Ohřívač vody DZD T0 20 - problém VYŘEŠENO

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

4. 3. 2018, 6:18

Nevím zda jste koukali na video. Voda teče. Když pustím ten pojistný ventil tak voda teče. A když jsem to zapnul, tak teplá voda byla na konci ohřívače jak je trubka co vede do baterie teplé. A to výstupní šroubení když otevřu, tak je slyšet že voda teče a i začne cítit že přes ohřívač voda jde
OK zkusím nechat otevřené bez elektriky.
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 3. 2018, 6:53

kolik je tam napojeno baterií?
před baterie se dávávaly sítka a to může být ucpané.
Pokud je baterie nástěnná tak ji musíš odšrubovat ze zdi pokud stojánková sítko je vloženo v připojovací hadičce a než to odšrubuješ vypni proud a uzavři přívod vody a přesvěč se, že je voda skutečně zavřená
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

4. 3. 2018, 9:17

https://www.youtube.com/watch?v=_14axMt ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false; Furt neteče.
Baterie jsou dvě. Jsou to nástěnná. Zkusím rozebrat tu baterii.
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 3. 2018, 9:59

ty sítka se dávaly před pákovky podle toho videa ti neteče voda do bojleru.pokud otevřeš pojistný ventil a pustíš teplou na baterii při zavřenem přívodu tak vypouštíš vodu z bojleru bacha nato bez vody zničiš bojler pokud bude zaply proud a spirala uvnitr bude ohrivat.
Asi to je fakt zamrzlé.
Studená jinak teče nebo taky ne? Ten proud do bojleru nezapinej dokud nebude znovu zavodneny.
Ještě zkus povolit šroubení přívod studené vody do bojleru za tím posjitným ventilem a pomalu povol ten kulovy ventil.
Jestli voda nepoteče tak to máš zamrzlé na přívodu vody jak už tu bylo napsáno.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 3. 2018, 10:02

A není jenom naopak namontovaná ta červená klika na tom kuláku a voda je zavřená? Měl jsi ho otočený v opačné poloze?
Když jsi pustil kohoutek teplé vody a začalo to vytékat z přetlakového ventilu znamená, že v bojleru byla nějaká voda, ale díky podtlaku nemohla ven, až když jsi tam pustil vzduch z druhé strany.
Takže je buď problém už někde dřív, nebo je zavřený přívod, nebo je ucpaný ten přetlakový ventil se zpětnou klapkou. Každopádně je problém už před bojlerem.
Není nějaký ventil, zastavující vodu do bojleru, ještě někde dřív, třeba někde za zdí?
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

4. 3. 2018, 10:17

kenybz píše:ty sítka se dávaly před pákovky podle toho videa ti neteče voda do bojleru.pokud otevřeš pojistný ventil a pustíš teplou na baterii při zavřenem přívodu tak vypouštíš vodu z bojleru bacha nato bez vody zničiš bojler pokud bude zaply proud a spirala uvnitr bude ohrivat.
Asi to je fakt zamrzlé.
Studená jinak teče nebo taky ne? Ten proud do bojleru nezapinej dokud nebude znovu zavodneny.
Ještě zkus povolit šroubení přívod studené vody do bojleru za tím posjitným ventilem a pomalu povol ten kulovy ventil.
Jestli voda nepoteče tak to máš zamrzlé na přívodu vody jak už tu bylo napsáno.
Na sítka jsem koukal na internetu jak vyměnit. Mě právě přijde že taky nejde voda do bojleru teď :shock: :shock: Studená voda normálně teče v obou bateriích, ale to je studený příšerně. :lol:
Takže první zavřít ventil červený a pak klíčem povolit na ním šroubení a pomaličku otevřít a zkontrolovat zda teče. OK

To Mex: Ptal jsem se táty a prý ne :| :roll: :cry: Měl jsem. Zkusím to ještě jednou
Přílohy
Bez názvu.png
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

