Kryptoměna

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

18. 6. 2022, 2:25

kiko01 píše: 17. 6. 2022, 7:23
aleshonsa píše: 17. 6. 2022, 3:17
kiko01 píše: 17. 6. 2022, 6:51 Ked si taky mudry tak nam tu prezrad vdaka comu rastu akciove trhy poslednych 12 rokov ? A rastli aj pocas covidu ked bola ekonomika v srackach, vsak?

BTW, jediny kto tu nazyva ostatnych urazlivymi nazvami si ty, tak neviem kto tu ma nejaky problem, teda viem :D
Tak třeba proto, že rostla ekonomika. A jestli mluvíš o 12 posledních letech, tak to se taky startovalo z velkého poklesu po hypoteční krizi (při výprodejích se v podstatě vždycky vlivem paniky dost přestřelí), a na hodnoty z doby před krizí se trhy dostaly až za několik let.
Konkrétně třeba u mých investice se za posledních 10let výše dividend zdvojnásobila. A pro tvou informaci třeba S&P 500 roste posledních 100let průměrně nějakých 8% ročně.
Termín růst za covidu je zavádějící. 2020 byl dost velký propad, růst byl až od 4Q, pak to táhly hlavně technologické firmy. Uznávám, že poslední vývoj od 2021 byl spíše přestřelený zase naopak přehnaným optimismem u technologií. Při dlouhodobém investování je ale důležitý nějaký celkový průměr, ne co bylo jeden rok. Tenhle nárůst se ani mých investic netýkal.

Jinak koukám, že tu celá řada lidí začíná být dost přecitlivělých na to, když jim někdo řekne, že tvrdí blbosti – hned mluví o urážení. Bullshitář je terminus technikus pro toho kdo mluví/píše blbosti. Tady se nebavíme o názoru, jestli koupit zlato nebo akcie. Tady se bavíme o názoru, že zlato je údajně nějaký držák hodnoty, a hlavně o tvrzeních že se na tom 100% vydělá. A to jsou pro mě prostě bullshity. Dokonce kdybych tohle svého času řekl někomu já, tak bych riskoval pokutu od KCP (později pak odboru ČNB pro kapitálové trhy) a v práci bych riskoval vyhazov na hodiny (nebo taky pokutu, případně dokonce že budu hradit případnou ztrátu klienta).
No já tu mám akorát problém, že tu prostě někteří melou bullshity. CNC je odborné fórum a narovinu tyhle „náboženské“ kecy, které tu někteří předvádíte, můžou taky někoho stát peníze, když vám na to skočí. Svého času v jistém vlákně o covid-19 taky robokopovi vadilo, když se tam pouštěli do světa ničím nepodložené nesmysly.
Nicméně značím si tě jako člověka, který má náboženské vyznání zlato. Takže u BTC se k tomu přiznal Pepa z depa, u zlata to jsi ty, a ještě nám schází alespoň jeden vzorek z investic do nemovitostí.
To ze si ako hlavny dovod neuviedol masivne kvantitativne uvolnovanie (stym suvisiace urokove sadzby) a rozhadzovanie penazi ludom pocas kovidu na "znizenie strat" jasne ukazuje ze sa tu len snazis si pohonit ego, ale moc ti to nejde... odpust si prosim skatulkovanie a urazanie, na to tu asi fakt nieje nikto zvedavy. To ze mam 10% aktiv v fyzickom zlate asi nieje dovod na nazyvanie BS.
BS nejsi proto, že máš 10% aktiv ve fyzické zlatě, ale proto že tu tvrdíš, že je to jistota. Pindy o urážení si nech - když někdo prostě píše blbosti, tak mu to dám vědět a nenechám se od někoho zahánět někam do kouta.
Ano, vše se svede na kvantitativní uvolňování. Koukám, že budeš jeden z těch, co chce slyšet jen odpovědi jaké se mu hodí.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

