Kryptoměna

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2022, 10:56

Modros píše: 22. 6. 2022, 10:45 Podle Aleše všichni co makaj rukama tak dělaj jen z důvodu toho že maj poškozenej mozek.....to mě asi stačí. Ahoj
To jsem nikde nenapsal, takže ještě navíc lžeš. To je výrok, který se týká speciálně TEBE.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2022, 10:58

Modros píše: 22. 6. 2022, 10:39
aleshonsa píše: 22. 6. 2022, 10:37
Modros píše: 22. 6. 2022, 10:27

přečti si znova co sem napsal
No vždyť to píšu, že jako důsledek toho zamyšlení se nad sebou si záměrně poškodím mozek – pak mi nezbude nic jiného než jít dělat rukama a nějaké investování nebo obchodování to bude logicky taky pasé. A pak konečně budu u tebe děsný správňák :-) Ještě něco k nepochopení?? :-)
já sem psal...že se nad sebou zamyslím...po tobě to nevyžaduju
Ok tak to je samozřejmě tentokrát aušus z mé strany.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Modros
Příspěvky: 1670
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

22. 6. 2022, 11:06

Já už si s tebou nechci povídat, jdu spát...zítra mě čeká práce rukama...pro lidi kteří pracujou hlavou
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2022, 11:09

Modros píše: 22. 6. 2022, 10:34 kopeš tu kolem sebe a já sem pořád v klidu....

čekám co z tebe ještě vypadne za hovna
Já jsem taky v klidu. Kopu do lidí jako ty, kteří se do mě naváží - viz co jsem psal výše. Když se se mnou někdo baví normálně, tak se s ním taky bavím normálně. Z tebe se ale fakt nepodělám a ho*na tu lezou zatím jen z tebe.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Modros
Příspěvky: 1670
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

22. 6. 2022, 11:13

Souhlasím a s poškozením mozku které mě dovoluje pracovat jen rukama odemne ani nic chytrého nemůžeš čekat

Omlouvám se ti za své primitivní chování ale to poškození je fakt velký....prostě když vídím blbce...hned mu to musím vpálit...hlavně když je to pražák...ty vyloženě nesnáším( podle tebe)


Tak už se nezlob
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2022, 11:26

Opět překrucování a lhaní.
To je totiž takové klišé lidí jako ty, že kdo nedělá rukama tak je u něj něco špatně. Nevím jinak proč jsi to vůbec zmiňoval. Stejně tak jako u různých buranů mít kecy na pražáky.

Bohužel, co jsem s tebou tady na fóru přišel do styku, tak jsem od tebe nic rozumného nečetl. Spíš právě primitivní reakce. Celkově ne jen na mě.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Modros
Příspěvky: 1670
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

22. 6. 2022, 11:28

Aleši já už spím, nebud mě prosím. Děkuju
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2022, 11:35

Robokope tohle fakt nemá úroveň. Jestli chceš ta to klidně zamkni. Tohle vlákno je už asi bohužel kaput.

Nevím, proč lezou lidi do vlákna kde danému tématu nerozumí a akorát prudí ....
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Modros
Příspěvky: 1670
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

22. 6. 2022, 11:44

Já sem i pro mě zablokovat...protože pro forum nemám žádný technický přínos( ani mít nemohu, sem levej) a jen prudím. Mužu se sám nahlásit?

furt se tu řešej lajky a hodnocení uživatelů ale aby tady bylo samodestrukční tlačítko a jednoduchej jedinec jako já ho mohl zmáčknout to ne..... :?
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

23. 6. 2022, 2:39

Tak jenom abych to shrnul. Já se tu k těm věcem vyjadřuju z pozice toho, že mam s trhy nějakou více jak 17ti letou zkušenost. Včetně toho, že jsem se tím i několik let profesně zabýval, mam plno věcí empiricky vysledovaných stejně jako chování účastníků atd.
Asi tak jako že tu má někdo obdobnou zkušenost s kovoobráběním, a proto se k tomu na fóru vyjadřuje.
Pak je tu nějaký Modros. O tématu vlákna nejspíše nic neví a vlastně ho to nezajímá. To usuzuju čistě z toho, na poznámku od Max že se tím může živit taky reagoval, že se živí rukama. Nicméně je si 100% jist, že to co tu k tomu píšu je duševní výplach, tapetování, ho*na, používá termíny jako lehkoživkové atd. Že by nějak konkrétně něco rozporoval, to rozhodně nehrozí.

