Garáž

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

30. 4. 2020, 1:20

Malá, ale aspoň nějaká.
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

3. 5. 2020, 10:57

Já konečně vymaloval :D penetrace, tři vrstvy barvy.... Hnusný sádrokarton na stropu .... Namontoval LEDky :)
Přílohy
received_1094165424309984.jpeg
received_1457826771045491.jpeg
received_237500210649106.jpeg
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

19. 5. 2020, 10:02

Snad nebude vadit, když se k danému tématu také přifařím. I když tedy moje garáž je spíše jen prostor pro uložení auta a nikoliv reprezentační hala pro přijímání hostů, jako na předešlých obrázcích. Ale k dotazu. V garáži je teď nová betonová podlaha, klasická vlhčená cementová mazanina stažená prknem do trubek. Samozřejmě včetně všech nedostatků, které tohle řešení má, t.j. je to hrbaté, místy nějaká ta pórovitost. Teď ale přemýšlím o nějaké povrchové úpravě. Položení dlažby rovnou vynechávám, přebroušení je asi také mimo možnosti. Další co mě napadá tedy je napenetrovat a nechat být, napenetrovat a nastěrkovat, to ale nevím, zda bych zvládl. Nebo to něčím natřít, ale nevím co by bylo vhodné a čím to případně před nátěrem penetrovat. V dílně jsem v minulosti použil Izoban a je to na prd, i když píší syntetický nátěr jakékoli organické rozpouštědlo to okamžitě rozpouští. Nejde mi ani tak o vzhled nebo rovinnost, ale hlavně o zvýšení odolnosti zejména proti soli ze zimních posypů. Nemáte nějaké osvědčené řešení?
Milan199
Příspěvky: 2926
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

19. 5. 2020, 10:10

V garáži jsem natřel / válečkem / betonovou podlahu epoxidovou licí hmotou Epostyl v tenké vrstvě a už je to 12 let a funguje to dobře.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 5. 2020, 12:01

soustružník píše: 19. 5. 2020, 10:02 Snad nebude vadit, když se k danému tématu také přifařím. I když tedy moje garáž je spíše jen prostor pro uložení auta a nikoliv reprezentační hala pro přijímání hostů, jako na předešlých obrázcích. Ale k dotazu. V garáži je teď nová betonová podlaha, klasická vlhčená cementová mazanina stažená prknem do trubek. Samozřejmě včetně všech nedostatků, které tohle řešení má, t.j. je to hrbaté, místy nějaká ta pórovitost. Teď ale přemýšlím o nějaké povrchové úpravě. Položení dlažby rovnou vynechávám, přebroušení je asi také mimo možnosti. Další co mě napadá tedy je napenetrovat a nechat být, napenetrovat a nastěrkovat, to ale nevím, zda bych zvládl. Nebo to něčím natřít, ale nevím co by bylo vhodné a čím to případně před nátěrem penetrovat. V dílně jsem v minulosti použil Izoban a je to na prd, i když píší syntetický nátěr jakékoli organické rozpouštědlo to okamžitě rozpouští. Nejde mi ani tak o vzhled nebo rovinnost, ale hlavně o zvýšení odolnosti zejména proti soli ze zimních posypů. Nemáte nějaké osvědčené řešení?
... rád bych tě potešil, ale realita je smutná. Proč to všichni doprasíte a potom voláte o pomoc, není to lepší bože udělat pořadně kurv.. ? Stěrky ti v této vrtvě držet nebudou, barva ti zkopiruje ty tvoje povrchové velehory a zustanou v nich stát kaluže soli a ty dokonají dílo zkázy. Epoxid či polyuretan je mám obavu mimo tvoje fin. možnosti, potom je jedinou cestou bohužel dlažba :-(
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

20. 5. 2020, 8:47

Musí to být dvousložkový, pak to bude mít proti rozpouštědlům odolnost. Epoxid je dobrej. Zničil jsem ho až trubkama, pod kterejch jsem stěhoval mašiny, jinak na benzín, ředidlo drží. Nepoužívám teda barvu, ale pryskyřici, tenkrát jsem to sehnal, bylo to na lepení mozaiky, nebo kamených koberců. Je to průhledný teda https://www.barvylakyjanu.cz/epoxidova- ... GYQAvD_BwE trochu naředit aby se s tím líp dělalo a dobrý, dám to zas, až přesunu poslední akci.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

