Reklama

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

16. 9. 2017, 4:19

no, problém bude v tom, že není jisté zda je neplatí místní vláda... :?:
Pokud ale jde jenom o to, jak se zbavit otravné reklamy, tak ta se da odfiltrovat pomocí instalace doplňku do prohlížečů, třeba AdBlock.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

16. 9. 2017, 4:56

A měl už někdo z vás nějaký reálný problém, který by vznikl kvůli nějakému šmírování?
Pokud zrovna nevraždíte své spoluobčany nebo neplánujete teroristický útok, tak vám přece takový plošný sběr informací může být celkem šumák, ne?
Když už bych chtěl něco zásadně negativního spáchat, tak se podle toho zařídím předem - koupím si bazarový historický hloupý mobil, budu důsledně používat šifrování a zejména kódování atd. A pak mě opět plošný sběr dat asi nijak zásadně neohrozí.

Problém nastane (nastal by), pokud budeme/budete házet do urny lístky podle toho, který politik má hezčí kravatu a ne podle programu (ze kterého snad aspoň něco dodrží). Pak by to skutečně mohlo začít fungovat podobně jako v některých zemích kdysi obdivovaného západu, kde už je svoboda slova jen dost prázdný pojem. Ale tohle zatím u nás naštěstí neplatí.

K různým adblokům: provozovatelé webu se tomu celkem dost brání, takže často bez zpětné vazby od reklamního serveru kriplují obsah. Jistě by pomohlo reklamu stáhnout (tím bude reklamní server spokojený) a nezobrazit ji, ale to stejně neřeší problém velkých datových toků a pomalého načítání.
Já to řeším tak, že jsem si adblock nahrál do hlavy, takže reklamy prakticky nevnímám. Pokud jsou to nějaká videa, kde musím přetrpět několik sekund klipu, tak vypnu zvuk a mezitím brousím v jiné záložce. Jen pokud na nějakém webu reklama začne zdržovat načítání už neúměrně, tak to pak selektivně řeším.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

16. 9. 2017, 5:16

Mex píše:A měl už někdo z vás nějaký reálný problém, který by vznikl kvůli nějakému šmírování?
Pokud zrovna nevraždíte své spoluobčany nebo neplánujete teroristický útok, tak vám přece takový plošný sběr informací může být celkem šumák, ne?
Když už bych chtěl něco zásadně negativního spáchat, tak se podle toho zařídím předem - koupím si bazarový historický hloupý mobil, budu důsledně používat šifrování a zejména kódování atd. A pak mě opět plošný sběr dat asi nijak zásadně neohrozí.

Problém nastane (nastal by), pokud budeme/budete házet do urny lístky podle toho, který politik má hezčí kravatu a ne podle programu (ze kterého snad aspoň něco dodrží). Pak by to skutečně mohlo začít fungovat podobně jako v některých zemích kdysi obdivovaného západu, kde už je svoboda slova jen dost prázdný pojem. Ale tohle zatím u nás naštěstí neplatí.

K různým adblokům: provozovatelé webu se tomu celkem dost brání, takže často bez zpětné vazby od reklamního serveru kriplují obsah. Jistě by pomohlo reklamu stáhnout (tím bude reklamní server spokojený) a nezobrazit ji, ale to stejně neřeší problém velkých datových toků a pomalého načítání.
Já to řeším tak, že jsem si adblock nahrál do hlavy, takže reklamy prakticky nevnímám. Pokud jsou to nějaká videa, kde musím přetrpět několik sekund klipu, tak vypnu zvuk a mezitím brousím v jiné záložce. Jen pokud na nějakém webu reklama začne zdržovat načítání už neúměrně, tak to pak selektivně řeším.
Mě je to v celku šumák, jen mi vadí že mi cpou v reklamách nesmylsné věci.
Spíš mi vadí že na mě někdo vydělává. A jestli si někdo myslí že google , fg a jemu podobní jsou nějací féráci tak jste dost na omylu. Stalo se mi že google strhnul ( už nevím jestli z karty nebo mého paypalu) nějakou částku za něco co jsem rozhodně nekupoval. Myslíte si že se někam dovoláte? Jako že třeba pro ČR najdete nějaký kontakt. Mě se to nepodařilo. Chtěl bych vidět jejich účetnictví... Takže to že jim někdo platí za to že předávají moje osobní údaje někomu jinému beru nejen jako narušování soukromí ale i jako krátež za účelem vlastního obohacení.
Nainstaloval jsem ten TOR a hotovo. Taky je tam sranda ta hláška s barevnou paletou. FB se z toho tor mohl zbláznit , hned vyšiloval že došlo k narušení zabezpečení ( to asi jak zjistil že se snaží přihlásit někdo o kom si nemůže nic zjistit) ale už dal pokoj. Stejně mám FB jen na kecání s kámošema. Na druhou stranu mi to našlo o dost víc videí na trubce a reklama co tam běhá není ovlivněná tím na co čučí synátor ( běhá mi tam ted reklama na air france ve francouštině).
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

16. 9. 2017, 5:51

Ty Mexi asi předpokládáš, že stát to je kupa hodnej spoluobčanů, co se o tebe hezky postarají. Že stačí být jen politicky korektní a nechaj tě bejt. Tak ať tě klidně šmirujou, vždyť nic špatnýho neděláš.
No koukni vedle k sousedům, jak přišli o svobodu projevu. A jak jim ten stát proti jejich vůli cpe do sousedctví kupu spoluobčanů, se kterými nechtějí žít ale budou muset. Že si tam nedovolí říci, co si skutečně myslí, je určitě důsledkem šmírování. Takovej Google jde státům na ruku, to už víme z Číny.

