Reklama

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

16. 9. 2017, 11:22

Mex píše: 1.A měl už někdo ... problém...kvůli nějakému šmírování?...
2.Problém nastane ... budeme/budete házet do urny lístky podle toho...
3.K různým adblokům:...
Mexi za mne 3x nesouhlas.
1. měl, již z princípu, mé soukromí je mé soukromí, nebo šel by jste někdo dobrovolně na průhledné WC na Václaváku?
2. problém? ten již nastal - všeobecná rezignace kromě té na €$ a konzum, dle mne jinej extrém by byl poviná účast volby pro všechny, ale určitě ne on-line...
3. prostě mne to v jednu chvílí dožralo, protože moc mlaskali, tak jsem jim zhasl

Orwell byl vizionář :-( a jeho 1984 by mělo být povinným čtením a bez zkoušky z pochopení díla by nešel získat přístup k netu, telefon a volební právo :D
Ale vážně, kdož si myslíte že názor když nic špatného nedělám, nemám co skrývat je OK?, tak si pročtěte tu realitu a konce :-(, vím dlouhé, ale tuze poučné...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

16. 9. 2017, 11:50

Průhledné WC na Václaváku je sice pěkné přirovnání, ale hodně mimo.
Možná by se to dalo přirovnat k tomu, že by nějaký automatický systém sbíral data, kolikrát jsi byl na WC. A případně podle statistiky, že chodíš na velkou většinou kolem 6:40, tak Ti mezi 6:30 a 6:50 nadávkoval zvýšenou dávku deodorantu.

Uvědom si prosím, jak to technicky chodí. Zpravodajské a jiné servery se potřebují z něčeho financovat, tak se financují z reklamy, kterou jim dohazuje nějaký partner, např. Google. Aby Google věděl, kolikrát jeho reklama byla zobrazena a mohl podle toho posílat prachy, tak se každé zobrazení počítá. Ale protože různé Adblocky zobrazování reklamy omezovaly, tak tam reklamáři přidali zpětnou vazbu, že posílají zpravodajským serverům zpět info, že reklama byla zobrazena, a zpravodajský server teprve pak pošle nezkriplovaný obsah (jinak ho pošle třeba ořezaný).
Takže až sem předpokládám ani Ty nevidíš zásadní problém.

No ale protože poskytoval té reklamy má z historie informace, že jsi pomocí nějakého jeho servisu v minulosti hledal nebo konzumoval nějakou službu, tak Ti prostě nenabízí reklamy náhodně, ale vybere je z oblasti, která odpovídá tvým minulým aktivitám. Takže pokud za tím nehledáš nějaké spiknutí proti Tvé osobě, tak to může být naopak docela fajn, protože nedostáváš reklamy třeba na kojeneckou výživu, ale na sortiment z oblasti CNC.

Takže třeba ten Google má nějakou databázi řekneme milionu adres z ČR (a třeba miliardy z celého světa), kde je poznamenáno, že v poslední době uživatel Mex hledal informace o CNC.
No a co? Z toho mám špatně spát?
Kdybys podobný reklamní systém provozoval Ty - dělal bys to nějak zásadně jinak?

Tím ale nechci říct, že mi omezování osobní svobody salámovou metodou nevadí. Vadí a hodně. Ale problémy vidím jinde než v kontextové reklamě na webu.
To mi třeba mnohem víc vadí všelijaká majetková přiznání, registrace i nedaňových příjmů, povinnost zdůvodňovat výběr svých peněz ze svého vlastního účtu atd. Co je komu do mého majetku? Pokud se to zaštiťuje "bojem proti financování terorismu", tak ať se sledují toky peněz do Sýrie, ale ne toky peněz od Franty Karlovi. A tady to není nějaký anonymní záznam v databázi nějakého reklamního serveru, tady je to pěkně adresně uložena informace "pro využití v budoucnu".
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

17. 9. 2017, 12:16

Mexi, vím jak to v marketingu na netu funguje až moc dobře, nepřu se a je až moc jasné, že pokud by to udělal každý, tak net nemůže být zdarma...
Prostě někteří mlaskali moc hlasitě a neptali se zda to hodlam poslouchat, noo a nehodlal jsem :wink:
AdBlock je filtr a nastavitelný, tomu ubere a tomu zase přidá jak je dle provozovatele filtru libo, takže mlaskající a nesoudní mají prostě utrum...
S tím skleněným hajzlíkem je to až moc průhledně řečeno, ale je to tak. Jednou zabouchneš dveře pozdě a je zle ta noha ve dveřích už je a vecpe se dovnitř a již se ji nezbavíš. Takže na hajzlík jen pěkně v soukromí a bez autocenzúry u které by to nakonec skončilo... jak to tady kdosi zmiňoval o DE kde již mají utrum, ti slušní co nemají co skrývat, zato se ale bojí hlasitěji vyjádřit, že o ty nové sousedy nestojí, co kdyby ...
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

