Inženýrské faily

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

6. 3. 2018, 4:25

Ne že by IQ byl předpoklad k čemukoliv,.......
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
trifid
Příspěvky: 102
Registrován: 2. 11. 2011, 2:53

6. 3. 2018, 5:01

Asi tak - občas se může vysoké IQ stát pro jeho vlastníka i kontraindikací. Který šéf chce mít pod sebou někoho, kdo je intelektově vysoko nad ním :lol: . Asi byste se divili, kolik chytrých holek raději předstírá průměr, než by se vystavovalo riziku posměchu a napadání ze strany zamindrákovaných lidí. I málokterý partner je schopen vedle sebe ustát výrazně chytřejší ženu.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 3. 2018, 5:30

trifid píše:málokterý partner je schopen vedle sebe ustát výrazně chytřejší ženu.
Když je má velké, tak klidně.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

6. 3. 2018, 5:44

2% z které strany :) ...
to číslo co vyjde jak už bylo napsáno neznamená že ten či onen člověk bude ve své profesi dobrý
když budu mluvit za sebe nemám ani maturitu nemám s tím problém to sem napsat..... sice za minulého režimu mě nebylo dovoleno jiné než učňovské studium kvůli rodičům, ale kdybych chtěl, mohl jsem po převratu studovat...přesto jsem se postupně i s takto nízkým vzděláním díky zkušenostem a praxi vypracoval na pozici, kde je potřeba vzdělání vysokoškolské
co tím chcu říct...záleží jak se kdo snaží zdokonalovat ve své profesi a časem může dosáhnout i vyšší pozice ale trvá to roky
ing. titul je jakási vstupenka na vyšší pozici a absolvent se na tuto pozici dostane hned bo má ten papír...a ve velké firmě může roky pracovat i když třeba umí hovno
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

6. 3. 2018, 6:36

Tak zrovna kreslení v CADu se na naší škole vyučuje 4 roky - 2 roky AutoCad, 1 rok Inventor, 1 rok SolidWorks, Pro mě je nejlepší SolidWorks, protože má suprové uživatelské prostředí a je přehledný. Když vidím, co mám za spolužáky, tak s vašimi slovy souhlasím 8) Mě přijde, že většina nechce tam být atd. A nebo když mi řekne někdo, že nevěděl, čím chce být v devítce... :roll: Mě třeba ta strojařina začala bavit, ale nechápu proč je povinná maturita z literatury a ne jen z pravopisu... Místo toho, kdy napsal Neruda něco, tak bych raději, aby nás naučili pořádně i/y a vše okolo. Kromě maturity by mě zajímalo, kdy jste naposledy využili, takové věci ? SPS vyučuje někdo, kdo to umí, ale neumí to dobře vysvětlit, je taky na nic, když to je maturitní obor. :cry: A třeba dějepis na střední ? :shock: A praxe máme 3x45 minut týdně... A když hodinu vykládá učitel něco, pak jdeme něco vyrábět, tak je to takový blbý :cry: A ještě, že ve školství nemají ani na pitomý vrták, co jde koupit za 100 Kč a musím čekat než to ty *** dodělají, abych mohl dokončit obrobek. :oops: Ale máme miliony na vzdělání z ostatních států.
Jsem moc rád, že mohu být u Filipa a dostanu se ke strojům :) A něco se přiučím. :D a dostanu i dobrý penízky 8)
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

6. 3. 2018, 7:14

asi jak můj syn co je na strojního mechanika když byl v prváku tak volal že je na prášky protože ho mistr seřval když zlomil výstružník
a říkám co se ti hryzl, že né prostě se zlomil na otázku jaký výstružník a čím ho chladil nebo mazal jsem dostal odpověď: ruční výstružník bez chlazení nebo mazání tak jim to mistr ukázal...nejvíc byl mistr nasraný, protože měli jen jeden jediný výstružník a ostatní žáci si to nemohli zkusit
říkám no to je úroveň školství a učitelů a nech mě dá jeho číslo, zavolám mu a nějaké nástroje jim do školy pošlu a zaučím aby věděli jak se to používá...
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

6. 3. 2018, 7:28

Tak to je masakr. :shock:
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

6. 3. 2018, 11:40

Bohužel pravda :/ třeba v kovárně škola neumí dát na sirky, takže učitel než by řekl ať mu dají papír atd, tak to zaplatí sám. Když jsme dělali minule čep, tak jsem to měl za pár minut vysoustružený, ale než ostatní vyvrtali díru a já to upnul, tak jsem to celé nestihl provrtat a kvůli tomu dostanu trojku? Přitom rozměry jsem měl přesně všechny :oops: :oops: Ůroveň je na nic v tomhle :/ nebo řemeny na soustruhu jsou přes 40 let staré, protože na nové není (a to jsme Pražská škola :lol: :lol: :roll: ) Nechápu kam mizí penízky :lol: Hlavně že loni dělali novou elektroinstalací a do dílen zavedly kabel s internetem a zásuvek na elektriku je málo :lol: Někdo prostě přitom myslí.
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