18. 6. 2022, 2:29

robokop píše: 17. 6. 2022, 6:12 Bohuzel v tomhle tematu se neorientuju. Nedokazu posoudit. Ale jestli se tu budete hadat tak to zamknem a bude. Je dobre si overit fakta.
Robokope princip prostě je, že u aktiv nemáš obecně 100% jistotu jestli je prodáš se ziskem nebo ne.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

18. 6. 2022, 2:42

kiko01 píše: 17. 6. 2022, 7:23
aleshonsa píše: 17. 6. 2022, 3:17
kiko01 píše: 17. 6. 2022, 6:51 Ked si taky mudry tak nam tu prezrad vdaka comu rastu akciove trhy poslednych 12 rokov ? A rastli aj pocas covidu ked bola ekonomika v srackach, vsak?

BTW, jediny kto tu nazyva ostatnych urazlivymi nazvami si ty, tak neviem kto tu ma nejaky problem, teda viem :D
Tak třeba proto, že rostla ekonomika. A jestli mluvíš o 12 posledních letech, tak to se taky startovalo z velkého poklesu po hypoteční krizi (při výprodejích se v podstatě vždycky vlivem paniky dost přestřelí), a na hodnoty z doby před krizí se trhy dostaly až za několik let.
Konkrétně třeba u mých investice se za posledních 10let výše dividend zdvojnásobila. A pro tvou informaci třeba S&P 500 roste posledních 100let průměrně nějakých 8% ročně.
Termín růst za covidu je zavádějící. 2020 byl dost velký propad, růst byl až od 4Q, pak to táhly hlavně technologické firmy. Uznávám, že poslední vývoj od 2021 byl spíše přestřelený zase naopak přehnaným optimismem u technologií. Při dlouhodobém investování je ale důležitý nějaký celkový průměr, ne co bylo jeden rok. Tenhle nárůst se ani mých investic netýkal.

Jinak koukám, že tu celá řada lidí začíná být dost přecitlivělých na to, když jim někdo řekne, že tvrdí blbosti – hned mluví o urážení. Bullshitář je terminus technikus pro toho kdo mluví/píše blbosti. Tady se nebavíme o názoru, jestli koupit zlato nebo akcie. Tady se bavíme o názoru, že zlato je údajně nějaký držák hodnoty, a hlavně o tvrzeních že se na tom 100% vydělá. A to jsou pro mě prostě bullshity. Dokonce kdybych tohle svého času řekl někomu já, tak bych riskoval pokutu od KCP (později pak odboru ČNB pro kapitálové trhy) a v práci bych riskoval vyhazov na hodiny (nebo taky pokutu, případně dokonce že budu hradit případnou ztrátu klienta).
No já tu mám akorát problém, že tu prostě někteří melou bullshity. CNC je odborné fórum a narovinu tyhle „náboženské“ kecy, které tu někteří předvádíte, můžou taky někoho stát peníze, když vám na to skočí. Svého času v jistém vlákně o covid-19 taky robokopovi vadilo, když se tam pouštěli do světa ničím nepodložené nesmysly.
Nicméně značím si tě jako člověka, který má náboženské vyznání zlato. Takže u BTC se k tomu přiznal Pepa z depa, u zlata to jsi ty, a ještě nám schází alespoň jeden vzorek z investic do nemovitostí.
To ze si ako hlavny dovod neuviedol masivne kvantitativne uvolnovanie (stym suvisiace urokove sadzby) a rozhadzovanie penazi ludom pocas kovidu na "znizenie strat" jasne ukazuje ze sa tu len snazis si pohonit ego, ale moc ti to nejde... odpust si prosim skatulkovanie a urazanie, na to tu asi fakt nieje nikto zvedavy. To ze mam 10% aktiv v fyzickom zlate asi nieje dovod na nazyvanie BS.
A ještě jedna věc. Při své zkušenosti s kapitálovými trhy si popravdě můžu mít na věc názor jaká JÁ budu chtít a rozhodně ho nebudu přizpůsobovat, aby se tu někomu líbil, speciálně někomu jako ty.
Představa o honění ega je na rovinu dost ubohá. Nevím proč bych to tu měl dělal, k čemu by mi to jako bylo??? Ego si můžu dostatečně honit na tom, že v současné práci se mé výsledky třeba presentují na mezinárodní konferenci, že se to presentuje formou nějaké článku v odborném časopise, a vůbec že to celé k něčemu někomu je atd. Fakt na to (na rozdíl od některých) nepotřebuju CNC fórum ...
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

