Kryptoměna

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

28. 6. 2022, 2:12

Připadám si úplně hloupej. Takovejch příležitostí ke zbohatnutí, co jsem promarnil. :cry:
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

28. 6. 2022, 7:26

Nepotřebuje krypto anonymní nezávislý internet? Internet se přeměnuje na špehovací systém v rukou vlád a korporací. A tímto skončí i kryptoměny, či spíše nahradí je něco horšího, e-peníze a zrušení hotovosti. :( Důchodové spoření v kryptoměnách, na to bych nespoléhal. Kus zlata tajně koupený a zakopaný na zahradě je spolehlivější spoření na stáří. To soudruzi nechají bez DPH a volně prodejné, protože sami potřebují nějaké finanční jistoty.
Jinak miliardy hráčů bez možnosti zakoupit nepředraženou grafickou kartu to je taky silná páka proti kryptu. A ty zelení, kteří poukazují na tu propálenou elektřinu a uvolněné CO2, no fujky to krypto se musí zakázat. A soudruzi vládci že by ponechali nějakou finanční svobodu ve světě? Budoucnost kryptoměn vidím černě stejně jako budoucnost svobody a zdání demokracie.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

28. 6. 2022, 8:26

lubbez .. stále máš možnost
bobik .. otázka 1. nepotřebuje, konstatování špehovacího netu souhlas. Co budeš dělat s cihlou zlata když Elon začne rubat zlato ve vesmíru :D ne sranda ... možná, ale nelegální držení zlata už tu bylo a nedávno. Co setýká Grafik, tak teď jsou teda extra levné, kupuj pokud potřebuješ. A spotřeba, neustále v médiích vyčítané téma kryptoměn, podle posledních studií banky jako takové a jejich infrastruktura sežerou mnohokrát víc než BTC a nikomu to nevadí, ALE dvojka ve světě kryptoměn Ethereum teď přechází na systém bez těžení, opravdu velká změna, nebude se "grafikovat" a pálit elektřina jestli rozumíš, trend je i zelený Bitcoin což se daří, spousta těžby už je "zelené", využití geotermal. en., spalování odpadního plynu u těžby ropy, je toho spousta a nepolevuje se. Jinak neboj, prosím bez urážky, přijdeš mi dost vyděšený a paranoidní, možná by to chtělo menší oraz a nadhled. A hlavně dostudovat znalosti, než psát o něčem jen z emoce. Pěkný den Pepa
Přílohy
btc.jpg
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
gaminn
Příspěvky: 881
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

28. 6. 2022, 8:40

Já mám BTC za vylepšené zlato. Pokud tady má být taková totalita, jako předestíráš, tak o to víc chci BTC. Až budu zdrhat, tak s BTC se mi bude odcházet o dost líp, než se zlatem. A je zlato vůbec tak dobrý udržitel hodnoty, jak je všeobecně vnímáno? Od začátku války kleslo o 10 %, od roku 2012 posílilo jen o cca 10 %. Inflace je někde trochu jinde.

Grafiky - bavíme se tu o BTC, ten na grafikách nejede. A i kdyby, tak smůla, proč by měli mít hráči dostupné grafiky? Stejně tak teď nejsou dostupné čipy a já mám v práci docela těžké časy. Holt to tak je a hádám, že nikdo nebude vytvářet přídělový systém na čipy. Trh to vyřeší.

Propálený proud - kdo má právo rozhodnout o tom, co je zbytečně propálený proud? Bude mě doma někdo kontrolovat, za jakým účelem pálím svůj proud vyrobený na svých solárech? Takový docela profláknutý příklad je gas flaring (spalování plynu na ropných polích). Na jedné straně ropný těžař platí za znečištění atmosféry, na druhé straně může zbytečně spalovaný plyn nabídnout BTC těžaři. Přebytečná energie je jak magnet pro BTC těžaře.

V zásadě je zvláštní být přesvědčený o tom, že budu méně svobodný a nic pro zachování svých svobod nedělat.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

29. 6. 2022, 7:12

Ved rave ze to zlato si tu hodnotu relativne drzi., ato bitcoin lieta od 20 do 60....
gaminn
Příspěvky: 881
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

29. 6. 2022, 8:27

Jestli ty najdeš na grafu BTC propad o 75 %, tak já na grafu zlata najdu propad o 45 %. Pokud je 45 % propadu přesně ta hranice, kterou jsi schopen ještě tolerovat a tvrdit, že taková komodita je stabilní, tak OK, proti tomu nemám argument.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

