Počítače

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

14. 12. 2016, 11:07

Ahoj lidi

Koupil jsem notes HP Pavilion a win10. Nejsem s nima kamarád, tak jsem odstranil všechny oddíly a nainstaloval si svoji krabicovou verzi win7. Předtím jsem chtěl zálohovat celý obraz disku, ale zjistil jsem, že už se nepoužívá MBR ale něco jiného, tedy můj léty osvědčený program ghost11 s tím pracovat neumí. No zariskoval jsem ztrátu záruky a win 10 prostě zrušil bez návratu. Tejden mi trvalo, než jsem sehnal všechny ovladače. Drivery od HP pro win 7 neměli takovou maličkost, jako je kořenový rozbočovač pro USB. Tak tejden jsem po večerech ovládal počítač bez myši a bez možnosti připojit externí disk. No proč o tom vlastně píšu. Taky vás ty počítače štvou? Čím jsem starší, tím více nemám trpělivost se s tím babrat. To je takový problém, vydat nový verze windows s možností vybrat si libovolný skin včetně rozložení ovládacích prvků, třeba winXP? Mají miliardový příjmy a nejsou schopný udělat takovou maličkost, aby byl každý spokojený. Deset let jsem měl win XP, to se to ovládání prostě vypálí do palice, pět let používám win 7 a pořád je to pro mě nepřehledný. Nějaký ribon menu, tfuj. Není nad klasický ovládání programů. Ještě že se dají widle překopat přes program Classic Start menu, ale není to ono. Prostě výrobci SW a HW na nás starší moc ohledu nemají. Vždyť to ročně celosvětově musejí být miliony hodin ztracenýho času, kdy staříci jako já tápou v ovládání nových programů, místo aby něco vyprodukovali.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

14. 12. 2016, 11:22

ja se s win rozloucil uz hodne davno, co me vzdycky rozbrecelo, byla hlaska, ze nema ovladac sitovky a jestli se ma pokusit vyhledat ho na netu, jediny co mi chybi, je cad/cam, tam si zatim musim ystacit s virtualem
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

14. 12. 2016, 11:53

kdyby jen počítače s win, ale obdobně mobily, auta, pračky, televize ... toto vše je naprogramované stylem, že ví lépe než my, co je pro nás dobré ... on se nakonec "stát" chová stejně.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 12. 2016, 11:56

filla píše:ja se s win rozloucil uz hodne davno, co me vzdycky rozbrecelo, byla hlaska, ze nema ovladac sitovky a jestli se ma pokusit vyhledat ho na netu
To vymysleli už v MS DOSu. "Nenalezena klávesnice. Stiskněte Esc.".
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

14. 12. 2016, 12:58

nehorsi je to v biosu, keyboard error, press any key
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

14. 12. 2016, 10:07

Taky vás ty počítače štvou?
Taky. Nejhorší je, když pořád votravujou. Třeba hláška při stahování"" Neznámo kolik (1,1MB z 1,1MB")
www.mosaznevyrobky.cz
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

15. 12. 2016, 9:52

Jo,jo,jo, souhlasim na tisic procent. Mam XPcka zarostly v mozku. Bohuzel aktualizace nas stale casteji nuti je odstavit, stale vic starych programu je odmita. Nejsou drivery, kodeky, atd. Tim nemyslim udajnou podporu/nepodporu Win ta stejne nikdy poradne nefungovala. Bezpecnosti diry byly bestsellery. Po prechodu na W7 mi vetsinu stroju krute zpomalila, to je snad nejhorsi reseni, bohuzel lepsi neznam, ostatne na webu jsou o tom romany. Kdyz byl jeste prechod W7/W10 zadara udelal jsem par reinstalaci. W10 jedou vyrazne rychleji, pouze mam pocit, ze je ovlada spis velky bratr nez soudruh pred monitorem. Otravne funkce se nedaji odstranit ani vypnout.
Dalsi velkou starost mi dela grafika. Na XP je obraz naprosto a dokonale cisty. Komfigurace Optiplex 380 a monitory Dell 22". V PC pridane HD karty. Puvodni integrovana grafika byla snad SVGA :-( Kdyz dam W7 nebo W10 je zobrazeni hnus. Ten samy comp, ta sama grafarna, stazene posledni drivery AMD. Fonty jsou hnusne maznute, obraz nejisty at je ta zazracna funckce dokreslovani vypnuta nebo zapnuta. Pred casem tohle tema resil nejaky chudak na PC forum a desitky lidi se mu vysmali. Mam to uplne stejne, nikdo tomu neveri :-(
Linux neznam, neumim, pomerne rychle zase instalaci smazu. Navic doba, kdy byl bezpecnejsi je davno pryc. Kamarad vyvojar v Linuxu me strasi, ze nyni je situace opacna. Udajne je vice napadany Linux system. Logiku to asi ma, jedou na tom pro hackery zajimave servery. Na nasich kancelarskych PC to moc nanahackujou hi,hi.

