Inženýrské faily

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

2. 3. 2018, 12:22

to mě něco připomíná fmodel i to co napsali ostatní
jeden synátor udělal maturitu obor něco s IT pak šel na výšku tu nedal a momentálně je bez práce...
druhý se učí na strojního mechanika matika nic moc musí opravovat ale na praxi ve firmě si ho pochvalují a už mu nabídli práci
zkoušel někdo dělat IQ test?
ze zvědavosti jsem to zkusil. zajímalo mne jaké tam budou otázky a ono logika doplnit chybějící obrázky...
říkám si co je to za kravinu tak jsem začal klikat a pak mě došlo, že to jsou chytáky a člověk musí i přemýšlet, tak jsem ty první jednodušší otázky nedal :)
ale to číslo co vyšlo nebylo špatné no mohlo být lepší co už
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

4. 3. 2018, 7:17

kenybz píše: zkoušel někdo dělat IQ test?
Hehe, kdysi davno - vyslo mi 158 a od te doby se jim obloukem vyhybam, protoze to cislo je sice uplne mimo, ale nechci si posramotit ego :-) Ovsem kdyz se rozhlednu kolem sebe, tak nejuspesnejsi lide (tim myslim souhrn rodina/penize/a tak obecne) nejsou ti nejinteligentnejsi, ale ti ne uplne blbi, ale s dobrou schopnosti komunikovat/jednat s ostatnimi lidmi.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

4. 3. 2018, 7:45

Vidíme to dnes nejvíc hlavně u lékařů ... zaplatíme jim studium, oni zmiznou ze lepším do Německa a nás tu často léčí v nejlepším případě ukrajici.
Prostě musím reagovat - prvně, dcera mi vloni maturovala a tak mě požádala o procivičení fyziky (ta je kámen úrazu). Ani se nedivím, když na moji otázku zda ví k čemu se používá ten kondenzátor o kterém se uči na gymplu (ve výpočetních vzorcích jako by byli vývojáři kondíků v Tesle Jihlava) neví nic. O tom všem - využití a typech jim učitelka(=diagnóza) neřekne nic! A takových přikladů je více! I to, že na bezplatný týdení kurz 5x4 hod v programováni Arduina na VŠPT Jihlava se přihlásilo jen asi 6 zájemců s chyběním studentů(i programátorů) této školy. I to svědčí o zájmu o vědění - dnes (až na vyjímky) mladí nevydělávají, ale shánějí penízei!
Dále: na lékaře u nás studují zdarma (prý v češtině-ale všihni mluví zásadně slovensky) stovky Slováků ze kterých tu zůstanou jen někteří a většina jde dál na západ. Pro našince pak není místo. No a Sobotkova vláda uvolní 10 mil Kč na studium 10ti Nigerijců na rok - aby mohli dostudovat když jim to jejich vláda přestala platit (To je přes 83tis Kč měsíčně), To s tím, že pak půjdou do Nigérie léčit své spoluobčany :lol: Ti, na vlastní vládu naštvaní, půjdou spíš do Anglie nebo do Němců léčit své ekonomické spoli-migranty - za naše! NEBO? ...atd .... atd.
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 3. 2018, 7:57

přesně tak.... je to jen číslo inteligence se pozná když s člověkem mluvíš nebo spolupracuješ...ano hodně dělá to jak kdo umí jednat s lidmi a další věc "férovost"
když něco slíbím dodržím uplně nesnáším někomu něco 100X připomínat a když se ten člověk pokaždé dušuje ano zítra to bude...nejhorší je když si v situaci, kdy ti nic jiného nezbývá, než se obrnit trpělivostí, protože jedině ten konkrétní člověk má například jisté schopnosti a dovednosti.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

4. 3. 2018, 8:49

Zkuste se na ten svět podívat očima mladých. Starý byt v Praze stojí přes 3M, nový přes 6M, barák za Prahou 6M, Brno je jen o chloupek levnější. To je axiom. Pak dále uvažujme, na výplatu má takový konstruktér 35 čistého (50hrub), z toho dá 15 za podnájem, 10 jídlo atd, 10 může šetřit, což je nic. Hypotéka nic nespasí, bude 30let mít nervy. Nehledě na to, že ji asi ani nedostane. Žena může být MUDr. nebo prodavačka, každopádně bude nejspíš 6 let doma s dětmi, ale dneska se nikdo nežení a nemá děti pod 30 let, takže to není důležité. Takže takový mladý člověk i kdyby měl talent, brzy pochopí, že nějaká konstrukce nebo vývoj elektroniky je cesta do chudoby a rychle se na to vysere. Zůstanou jen ti, kterým to dojde pozdě a už nemají odvahu překročit reku ale pak taky ani nemají motivaci cokoliv dělat lépe.
MAS FU2A, TOS SM16A
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2018, 9:35

Ferrit píše:na lékaře u nás studují zdarma (prý v češtině-ale všihni mluví zásadně slovensky) stovky Slováků ze kterých tu zůstanou jen někteří a většina jde dál na západ. Pro našince pak není místo.
Zrovna tohle bych nikomu nevyčítal, spousta našinců zase studuje v různých státech EU - a taky zadarmo.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

4. 3. 2018, 9:42

kenybz píše:přesně tak.... je to jen číslo inteligence se pozná když s člověkem mluvíš nebo spolupracuješ...ano hodně dělá to jak kdo umí jednat s lidmi a další věc "férovost"
když něco slíbím dodržím uplně nesnáším někomu něco 100X připomínat a když se ten člověk pokaždé dušuje ano zítra to bude...nejhorší je když si v situaci, kdy ti nic jiného nezbývá, než se obrnit trpělivostí, protože jedině ten konkrétní člověk má například jisté schopnosti a dovednosti.
IQ s tím nemá nic společného, často platí, že čím vyšší IQ, tím arogantnější osoba.