29. 6. 2022, 8:27

V zásadě je zvláštní být přesvědčený o ... d nedělat.
No zajímám se více o politiku a historii. Snažím se pochopit fungování světa a zatím mohu říci, že to prostě v silách jednotlivce pochopit nejde. Ale čím více vím, tím jsem více pesimista. Tady v téhle malé zemičce je to zase o nás bez nás a nejspíše to tak vždy bylo. Máme jenom zdání svobody. A i to se nám snaží vzít.
Jinak nějaké krypto vlastní kolik procent populace? Pod 1%? Z celého mého příbuzenstva a ze známých vlastním nějaké kryptoměny jenom já. Takže pořád je to jenom takový experiment ale už s globálně negativními důsledky. Domnívám se, že snaha o nezávislou kryptoměnu jenom urychlí regulaci internetu. Co by kryptoměny potřebovali je svobodný decentralizovaný internet, ale o tom se už dvacet let jenom mluví a skutek utek. Je to zase jenom touha nějakého malého procenta obyvatel, zbytek nějaký svobody neřeší.
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

29. 6. 2022, 9:04

Kdyz jsme u tech propadu, koukal jsem na grafy a med a zelezo spadlo za posledni mesice cca o ctvrtinu. Toik asi k vyhodnosti investice do nakupu kovu, jak tu nekdo pred casem doporucoval.
gaminn
Příspěvky: 881
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

29. 6. 2022, 9:37

bobik píše: 29. 6. 2022, 8:27 Je to zase jenom touha nějakého malého procenta obyvatel, zbytek nějaký svobody neřeší.
Když se kouknu do historie, tak mám pocit, že svobodnější jsme. Svobody přicházely s tím, jak se postupně stát osekával od svých monopolů - vzdělání, obchod, výroba, náboženství... Pro mě je třeba přirozeným pokračováním zánik toho největšího státního monopolu - monopolu na peníze.

Pokud se přece jenom situace zvrhne a většina/elita si prosadí pro mě nepřijatelná omezení, tak se s tím buď smířím a budu držet hubu a krok nebo něco podniknu. V extrémním případě, když už je situace neudržitelná, odejdu. Ideálně před tím, než mi zakážou i to :). Hádám, že v ten moment budu přesvědčenější než kdy jindy, že BTC je to, co chci držet.

I mezi státy existuje konkurence a myslím si, že svobodnější státy budou vždy více přitažlivé, než ty totalitnější, které budou v soutěži postupně více a více zaostávat. Poslední pěkný případ je Rusko, ze kterého za poslední měsíce odešla spousta lidí.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

30. 6. 2022, 5:33

Pěkné ráno (den, večer),
tohle mi přišlo příhodné, obvzláště sem, kde když Bitcoin stoupá, tak ticho a když si zrovna nabíjí hubu, tak spousta lidí má potřebu tu po něm dupat :D :wink:
Přílohy
zase umřel.jpg
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

30. 6. 2022, 6:16

Pepa z depa píše: 30. 6. 2022, 5:33 Pěkné ráno (den, večer),
tohle mi přišlo příhodné, obvzláště sem, kde když Bitcoin stoupá, tak ticho a když si zrovna nabíjí hubu, tak spousta lidí má potřebu tu po něm dupat :D :wink:
Jak jsem psal driv - zase je vhodne par satoshi prikoupit :lol:.
Potencialni ztrata miziva, potencialni zisk ... nade vsechny meze ... :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
jergus.balaz
Příspěvky: 1542
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

16. 7. 2022, 4:20

Niekto sa tu dávnejšie pýtal, kto reálne na krypto zarobil. Ja má opačný pripad. Dnes sa za mnou zastavil dobrý dlhoročný kamarát, investuje s bratom v kryptomenach. On prišiel teraz len o tisícku, jeho brat o štyristo. Moc mu do reči nebolo, hlavne kvôli bratovi. Keď sa z toho trochu dostane, skúsim zistiť viac.
BalazKovo.sk
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

16. 7. 2022, 6:24

Ja kprisiel pikial nestratil heslo tak podla znalcou aj tu na fore staco poclat kym to porastie, potom predat aby sa mu vratilo co investoval.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

16. 7. 2022, 7:15

Pokud někdo nakupoval bitcoin jako zaručený zisk, tomu není pomocí. Ale o ty prachy neprisel ani je nevydelal, jen se mu změnila aktuální hodnota...
Jediná skutečná ztráta je, pokud k nim ztratil "klíč" - to je konečná. Jako ten anglicky programátor, co údajně vyhodil počítač i s diskem s pár tisíci bitcoiny na smeták, pac nové přítelkyni ten počítač vadil :lol:. A městská rada mu prý zatím nepovolila skládku odpadků preorat.... :lol:

Jak někdo psal - pokud se o bitcoinu baví instalatéři a báby ve frontach, je něco špatně. Ani jedné skupiny se nechci dotknout, jen cituji - abych parafrazoval ještěra :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Selic
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

16. 7. 2022, 7:50

atlan píše: 16. 7. 2022, 6:24 Ja kprisiel pikial nestratil heslo tak podla znalcou aj tu na fore staco poclat kym to porastie, potom predat aby sa mu vratilo co investoval.
Tohle vypadá, že to spíš nasypal do fondů jako "Three Arrows Capital" nebo nakoupil stablecoiny :)
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“