Česká pošta

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

16. 2. 2022, 10:05

Když je tu taková pěkná diskuse, tak si taky přisadím. Ale bohužel nevím, koho mám vlastně obviňovat, jestli poštu, celníky nebo české či evropské předpisy. Rozplést to by bylo asi na pěkně dlouho :-) Našel jsem ve schránce lísteček, že jsem nebyl doma (byl) a že si mám přijít na poštu pro balík. Pošta mě zkasírovala o sedm stovek, že prý clo. Teď na to koukám, balíček je od našeho zákazníka z Norska, posílá náš výrobek k opravě. Poslal to správně do fabriky do Roudnice, ale někdo (celníci? pošta?) to přepsal na sídlo firmy do Prahy. A napařil na to clo... Odmítnout to nemůžu, zákazník nemůže za to, že jsme tady takoví blbci. Tak jsem jen rozladěný proč, když své výpalné dostali, ještě tak otravují, že zásilku přesměrují jinam a já musím kamsi na poštu. Stěžovat si nebudu, oni to papírově mají určitě v pořádku...
Aleš Procháska
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

16. 2. 2022, 10:16

posun v mém monitoru....je to 4 mesíce a 4 dny....v prosinci sem vyplnoval formulář o tom co to je a kolik to stojí....dnes mě přišlo pouze do aplikace..ne na email ani sms že zboží je uloženo protože musim doložit cenu.....tak jdu na formulář na doplnení udajů a vybafne to na mě že balík je proclen a už nelze nic doplnit...telefon nezvedaj, email sem napsal....s fotkou že nic vyplnit nemužu a kopii mailu z prosince kde sem dokládal vše potřebné včetně souhlasu v zastupování...

jestli existuje nějaký žebříček nejhorších podniků na světě tak pošta vítězí

aliexpres stále opakuje že mám doložit že sem monitor nedostal :lol: :lol:
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

16. 2. 2022, 11:26

Modros píše: 16. 2. 2022, 10:16 aliexpres stále opakuje že mám doložit že sem monitor nedostal :lol: :lol:
No protoze jsou inteligentni a adaptovali se na podminky v cilove zemi ... :lol:
Tusi, ze to tezko prokazes ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

16. 2. 2022, 1:07

Modros píše: 16. 2. 2022, 10:16 posun v mém monitoru....je to 4 mesíce a 4 dny....v prosinci sem vyplnoval formulář o tom co to je a kolik to stojí....dnes mě přišlo pouze do aplikace..ne na email ani sms že zboží je uloženo protože musim doložit cenu.....tak jdu na formulář na doplnení udajů a vybafne to na mě že balík je proclen a už nelze nic doplnit...telefon nezvedaj, email sem napsal....s fotkou že nic vyplnit nemužu a kopii mailu z prosince kde sem dokládal vše potřebné včetně souhlasu v zastupování...

jestli existuje nějaký žebříček nejhorších podniků na světě tak pošta vítězí

aliexpres stále opakuje že mám doložit že sem monitor nedostal :lol: :lol:
Já taky ještě nemám vyhráno. V pátek se sice na poště 120 dušovali, že to hned půjde, ale zase to umřelo. Na trackinku je pořád ještě info, že je to od 30.1. na vyměňovaci poště. Taky na mě tehdy ve formuláři vyběhlo, že už je balík proclen, ale celníka to tehdy ještě nevidělo. Ale díky té páteční komunikaci jsem získal skladové číslo, které když jsem do toho formuláře doplnil (musí se zatrhnout zatrzitko), tak to pustí člověka dál. Tak jsem to celé vyplnil a znova poslal ty potvrzení, co už jsem v pátek posílal deklarantce.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

16. 2. 2022, 1:17

Pošta je nejděsivější vzpomínka na totalitu a snad jen Lukašenko to umí lépe. Naše kamoška pracuje ve vedení jako právnička, plat nebudu uvádět přesně, ale je to více než 200tis. k tom u služební superbéčko. Oni opravdu věří tomu jak skvěle to vedou, plácají se po ramenou a vytváří si nové a nové odměny. Reálný provoz je absolutně mimo jejich realitu. Když jsou 1.5 či 2 miliardy v minusu, nic se neděje, stát to refunguje. Aktuálně jsou zráty v pohodě, na Covid se hodí všechno a ministrině nám jen zatala rekordní schodek rozpočtu. Koho by tohle nebavilo ?
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

25. 2. 2022, 4:03

dnes mě dorazil monitor, bez nějakého avíza kolik budu doplácet na mě řidič vybafnul že mám doplatit 4860 clo a dph....dokládal sem před příchodem zásilky nákupní fakturu monitoru 6500, zboží sem odmítnul což se nelíbilo řidiči že se s tím táhnul tak sem ho poslal do prdele.....a ode dneška odmítám mít s poštou cokoliv společného.....
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