20. 5. 2020, 9:29

Ahoj,
skús sa poinformovať u tejto firmy, určite ti niečo vhdné poradia: https://chemex.cz/
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

20. 5. 2020, 1:07

soustružník píše: 19. 5. 2020, 10:02 ...V dílně jsem v minulosti použil Izoban a je to na prd, i když píší syntetický nátěr jakékoli organické rozpouštědlo to okamžitě rozpouští. Nejde mi ani tak o vzhled nebo rovinnost, ale hlavně o zvýšení odolnosti zejména proti soli ze zimních posypů. Nemáte nějaké osvědčené řešení?
Tvoje pozadavky by splnil povrch zalozeny na Methakrylatove pryskyrici. Najdes ho pod teminem Metakrylátové podlahy, nebo MMA podlahy. Do toho materialu se nevsakne vubec nic a ani zadna, mne znama, chemikalie s takovou podlahou nehne. Ale neni to urcite na nanaseni samodomo, chce to zjednat si na to firmu.
Prikladem - kdyz jsem dodelal dilnu, vylila se samonivelacni sterka, pak prisla parta chlapu podlaharu a tempem cca 100m2 za den tu pryskyrici vylili za cca 500Kc/ m2. U me to byl SILIKAL system flake, ale dobrych vyrobcu je udajne vicero, zalezi ktereho pouziva firma co si na to clovek zjedna.

Ten povrch je hodne esteticky, da se vybarvit jak je libo, muze byt lesk ci brouseno do nejake urovne matu, fakt hezka podlaha. Hlavne se ale neskutecne dobre udrzuje, zadna kapaline se vubec nevsakuje, odolne je to vsem chemikaliim vc. acetonu, benzinum atd. Odola i celkem vysokym i teplotam (tak do 100°C), coz jine pryskyricne podlahy nemaji moc rady. ALE jakmile ti spadne nejaky tezky tvrdy predmet na hranu, tak se kousek odstipne . Opravit se to ale da celkem snadno- zalitim odstipnuteho kousku stejnou pryskyrici.

Edit: hledal jsem obrazky z realizace, je to celkem zajimavy postup, ale bohuzel nemam. Dam aspon pohled na cca pulrok starou podlahu pro predstavu jak takovy rovny, hladky a probarveny povrch pusobi.
Přílohy
dilna cerstve  vylita podlaha.jpg
Naposledy upravil(a) Dawe dne 20. 5. 2020, 3:56, celkem upraveno 1 x.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

20. 5. 2020, 3:48

soustružník píše: 19. 5. 2020, 10:02 Snad nebude vadit, když se k danému tématu také přifařím. I když tedy moje garáž je spíše jen prostor pro uložení auta a nikoliv reprezentační hala pro přijímání hostů, jako na předešlých obrázcích. Ale k dotazu. V garáži je teď nová betonová podlaha, klasická vlhčená cementová mazanina stažená prknem do trubek. Samozřejmě včetně všech nedostatků, které tohle řešení má, t.j. je to hrbaté, místy nějaká ta pórovitost. Teď ale přemýšlím o nějaké povrchové úpravě. Položení dlažby rovnou vynechávám, přebroušení je asi také mimo možnosti. Další co mě napadá tedy je napenetrovat a nechat být, napenetrovat a nastěrkovat, to ale nevím, zda bych zvládl. Nebo to něčím natřít, ale nevím co by bylo vhodné a čím to případně před nátěrem penetrovat. V dílně jsem v minulosti použil Izoban a je to na prd, i když píší syntetický nátěr jakékoli organické rozpouštědlo to okamžitě rozpouští. Nejde mi ani tak o vzhled nebo rovinnost, ale hlavně o zvýšení odolnosti zejména proti soli ze zimních posypů. Nemáte nějaké osvědčené řešení?
Do prostoru, kde se parkuje s autem bych nějaký nepropustný nátěr podlahy vůbec neřešil. Přijedeš s mokrým autem a budou se Ti tam tvořit kaluže vody. A pokud je to nevytápěná garáž, tak se v zimě ještě zabiješ. Nechal bych jen surový beton. Mám to tak minimálně 40let a žádné narušení betonu se zatím neprojevilo.
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 5. 2020, 5:02

