Jednání s překupníky

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

8. 9. 2017, 9:52

To Fila: bohuzel mas pravdu, realita je stejne jina. Svobodak to vyklizel 14 dni. Kdyby prodali stroje po castech a dali odvoz do 24 hodin, meli prazdnou halu podstatne driv a dostali by 20x tolik. Podobne postupy jsou vztyceny prostrednik vsem zamestnancum, kterym firma dluzila vyplaty za 2 roky :-(
Jediny ferovy postup, ktery jsem zazil jedenkrat v zivote byl prodej na dvore tovarny. Vyvolala se cena, prihazovalo se verejne. Po vydrazeni kazdy rovnou zaplatil a stroje si nalozil. Jasne, rychle, spravedlive.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

8. 9. 2017, 10:21

Ten člověk má asi nějakou chybu v SW. Napsal jsem poptávku (poslední na kterou mi ještě přišla cena) a dostal jsem nabídku na 28k. Odpověděl jsem, že nemám zájem, že je to moc. Přišla mi nabídka na 20k a než jsem zareagoval, tak mi přišla urgence, proč jako neodpovídám a co bude, že mám případně napsat svou představu. Odpověděl jsem, že max za 15k bych to vzal. Dostal jsem odpověď, že min cena je 20k. Na to už jsem nereagoval. Po čase další urgence, jestli se tedy dohodneme ...... tak jsem odpověděl, že max. za 15k. Dostal jsem odpověď, že jejich nabídka je min 20k .......... a jestli neumřeli, tak si o ceně dopisují dodnes :lol:

To jako ten jeho šrot fakt někdo kupuje? Ze zahraničí? Vždyť to jsou většinou takové olezlé a orezlé, neudržované a nekompletní stroje. Připadá mi, že to lepší rozprodá rovnou skrz přímé kontakty (třeba i do zahraničí) a na internetu mu pak zůstanou jen ty ležáky co nikdo nechce. Což se vzhledem k požadovaným cenám nedivím.

Co se týká obrážeček, tak u jiného překupníka inzerujícího prodej s "cena dohodou" jsem posílal dotaz na cenu a ve dvou případech naprosto bez odpovědi. Jednou to byl asi 14dní starý inzerát, podruhé jen pár hodin starý. Prostě o ceně se bavit nebudou a tečka. :roll:
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

8. 9. 2017, 10:44

elbarto píše:To Fila: bohuzel mas pravdu, realita je stejne jina. Svobodak to vyklizel 14 dni. Kdyby prodali stroje po castech a dali odvoz do 24 hodin, meli prazdnou halu podstatne driv a dostali by 20x tolik. Podobne postupy jsou vztyceny prostrednik vsem zamestnancum, kterym firma dluzila vyplaty za 2 roky :-(
Jediny ferovy postup, ktery jsem zazil jedenkrat v zivote byl prodej na dvore tovarny. Vyvolala se cena, prihazovalo se verejne. Po vydrazeni kazdy rovnou zaplatil a stroje si nalozil. Jasne, rychle, spravedlive.
bohuzel prvni na rade jsou banky s dluhy v milionech, pak dodavetele s dluhy ve stotisicic, tam jsou ve hre i penale, a nakonec ti s dluhy v desetitisicich, pokud na ne neco zbude, tohle uz jsem jako zamestnanec zazil, takze vim, ze to neni otom, ze se na zamestnance sere, ale o tom, ze zamestnanci nejsou schopni/ochotni podat hromadnou zalobu, cimz by se vymahal jeden velky balik vcetne penale a uroku zprodleni, a to jen proto, ze by se musel zaplatit pravnik, podat zaloba, ktera stoji tusim 1% z zalovane castky a to se jim nechce investovat, plati to co na vojne: vojak se stara, vojak ma
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

8. 9. 2017, 11:30

Taky mam vcerejsi zkusenost s prekupniky. Na bazosi jsem nasel inzerat na VS32 vrtacku. V inzeratu 2 fotky a nejake dily na vrtacce chybeli (jedno rameno posuvu, kryt remenu,...). Samozdrejme cena dohodou, tak napisu jaka je jejich cenova predstava. Asi za hodinu mi prisel na email dokument, s fotkami, obchodnimi podminkami a u ceny uvedeno: Cena neuvedena, ceka se na dodavatele. To si to ani to co posilaji neprectou. Tak jsem jim psal znovu a ze ji tedy zjisti od dodavatele. Tohle opravdu nechapu...
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

8. 9. 2017, 11:53

QNX píše: T
Naposledy upravil(a) kovoel dne 22. 7. 2018, 4:04, celkem upraveno 2 x.
V20
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 9. 2017, 1:39

filla píše:bohuzel prvni na rade jsou banky s dluhy v milionech, pak dodavetele s dluhy ve stotisicic, tam jsou ve hre i penale, a nakonec ti s dluhy v desetitisicich, pokud na ne neco zbude, tohle uz jsem jako zamestnanec zazil, takze vim, ze to neni otom, ze se na zamestnance sere
Zní to hezky, ale není to pravda.
Jsou 3 kategorie pohledávek:
- napřed se uspokojuje stát (daňové nedoplatky atd.)
- pak se uspokojují sociální závazky (tedy nedoplatky mezd atd.)
- teprve když něco zbude, přijdou na řady ty zmiňované banky atd.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