25. 2. 2022, 4:29

Modros píše: 25. 2. 2022, 4:03 dnes mě dorazil monitor, bez nějakého avíza kolik budu doplácet na mě řidič vybafnul že mám doplatit 4860 clo a dph....dokládal sem před příchodem zásilky nákupní fakturu monitoru 6500, zboží sem odmítnul což se nelíbilo řidiči že se s tím táhnul tak sem ho poslal do prdele.....a ode dneška odmítám mít s poštou cokoliv společného.....
Tohle se mi stalo taky, bez předchozího upozornění jsem doplácel. Původní trasování skončilo kdesi v US. Česká pošta má extra papír na žádost o zasílání upozornění e-mailem. Nechápu to, vsude jinde to jde a funguje, ale od tý doby co jsem to vyplnil chodí e-mail celkem brzo a mám tak možnost doplnit informace k řízení. Samozřejmě jsem to reklamoval (od října 3 zásilky) a někdy v lednu přišlo vyrozumění, že mi vše uznali, že mě podruhé zdanili a vyclili nedůvodně. Věc je v řešení a čeká se na rozhodnutí jestli mi to vyplatí zpět. Je pomale březen a nic nepřišlo. ČP je neštěstí, ale ne vždy to můžu ovlivnit.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

26. 2. 2022, 7:12

U mě zatím nic.
Ve středu jsem znova psal mail na celní deklaraci, kde to vázne. Prý jsou v tom balíčku léky a tak to poslali na posouzení. Tak jsem jim odepsal, že je škoda, že mě neinformovali a poslal jsem jim odkaz na státní veterinární ústav, kde jsou na netu seznamy schválených veterinárních přípravků a poslal jim k těm kapkam všechny potřebné schválení a protokoly.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

27. 2. 2022, 9:52

Po zkušenostech s poplatkem 150 korun za dvě příchytky v ceně 12 korun a doprava zdarma. Podruhé hliníkový odlitek za 4 dolary a půl dne na poště jsem přestal cokoli kupovat ze zemí mimo EU. Ve výsledku zboží vyjde levněji nebo nastejno, ale přijde hlavně rychle. Polsko - 4dny, Německo - 2 až 3dny, Holandsko - 3dny a čajna většinou 2 měsíce.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 12. 2023, 12:33

Chci si objednat nástroje a pani z Ivančic mi řekne: .. posíláme pouze a výhradně českou poštou.. zásilkovnu to neznáme. Vím, je to morava .. ale neznat v roce 2023 Zásilkovnu, to se chápě těžko. Díky podobným lidem i zaostalejším teritoriím ČP stále vesele funguje.
Aris
Příspěvky: 677
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

13. 12. 2023, 12:53

Doufám že ČP není zkratka České Pošty. Protože dát do jedné věty Poštu a “funguje”? :? :shock:
Tom Dvk
Příspěvky: 401
Registrován: 24. 7. 2018, 1:08

13. 12. 2023, 6:07

elbarto píše: 13. 12. 2023, 12:33 Chci si objednat nástroje a pani z Ivančic mi řekne: .. posíláme pouze a výhradně českou poštou.. zásilkovnu to neznáme. Vím, je to morava .. ale neznat v roce 2023 Zásilkovnu, to se chápě těžko. Díky podobným lidem i zaostalejším teritoriím ČP stále vesele funguje.
Je ale zajímavé, že keců směrem na východ máte v Prahe standartně plné huby, ale nakupovat práci a zboží za Moravské ceny se vám nějak nepříčí. :)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

14. 12. 2023, 6:09

Tom Dvk píše: 13. 12. 2023, 6:07 Je ale zajímavé, že keců směrem na východ máte v Prahe standartně plné huby, ale nakupovat práci a zboží za Moravské ceny se vám nějak nepříčí. :)
... jj moravské ceny ha,ha, minimální objednávka, za min cenu smluvní pokuta, dodaní s ČP za měsíc. Objednáno klasika China, ostatně stejné zázraky mi přeprodají i tyhle umělci ...

... by the way ... ve středu na Ali objednáno, dnesv Praze. Tímto zdravím pani do Ivančic :-)
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5184
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

17. 1. 2024, 3:21

Tak dneska mě vyloženě nasrala pošta. Balík z Ali s cenou 8,5 t čili samo přes limit, počítal jsem s clem a i poplatkem za vyřízení, ale co předvedli se teda vymyká.
Poslali mi doporučeně dopis, že mám vyplnit webovej formulář, žádná datovka, posranej papír, hodina na poště... A idioti si to i orazítkujou 8.1 nezastižen, na obálce předtištěno 10 dní uložit. Takže razítko do 18.1. no problem, v dopisu uvnitř mi sdělujou, že pokud do 16.1 nevyplním tu jechich blbost, zásilku, zaplacenou, vrátí nebo zlikvidují. Paráda.
Vyplním teda formulář, dodám účet, dodáv výpis z účtu na tu částku, dodám že tam je VAT included, a poštovné free, pošta podle nějaké debilní eu instrukce dopočítá imaginární cenu dopravy, přičte, vypočítá z celku clo a i dph a pošle výměr. Nechápu... Dopravné vyčíslili skoro na 2 litry, teda vycucali si z prtstu a na to vrazili clo a dph. Kurvy zasraný :!:
napsal jsem jim, že shipping free neznamená, že je doprava zadara, ale že je započtena v ceně zboží. A že jim dvakrát dph teda fakt platit nebudu, neboť Ali dph v eu platí.
Zatím na mě serou jak na placatý šutr
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

17. 1. 2024, 3:39

Charon > bacha, pokud je cena nad 150Eur, tak je to jinak, nez 22-150 Eur.
Ali tu dan pri nakupu ze treti zeme neodvadi i kdyz se nejprve zda ze jo.
Pri objednavani je v summary pred zaplacenim a pak i v prehledu objednavek porad VAT included, nicmene ma hodnotu nula. DPH pak odvadis skutecne az pri procleni spolu se clem a dava to i smysl.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“