Materiálů je hodně, ale o to primárně nejde. Hlavní je vlastní realizace, kterou amatér absolutně NEMÁ šanci udělat pořádně, v letních měsících 2x NE !!! Profící přebrousí, dají kvalitní penetraci, potom 2x základ a furt prosypy pískem a final epox nebo PUR. Celkově tedy 4-5 vrstev. Ano budeme tady číst "já to dal a pohoda" to je pravda. Ona Prakside vrtačka také vrtá a zašuk... si můžu s příšerou s modelkou nebo se sebou hi,hi,hi.
10x jsem to zkurvil, protože přes pult prodávané produkty lžou. Očistěte, ředěným napenetrujte a potom brnkačka finalka. 10x jsem to dojebal, ted mi leje kámoš a je to naprosto, naprosto jiná liga.
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

20. 5. 2020, 5:22

Děkuji všem za podnětné rady.
elbarto píše: 20. 5. 2020, 12:01 ... rád bych tě potešil, ale realita je smutná. Proč to všichni doprasíte a potom voláte o pomoc, není to lepší bože udělat pořadně kurv.. ? Stěrky ti v této vrtvě držet nebudou, barva ti zkopiruje ty tvoje povrchové velehory a zustanou v nich stát kaluže soli a ty dokonají dílo zkázy. Epoxid či polyuretan je mám obavu mimo tvoje fin. možnosti, potom je jedinou cestou bohužel dlažba :-(
Nepochybuji o tvých zkušenostech se stavařinou a proto chápu tvůj názor na tenhle archaický postup. Nejde ale o žádné volání o pomoc. Ani nemám pocit, že bych to nějak zvlášť doprasil, nebo možná ano, ale věděl jsem co dělám. Nejde o žádnou novostavbu, ale o opravu podlahy z 50. let, doteď tam byly v části na zásyp naházené zbytky cihel a pískovce zamazané sice dokonale slinutým a chemicky netknutým, ale asi 2 cm silným a proto popraskaným betonem. Část byl beton ze 70. let a ten zas byl na povrchu prašivý. Teď je tam beton z betonárny s kari sítí stažený tak jako v běžné staré garáži se spádem k vratům kvůli kalužím. Věřím, že když ho nechám jak je, tak mi do smrti vydrží, jen bych ho prostě raději ještě nějak povrchově ošetřil. Je to obyčejná nevytápěná malá dvougaráž bez základové desky, bez železobetonových a vlastně jakýchkoli pořádných základů, bez svislých izolací, nízká tak že na straně škrtám hlavou o strop - žádný autoservis. Pokud bych to přece jen chtěl dělat pořádně nebyl by problém ani tak v penězích, byť dávat tady za podlahu 50 tisíc se mi zdá zbytečné, ale spíše v tom, že se ve stavebnictví nepohybuji, nemám tam známé a těžko bych sháněl v rozumném termínu firmu, která bude stát o výrobu 22 m2 podlahy, navíc s jámou, v místě kam ani nelze zajet mixem. Navíc mám zkušenost, že řada firem dělá jen tak kvalitně jak je zadavatel donutí a já než bych se s někým hádal tak jsem si to raději několikrát po zaplacení sám opravil.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 5. 2020, 5:48

Jasnačka, rozumím ti. Tady bohužel platí pravidlo, že čím menší vrstvu pokládáš tím víc letí cena nahoru. Pokud je to jen trošku možné a nemáš limity výšky (vrata), potom vyjde nejlevněji sundat co nedrží a nový betonový potěr, klidně i "provázkový". To je velmi levná oprava pokud se držíme economy verze a nahoru Izoban. Ano má svoje limity, ano setře po potřísnění ředidlem, ale za opravdu mini cenu myslím v podobných případech svojí práci odvede.
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

20. 5. 2020, 6:45

Když jsem svého času pobýval v Reichu, měli tam natřeno takovouto https://www.lidl.cz/cs/p/dilna/plastovy ... ahy/p47165 nebo nějakou podobnou barvou kde co. Podlahy v garážích (surový beton), sklepích, dokonce i stěny a nikde nebylo nic odrbané nebo špatné. Vypadalo to přesně jako na té plechovce.
Zbýňa
Příspěvky: 1920
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

20. 5. 2020, 8:14

Elektrožlaby jsou namontovaný.
Přílohy
2020-05-20-2985.zmenena-velikost.jpg
2020-05-20-2984.zmenena-velikost.jpg
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

20. 5. 2020, 8:39

Zbýňa píše: 20. 5. 2020, 8:14 Elektrožlaby jsou namontovaný.
pěkný pěkný, předpokládám, že žlutou vybírala manželka v případě, že to s tebou sekne, tak vyháže "ty krámy" do šrotu a bezva dámskej klub :D :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“