Garáž

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

16. 7. 2018, 10:03

na frézce to jde jak říkáš, ale když jsem měnil motor v autě na větší hale kde byl mostový balkancar tak jsem dal na hák řetězový kladkostroj a jemné pohyby dělal růčo, protože u toho balkoše 30cm minimální pohyb :shock:
ota si dělal menší mosťáček jen na obrobky asi do 300kg a kotvil to do zdi ale 2 tuny je fakt už hodně...
sám doma v dílnách nemám nic, protože dělám drobnosti a hlavně opravy ale asi bych si pořídil něco víc využitelného prostě nějaký VZV...v práci jsem si na to zvykl a třeba ten elektrický still s tím dělám veškeré manipulace při opravách i při oopravách meníšch zařízení si to dám na vozík a zvednu, abych nemusel klečet u rozvaděče...horší je to v 20-ti tunové mašině měnit rozběh motoru /stykačovou kombinaci/tak to jsem ležel na zádech abych dobře viděl a do stykačů správně zasunul klemy
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Zbýňa
Příspěvky: 1922
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

24. 7. 2018, 8:20

Já jsem takhle daleko. Příští tejden to už poroste. :)
Přílohy
2018-07-08-1290.zmenena-velikost.jpg
2018-07-19-1295.zmenena-velikost.jpg
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

24. 7. 2018, 9:21

Paráda :) Já si dnes vysprejoval rohy, kde nejspíš bude dílna :) A už jsem začal uvažovat o tom přístřešku na auto :lol:
BTW... Mám takový ještě dotaz, když bych ještě prodloužil dílnu jak je na fotce napravo a třeba vzadu vlevo byl soustruh, tak zda bude nějaká změna hluku, co bude venku napravo než když to je jen 8x7 ?
Jde mi o to, aby sousedi napravo neměli nějaký kecy a nevolali hygienu.....
Zeď bude všude 30 a polystyren
A jak jsem koukal, tak vrata budou 3x3
Přílohy
Bez názvu.png
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

24. 7. 2018, 10:01

Super projekt :D přesně takovej jsem dělal na zkouškách 8) z toho hluku si nedělej starosti, zas tolik toho dělat nebudeš. A přes tu zeď, polyš a okna to ven nepujde. Kor u malýho soustruhu.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

25. 7. 2018, 8:53

Já se právě bojím, aby když budu dělat s flexou, pak brousit na brusce a pak něco tam obrábět, tak aby neměli připomínky :/ přece jen to jsou starší lidi a co takhle se bavím třeba s babičkou, tak ta prý slyší víc ty vyšší tóny (nebo jak to říct správně), Je fakt že celý den dělat s flexou nebudu, ale mám fakt strach :/ abych nepostavil za půl míče dílnu a za týden měl od hygieny problémy, u nás jsou limity 55 db a měří se 2 metry od baráku - takže mezi moji dílnou a jejich měřením jsou to cca 3 metry. Jinak názor co je lepší? Zda propojit takhle dvě garáže a nebo každou zvlášť?
Vím že to jsou takový blbý dotazy, ale nechci zase něco zbrkle udělat viz koupě a následný prodej toho TIGu :/
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

25. 7. 2018, 9:44

Nespletl jsi se s těma 55 dB? To žijete kilometr od civilizace a mluvit můžete (vlastně ani nemůžete) jedině šeptem? Hlasitá lidská řeč a zpěv dosahuje hladiny až 80 dB! A to je 316x větší akustický výkon oproti té stanovené hladině. Schválně jsem si vzal kraválmetr a šel ven, 2 metry od baráku. Hlavní cesta je cca 50 metrů. Osobáky dělaly kravál od 60ti do 66 dB. Avie 30 dala 71 dB, velký kamion zrovna nejel, ale dal by ještě víc. Ti co bydlí 10 m od cesty to mají ještě o 7 dB horší (dle výpočtu, nešel jsem tam měřit).
K té přepážce, pokud možno nedělat. Tu v případě potřeby doděláš tam, kde bude zrovna potřeba. Klidně třeba sádroš.