18. 6. 2022, 3:07

t256 píše: 17. 6. 2022, 3:25 A co vlastne rika zakon grafu o BTC? Osobne mam nutkani si za soucasne ceny jeden koupit. Do jake ceny mam jeste cekat?
Jestli se bavíme o nákupu na delší časový horizont tak na týdenním grafu alespoň já nákupní signál nevidím. Do jaké ceny čekat to ti zákon grafu neřekne. Jen jdou odhadnout úrovně kde se může pokles pozastavit. Ale jestli to bude celkové zastavení downtrendu nebo právě jen pozastavení a pokles bude pokračovat ti nikdo samozřejmě neřekne.
Aby se objevil nákupní signál musel by nejprve skončit dovntrend. Např. že se BTC dostane do dalšího trading range. Na to je dost potenciál mezi 6 500 - 13 000. Aktiva mají obecně tendenci přešlapovat na místě v cenových pásmech kde se něco takového už v minulosti dělo. V těchto cenách se BTC pohyboval skoro celý rok 2018 a pak ještě cca od 2Q 2019 - konec 3Q 2020. Pak by se musel BTC dostat do uptrendu.
Nicméně tady je potřeba mít na paměti ještě jednu věc. Zákon grafu je nástroj pro trading. Tj. má ti to dávat signály pro vstup do trhu (a případně i výstup) tak aby provedené obchody měly úspěšnost o dost větší než 50%. Nicméně neplatí obrácená věc, že ti to ukáže každý možný potenciálně úspěšný obchod. Tj. že se prostě z nějakých důvodů nestane, že se BTC nezačne najednou vracet až třeba k maximům u 66 500. Jde o to, že ty máš při tradingu určité spektrum aktiv (např. měny, indexy, zlato, ropu), která sleduješ a vstupuješ do obchodů na základě signálů podle zákona grafu.
Jiná situace je samozřejmě když by se to pojalo investičně (neřešme teď můj názor, že obecně měny a komodity jsou na investování nevhodné, že jsou vhodné jen na trading). Já třeba akcie nakupuju pravidelně bez ohledu, co se na grafu děje. Akorát když se to vracelo z poklesu v době covidu tak jsem trochu víc přitlačil na pilu.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

18. 6. 2022, 4:25

kiko01 píše: 17. 6. 2022, 7:23
aleshonsa píše: 17. 6. 2022, 3:17
kiko01 píše: 17. 6. 2022, 6:51 Ked si taky mudry tak nam tu prezrad vdaka comu rastu akciove trhy poslednych 12 rokov ? A rastli aj pocas covidu ked bola ekonomika v srackach, vsak?

BTW, jediny kto tu nazyva ostatnych urazlivymi nazvami si ty, tak neviem kto tu ma nejaky problem, teda viem :D
Tak třeba proto, že rostla ekonomika. A jestli mluvíš o 12 posledních letech, tak to se taky startovalo z velkého poklesu po hypoteční krizi (při výprodejích se v podstatě vždycky vlivem paniky dost přestřelí), a na hodnoty z doby před krizí se trhy dostaly až za několik let.
Konkrétně třeba u mých investice se za posledních 10let výše dividend zdvojnásobila. A pro tvou informaci třeba S&P 500 roste posledních 100let průměrně nějakých 8% ročně.
Termín růst za covidu je zavádějící. 2020 byl dost velký propad, růst byl až od 4Q, pak to táhly hlavně technologické firmy. Uznávám, že poslední vývoj od 2021 byl spíše přestřelený zase naopak přehnaným optimismem u technologií. Při dlouhodobém investování je ale důležitý nějaký celkový průměr, ne co bylo jeden rok. Tenhle nárůst se ani mých investic netýkal.

