Jednání s překupníky

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
jergus.balaz
Příspěvky: 1547
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

15. 8. 2020, 7:54

aleshonsa píše: 15. 8. 2020, 6:27Mě totiž 12 000,- přijde dost krutý.
Dosť predražené. Ja som bol brať 5,5t brúsku 80km tam, 80km späť, naloženie rukou, vyloženie rukou vo vnútri v dielni dokopy 500€.

Dosť tu kritizujete nemenovaného pána z Blanska. Ja mám s ním no hádam aj pár desiatok obchodov za sebou a nemôžem povedať ani jedno zlé slovo. Prídem, obzriem, v hotovosti vyplatím a dopravu riešim až dodatočne. Na akej cene sme sa dohodli, taká platila. Dokonca asi dva krát mi aj podržal nejaké veci a stiahol ich z netu.
BalazKovo.sk
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

15. 8. 2020, 8:00

jergus.balaz píše: 15. 8. 2020, 7:54
aleshonsa píše: 15. 8. 2020, 6:27Mě totiž 12 000,- přijde dost krutý.
Dosť predražené. Ja som bol brať 5,5t brúsku 80km tam, 80km späť, naloženie rukou, vyloženie rukou vo vnútri v dielni dokopy 500€.

Dosť tu kritizujete nemenovaného pána z Blanska. Ja mám s ním no hádam aj pár desiatok obchodov za sebou a nemôžem povedať ani jedno zlé slovo. Prídem, obzriem, v hotovosti vyplatím a dopravu riešim až dodatočne. Na akej cene sme sa dohodli, taká platila. Dokonca asi dva krát mi aj podržal nejaké veci a stiahol ich z netu.
Já mam dojem jestli to lubbez nestěhoval do suterénu, mam dojem že to tu kdysi psal když jsem řešil něco podobného. Ale to musí napsat on jak to bylo. Nebo obecně jestli v tom nebyla nějaká stěhovácká práce.

Tak jestli se ten z Blanska nedal trochu do latě.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Aris
Příspěvky: 684
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

15. 8. 2020, 9:13

Když na ten stroj dost spěchám, a nemám možnost sehnat rychle vozík nebo náklaďák s rukou, tak volám odtahovku. Ta přijede na písknutí i o půlnoci. Naloží a složí to rukou, tak kde je problém?
Možná pak to stěhování do sklepa :D
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3589
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 8. 2020, 10:12

Aris píše: 15. 8. 2020, 9:13 Když na ten stroj dost spěchám, a nemám možnost sehnat rychle vozík nebo náklaďák s rukou, tak volám odtahovku. Ta přijede na písknutí i o půlnoci. Naloží a složí to rukou, tak kde je problém?
Možná pak to stěhování do sklepa :D
vezl jsem tak jednou brusku, protože jsem neměl jinou možnost, a jednoznačně potvrzuju, odtahovka 15kč/km ruka nebo plato 1A :wink: docela mě udivuje, že v praze, jak to tak čtu, odtahovky nefungují, to je zajímavé zjištění a zajímavej podnikatelskej nápad.....
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3589
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 8. 2020, 10:16

jergus.balaz píše: 15. 8. 2020, 7:54 ..............Dosť tu kritizujete nemenovaného pána z Blanska. Ja mám s ním no hádam aj pár desiatok obchodov za sebou a nemôžem povedať ani jedno zlé slovo. Prídem, obzriem, v hotovosti vyplatím a dopravu riešim až dodatočne. Na akej cene sme sa dohodli, taká platila. Dokonca asi dva krát mi aj podržal nejaké veci a stiahol ich z netu.
to je tím, že jseš, jak se říká u nás na Moravě "vatař" :D , já teda kupoval jen třikrát, a vždycky když jsem řekl kolegovi tu cenu, tak si sedl do židle a půl směny zhluboka dýchal :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3589
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 8. 2020, 10:17

jergus.balaz píše: 15. 8. 2020, 7:54 ..............Dosť tu kritizujete nemenovaného pána z Blanska. Ja mám s ním no hádam aj pár desiatok obchodov za sebou a nemôžem povedať ani jedno zlé slovo. Prídem, obzriem, v hotovosti vyplatím a dopravu riešim až dodatočne. Na akej cene sme sa dohodli, taká platila. Dokonca asi dva krát mi aj podržal nejaké veci a stiahol ich z netu.

to je tím, že jseš, jak se říká u nás na Moravě "vatař" :D , já teda kupoval jen třikrát, a vždycky když jsem řekl kolegovi tu cenu, tak si sedl do židle a půl směny zhluboka dýchal, třeba mu to právě kvůli tobě tak funguje...........:D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
jergus.balaz
Příspěvky: 1547
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

15. 8. 2020, 11:36

tumlik píše: 15. 8. 2020, 10:17vždycky když jsem řekl kolegovi tu cenu, tak si sedl do židle a půl směny zhluboka dýchal
Všeobecne keď už je po kúpe, všetko je drahé, ale keď niečo chceš zohnať, tak sa nedá. Uvediem príklad. Zháňal som na BPH20NA prídavné horizontálne vybrusovacie vreteno, 3 roky nič. Prídem do Blanska a tam v regáli na zemi jedno hodené. Hneď som ho bral do auta a cenu som neriešil. Po dvoch mesiacoch to vreteno u mňa videl môj známi a hneď že to je neskutočná cena, že to malo stáť polovicu a bla bla bla. Hovorím mu ok, zožeň mi za polovicu a hneď ich kúpim aj 5ks. Do dnešného dňa mi ich zháňa.
BalazKovo.sk
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