6. 3. 2018, 11:49

Lify píše: :lol: :roll: ) Nechápu kam mizí penízky :lol:
Penízky mizí protože to je jejich základní vlastnost kutálet se pryč od tebe proto je nedělají hranatý :D
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

7. 3. 2018, 5:28

Lify:
Maturita z češtiny (literatura, sloh) by ti měla dát všeobecný přehled. Pravopis by jsi měl znát ze základky.
Problém je v tom, že nejde jen o vyjmenovávání spisovatelů a co kdy napsali, ale měl by jsi taky od nich něco přečíst.
Takové Povídky malostranské od Nerudy by jsi dát mohl. Tolik času ti to nevezme. A někdy si pak Malou Stranu projdi a mrkni na dům U dvou slunců.
Takže za týden tady napiš, která z povídek se ti nejvíc líbila :) .
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

7. 3. 2018, 6:05

Mart76 píše:Maturita z češtiny (literatura, sloh) by ti měla dát všeobecný přehled. Pravopis by jsi měl znát ze základky.
Problém je v tom, že nejde jen o vyjmenovávání spisovatelů
Pamatuju ze školy :-( Pro učitele je mnohem jednodušší udělat písemku na jména spisovatelů a seznamy jejich děl, než společně debatovat nad přečtenou knihou, protože z toho se nedá zkoušet a známkovat. Stejně tak výše zmíněný dějepis. Ten jsem pochopil až po letech, když mi došlo o čem to doopravdy je, protože ve škole to bylo vždycky jen zkoušení na téma událost - datum, událost - datum, ... A doteď jsou lidi kteří tvrdí, že tak je to správně a že pokud se děti neučí ve škole nazpaměť, tak jako by se neučily vůbec :-(
Aleš Procháska
kominik
Příspěvky: 106
Registrován: 26. 1. 2011, 6:48

7. 3. 2018, 7:39

Mart76: Přesně tak!

prochaska: Já jsem ze školy 12 let ale pamatuju si to dobře, nedokážu si představit kdo by s naší třídou dokázal vést smysluplnou diskuzi z literatury nebo dějepisu... Odborné předměty to jo, o to zájem byl, ale ČJ a dějepis, ještě teď je mi těch učitelů líto. Jenom za nás 3 odešli ze školství totálně zlomení...Ti co vydrží tak se přizpůsobí...
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

7. 3. 2018, 8:11

Lify píše: .... ale nechápu proč je povinná maturita z literatury a ne jen z pravopisu... Místo toho, kdy napsal Neruda něco, tak bych raději, aby nás naučili pořádně i/y a vše okolo. Kromě maturity by mě zajímalo, kdy jste naposledy využili, takové věci ? ...
Nikdy nevíš, co se ti bude v životě hodit. Já jsem kdysi maturoval z ruštiny (povinně), na vejšce z ní byl zaplať .... jen klasifikovanej zápočet, ne zkouška. Celej život jsem ruštinu úspěšně ignoroval, až jsem v posledním zaměstnání dělal pro izraelskou firmu. Působnost po celém světě, a když jsme měli soustředění, tak přijeli i chlapci z Ruska. A jak se mi pak hodilo, že jsem ruštinu kdysi dělal :D
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

7. 3. 2018, 8:36

kominik píše:Mart76: Přesně tak!

prochaska: Já jsem ze školy 12 let ale pamatuju si to dobře, nedokážu si představit kdo by s naší třídou dokázal vést smysluplnou diskuzi z literatury nebo dějepisu... Odborné předměty to jo, o to zájem byl, ale ČJ a dějepis, ještě teď je mi těch učitelů líto. Jenom za nás 3 odešli ze školství totálně zlomení...Ti co vydrží tak se přizpůsobí...
Nj, v takovém případě se to ale nemá učit. Jen promrhaný čas. Klidně by se dala udělat jedna společná dobrovolná čeština pro celý ročník a ušetřilo by to nervy studentům i učitelům. Alternativou je sehnat dobrého učitele, který umí ukázat, že třeba dějepis má co říct i strojařům nebo elektrikářům :-)
Aleš Procháska
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

7. 3. 2018, 9:24

Lify píše:.... A praxe máme 3x45 minut týdně... A když hodinu vykládá učitel něco, pak jdeme něco vyrábět, tak je to takový blbý :cry: ....
Jestli mne paměť neklame, tak jsme mívali jednou za 14 dní vždy čtvrtek a pátek od 7-14h. dílny. Tedy dva dny v kuse. Ale tenkrát byl jiný systém, školu sponzorovaly také fabriky, pro které se ti učni učili. (A museli tam 3 roky pak pracovat-závazek) A občas v rámci dílen jsme dělali i nějakou jednoduchou práci pro fabriku. Prostě praxe. Dnes je to úplně jinak. Když jsem tam byl před x lety, byl také problém s penězi. Ale měli dost nabídek od firem, které slibovali vyřízení peněz z dotací, ale chtěli z toho pro sebe třeba 30%. Prostě Česko.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“