Kryptoměna

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

22. 12. 2017, 7:58

Teoreticky kto dobre predal vcera zarobil. A po novom roku to mozno zacne opat rast tak ze bude treba kupit ked to bude lacne tj na silvestra. Na novy rok sa zase zacne investovat tj skupovat btc a cena zacne rast.
Ale.kedze si kupujete hnede one v alobale. Hodnotu to nema ziadnu ani tej vyplytvanej energie.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

22. 12. 2017, 8:28

Tak moje BTC dobrodružství mi vyneslo 1300Kč z investovaných 7000Kč během necelého měsíce. Mohl jsem mít o 5000Kč více ale neodhadnul jsem ten vrchol. Přesto to není špatný, investovat 100 000Kč, tak jsem měl výdělek skoro 19 000Kč. Jo kdybych nebyl línej a před dvěma lety investoval do BTC 20 000Kč, tak jsem mohl být pěkně vysmátej. To jsem chtěl udělat ale odradila mi ta Bitcoin Core peněženka.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

23. 12. 2017, 8:08

když peněženka, tak jedině český Trezor a bobik, škoda že jsi prodal, Bitcoin se drží dlouhodobě, čím víc skočí dolů, tím víc pak jede nahoru a Kraken je obecně zasekanost sama, na rychlé transakce jsou jiné měny (nejperspektivnější dneska Bitcoin Cash, Litecoin, IOTA možná jestli to vyjde), na pomalé transakce a dlouhé držení je právě Bitcoin
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

23. 12. 2017, 9:09

Taky mi to štve, že jsem prodal. Čekal jsem, že to spadne níže a vono to zase roste. Zase jsem si vyzkoušel prodej, že funguje.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

24. 12. 2017, 10:42

Jó, taky jsem jednou před pár lety investoval. Dvěstě litrů, za tři měsíce jsem měl 400 a za další tři skoro 700 a pak to šlo dolů. To dám, půjde to zase nahoru, jo jo a teď mám místo 200 litrů asi tři. :-) Bylo to v dobách, kdy jsem si vydělával dost a tak mě to nepoložilo, ale od té doby vím, že mám dělat to, co umím. Spekulace nechám různejm Babišům, Kellnerům a dalším, ale rozhodně jim nebudu přispívat svejma penězma. Né, že by pár lidí nevydělalo, ale statistiky velkejch čísel jsou neúprosné. Průměrně 85 procent malých investorů prodělá.
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1007
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

28. 12. 2017, 9:16

Pepa z depa píše:třeba za těch deset koupíš, za měsíc máš dvacet, prodáš deset a jsi na svým, ale s tou desítkou jedeš dál,
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

31. 12. 2017, 8:39

Tak ako uz investujete? Od obeda uz niekde zacal novy rok tak ze sa zacnu kupovat kryptomeny.... Cena by mala uz len rast. A na konci roka predavat a inkasovat tak zisky :D
Jedine zeby nie :D
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

1. 1. 2018, 10:59

.. samý hory, dovolenky, dárečky a kupovat krypto nikdo nebude, doufám, že teď to zase poletí :D
Jinak, včera jsem viděl tenhle dokument, jak nás prachy zotročují (je to dvě hodiny, ale naprostá nutnost vidět)
https://youtu.be/kX5VNzvFaE4" onclick="window.open(this.href);return false; brutální .. už ať chcípnou starý pořádky a s nima banky, viva KRYPTO
P.S. Nejdrsnější je, jak tam bývalý "Ekonomický terorista" od sí aj ej vysvětluje jak zadlužují a ničí po světe státní ekonomiky na zakázku firem a US vlády a departmentu, du blejt velebnosti
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

1. 1. 2018, 11:53

Pepa z depa píše:.. samý hory, dovolenky, dárečky a kupovat krypto nikdo nebude, doufám, že teď to zase poletí :D
Jinak, včera jsem viděl tenhle dokument, jak nás prachy zotročují (je to dvě hodiny, ale naprostá nutnost vidět)
https://youtu.be/kX5VNzvFaE4" onclick="window.open(this.href);return false; brutální .. už ať chcípnou starý pořádky a s nima banky, viva KRYPTO
P.S. Nejdrsnější je, jak tam bývalý "Ekonomický terorista" od sí aj ej vysvětluje jak zadlužují a ničí po světe státní ekonomiky na zakázku firem a US vlády a departmentu, du blejt velebnosti
A to ses nasr... j jenom na siajej nebo na vsechny (historicky) mocenske struktury pocinaje samany a konce temito dnes nejproflaknejsimi (siajej, kagebe, beende, esdeecee) atd ... (hlaskoval jsem umyslne :-) )?
Nevim, co te na tom (mozna ale ne) prekvapuje - historie je porad stejna - ale novi jsou lidi, co ji znova a znova objevuji :-).