8. 9. 2017, 3:07

kovoel píše:
QNX píše: To jako ten jeho šrot fakt někdo kupuje? Ze zahraničí? Vždyť to jsou většinou takové olezlé a orezlé, neudržované a nekompletní stroje. Připadá mi, že to lepší rozprodá rovnou skrz přímé kontakty (třeba i do zahraničí) a na internetu mu pak zůstanou jen ty ležáky co nikdo nechce.
Bavil jsem se s jedním překupníkem a mraky toho šrotu aktuálně vozí do Mexika. Nacpou do lodních kontejnerů a už to frčí.Je tam prý obrovsky boom na jedno okresní město statisticky připadá jedná frezka a jeden soustruh.
Asi kupuje - jinak by to překupníci dávno zabalili.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

8. 9. 2017, 5:14

Mex píše:
filla píše:bohuzel prvni na rade jsou banky s dluhy v milionech, pak dodavetele s dluhy ve stotisicic, tam jsou ve hre i penale, a nakonec ti s dluhy v desetitisicich, pokud na ne neco zbude, tohle uz jsem jako zamestnanec zazil, takze vim, ze to neni otom, ze se na zamestnance sere
Zní to hezky, ale není to pravda.
Jsou 3 kategorie pohledávek:
- napřed se uspokojuje stát (daňové nedoplatky atd.)
- pak se uspokojují sociální závazky (tedy nedoplatky mezd atd.)
- teprve když něco zbude, přijdou na řady ty zmiňované banky atd.
mas pravdu, na stat jsem zapomel, asi protoze ten stat posledni dobou radeji vypoustim z mysli
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

8. 9. 2017, 9:59

b3nd3r píše:Taky mam vcerejsi zkusenost s prekupniky. Na bazosi jsem nasel inzerat na VS32 vrtacku. V inzeratu 2 fotky a nejake dily na vrtacce chybeli (jedno rameno posuvu, kryt remenu,...). Samozdrejme cena dohodou, tak napisu jaka je jejich cenova predstava. Asi za hodinu mi prisel na email dokument, s fotkami, obchodnimi podminkami a u ceny uvedeno: Cena neuvedena, ceka se na dodavatele. To si to ani to co posilaji neprectou. Tak jsem jim psal znovu a ze ji tedy zjisti od dodavatele. Tohle opravdu nechapu...
Firma vlastní stroj, který nepotřebuje a chce se ho zbavit, do toho se vloží příživníček, co vyvěsí inzeráty. Ty kontaktuješ CEE machines. Pak ti příjde přesně taková nabídka jako píšeš. Vlastník stroje totiž očekává nabídku ceny. Vyžádej si kontakt na vlastníka a prohlídku a pak už to řešíš s ním. Nevím jakou mají mezi sebou smlouvu, ale takto to chodí.
Ovšem předem počítej s tím, že tvoji nabídku nevyberou, pokud nenabídneš obvyklou cenu.
Sběratel strojů :-)
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

9. 9. 2017, 1:49

Asi před rokem jsem sháněl nějaké neběžné závitníky. Kupodivu na stránkách zdejšího oblíbence z Blanska byly a byla i rovnou uvedena cena. Nešlo to ale rovnou objednat, ale jako obvykle jsem musel poslat poptávku. Obratem přišla nabídka s cenou snad pětkrát vyšší a pak ještě další dotazy pročpak neobjednávám.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

9. 9. 2017, 7:06

Jednou jsem dostal nějakou nabídku od překupníka a ten lojza tam omylem zapomněl jeho nákupní ceny :-)
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

9. 9. 2017, 7:44

Vidím, že Blansko je v kurzu. I já jsem dával dotaz na starý vrak soustruhu. Předpokládal jsem cenu 2 - 3 tisíce a ejhle ono 14000,-. Po týdnu urgence, kdy si pro to přijedu. Tak jsem mu napsal, že jsem nespadnul z višně ani nejsem úplně blbej a že mu nabízím 3000korun. Druhý den jsem dostal upravenou nabídku na 12000,-. Na tu už jsem nereagoval, ale od něj jsem dostal snad 3 nebo 4 maily, kdy si to koupím a na závěr výhrůžku, že si mě dá do databáze nesolidních zákazníků. Taqkže já asi o pana S. už ani nakupovat nemůžu.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

9. 9. 2017, 7:49

lubbez píše:Vidím, že Blansko je v kurzu. I já jsem dával dotaz na starý vrak soustruhu. Předpokládal jsem cenu 2 - 3 tisíce a ejhle ono 14000,-. Po týdnu urgence, kdy si pro to přijedu. Tak jsem mu napsal, že jsem nespadnul z višně ani nejsem úplně blbej a že mu nabízím 3000korun. Druhý den jsem dostal upravenou nabídku na 12000,-. Na tu už jsem nereagoval, ale od něj jsem dostal snad 3 nebo 4 maily, kdy si to koupím a na závěr výhrůžku, že si mě dá do databáze nesolidních zákazníků. Taqkže já asi o pana S. už ani nakupovat nemůžu.
Tak to jsi pěkně v háji :-)
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
brutal
Příspěvky: 602
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

9. 9. 2017, 8:02

Já tomu kokotovi Svobodovi napsal 2x že koupím několik těch ovládacích kol který tak vehementně inzeruje na svém eshopu i s cenama, dodnes neodpověděl šašek tlustej
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

9. 9. 2017, 10:07

Možná bych to ještě dohledal, tenkrát jsem od něj chtěl vyvrtávací hlavu, tu z Lutína, nova s dph tušim 3800,- od něj použitou mi nabídli přes 4000,- bez daně. Nevim odkud je, ale ten popis že pak zjišťuje proč nemám zájem sedí.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“