Jinak koukám, že tu celá řada lidí začíná být dost přecitlivělých na to, když jim někdo řekne, že tvrdí blbosti – hned mluví o urážení. Bullshitář je terminus technikus pro toho kdo mluví/píše blbosti. Tady se nebavíme o názoru, jestli koupit zlato nebo akcie. Tady se bavíme o názoru, že zlato je údajně nějaký držák hodnoty, a hlavně o tvrzeních že se na tom 100% vydělá. A to jsou pro mě prostě bullshity. Dokonce kdybych tohle svého času řekl někomu já, tak bych riskoval pokutu od KCP (později pak odboru ČNB pro kapitálové trhy) a v práci bych riskoval vyhazov na hodiny (nebo taky pokutu, případně dokonce že budu hradit případnou ztrátu klienta).
No já tu mám akorát problém, že tu prostě někteří melou bullshity. CNC je odborné fórum a narovinu tyhle „náboženské“ kecy, které tu někteří předvádíte, můžou taky někoho stát peníze, když vám na to skočí. Svého času v jistém vlákně o covid-19 taky robokopovi vadilo, když se tam pouštěli do světa ničím nepodložené nesmysly.
Nicméně značím si tě jako člověka, který má náboženské vyznání zlato. Takže u BTC se k tomu přiznal Pepa z depa, u zlata to jsi ty, a ještě nám schází alespoň jeden vzorek z investic do nemovitostí.
To ze si ako hlavny dovod neuviedol masivne kvantitativne uvolnovanie (stym suvisiace urokove sadzby) a rozhadzovanie penazi ludom pocas kovidu na "znizenie strat" jasne ukazuje ze sa tu len snazis si pohonit ego, ale moc ti to nejde... odpust si prosim skatulkovanie a urazanie, na to tu asi fakt nieje nikto zvedavy. To ze mam 10% aktiv v fyzickom zlate asi nieje dovod na nazyvanie BS.
A ještě jedna věc. Při své zkušenosti s kapitálovými trhy si popravdě můžu mít na věc názor jaký JÁ budu chtít a rozhodně ho nebudu přizpůsobovat, aby se tu někomu líbil, speciálně někomu jako ty.
Představa o honění ega je na rovinu dost ubohá. Nevím proč bych to tu měl dělal, k čemu by mi to jako bylo??? Ego si můžu dostatečně honit na tom, že v současné práci se mé výsledky třeba presentují na mezinárodní konferenci, že se to presentuje formou nějaké článku v odborném časopise, a vůbec že to celé k něčemu někomu je atd. Fakt na to (na rozdíl od některých) nepotřebuju CNC fórum ...
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5221
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

18. 6. 2022, 4:45

No nevim jestli to neni zrovna to masírováni ega, davat sem dvě stejné litanie dvě hodiny po sobě a úplně identické :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

18. 6. 2022, 5:13

Charon píše: 18. 6. 2022, 4:45 No nevim jestli to neni zrovna to masírováni ega, davat sem dvě stejné litanie dvě hodiny po sobě a úplně identické :lol:
Tak tohle nevím jak vzniko. Původně se to nějak špatně vložila a zkoušel jsem to opravovat. Sám to už smazat nemůžu, tak jsem to ohlásil adminům.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5221
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