4. 3. 2018, 10:51

Tak jsem zkusil otevřít kohout na opačný směr a pořád stejně. Nejde povolit to šroubení - musím říct zítra tátovi. Akorát ještě na jakou stranu je uzavřený ten ventil? Nahoru nebo doprava? Abych to neotevřel a najednou nebyla potopa :D
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 3. 2018, 11:04

klika ventilu pokud neni poškozená tak má na sobě mechanický doraz...občas bývá utržený takže původně tento doraz nedovolí otevření ventilu ve špatném směru. když tu kličku sundáš tak jsou na hřídelce dvě rovnoběžné plošky do kterých klika zapadá.
Pokud jsou plošky po směru ventilu tak v té poloze je ventil otevřený. Když je to napříč tak je uzavřený.
Když to šroubení povolíš bude ti vytékat voda i z bojleru tak aby tě to nezmátlo.
Správně se má bojler vypustit při opravách na přívodu k bojleru, nebo při jeho výměně či opravě.
Uzavřeš teda přívod do bojleru klika by měla být vodorovně pokud to neni překroucené.
Pak otevřeš na baterii teplou a překlopíš páčku pojistného ventilu a voda přez něj vyteče. Teprve pak bys měl odpojit to šroubení a zkusit opatrně pustit vodu
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

5. 3. 2018, 12:11

Další možnost je začít s otužováním.
Bude to prospěšné pro zdraví i pro peněženku.
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

5. 3. 2018, 9:16

kenybz píše:klika ventilu pokud neni poškozená tak má na sobě mechanický doraz...občas bývá utržený takže původně tento doraz nedovolí otevření ventilu ve špatném směru. když tu kličku sundáš tak jsou na hřídelce dvě rovnoběžné plošky do kterých klika zapadá.
Pokud jsou plošky po směru ventilu tak v té poloze je ventil otevřený. Když je to napříč tak je uzavřený.
Když to šroubení povolíš bude ti vytékat voda i z bojleru tak aby tě to nezmátlo.
Správně se má bojler vypustit při opravách na přívodu k bojleru, nebo při jeho výměně či opravě.
Uzavřeš teda přívod do bojleru klika by měla být vodorovně pokud to neni překroucené.
Pak otevřeš na baterii teplou a překlopíš páčku pojistného ventilu a voda přez něj vyteče. Teprve pak bys měl odpojit to šroubení a zkusit opatrně pustit vodu
Moc děkuji :) vyzkouším. Doraz tam je napravo :) dobře udělám jak píšeš
No :lol: možná v létě ta voda půjde no :D
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

7. 3. 2018, 8:18

Tak jsem dneska ještě zkusil klíčem a hasákem a povedlo se :D. Už mi 15 minut teče bojler
https://youtu.be/FYWBYvfw7EE" onclick="window.open(this.href);return false; díky za rady. Až to vyteče tak zkusím opatrně zda teče voda
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

7. 3. 2018, 9:38

A je to v háji :cry: :oops: :cry: :| Z přívodu nic neteče ikdyž to je otevřené naplno :shock: A je tam pěkný sajrajt v trubce.
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

10. 3. 2018, 12:37

A pak to nemá téct :lol: :lol: :lol: Když jsem pustil opatrně ventil, tak šel sajrajt černý jak psal sisi :D Dnes jsem koupil přetlakový ventil a tu horní propojku. akorát jsem si nevzal tuhle a prodali mi 3/4, tak se tam v pondělí stavit pro 1/2 :lol: Blbec jsem si toho nevšiml, ikdyž jsem si říkal, že je to o dost větší a pak přijdu domů a ono na výšku to je jednou tak velký :roll: :lol:
VŠEM MOC DĚKUJI !
Přílohy
IMG_20180310_125421.jpg
IMG_20180310_125425.jpg
IMG_20180310_125430.jpg
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

12. 3. 2018, 5:12

starý rozvod no asi je tam dělaná částečná rekonstrukce z hostalenu a je to napojené na staré trubky až to jednou prdne někde v zemi nebo ve zdi to bude radosti
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

12. 3. 2018, 6:29

Tam by měl být 15 let starý rozvod. Ale máš pravdu je to staré. Jinak voda teče už čistá. Před chvilkou mi vyměnili ten ventil, tak to večer snad půjde :)
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“