17. 9. 2017, 2:30

Mex píše:A měl už někdo z vás nějaký reálný problém, který by vznikl kvůli nějakému šmírování?
TEĎ možná ne. Ale kdysi:

Nejdřív přišli pro komunisty,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl komunista.
Pak přišli pro Židy,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid.
Pak přišli pro odboráře,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář.
Pak přišli pro katolíky,
a já jsem se neozval, protože jsem byl protestant.
Pak přišli pro mě
a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat.

Stanislav Lem problémy s reklamou předvídal už dávno:
Dnešní producent má podivné starosti: obaly se smějí zákazníkům vnucovat jen hlasem, mohou doporučovat kvalitu výrobku, ale není dovoleno, aby tahaly zákazníky za oděv.
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

17. 9. 2017, 3:24

hobbyrobot píše:TEĎ možná ne. Ale kdysi:
Je fajn, když nějaké procento lidí je paranoidních. Slouží (tedy spíš mohli by sloužit) jako systém včasného varování.
Ale je škoda, když se důraz a úsilí zaměří na nepodstatné věci a pak unikají ta skutečně podstatná nebezpečí.

Takže reklama a její kontextovost mě nechává naprosto klidným. Pokud by mi to začalo nějak vadit, tak to snadno dokážu vyřešit.
Ale neustálé omezování dříve zcela samozřejmých svobod mě rozhodně klidným nenechává. A tohle vyřešit nedokážu, dneska už ani emigrací ne, protože paradoxně dnes je tady svobodněji než na bývalém západě.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

17. 9. 2017, 3:28

Nic s tim Sokolici neudelame a bude hur. Reseni je chatka v lese ve ktere bydlel Unabomber, ktereho vlastne neprimo moderni software analyzou slovil. Kdo ciste svedomi nema umi s velkym bratrem poradit. Prodavali jsme hardware Albancum a pokazde volali z jineho cisla. cca 25 telefonatu a 25ruznych cisel ze zemi celeho sveta. I kdyz nejde o AKcka je zvyk asi zelezna kosile hi,hi.hi.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

17. 9. 2017, 7:27

hobbyrobot píše:
Mex píše:A měl už někdo z vás nějaký reálný problém, který by vznikl kvůli nějakému šmírování?
TEĎ možná ne. Ale kdysi:

Nejdřív přišli pro komunisty,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl komunista.
Pak přišli pro Židy,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid.
Pak přišli pro odboráře,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář.
Pak přišli pro katolíky,
a já jsem se neozval, protože jsem byl protestant.
Pak přišli pro mě
a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat.

Stanislav Lem problémy s reklamou předvídal už dávno:
Dnešní producent má podivné starosti: obaly se smějí zákazníkům vnucovat jen hlasem, mohou doporučovat kvalitu výrobku, ale není dovoleno, aby tahaly zákazníky za oděv.
Každou diktaturu nainstaluje několik zblblých fanatiků a hlavně mlčící většina, která jim to umožní. Už se Bureš vybarvuje, naco senát, kde nemá potřebný počet svých lidí. Parlament je žvanírna (pokud se ovšem nejedná o jeho vydání), zrušit iminitu, pokud ale nejde o jeho osobu. Řídit stát jako firmu - pokud možno rodinnou, co řekne, to musí platit, žádné diskuse, ať se jedná o cokoliv, třeba ústupek svobod. Spoustu diktátorů už tento svět viděl a taky zažil. Jen u nás se to nějak nebere v úvahu. Někde jsem četl vyjádření nějakého (nevzpomenu si - nemám takovou pamět jako Miloš Ovar, takže už nevím ani kde a na které stránce) politiloga, nebo někoho podobného, že Burešovi voliči jsou sekta a taky se tak chovají a diskuse s nima je nemožná. Poznal jsem jednoho na vlastní "kůži". Měl sice tehdá asi jeden a půlku v hydraulice (já byl bohužel, co by šofér čistý), ale Bureš byl pro něj Pán Bůh. Všetci kradnú, ale na dotaz, jak jeho guru přišel k takovému majetku, prohlásil, že to je jedno, ale ostatní kradou. A kdo nevolí Bureše, je podezřelý už z principu a je třeba si jej prověřit. A taky jeden podnikatel mi posílal mailem oslavné odkazy ja Bureše do té doby, než jsem mu začal posílat odkazy na kauzy jeho guru. Až se toho veřejně provalilo tolik, že mu došly jeho chabé argumenty, mám od toho PR klid. Nevím, zda změnil názor, nebo jsem pro něj definitivně ztracená ovce (to je ta horší varianta).
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