Protoze Optipexaci jsou uz veterani zkusil jsem objednat na zkousku jednoho: Dell Precision T3620 MT i7-6700/8G/1TB+256GBSSD/K420-2G/HDMI. Soucasne trapeni mam s ATI dnes AMD kartama. Novy Dellak bude mit Nvidia Quadro K420 2GB a uplne se desim zapnuti po dodani zda bude obraz OK. Pochopitelne neresim gameseni, tyhle karty jsou na Autocad nikoliv games :-)
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

15. 12. 2016, 10:53

no já nevím , ale že by se po přechodu z w7 na 10 počítač urychlil ? U nás ve firmě na všech počítačích přešly právě ze sedmiček na desítky a je to hrůza , vše je pomalé a to nemáme žádné plečky vše to jsou minimálně čtyř jádra a 4g ram .
XP mám stále na starém noťasu a některé věci prostě nenahraditelné , na novém noťasu mám sedmy a relativně dobré .
sco_27
Příspěvky: 329
Registrován: 20. 4. 2013, 9:10
Bydliště: Partizánske

15. 12. 2016, 12:04

Odporúčam pozrieť sa na - https://www.dasm.cz/clanek/jak-z-window ... ovy-system" onclick="window.open(this.href);return false;. Jeho "skript" som si trochu upravil k vlastnému obrazu, momentálne to beží na 2 PC bez zaváhania. Vzhľadom sa to priblížilo naspäť k win7, všetky background aplikácie sú potlačené, žiadna Cortana, žiadne odosielanie informácii do Microsoftu, naspäť starý prehliadač fotiek, zmazaný Onedrive, obchod...
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

15. 12. 2016, 12:28

bomba, v sobotu rano zacnu instalovat w10, po nekolika restartech zacnu istalovat ovladace, po dalsich restartech kybl aktualizaci, po dalsich restartech to zacnu tunit, aby se to dalo pouzivzt a v nedeli vecer, po poslednim restartu budu mit trochu pouzitelny os, nekde jsem slysel, ze pry linux je vhodny pro lidi, co maji cas se v nem hrabat a ladit
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 12. 2016, 12:40

S tim linuxem je to spousta bludnych informaci
Strasne zalezi na co to budes pouzivat

Ano jde to nastavit na kde co kdyz to umis
Ano na servery se v posledni dobe dost utoci
Ale v realu to neni az tak hruza, vetsinou nejde o takove triviality jako byli kdysi na windows servery ale dost sofistikovane postupy.

Da se to pouzivat jako windowsy a je to hodne stabilni
Ale spousta programu na to neni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

15. 12. 2016, 1:00

To Packa: ono to bude dost individualni. Treba na zminovanych Dellackych Optiplexech litaji free obycejne W10 docela slusne. Tedy zrovna, kdyz si nehladaji/neistaluji aktualizace. Referencne prehradam bezne HD video. Na W7 katastrofa. Tyhle tovarni sestavy maji urcite vyhodu. Jsem hodne zvedavy na ten novy 64bit v kombinaci s nadupanym i7 :-)
Pred cim musim na W10 smeknout je instalace a ovladace. Instalace probehne absolutne bez zasahu, vsechny drivery plne automatiko. Proste pouze restart a naprosto funckni system. To same tiskosky. Pripojim dalsi sitovou tiskarnu a W10 mi napise: "vidim Kyoceru instaluju driver" a ihned tisknu. Na XP vsechno rucne, na W7 snaha o neco co stejne nefungovalo.
sco_27
Příspěvky: 329
Registrován: 20. 4. 2013, 9:10
Bydliště: Partizánske

15. 12. 2016, 1:02

filla píše:bomba, v sobotu rano zacnu instalovat w10, po nekolika restartech zacnu istalovat ovladace, po dalsich restartech kybl aktualizaci, po dalsich restartech to zacnu tunit, aby se to dalo pouzivzt a v nedeli vecer, po poslednim restartu budu mit trochu pouzitelny os, nekde jsem slysel, ze pry linux je vhodny pro lidi, co maji cas se v nem hrabat a ladit
Toto je už samozrejme prehnaná reakcia, a tieto debaty nemajú zmysel rovnako ako iOs vs. Android - každý si nakoniec vyberie to čo potrebuje a čo mu vyhovuje. Ja som iba dal link na niečo čo môže ten win10 aspoň trochu vylepšiť, keď už ho z nejakého dôvodu používať musíte. Niekedy si tiež ponadávam, ale skrátka pri tom na čo pc používam sa tak skoro na iný operačný systém nechystám.

BTW - inštaloval som už viacej počítačov na win (7 aj 10) a rovnako som párkrát inštaloval ubuntu, a nejaký markantný rozdiel v čase som nezažil. Apropo, win10 si sťahuje drivery sám, aktualizácie sa dajú vypnúť... Nehrajme sa na politikov, povedzme si plnú pravdu. ;)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 12. 2016, 2:00

Ve volné chvilce si přečtěte Eulu (licenční ujednání) k Windows 10.
Je to hodně silná antikoncepce proti jejich instalaci a používání.
W10 bych se nedotkl ani vidlemi s hodně dlouhou násadou. A pokud už bych musel (třeba kvůli nějakému zákazníkovi), tak jedině na PC bez přístupu do sítě.

Docela se divím, že velké firmy (tedy firmy s velkým právním oddělením) připustí jejich použití v rámci firmy. Velmi často je třeba podepsat různá NDA a jiné závazky o neposkytnutí informací třetí straně. Ale příjetím Euly W10 ten závazek ihned poruší.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

15. 12. 2016, 7:40

Pro každého je něco jiného.
Já někdy před 10 lety nahradil počítač ženy aplem a po 5 letech jí koupil novější jabko. Od té doby o ní nevím, nemusím mazat registry aby to běhalo. Nic nepadá vše chodí. Jediné co jsem musel víckrát aktualizovat byl debilni Flash player.
Widle bohužel taky používám a v práci kde nevypínáme počítač se nám snad každých 14 stane že si zkrátka stáhne aktuaizaci a restartuje se. Jasně že tam mám x otevřených programů. Někdy bych to rozkopal. Na 10kách jsem nerozchodil nic z toho co jsem chtěl a tak nový NB ( 2 nebo 3 roky) mám jen na serfování. Zlatej DOS a 95ky.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“