Kryptoměna

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2022, 9:21

Max píše: 22. 6. 2022, 9:01
aleshonsa píše: 15. 6. 2022, 6:46
Max píše: 15. 6. 2022, 8:21

Používáš pro zajištění rizika poklesu akcií put opce?
Nepoužívám. Dle mého názoru se to totiž nevyplatí.
Jednak já dělám v podstatě indexovou investici. Dřív, než mi to EU "zakázala" jsem kupoval dividendové ETF HDV. Od "zákazu" to řeším, že spravuju portfolio podle složení tohoto ETF včetně dokupování. Tam je zahrnuto nějakých cca 75 různých titulů. Takže už samo o sobě je to celkem dobře diverzifikované a riziko spojené s jedním konkrétním titulem je tedy minimální a zůstává tedy riziko celého trhu.
Když bych pak průběžně kupoval PUT opce pro zajištění, tak suma zaplacených opčních prémií za celou dobu, kdy se nic nestane bude tak velká, že až jednou opce zafungují to nebude mít suma sumárum takový efekt. To už je lepší místo toho při poklesu více přikupovat, a já stejně průběžně přikupuju. Samozřejmě taky s ohledem, jaká je vzhledem k mému investičnímu horizontu celková časová omezenost poklesů.
Pro mě by bylo zajímavé něco jako udělal Warren Buffett, který udělal zajištění na 20 let. Jenomže to nebyly 100% tržně obchodované opce, ale nějaké sjednané jako OTC. Takže pro mě bohužel mimo.
Hodně na začátku, když jsem dělal poziční obchody, kdy jsem měl otevřené pozice jen třeba na 2 nebo 3 titulech (tj. žádná diverzifikace), tak jsem to opcemi jistil. To byly ale pozice s výhledem na několik měsíců a vzhledem k malé diverzifikaci to bylo nutné kvůli minimalizaci rizika.
Já jsem dříve dělal (od roku 2005) Forex, ale pak jsem propadl kouzlu opcí a od té doby nedělám nic jiného. Vypisuji kryté opce na ETF, komoditní a FX futures.
Když bylo ETFko HDV níž, tak jsem na něj vypisoval nekryté put opce. Čistě strategie, že když už by došlo na plnění tak nakoupím něco, co bych stejně kupoval. Vypsal jsem jich takto asi 10 nebo 15, už přesně nevím, a jen jednou jsem z toho vycouval za 0 a zbytek expiroval mimo peníze.
Teď už se mi do toho nechce, protože při téhle ceně je nákup 100ks naráz už trochu moc vzhledem k hodnotě pravidelných kvartálních nákupů.
Vypisovat kryté cal opce se mi nechce - kdyby to náhodou expirovalo v penězích tak bych ho musel prodat. Jednak ho kvůli regulaci EU už nemůžu pak koupit zpět a musel bych to dokupovat po jednotlivých v tom ETF obsažených akciích. Navíc to ještě daním jako podnikání, takže bych pak musel platit i daň z dosaženého zisku včetně odvodu na zdravotním a sociálce.

To by tě mohli zajímalo opční strategie, které popisuje Joe Ross v jedné své knize.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2022, 9:23

Modros píše: 22. 6. 2022, 9:19 Chtěl sem ti odpovědět...ale pak sem si vzpoměl že sem levej a nic neumim..tak se na tebe nemám čím vytahovat...
Jéje, tak to jsem teď asi přišel o něco velkolepého. Že jsem raději nedržel jazyk za zuby :-)
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Modros
Příspěvky: 1648
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

22. 6. 2022, 9:25

hele nic chytrýho odemne nečekej...já sem primitiv...kterej nic neumí....ty si inžinýr...ani po kotníky ti nesahám.....Tak se ti omlouvám že sem tě vyrušil a mužeš pokračovat
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2022, 9:50

To mi nemusíš psát to vidím :-) Koukám komplexy u tebe jedou na plné koule.
Ale ono to o tom není. I kdyby si byl Ing. tak by to u tebe vyšlo na stejno. Prostě potřebuješ prudit ostatní.
Škoda, že jsi taky z Prahy. Mohl jsi mít ještě blbé kecy na pražáky. To je u lidí tvého typu taky oblíbená zábava ....
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Modros
Příspěvky: 1648
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

22. 6. 2022, 9:53

Měl bych se nad sebou zamyslet.
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

22. 6. 2022, 10:15

Vzpomínám, kdypak tu asi naposled měl Ing. Aleš HonSa nějaký příspěvek ke strojařině?
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2022, 10:22

testone píše: 22. 6. 2022, 10:15 Vzpomínám, kdypak tu asi naposled měl Ing. Aleš HonSa nějaký příspěvek ke strojařině?
A jéje, pan moralista. A co jako?
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2022, 10:25

Modros píše: 22. 6. 2022, 9:53 Měl bych se nad sebou zamyslet.
Tak jo, máš pravdu :-) Teď půjdu, budu mlátit hlavou o zeď, a pak podle tvého vzoru půjdu dělat taky rukama (protože mi nic jiného nezbude). Pak budu u tebe konečně děsný správňák :-)
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Modros
Příspěvky: 1648
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

22. 6. 2022, 10:27

aleshonsa píše: 22. 6. 2022, 10:25
Modros píše: 22. 6. 2022, 9:53 Měl bych se nad sebou zamyslet.
Tak jo, máš pravdu :-) Teď půjdu, budu mlátit hlavou o zeď, a pak podle tvého vzoru půjdu dělat taky rukama (protože mi nic jiného nezbude). Pak budu u tebe konečně děsný správňák :-)
přečti si znova co sem napsal
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2022, 10:30

