymyšlený jednoduchý a funkční auta, který porážejí cca třikrát dražší zahraniční konkurenci a je mi to stejně k hovnu, nedokážu to prodat a věř mi, že to je další věc která člověka nepředstavitelně sere .... a proč to tak je? No protože svět chce být klamán, skoro všechno je o reklamě a často o spoustě keců a lží.... na což já nemám žaludek a v případě reklamy ani prostředky. V modelařině navíc opět konkuruje masivně čína a jejich plastohračky..... No a když pak vidím třeba tohle http://aukro.cz/cnc-frezka-wegst-freza- ... 15158.html" onclick="window.open(this.href);return false; tak vesměs už vůbec nechápu lidi a onen "trh" kolem sebe .... :wink: Takže tady máš inspiraci ..... udělej takovej soustruh z nějakýho barevnýho papundeklu a lineáry vem třeba z pojezdů na záclony, možná na tom nakonec zbohatneš, teda jestli budeš mít žaludek to prodávat. :wink: jo a nezapomeň na patenty a certifikáty, ty jsou možná úplně to nejdůležitější. :lol:
Závěrem dodám ještě jednu věc .... to co má dnes šanci uspět jsou vesměs dost komplexní věci vyžadující znalosti z více oborů (já se svého času třeba naučil i řezat sklo - filtr 10x10cm skla síly 1mm za tisíc korun mi nikdo z okolních sklenářů nechtěl nařezat na 1x1cm tak aby to nerozbil, tak jsem to nakonec dělal sám) a musíš to dostat ven. v opačným případě to je většinou jen takový příštipkaření, kde v malejch sériích děláš v podstatě na režii.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

5. 3. 2016, 6:03

Co mi říkal kámoš tak to co k tomu koupil bylo křivé jako prase, tak nevím jak jsou na tom ostatní výrobci a dodavatelé těch skel.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1291
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

5. 3. 2016, 6:04

karelsklo píše:
PAKO.ll píše:To máš tak ošklivou ženu? :mrgreen:
Tak po 20ti letech už člověka zajímají i jiné věci... :D
No já se pořád těším až vyleze z koupelny....
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2016, 6:06

lubos píše:Když děláš se sklem zkus nabídnout kvalitní skleněné desky ( broušené) pro 3D tiskaře. Kamarád má tiskárnu od průši a to sklo k tomu dává je tragédie. Když to s ním řešil tak prý jsou křivé všechny. To může být pro tebe dobrý produkt ( ale možná se pletu). Jak psal Ras, ideálně je upnout blok duralu a za 5-8 hodin vyndat. Bohužel vymýšlet produkt není sranda a je s tím okolo mnoho starostí, a jak píše klasik vyrobit umí každý, ale prodat to je kumšt.
No jo Luboši, ale dají lidi co maj "vytištěnou" tiskárnu v ceně do deseti litrů za kvalitně broušenej, rovnej borofloat několik stovek (možná i víc) peněz?
Jinak souhlas .... vyrobit jde ledasco, prodej a strefit se produktem do nálady lidí je to hlavní.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“