Muž si při práci v dílně uřízl část ruky

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
Pavelono
Sponzor fora
Příspěvky: 390
Registrován: 28. 1. 2008, 1:18
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

16. 3. 2009, 10:48

Záchranáři v pondělí v podvečer pomáhali muži na Mladoboleslavsku, který si při práci na soustruhu v domácí dílně uřízl část pravé ruky. Kromě toho má tržnou ránu na čele, poraněný hrudník i levou ruku.



NEBYL TO NĚKDO Z NÁS? JAK TO DOKÁZAL NEŠŤASTNÍK NA SOUSTRUHU?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2009, 6:37

se neptej nebo ti poslu fotku chlapa namotanyho na univerzalce
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
k
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 8. 2008, 12:00
Bydliště: Kosice SK

17. 3. 2009, 6:48

mne svojho casu len jemne zachitil ruku za prsten sustruh .. nastastie sa nic vazneho nestalo az na odreninu .. ale od toho casu nenosim takuto ozdobu nikam ;)

Nebezpecne volne veci uz len napomahaju namotaniu (vlasov, rukavov, kravat ;) ) atd .. no ked uz cloveka "namota" tak lahko to dostane aj dalsie casti tela k nebezpecnym castiam stroja.

A potom je tu nebezpecie dlhych rychle beziacich spon .. (ak noz nema nabruseny lamac triesky leti ta spona proti obsluhe )

Ale najnebezpecnejsie je asi sustruzenie silonu .. spona je desne pevna a pri odstranovani rukami .. (ako to tu pisalo uz paru ludi) moze zrazu zachitit ruky trhat prsty atd.. Na taketo odstranovanie spon pouzivam z 6-ky ocele zahnuty hacik .. (pol metra dlhy .. 2cm zahnutie).. a porozne stojim bokom ;)) keby to nahodou predsa stroj zachitil.


No a este samozrejme lietajuce kluce z univerzalky to je predsa bezny sport (hlavne na ucilistiach ;)

Myslim ze kazdy si musi uvedomit ze pracuje s nebezpecne ostrimi nastrojmi a silnymi strojmi .. a aj mala frezka dokaze velmi neprijemne poranit..


robocop: ak dobre pametam to namotanie na sustruh kolovalo aj na inete .. a fakt ta fotka kde je clovek s takmer pol hlavou je velmi velmi neprijemna.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2009, 6:50

ano to je ona
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Pavelono
Sponzor fora
Příspěvky: 390
Registrován: 28. 1. 2008, 1:18
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2009, 11:42

Mě jednou strojní nůžky na profily ustříhli prst, stříhal jsem tam krátký plechy jen tak ze srandy a plech se zhoupl a hodil si mě taky pod nůžky :lol: ale na štěstí mi to přišily. Od tý doby si dávám velkýho majzla
Naposledy upravil(a) Pavelono dne 17. 3. 2009, 4:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ferguson
Příspěvky: 462
Registrován: 20. 8. 2008, 7:51
Bydliště: Žilina

17. 3. 2009, 3:34

k píše:
No a este samozrejme lietajuce kluce z univerzalky to je predsa bezny sport (hlavne na ucilistiach ;)
presne tak :) (vratane nasej priemyslovky)
kalin.oleg
Příspěvky: 313
Registrován: 15. 7. 2006, 5:37
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2009, 6:29

Ono je to bohužiaľ naozaj o stotinách sekundy nepozornosti - mám zatiaľ iba jednu šťastnú skúsenosť s cirkulárkou, ale odvtedy mám voči točivým strojom ozajstný rešpekt. Zostali mi všetky časti tela a navyše mám len dve jazvy. Naozaj hrozivé predstavy mám, keď podávam sústružníkom a iným strojárom ruku a v mojej dlani sa ocitne len neúplná ruka. :(
Počas práce s CNC možno fajčiť...
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

17. 3. 2009, 7:16

Víte, jaký je rozdíl mezi cirkulárkou a toaletním papírem?
Žádný. Stačí chvilka nepozornosti , trochu více přitlačit a
prsty jsou v pr....
Peter55
Příspěvky: 31
Registrován: 12. 12. 2007, 5:17