16. 8. 2020, 12:44

tumlik píše: 15. 8. 2020, 10:12
Aris píše: 15. 8. 2020, 9:13 Když na ten stroj dost spěchám, a nemám možnost sehnat rychle vozík nebo náklaďák s rukou, tak volám odtahovku. Ta přijede na písknutí i o půlnoci. Naloží a složí to rukou, tak kde je problém?
Možná pak to stěhování do sklepa :D
vezl jsem tak jednou brusku, protože jsem neměl jinou možnost, a jednoznačně potvrzuju, odtahovka 15kč/km ruka nebo plato 1A :wink: docela mě udivuje, že v praze, jak to tak čtu, odtahovky nefungují, to je zajímavé zjištění a zajímavej podnikatelskej nápad.....
Já jsem nepsal, že vím, že v Praze neseženu tak rychle odtahovku. Já jsem psal, že tak rychle neseženu žirafu + vozík + auto co utáhne vozík s 1t včetně hmotnosti vozíku (protože máme na kouli 750kg). Popravdě jsem nikdy nezkoušel, jak rychle odtahovka zareaguje na akci typu převoz stroje, protože tu co používám tak jsem se vždycky s nimi domlouval několik dnů dopředu. Ale já jsem vždycky jednal s normálníma prodávajícíma, co sice chtěli, aby to bylo co nejdříve (logicky), ale ne mafiánským stylem že když to neodvezu do půlnoci, že to prodá někomu jinému, nebo dokonce že už má někoho za vyšší cenu.

Popravdě já mam spíš preference primárně použít tu odtahovku a pak teprve když by selhala (což se nikdy nestalo) řešit nějakou svépomoc typu žirafa + vozík + ....
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

16. 8. 2020, 12:48

jergus.balaz píše: 15. 8. 2020, 11:36
tumlik píše: 15. 8. 2020, 10:17vždycky když jsem řekl kolegovi tu cenu, tak si sedl do židle a půl směny zhluboka dýchal
Všeobecne keď už je po kúpe, všetko je drahé, ale keď niečo chceš zohnať, tak sa nedá. Uvediem príklad. Zháňal som na BPH20NA prídavné horizontálne vybrusovacie vreteno, 3 roky nič. Prídem do Blanska a tam v regáli na zemi jedno hodené. Hneď som ho bral do auta a cenu som neriešil. Po dvoch mesiacoch to vreteno u mňa videl môj známi a hneď že to je neskutočná cena, že to malo stáť polovicu a bla bla bla. Hovorím mu ok, zožeň mi za polovicu a hneď ich kúpim aj 5ks. Do dnešného dňa mi ich zháňa.
To jsem slyšel i o mé FN22 - prý proč jsme to kupovali za 60 000,- když jsou k mání za 20 000,-. Do teď čekám, až uvidím kompletní FN22 včetně příslušenství + celkem dost nástrojů za těch 20K.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

16. 8. 2020, 4:31

Maly bager za 2 tyzdne, beton tyzden, auto z rukou ako kedy 2 az 5 dni. Jenpravda ze mam cisla priamo na ludi ale zeby nieco ste chceli hned jedine ze mate znamoost.

Zeriav mi trebalo hned a trebalo cakat min 3 dni, aj to som mal dopprucenie od znameho, nakoniec zo stastim som zohnal, aj to len na 4 hod.
A to vsetko v KOsiciach.

Tak ze rozpravky typu ze vsetko sa da, da ale nie hned. A za druhe tych dobrych strojov na predaj uz tolko nieje.
A ked ta niekto napali ze dvihne cenu alebo na mieste zistis ze je to vrak, alebo este lepsue ze to preda pred nosom.......

Ked mate znamych co maju vozik auto tak to relativne ide.
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

16. 8. 2020, 7:16

Keď som kupoval wrs tak som ju na dva krát odviezol za osobakom. Na lepšieho predajcu som nemohol natrafiť (toto nebol kseftar) povedal som mu že si ju u neho rozoberem že či mu to nebude vadiť že nie. Rozoberať by som ju musel aj tak lebo by sa nevosla do garáže.
Bolo tam veselo mi sme rozoberali a oni si chystali zabíjačku a popíjali.
Přílohy
IMG_20190301_213736.jpg
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

4. 9. 2020, 7:42

na pozeranie bazosa som si urobil takú frázu do filtra:

-kadlec -razník -števlík -topek -ferokov -pouzitestroje -usedmachines -stroje23 -porubanova -jindrák -kovomont -j.schum -farkas

to mi schová väčšinu prefláknutých priekupníkov
ovi-ivo
Příspěvky: 1117
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

4. 9. 2020, 9:26

No když se to menuje jednání s překupníky moje zkušenost:
jel sem k překupníkovi pro tvrdoměr za 5000,- vybral sem si lepší diamant z druhého tvrdoměru a pak říkám cena je pevná? A on není ....tak 6000,- byl sem rád, že to myslel jen žertem :D , ale dávám si už pozor na formulaci ceny... :lol:
Radovan1114
Příspěvky: 18
Registrován: 28. 4. 2020, 9:25

4. 9. 2020, 3:57

Ten Farkas z Komárna mi raz chcel predať bednu príslušenstva k deličke za 600eur 😀... asi ju predáva dodnes 😀
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

4. 9. 2020, 9:07

pan z Blanska je asi ten konkrétně z Adamova. Někdy jsou asi ty obchody dost konspirativní, páč mě tam jednou poslali naložit, ale dali adresu do ADASu naproti, po složitém telefonovaní asi na hodinu na všechny strany jsem se dozvěděl skutečné místo nakládky :) Nevím v čem vlastně byla pointa tohoto utajení :?:
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“