17. 9. 2017, 8:12

Mě by snad ani ta reklama nevadila kdyby to bylo k něčemu.
Bohužel když něco hledám tak typicky prvních několik stránek odkazů jsou placené srágory. Už dávno není vyhledávání podle relevance ale podle toho kdo kolik zaplatí. A tak najín něco co má doopravdy smysl a kvalitu je dost těžké. V zásadě skoro žádné kraviny nekupuju tak je mi to jedno a když něco potřebuju tak vím kde , a pokud nevím nechám si poradit.
Docela obdivuju videa fachmanů ( zrovna myslím to co dával robokop ve vláknu o brusce) kteří ukazují co a jak a rozumí tomu. Vedle toho každý retard s nesmyslem má 100x víc zhlédnutí. A kdo by si zasloužil ty prachy co google dává, retart na kterého koukne 1000000 maníků nebo ten fachman co se snaží ostatní něco naučit. Nakonec lidi ta reklama zblbe a kravinu si koupí, stejně tak lidi zblbnou politici a jsou pak zvoleni.
Bohužel lidi se mají moc dobře tak je jim jedno koho vybrali jako svou reprezentaci. Stačí dát slib že přidají peníze a vemou je těm co je mají a je to v pohodě.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

18. 9. 2017, 9:02

Josef píše:
nemám takovou pamět jako Miloš Ovar,
Jen aby jsme si za pár let v naší demokratické Evropě nevyprávěli mezi čtyřma očima u kohoutku s tekoucí vodou (ten kohoutek a tekoucí voda proti odposlouchávání) o tom že jak říkáš ten Miloš Ovárek byl poslední prezident kterej si moh říct co se mu nelíbí .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

18. 9. 2017, 9:40

Josef píše:Každou diktaturu nainstaluje několik zblblých fanatiků a hlavně mlčící většina, která jim to umožní.
Obávám se, že pověst o mlčící většině je jen taková útěcha. Za bývalý režim podle mě může naopak zlomyslná většina (nebo aspoň významná část lidí), která do čela státu nainstalovala psychopaty a komunistické pomatence, kteří by si jinak nezasloužili ani posměch. A ten zlomyslný elektorát je tady pořád a dělá to co dělá...
Aleš Procháska
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

18. 9. 2017, 10:03

:roll:
Naposledy upravil(a) kovoel dne 23. 7. 2018, 5:17, celkem upraveno 1 x.
V20
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

18. 9. 2017, 2:32

Josef píše:Za bývalý režim podle mě může naopak zlomyslná většina (nebo aspoň významná část lidí), která do čela státu nainstalovala psychopaty a komunistické pomatence, kteří by si jinak nezasloužili ani posměch. A ten zlomyslný elektorát je tady pořád a dělá to co dělá...
Ti lidé nejsou zlomyslní, ale prostomyslní (čti: blbí). A blbci - na rozdíl od lidí inteligentních - drží pohromadě:
Volby 2017.png
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

18. 9. 2017, 8:07

kovoel píše:...
Dík za odkaz.Ty jsi mi dal!! Místo abych uklízel , v neděli dílnu,jsem si četl,dle tvého odkazu dílo Orwella 1984.
Neznal jsem ho.
Úžasné!
Dík
Jsem rád že alespoň někomu to udělalo radost a doufám pootevřelo oči ;-) a ještě navíc můžeš udělat foto neuklizené dílny a zabodovat ve vlákně Bordelář roku :D

