Inženýrské faily

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

trifid
Příspěvky: 102
Registrován: 2. 11. 2011, 2:53

7. 3. 2018, 11:48

Njn, za vlastní neschopnost a lenost se prostě platí.
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

7. 3. 2018, 5:29

Mart76 píše:Lify:
Maturita z češtiny (literatura, sloh) by ti měla dát všeobecný přehled. Pravopis by jsi měl znát ze základky.
Problém je v tom, že nejde jen o vyjmenovávání spisovatelů a co kdy napsali, ale měl by jsi taky od nich něco přečíst.
Takové Povídky malostranské od Nerudy by jsi dát mohl. Tolik času ti to nevezme. A někdy si pak Malou Stranu projdi a mrkni na dům U dvou slunců.
Takže za týden tady napiš, která z povídek se ti nejvíc líbila :) .
Já vím, ale zrovna mě nějak ta literatura nebaví :/ Nejvíc mě bavilo číst od Verna, Defoa, Foglara atd. Takové ty zajímavé knihy.
Zrovna u dějepisu jsem se za dva roky na střední nic nenaučil. Vše jsme už brali na ZŠ a ten výklad je tady nudný. Jo na základce jsme měli učitele suprového, ten výklad vyprávěl jako kdyby to byla skutečnost. Ale když někdo otravoval tak vzal za krátké vlasy u uší a to nebylo příjemné :lol: 8)
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

7. 3. 2018, 6:11

Lify píše: Já vím, ale zrovna mě nějak ta literatura nebaví :/ )
jj ono je krásné si přečíst Babičku od B.N. kde vetchá stařenka v požehnaném věku 50let umírá .Kua tak už přesluhuju a bude nás tu víc :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

7. 3. 2018, 6:17

Tak jako tak musím no :( :| Zkusím tu Babičku
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

7. 3. 2018, 6:20

Koukneš na film Babička , jak si Sultán a Tyrl na zápraží líně lízali kulky a je to jak když přečteš :D
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

7. 3. 2018, 7:02

pafik píše: A jak se mi pak hodilo, že jsem ruštinu kdysi dělal :D
To jako u stakanov vodky nada gavarit? Ja dumaju, što net ... :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

7. 3. 2018, 7:32

Lify píše:Já vím, ale zrovna mě nějak ta literatura nebaví :/ Nejvíc mě bavilo číst od Verna, Defoa, Foglara atd. Takové ty zajímavé knihy.
To je přeci taky literatura. Je chyba učitelů resp. škol, že to ignorují a nutí dětem něco co je pro ně stravitelné asi jako piliny.
Aleš Procháska
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

7. 3. 2018, 7:36

fmodel píše:jj ono je krásné si přečíst Babičku od B.N. kde vetchá stařenka v požehnaném věku 50let umírá .Kua tak už přesluhuju a bude nás tu víc :mrgreen:
Ale jo, může to být zajímavé, ale ne v téhle formě v době, kdy jsou všichni zvyklí na jinačí bitrate než kolik poskytuje "krásná literatura" :-)
Aleš Procháska
trifid
Příspěvky: 102
Registrován: 2. 11. 2011, 2:53

7. 3. 2018, 8:31

Ono je to asi na každé škole trochu jinak, je to na vyučujících, jak se s tím poperou. U nejmladšího kluka je "povinná četba" složená tak ze 40% z klasiky a zbývající část je podle vlastního výběru - jenom z toho vlastního pak musí povinně přednést referát bez papíru. Babičku by asi nevydýchal a ani Verne pro něj nemá ten správný bitrate.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

7. 3. 2018, 9:55

Lify píše:Tak jako tak musím no :( :| Zkusím tu Babičku
Nerudu jsi nezkusil a hrneš se do Babičky? Ta tě bude nudit.
Začni Čapkem. Povídky z jedné kapsy a pak Povídky z druhé kapsy. To jsou kriminální příběhy.
Jó "labutí šíje, ňadra, buben a činely".

Já si dal na maturu do volitelné četby Malého prince, protože jsem na 100% čekal, že na to češtinářka skočí a vyzkouší mě z něj. A bylo za 1.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

8. 3. 2018, 12:02

Kdyby šlo jen o tu prózu, to by ještě šlo, zlatá Babička (které mimochodem bylo přes sedmdesát). Ale ty hromady poezie, kdyby alespoň třeba Neruda, Havlíček nebo alespoň Sládek. Ale to byl samý Nezval, Halas, Březina, poetismus, symbolismus, surrealismus nebo zase Vrchlický, Zeyer, Ruchovci, Lumírovci atd. To asi oslovilo na technické škole málokoho.
Té praxe jsme také měli 3x45 minut týdně a to ještě oblíbenými úkoly bylo převážení něčeho na ruční kárce přes město mezi budovami školy, rovnání cihel nebo úklid uhlí. Známý mě ale překvapil, když říkal, že v 70. letech na SPŠ v Hradci Králové neměli dílny vůbec.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 3. 2018, 5:31

Kdybych to k necemu v zivote potreboval tak bych si to tim ozivoval a ted bych o tom neco vedel. Nepamatuju si z toho temer nic, jen par veci co me opravdu oslovili. Jak rikala cestinarka, nekteri autori se do ucebnic dostali jen kvuli tomu ze bylo treba vybrat nejake vzorky pro dane obdobi ale s kvalitou dila to ma minimum spolecneho.

Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

8. 3. 2018, 8:05

soustružník píše:Kdyby šlo jen o tu prózu, to by ještě šlo, zlatá Babička (které mimochodem bylo přes sedmdesát). Ale ty hromady poezie, kdyby alespoň třeba Neruda, Havlíček nebo alespoň Sládek. Ale to byl samý Nezval, Halas, Březina, poetismus, symbolismus, surrealismus nebo zase Vrchlický, Zeyer, Ruchovci, Lumírovci atd. To asi oslovilo na technické škole málokoho.
Té praxe jsme také měli 3x45 minut týdně a to ještě oblíbenými úkoly bylo převážení něčeho na ruční kárce přes město mezi budovami školy, rovnání cihel nebo úklid uhlí. Známý mě ale překvapil, když říkal, že v 70. letech na SPŠ v Hradci Králové neměli dílny vůbec.
Neházej všechny básníky do jednoho pytle.
Co třeba "Nevymřeme hlady, bídou. Všichni vymřem syfilídou."
Jen se o něm neučí. :D
kominik
Příspěvky: 106
Registrován: 26. 1. 2011, 6:48

8. 3. 2018, 11:17

Lify píše: ...dějepis...jako kdyby to byla skutečnost...

Tak to je hezké :lol: :lol:
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

8. 3. 2018, 12:00

Na p. Strnada vzpomínám dobře. A dneska na praxích taky boží :lol: máme udělat závit do toho co jsme dělali minule. Ve škole jsou jenom dvě sady M8 závitníků :cry: a dvě stoleté závitořezné hlavy. Kolik stojí sada závitníků? 500? To si snad příště přinesu svoje, abych to dodělal. Je nás ve skupině 9 a soustruhů děláme po dvou (já jsem radši sám). A když to někdo dělá 15 minut nebo i déle tak za 45 minut to nejde zvládnout :P
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“