17. 3. 2009, 7:45

Nie je to ani tak davno co mi na praxi preletel kluc z univerzaly asi 15 cm od hlavy a to som mal kua stastie...letel cez celu dielnu 25 metrov a spravil slusnu dieru do steny.V tom momente som za to nakopal spoluziaka do prdele...odvtedy si pamata ze ho tam nema nechavat...
Uživatelský avatar
Pavelono
Sponzor fora
Příspěvky: 390
Registrován: 28. 1. 2008, 1:18
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2009, 8:03

jo a ještě co jsem si ustříhl ten prst tak asi po pul roce jsem si do něj praštilk kladivem :lol: nehet byl hned dole. A za rok mi na tu ruku spadl 50kg kámen. Jo levá ruka je asi k ničemu :wink:
k
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 8. 2008, 12:00
Bydliště: Kosice SK

18. 3. 2009, 6:47

No pokial ide o ten lietajuci kluc k univerzale .. na starom stroji som to riesil tak, ze som mal pri spinaci vretena "dieru" a v nej spinac .. kym som kluc nezasunul do tohoto miesta tak som vreteno nespustil .. Zial prestalo to fungovat len co som kupil dalsiu univerzalku ktora napotvoru mala taky isty kluc ;))

Na novom sustruhu mam ten otravny plexisklac ako chranic univerzalky .. a kym ho nesklopim (co sa so zasunutym klucom neda) tak zas nezapnem vreteno. Zial, ten plexisklac ide dole len co potrebujem pouzit licnu dosku alebo vacsiu univerzalku .. takze bezpecnost ze zas .. (zatial som ho stale poctivo namontoval nazad len co som presiel na povodnu univerzalku). BTW pouzivate tento "ochranny" prvok ? A mate aj ochranny plexisklac za nozovou hlavou ? (proti bordelu lietajucemu od noza .. )

Inac charakter chyb je asi taky, ze ked som sa k sustruhu dostal pred cca 20 rokmi tak chyb bolo malo .. velmi som sa bal, potom ked uz som to spoznal zacali sa chyby mnozit. Dlhsia prax - zas klesli casom skoro k 0. Zial objektivne ked to s odstupom csu hodnotim, zistujem, ze s vekom rastie "prax" abnormalne a tak zas vznikaju chyby. Posledne som nabural so strojnym posuvom nastastie si to odniesol len strihaci kolik v stroji .. ale .. zacinam mat dojem, ze casta praca cloveku samovolne odbura pocit nebezpecia a tak ide do blbosti ktore by nespravil ani zaciatocnik. Asi to xce dovolenku :))
vlada2
Příspěvky: 207
Registrován: 2. 12. 2007, 10:54
Bydliště: Litomerice

18. 3. 2009, 7:58

vsechny plexiskla jsem hned sundal, jen prekazej :) jinak se delaji klice na univerzalu s perem, ktere klic od univerzalu odstrci pokud na nej netlacim, osobne ho nemam, ale prijde mi to jako dobry napad.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

18. 3. 2009, 8:25

Jo, třeba TOS dává péra úplně na všechny kličky. Jestli ňáký chceš mám je ze všech kliček sundaný a asi by se tu i někde našly :-)
Aleš Procháska
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

18. 3. 2009, 8:28

Mám takovou skleněnou desku co se nasadí zepředu na suport, tu použiji jen když vím, že budou špony lítat daleko. Plech za soustruhem mám samozřejmě taky ale ostatní ochranné kryty odpočívají někde vzadu ve skříni.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 3. 2009, 8:59

mel jsem kdysi na stroji takovej plexi kryt
porad prekazel tak jsem ho sundal

kolega ho tam v ramci bezpecnosti vratil a hned se o otrep na nem tak seredne porezal ze ho vzapeti roztriskal :-)


nektera bezpecnostni opatreni paklize se prehaneji mohou byt znacne nebezpecna
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“