Robokope asi tohle téma fakt zamkni. Nevím, na co to tu je. Lezou sem lidi, které nejen, že je to nezajímá a nic o tom neví, ale ještě to jsou zakuklení komouši atd., a hlavně potřebují prudit.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Modros
Příspěvky: 1648
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

22. 6. 2022, 10:34

Já bych tě chtěl jen upozornit že kromě toho že sem řekl že tu tapetuješ nesmyslama....sem tě jediným slůvkem neurazil

zato ty si o mě prohlásil že sem levej, primitiv, nic jiného mě nezbejvá než makat rukama, že sem komouš, vystřelíš tu na Testoneho kterého si vážím za to co dělá( i pro mě co se týká hlav a dalších věcí) kopeš tu kolem sebe a já sem pořád v klidu....

čekám co z tebe ještě vypadne za hovna
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2022, 10:37

Modros píše: 22. 6. 2022, 10:27
aleshonsa píše: 22. 6. 2022, 10:25
Modros píše: 22. 6. 2022, 9:53 Měl bych se nad sebou zamyslet.
Tak jo, máš pravdu :-) Teď půjdu, budu mlátit hlavou o zeď, a pak podle tvého vzoru půjdu dělat taky rukama (protože mi nic jiného nezbude). Pak budu u tebe konečně děsný správňák :-)
přečti si znova co sem napsal
No vždyť to píšu, že jako důsledek toho zamyšlení se nad sebou si záměrně poškodím mozek – pak mi nezbude nic jiného než jít dělat rukama a nějaké investování nebo obchodování to bude logicky taky pasé. A pak konečně budu u tebe děsný správňák :-) Ještě něco k nepochopení?? :-)
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Modros
Příspěvky: 1648
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

22. 6. 2022, 10:39

aleshonsa píše: 22. 6. 2022, 10:37
Modros píše: 22. 6. 2022, 10:27
aleshonsa píše: 22. 6. 2022, 10:25
Tak jo, máš pravdu :-) Teď půjdu, budu mlátit hlavou o zeď, a pak podle tvého vzoru půjdu dělat taky rukama (protože mi nic jiného nezbude). Pak budu u tebe konečně děsný správňák :-)
přečti si znova co sem napsal
No vždyť to píšu, že jako důsledek toho zamyšlení se nad sebou si záměrně poškodím mozek – pak mi nezbude nic jiného než jít dělat rukama a nějaké investování nebo obchodování to bude logicky taky pasé. A pak konečně budu u tebe děsný správňák :-) Ještě něco k nepochopení?? :-)
já sem psal...že se nad sebou zamyslím...po tobě to nevyžaduju
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Modros
Příspěvky: 1648
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

22. 6. 2022, 10:45

Podle Aleše všichni co makaj rukama tak dělaj jen z důvodu toho že maj poškozenej mozek.....to mě asi stačí. Ahoj
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2022, 10:55

Modros píše: 22. 6. 2022, 10:34 Já bych tě chtěl jen upozornit že kromě toho že sem řekl že tu tapetuješ nesmyslama....sem tě jediným slůvkem neurazil

zato ty si o mě prohlásil že sem levej, primitiv, nic jiného mě nezbejvá než makat rukama, že sem komouš, vystřelíš tu na Testoneho kterého si vážím za to co dělá( i pro mě co se týká hlav a dalších věcí) kopeš tu kolem sebe a já sem pořád v klidu....

čekám co z tebe ještě vypadne za hovna
Tak lehkoživka je celkem urážka, alespoň pro mě. Stejně tak jsi měl i v jiném vlákně řekl bych urážlivé výrazy na mou adresu. Že máš blbé kecy k něčemu, čemu nerozumíš (nazýváš to nesmysly) - to by mě mohlo nakonec taky urazit (když jsi tak chytlavý ty, tak proč ne i já). A vůbec celkově mi nějak přijde, že se ke mně nechováš zrovna přátelsky - tak proč bych se měl s tebou párat.
K tomu pojmu primitiv. Jeden kamarád mi říkal takový vtip na téma, že se některé ženské z nedostatku vkusu oblékají jak štětky. Přijde chlap k ženské a zeptá se "tak za kolik puso na hodinu?". A ta mu odpoví "no dovolte, já nejsem žádná šlapka". Chlap na to "tak to pardon madam, ale já, když je třeba někdo oblečený jako policajt, tak si prostě myslím, že je to policajt.". No a v duchu těch tvých výstupů si pak já prostě myslím, že jsi primitiv.
Jak jinak nazvat někoho, kdo investory a obchodníky na burze nazve lehkoživky než komoušem.
Když tak děsně zdůrazňuješ, že děláš rukama, tak prostě usuzuju, že ti třeba ani nic jiného nezbývá.
Jestli si vážíš testoneho nebo ne je mi úplně fuk. Jestli ono to třeba nebude tím, že i testone se ke mně od nějaké doby nechová zjednodušeně přátelsky. Tak proč si mam taky brát servítky.

Zjednodušeně celá řada lidí se tu k celé řadě jiných lidí chová kulantně řečeno nepřátelsky. Myslíte si, že když jste v něčem fachmani (a to kdo ví jestli), že jste pupek světa a můžete si k ostatní dovolovat. Já vám na tyhle fotrovský manýry ale pupek. Jak vy na mě, tak já na vás. Že se s vámi ostatní dotčení pářou je jejich problém.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“