Zpet k tematu - akorat mi porad neni jasne, k cemu mi bude cela ta slavna krypto az proste nebude proud ...
Prvni, co pujde do kyticek, bude cela infrastruktura zalozena na elektricke energii - datova uloziste a HLAVNE komunikacni prostredky mezi B2B a B2C :-).
Pak dojde na stare veci - chvili penize - nez lidem dojde, cim jsou (ne)podlozene, pak zlato, diamanty, ..., pak koralky/zrcadelka/musle a jine lokalni meny ( mozna i cecka a jine stare zasoby z detskych let :-) ) a nakonec hruba prvobytne pospolna smena sul/hrebiky/noze za kuzi/zrni/maso ...
Zatim beru krypto jako peknou hracku pro ty, co maji chut si hrat ... Mozna vydelaji, mozna ne.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

1. 1. 2018, 12:38

Možná máš pravdu, ale zkus připustit scénář, že nebude žádná katastrofa lidstva a elektřina pojede pořád, myslíš že peníze a banky jsou dobré? Když zmiňuješ minulost, výraz "Padla měna" určitě znáš a to se stává všude po světě, měny padají a lidi jsou pravidelně okradeni do nuly, tak to moc nefunguje asi
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

1. 1. 2018, 2:25

Pepa z depa píše:Možná máš pravdu, ale zkus připustit scénář, že nebude žádná katastrofa lidstva a elektřina pojede pořád, myslíš že peníze a banky jsou dobré? Když zmiňuješ minulost, výraz "Padla měna" určitě znáš a to se stává všude po světě, měny padají a lidi jsou pravidelně okradeni do nuly, tak to moc nefunguje asi
A jak to implikuje to, že přesně tohle se nemůže kryptu stát? A není internet jenom "distribuovaná" nebo "rozestřená" banka pro krypto?
A která z těch krypto bude nakonec "rovnější než ty druhé"? A kdo to určí? Anonymní IP adresy verifikované jenom nějakými protokoly, kterým všichni věří do doby, než přijde nějaký např. kvantový počítač, který prolomí všechny kódy způsobem, který je teď úplně scifi?

A kryptoměna jsou jenom zase peníze - mají to dokonce i v názvu ...

Obávám se, že nic lepšího než peníze vymyšleno nebylo - prostě oddělují tvoje okamžité přebytky od tvé potřeby - jinak bys buď musel hromadit zásoby svých produktů až do okamžiku, než budeš potřebovat něco jiného a až pak to vyměníš.
Prostě bys hromadil např. tebou vyrobené železné věci (nevím, co zrovna vyrábíš, abys se tím živil) až do doby, než budeš potřebovat nové boty ...
Ledaže bys jel v režimu ala JIT (just in time) a vyráběl, až to bude někdo chtít ...

To, že se na peníze nabalili všechny ty kur.., které z toho (slušně řečeno nemravně) žijí, je bohužel jiná věc - ale to je problém všeho, co je asi nejlepší řešení - konče třebas demokracií ...
Ne vše, co vypadá jednoduše, je jednoduché - když to rozebeš do důsledků ...
Ale to se vydáváme jinam ... k ochotě myslet - tím nemyslím tebe :-).
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

1. 1. 2018, 4:15

.. jde vidět, že víš přesně o čem mluvíš a problematiku kryptoměn máš načtenou :wink:
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

1. 1. 2018, 7:18

Pepa z depa píše:Když zmiňuješ minulost, výraz "Padla měna" určitě znáš a to se stává všude po světě, měny padají a lidi jsou pravidelně okradeni do nuly, tak to moc nefunguje asi
Mena nepada sama od seba :wink: a ani s kryptomenou to nebude inac. Mimo system nebude tomu ver uz ani nieje to by bolo detinske si mysliet.
Jasne ze niekto nieco zarobi , niekto menej niekto viac a niekto pojde do minusu. Vzdy to tak bolo a bude aj teraz.
Ako kazda investicia..ci budes v + alebo - zalezi nie tak na tebe ako na tvojom stasti :D

Nech vam to slape v roku 2018. Ja zostanem spokojne bokom a zavidiet nebudem.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

3. 1. 2018, 10:28

Kupovat BTC nebo nekupovat? Simple Coin si bere skoro desetinu z částky, což se mi zdá dost velký poplatek. Odkuď kupujete vy?
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

3. 1. 2018, 10:36

čau, osobně nic nekupuji - těžím, ale kamarád jede vše na http://www.coinbase.com" onclick="window.open(this.href);return false; a spokojený, případně se s někým domluvit a koupit přímo od něj, neboj, je to běžné třeba tady https://localbitcoins.com/" onclick="window.open(this.href);return false; (jiný kamarád má vyzkoušené, funguje) a případně další možnosti zde https://arbolet.net/navody" onclick="window.open(this.href);return false;
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“