18. 6. 2022, 5:45

aleshonsa píše: 18. 6. 2022, 5:13
Charon píše: 18. 6. 2022, 4:45 No nevim jestli to neni zrovna to masírováni ega, davat sem dvě stejné litanie dvě hodiny po sobě a úplně identické :lol:
Tak tohle nevím jak vzniko. Původně se to nějak špatně vložila a zkoušel jsem to opravovat. Sám to už smazat nemůžu, tak jsem to ohlásil adminům.
Jo mě se to stalo taky, že jsem to měl misto jednou asi pětkrát a nešlo s tim hnout
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Modros
Příspěvky: 1669
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

18. 6. 2022, 6:54

takovejhle duševní průjem už sem dlouho neviděl.....
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

20. 6. 2022, 8:34

Habešan píše: 18. 6. 2022, 8:53
vvitty píše: 17. 6. 2022, 3:57U.S. - 1933 az 1975
Australie - 1959 - 1976
G.B. - 1966 - 1979
A v Čechách ?
(Nebo alespoň v nynějších zemích EU.)
Inspirace v zahranici je politicky oblibena... :twisted:

V nasi kotline zatim ne, teda pokud nebudeme pocitat leta 39-45, 48, 49-53, kde slo spise o selektivni ukradeni vseho ...
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

20. 6. 2022, 9:01

Chyba ti tam 89 az.... Kradnutie selektivne pre jednotlivcov
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

20. 6. 2022, 12:59

Nechybi. To se tykalo rozkradani majetku "ceskoslovenskeho lidu" do jednotlivych kapes, nikoliv kradezi majetku z jednotlivych kapes do rukou "ceskoslovenskeho lidu". Ostatne to zacalo uz mnohem drive nez v '89, jen predtim to byly spis metraky cementu a palety cihel, nez cementarny a cihelny.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

20. 6. 2022, 2:15

No ale rozhodně tam chybí začátek první republiky. V té době při pozemkových reformách kradl stát taky pěkně jako straka.

A ano. Naši politici se velmi rádi inspirují vším negativním v zahraničí.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

20. 6. 2022, 8:12

aleshonsa píše: 20. 6. 2022, 2:15 No ale rozhodně tam chybí začátek první republiky. V té době při pozemkových reformách kradl stát taky pěkně jako straka.

A ano. Naši politici se velmi rádi inspirují vším negativním v zahraničí.
To by mne v tom svatem rozhorceni zajimalo, ze vsichni ti, co byli "okradeni" napr. pri tech pozemkovych reformach, prisli k tem svym majetkum zcela ciste ...
To drivejsi nabyvani majetku bylo mnohem bezskrupuloznejsi a krvavejsi, nez dejme zrovna ta pozemkova reforma ...
Ledaze by platilo, ze vsichni ti drivejsi vlastnici to nabyli z Bozi vule .... :lol: a "technicke provedeni", to je jen technikalie ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

20. 6. 2022, 8:53

lapa píše: 20. 6. 2022, 8:12
aleshonsa píše: 20. 6. 2022, 2:15 No ale rozhodně tam chybí začátek první republiky. V té době při pozemkových reformách kradl stát taky pěkně jako straka.

A ano. Naši politici se velmi rádi inspirují vším negativním v zahraničí.
To by mne v tom svatem rozhorceni zajimalo, ze vsichni ti, co byli "okradeni" napr. pri tech pozemkovych reformach, prisli k tem svym majetkum zcela ciste ...
To drivejsi nabyvani majetku bylo mnohem bezskrupuloznejsi a krvavejsi, nez dejme zrovna ta pozemkova reforma ...
Ledaze by platilo, ze vsichni ti drivejsi vlastnici to nabyli z Bozi vule .... :lol: a "technicke provedeni", to je jen technikalie ...
A jakou cenu má řešit původ několikasetletých majetků? To je stejná argumentace jako toho sraba Beneše, když čórku obhajoval nemorální velikostí majetku. Tak měli ty socanské hnídy přijít s konkrétním jmenovitým důvodem a jednat cíleně. Samozřejmě, že jim šlo o to rozkrást velké majetky a přerozdělit je stranickým kumpánům.
Politická zlodějina nás prostě provází už od vzniku republiky.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“