Adblock bohužel s důvtipem tvůrců stránek těžce prohrává.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

16. 9. 2017, 6:05

No ale o tom píšu v druhém odstavci.
Podle mě je důležitější než vynakládat spoustu duševního úsilí na řešení různých blokátorů raději vydat zlomek tohoto úsilí na svědomité posouzení, kdo chci aby moje zájmy politicky zastupoval.
A pokud budou konat příliš proti vůli alespoň lokální většiny (lokální myslím v mém dosahu), tak se občansky angažovat.
Nebylo by to v mém případě poprvé, a možná ani naposled.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

16. 9. 2017, 6:19

Reklama bývá otravná, když je animovaná, řve na mě nebo různě vyskakují a zase mizí okna, klidně i přes obsah stránky. To mě ruší a proto mám adblock. Různé stránky (třeba iDnes) apelují na mou slušnost, že jsou z toho placené, ale neřeším to - třeba nás takových bude víc a dojde jim, že otravnou reklamu né, statická okna s kontextovou reklamou ale klidně a přizpůsobí se (vznesou požadavek na Googl nebo kdo jim tu reklamu zařizuje) :-)
Aleš Procháska
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

16. 9. 2017, 6:41

prochaska píše:Reklama bývá otravná, když je animovaná, řve na mě nebo různě vyskakují a zase mizí okna, klidně i přes obsah stránky. To mě ruší a proto mám adblock.
Přesně.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

16. 9. 2017, 6:45

Jo promiň, mě nazvedlo to, že šmírování nevadí.
U voleb budu volit Svobodní. Ale moc si od toho neslibuju.
Až budeme vstávat z trosek tohoto státu, tak to chce nová pravidla. Volit by neměli občané závislí na státu. Tedy úřednící, důchodci, študáci a chronický pobírači dávek. Stát by měl mít také nějaké mantinely co může a co ne. Kolik úředníků může mít pro svůj provoz... ale lidi jsou bohužel nepoučitelný. Po pár letech bídy se k moci dostanou schopní lidé, ty společnost zvelebí, pak to převezmou čůr..ci a půjde to zase do kytek. Kolo dějin.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

16. 9. 2017, 7:03

lubos píše:To je houby
kolega v pátek telefonoval s někým ohledně tepelného čerpadla ( řeší v projektu topení).
A co myslíš, odpoledne už mu na facebooku vyskakují reklamy na tepelný čerpadla. Divný...
na tom neni nic divnyho, fejsbuk ma jeho tel. cislo, apokud ne tak ho ziska jednoduse tak, ze mu blokne ucet a povoli mu ho az po zadani kontrolnoho kodu pres sms
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

16. 9. 2017, 7:05

Thomeeque píše:Jakože jsi měl v nastavení systému zakázanou GPS a apka mapy.cz si jí přesto zapla?
jo zapla
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

16. 9. 2017, 7:12

elbarto píše:To Thome: to ne, GPSka byla zapnuta, fotim a najednou telefon oznami, ze bude vsechny fotky sdilet na google, tusim maps :-( Telefon pouzivam obden jako navigaci, tak ji obcas vypnout zapomenu. Pozitiva stejne prevazuji google disk, google fotky, google kalendare privat i office, google dokumenty, google XLS a vsechno online na vsechny svoje zarizeni, vcetne zalohovani, je prosta sakra fajne. Google mame sice stale v patach, ale soucasne si musime uvedomit, ze veskery tento servis mame zadara !! Co jsem nevedel je navysovani cloudoveho prostoru zdarma pro kazdem dalsim telefonu. Nyni 25GB zadarmo na Google a 10GB na Xiaomi clodu :-) Pro jedince resici velkeho bratra v zadech tohle opravdu neni hi,hi,hi.
"zadara !!" myslis?
https://www.lupa.cz/aktuality/je-to-mar ... nimi-daty/" onclick="window.open(this.href);return false;
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

16. 9. 2017, 7:13

elbarto píše:To Thome: to ne, GPSka byla zapnuta, fotim a najednou telefon oznami, ze bude vsechny fotky sdilet na google, tusim maps :-( Telefon pouzivam obden jako navigaci, tak ji obcas vypnout zapomenu. Pozitiva stejne prevazuji google disk, google fotky, google kalendare privat i office, google dokumenty, google XLS a vsechno online na vsechny svoje zarizeni, vcetne zalohovani, je prosta sakra fajne. Google mame sice stale v patach, ale soucasne si musime uvedomit, ze veskery tento servis mame zadara !! Co jsem nevedel je navysovani cloudoveho prostoru zdarma pro kazdem dalsim telefonu. Nyni 25GB zadarmo na Google a 10GB na Xiaomi clodu :-) Pro jedince resici velkeho bratra v zadech tohle opravdu neni hi,hi,hi.
"zadara !!" myslis?
https://www.lupa.cz/aktuality/je-to-mar ... nimi-daty/" onclick="window.open(this.href);return false;
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

16. 9. 2017, 8:04

bobik píše:Volit by neměli občané závislí na státu. Tedy ...důchodci...
Obtížné téma :-) Důchodci si zpravidla na svůj důchod poctivě našetřili, byť přes státní průběžný systém. Takže zrovna tenhle případ není ukázka závislosti na státu. Ale jinak v principu souhlas :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

16. 9. 2017, 9:43

Teď už mi vyskakuje do videa reklamní okno. Na aktualne a žive. Vůbec je nezajímá, že mi zaclání obraz.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

16. 9. 2017, 10:16

bobik píše:Až budeme vstávat z trosek tohoto státu, tak to chce nová pravidla. Volit by neměli občané závislí na státu. Tedy úřednící, důchodci, študáci a chronický pobírači dávek.
Jo, to je hezký plán. Takový reálný.
Jen je otázka, jestli k tomu dojde už po 3. světové válce, nebo až po té čtvrté.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“