Diskuse se ale stočila směrem k politice a toto téma je dle mně o reklamě versus zběr informací a zneužitelných dat a má spíše ještě jinej rozměr.
Jak díky mlčící většině přicházíme o vlastní svobodu :? všimněte si že se o tom nikde moc nemluví, nepíše kromě semo tamo nějaké informace která vybublá a zase je rychle ututlaná jinou "důležitější"...
Proč by také mělo, ti kdo by s tím mohli něco udělat např. média, politici naopak z toho profitují. A z čeho že to?
INFORMACE (vaše data) = MOC = PENÍZE
V tom odkazu výše v závěru je třeba toto:
"Teď možná neděláte nic "špatného". Problém je v tom, že vlády již dávno nevydávají zákony morální — na základě práv, která jste jim delegovali. Dělají si zákony zcela podle své libovůle, a přes noc udělají škrtem pera kriminálníky z tisíců slušných lidí prostě tím, že jim zakáží něco, co bylo do té doby naprosto v pořádku. Ať se jedná o lihoviny, modlení se nebo šroubováky. Děláte pořád totéž, nikomu neubližujete — ale přes noc je z vás "zločinec"." Příkladem budíž to smradlavéT jehož šmírovací formu lze lehce zneužít, neděje li se toto již dnes...
Ze zběru, koncentrace dat a jejích propojování je potřebá udělat POLITIKUM, tak jak se to snád začína dařit z tématu že tady máme témeř 30 led do sametu pořád třetinové platy proti těm na západ od nás a věřte jenom o produktivitě to není...
Toto ale neudělá nikdo za nás :(,
- vadí reklama s cookies - zařídím se dle toho , referuji a poučím známe,
- vadí nové kamery ve městě - zajímám se kdo, proč, co se děje s daty, jak a co se vyhodnocuje a trvám na občanském dohledu jejích likvidace
- atd, atp., ...
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

18. 9. 2017, 8:19

Mex píše:A měl už někdo z vás nějaký reálný problém, který by vznikl kvůli nějakému šmírování?
Pokud zrovna nevraždíte své spoluobčany nebo neplánujete teroristický útok, tak vám přece takový plošný sběr informací může být celkem šumák, ne?
Ha ha ha - az te pojistovna odmitne pojistit nebo ti napali takovou sazbu, ze se budes divit (a prechod ke konkurenci to nevyresi) nebo te zamestnavatel odmitne zamestnat nebo jako "nezavisly zivnostnik" najednou nebudes mit ksefty nebo jenom nejake male susne, protoze te nekdo z nejakych duvodu oznaci za nespolehliveho, pak zacnes resit problem bigdata, datamining, scoring systems atd (a to vyjmenovam zlomky toho, co se verejne vi ...) - ale to uz bude pozde :-) - minulost si nekoupis :-).

Blazena nevedomost - problem muzes mit, aniz se o tom dozvis ...
Drobnost - nevim, jak jsi stary a jak ne/agresivne jezdis - ale asi se ti libi, ze pojistovna ma smlouvu s mobilnim operatorem, kdy mobilni operator poveri pojistovnu jako "zpracovatele dat" (aby se zakon nazral) a jako vedlejsi efekt pojistovna vi, jak rychle jezdis, kudy jezdis, jestli to (ne)nahodne koreluje s pobytem napr. v "obcerstvovacim" zarizeni, kdy se pak ve vecernich hodinach dostanes domu tak rychle, ze to neodpovidá ani ceste by MHD ani ceste rychlosti obvyklou/omezenou po cele trajektorii trajektorii hospoda - domov.
A ani si nebudou myslet, zes jel taxikem, protoze celkovy najezd tveho auta (korelace s daty ze servisu atd ...) je v korelaci s tim, co jim rika tenhle praskaci datamining ...
A pak se divis, ze ti nenabidnou zajimavou sazbu na pojistku auta :-).
Ale problem nemas, protoze nic nevis :-) ... jenom se mozna v hospode podivis, ze soused ma (sorry) kurva vyhodnejsi pojistku ...

A to se bavime jenom o komercnich sferach ...

Kdepak - spravny totac prijde az s pokrocilymi technologiemi - nac kontrolovat mysleni lidi (nabozenstvi a nejruznejsi ideologie), kdyz bohate staci uz jenom analyzovat jednani lidi ...
Ale vse uz bylo napsano (v dobrych scifi) a ted se postupne jenom realizuje :-).
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

18. 9. 2017, 8:22

bobik píše:Takovej Google jde státům na ruku, to už víme z Číny.
Goggle je mi u ..., ale co mne uz pred par lety (mirne) prekvapilo, jak jim jde na ruku Cisco a jini dodavatele paterni infrastruktury ...
A to jsou jenom veci, ktere unikly ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“