Ať si každý o inteligenci a úrovni takového člověka jako Modros udělá úsudek sám …
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

23. 6. 2022, 5:19

Aleši Honso a ostatní, prosím nehoňte si tu ega, tohle téma jsem zakládal já a je o Kryptoměnách, jestli jste si nevšimli! Aleši, ty jsi psal ze začátku, že kryptoměnám nerozumíš, tak tě moc prosím už sem nepiš, založ si vlastní vlákno a na tohle si moc moc prosím vypni upozorňování. A ostatní taky prosím: jenom k tématu Bitcoin a pod. Děkuji a pevně věřím, že Aleš vydrží mi na tohle neodepsat a osatní se uklidní ... prosím JEN K TÉMATU :!: :!: :!: děkuji moc přátelé
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

23. 6. 2022, 11:54

Modros píše: 22. 6. 2022, 9:19 Chtěl sem ti odpovědět...ale pak sem si vzpoměl že sem levej a nic neumim..tak se na tebe nemám čím vytahovat...
To Modros: ... neber si to osobně. Aleš má režim utajeného agenta. Roky dřímá v pelechu, následně vychrlí hromadu akademických mouder, lidé mu napíšou, že je blázen, tak se stahne zpět na další roky a cyklus se opakuje :-)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

23. 6. 2022, 12:07

aleshonsa píše: 22. 6. 2022, 10:55 Jak jinak nazvat někoho, kdo investory a obchodníky na burze nazve lehkoživky než komoušem.
Tos asi odhalil jadro pudla - investori ano - ti se snazi neco rozjet a jdou si na burzu pro penize - OK.
Ovsem obchodnici - to jsou jen skutecne "lehkozivky" :lol: - nic neprodukuji, jen "spekuluji" - asi dalsi pojem na tvem indexu zakazanych pojmu...
Historicky priklad "vyzirku/lehkozivek" je vzestup a pad tulipanovych spekulantu v Holandsku - ten pribeh urcite znas :lol: - to je zakladni burzovni pribeh ...

A dal uz budu respektovat Pepu z depa ... sorry, Pepo ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

23. 6. 2022, 1:45

Beru na vědomí a respektuju přání Pepa z depa.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

23. 6. 2022, 3:41

aleshonsa píše: 22. 6. 2022, 9:21
Max píše: 22. 6. 2022, 9:01
aleshonsa píše: 15. 6. 2022, 6:46
Nepoužívám. Dle mého názoru se to totiž nevyplatí.
Jednak já dělám v podstatě indexovou investici. Dřív, než mi to EU "zakázala" jsem kupoval dividendové ETF HDV. Od "zákazu" to řeším, že spravuju portfolio podle složení tohoto ETF včetně dokupování. Tam je zahrnuto nějakých cca 75 různých titulů. Takže už samo o sobě je to celkem dobře diverzifikované a riziko spojené s jedním konkrétním titulem je tedy minimální a zůstává tedy riziko celého trhu.
Když bych pak průběžně kupoval PUT opce pro zajištění, tak suma zaplacených opčních prémií za celou dobu, kdy se nic nestane bude tak velká, že až jednou opce zafungují to nebude mít suma sumárum takový efekt. To už je lepší místo toho při poklesu více přikupovat, a já stejně průběžně přikupuju. Samozřejmě taky s ohledem, jaká je vzhledem k mému investičnímu horizontu celková časová omezenost poklesů.
Pro mě by bylo zajímavé něco jako udělal Warren Buffett, který udělal zajištění na 20 let. Jenomže to nebyly 100% tržně obchodované opce, ale nějaké sjednané jako OTC. Takže pro mě bohužel mimo.
Hodně na začátku, když jsem dělal poziční obchody, kdy jsem měl otevřené pozice jen třeba na 2 nebo 3 titulech (tj. žádná diverzifikace), tak jsem to opcemi jistil. To byly ale pozice s výhledem na několik měsíců a vzhledem k malé diverzifikaci to bylo nutné kvůli minimalizaci rizika.
Já jsem dříve dělal (od roku 2005) Forex, ale pak jsem propadl kouzlu opcí a od té doby nedělám nic jiného. Vypisuji kryté opce na ETF, komoditní a FX futures.
Když bylo ETFko HDV níž, tak jsem na něj vypisoval nekryté put opce. Čistě strategie, že když už by došlo na plnění tak nakoupím něco, co bych stejně kupoval. Vypsal jsem jich takto asi 10 nebo 15, už přesně nevím, a jen jednou jsem z toho vycouval za 0 a zbytek expiroval mimo peníze.
Teď už se mi do toho nechce, protože při téhle ceně je nákup 100ks naráz už trochu moc vzhledem k hodnotě pravidelných kvartálních nákupů.
Vypisovat kryté cal opce se mi nechce - kdyby to náhodou expirovalo v penězích tak bych ho musel prodat. Jednak ho kvůli regulaci EU už nemůžu pak koupit zpět a musel bych to dokupovat po jednotlivých v tom ETF obsažených akciích. Navíc to ještě daním jako podnikání, takže bych pak musel platit i daň z dosaženého zisku včetně odvodu na zdravotním a sociálce.

To by tě mohli zajímalo opční strategie, které popisuje Joe Ross v jedné své knize.
JJ, znám je, od Joe Rosse mám přečteny skoro všechny knihy. Já vypisuji OTM kryté opce s deltou cca 12. 95 % jsou to FX a komoditní opce, protože mají malý margin, ale o hodně větší prémium, než ETF nebo akciové opce (u těch používám Iron Condora).
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“