Carl_FM: ale takhle je to všude, to není naše výsada. I v tom Německu jsou náklady na bydlení kolem 1/3 platu. Je fakt, že ten zbytek vyjde levnějc, ale to už je pak na tobě, jestli si koupíš za měsíc jednu čokoládu nebo dvacet.
Kamarád měl kdysi jet do USA na půl roku pomoct firmě s byznysem. Nejdřív se těšil, jak se napakuje, pak si to spočítal a přestože mu firma měla zaplatit cestu tam i zpátky, tak zůstal radši doma, protože to vycházelo nepatrně líp (asi 25 tisíc za půl roku, pokud si dobře pamatuju).
Jinak se zavedením placeného školství taky souhlasím; je jen potřeba zavést správné programy, aby ti studenti, kteří mají opravdu zájem o studium, a ne o ulejvku na 5 let, část dostali zpátky v různých stipendiích. A další část by mohli dostávat od státu po dostudování za to, že zůstanou pracovat v oboru doma 5 let. Každý rok to, to sami zaplatili za studium. Plus inflaci třeba.
Jednoduché jak facka, ale politicky neprůchodné. :(
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

4. 3. 2018, 9:44

prochaska píše: Zrovna tohle bych nikomu nevyčítal, spousta našinců zase studuje v různých státech EU - a taky zadarmo.
Ano a studují tam proto, aby se po ukončení studia vrátili do Čech a pracovali tady :D
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2018, 9:51

pafik píše:Ano a studují tam proto, aby se po ukončení studia vrátili do Čech a pracovali tady :D
Já se jim tedy vůbec nedivím, že tam zůstanou, pokud se chtějí ve své profesi nějak významněji prosadit :-) Osobně bych jim tenhle postup i doporučil :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

4. 3. 2018, 2:18

Já s tebou souhlasím. Když si tam to studium zaplatěj, ať tam zůstanou.
Nemyslím si, že tam státní univerzity jsou lepší, než ty naše. Pokud tam jde někdo studovat na státní univerzitu, tak kvůli jazyku a s tím, že jako vystudovaný v Anglii se bez problémů v Anglii uplatní. I když kvalita jeho vzdělání nebude o nic lepší, než naše.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2018, 2:32

pafik píše:Já s tebou souhlasím. Když si tam to studium zaplatěj, ať tam zůstanou.
Nemyslím si, že tam státní univerzity jsou lepší, než ty naše. Pokud tam jde někdo studovat na státní univerzitu, tak kvůli jazyku a s tím, že jako vystudovaný v Anglii se bez problémů v Anglii uplatní. I když kvalita jeho vzdělání nebude o nic lepší, než naše.
Klidně i když si nezaplatěj :-) Mnohé státy programově hradí cizím [nadaným] studentům studium právě proto, aby tam [s určitou pravděpodobností] zůstali. Studenti například běžně zůstávají v USA poté, co tam absolvují nějakou univerzitu - ať už pod nějakým stipendiem nebo na dluh nebo za vlastní.

O tom, zda jsou některé univerzity lepší a některé horší by se dalo diskutovat. Jako dobrý výchozí bod bych viděl tyhle řádky z wikipedie:

UNIVERSITY OF CAMBRIDGE, U.K., Nobel winners: 90
.
.
Karlova universita : 1
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

4. 3. 2018, 4:13

Zrovna ta uvedená na prvním místě je typická státní univerzita s výukou zadarmo :D
almac
Příspěvky: 715
Registrován: 28. 5. 2015, 6:35
Bydliště: Liberec

4. 3. 2018, 6:29

prochaska píše: ...Karlova universita : 1
blbost, UK min. 3 ceny:
Gerty Theresa Cori (rozená Radnitz), narozena v Praze 1896, Nobelova cena 1947
Carl Ferdinand Cori, narozen v Praze 1896, Nobelova cena 1947, medicína
Heyrovský, narozen v Praze 1890, Nobelova cena 1959, chemie

jinak z Prahy (narozena 1843) pochází i Bertha Sophia Felicita von Suttnerová (rozená hraběnka Kinská ze Vchynic a Tetova)
Nobelova cena 1905, mír
A.
SN 20, SM 16 B, FN 25
trifid
Příspěvky: 102
Registrován: 2. 11. 2011, 2:53

6. 3. 2018, 4:07

Jen na okraj k hodnotám IQ - orientačně se udává že IQ 130 má pouze 2% populace (hranice pro vstup do Mensy), IQ 158 :D by odpovídalo asi nějakým 20-30 promile populace.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

6. 3. 2018, 4:21

jupi podla blbych testou patrim k 2% :D :D :D dalsie radse jnerobim aby mi to nekleslo :D
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“