Edit: https://www.tzb-info.cz/docu/predpisy/d ... 2-2011.pdf
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

25. 7. 2018, 10:10

Právě já si taky zkoušel měřit db a přijde mi 55 hrozně málo, dnes jsem přes zavřené dveře a 2 metry od zdi naměřil 70-80 db při zapnuté brusce cca 3 metry od zdi :roll:
Možná jo, něco takového říkal architekt, tak možná že se spletl.
Jinak přepážku si myslel mezi těmi 7x8 a 7x4? Tam právě že chci mít když tak jen vepředu vrata 3x3 a dozadu výšku 3 metry a takže potom bych jí tam nedal.
Jinak právě že civilizace je až moc blízko :lol: kdyby byla kilometr vůbec bych nějaký limity neřešil :twisted:
Jinak ten hluk je fakt divný. Teď jsem přečetl TZB co si poslal a úplně nevím :cry: Našel toto a už vůbec nechápu :roll: https://www.akusticka-pena.cz/files/thu ... ku-0x0.png Já když mluvím tak mám cca 70 db :roll: Tak to fakt nechápu :lol:
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

25. 7. 2018, 11:47

decibel to je taková jednotka co se špatně vysvětluje ...tady si něco přečti vzorečky můžeš přeskočit
https://cs.wikipedia.org/wiki/Decibel
a ti sousedi jsou v pohodě a nebo jsou to takzvaní stěžovatelé co jim vadí uplně všechno?
posvařuj jim branku nebo pro ně něco vyrob a budou se na tebe dívat jinak.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

25. 7. 2018, 12:36

Jdu si přečíst, Oni jsou v pohodě, ale přece jenom jsou to lidi v důchodu. Snad budou v pohodě.
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

25. 7. 2018, 2:36

Ono 55 dB, které lezou ze zdi baráku - není to sice moc, ale mít takový barák furt vedle sebe už taky nebude nic moc.
Decibel je sice logaritmická jednotka, ale citlivost ucha je taky logaritmická (proto se decibel používá).
Hovor je o něco hlasitější, ale mezi námi dlouhodobě probíhající cizí hovor po nějaké době člověka už pěkně štve.

Technicky v tom sice není rozdíl, ale psychologicky taky hodně záleží na tom, jaký je to zvuk. Pokud by to bylo třeba rovnoměrné šumění nějakého větráku, tak si na to mozek zvykne a možná ho to bude spíš i uklidňovat. I ruch od silnice s trvalým provozem člověk za chvíli "vypne".
Pokud to ale bude hodně proměnný hluk z obrábění, tak už to možná tak příjemné nebude.

Samozřejmě vlastní děda a babička vnukovi odpustí celkem cokoli.
Jen s tou lepší citlivostí na vyšší tóny u babičky - no nevím. Se stářím se poměrně silně snižuje citlivost právě na vysoké tóny, protože komponenty sluchového aparátu časem zleniví a odmítají se pohybovat rychle.
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

25. 7. 2018, 2:54

Doufám, že když budu třeba v sobotu od 10 do 19 dělat, že nebude problém... Neřeknu kdybych zapnul cirkulárku v 6. Tak snad to nějak dopadne, že by ještě letos se mohlo začít alespoň s hrubou stavbou :lol: Ale jak známe úřady, tak to bude možná příští rok na jaře teprve povolení...
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

25. 7. 2018, 3:12

On se různě posuzuje hluk, jehož jsi sám zdrojem a naopak, jehož jsi sám příjemcem.
Takže, když vysávám, tak mi ten "randál" ani 15 minut nevadí, ale když spustí sousedka (panelák) nějaký ten svůj super/hyper/turbo vysávací strojek, tak už po 5 minutách bych ji zabil ... A je to objektivně tišší než to moje - ovšem je to přes můj "práh pohodlí".
Už tak je mi záhadou, co má za vysavač, když ten svůj přes panel skoro neslyším (ložnice/obývák).
Ale asi má nějaký ten "znáte z TV" (ona je takový typ :-) spotřebitele ).

A důchodcovství bych do toho nepletl - vadí to všem stejně, ale oni jsou asi méně smiřliví - ale proč taky (na sobě nechat štípat dříví), že?
A ty (Lify) tam (v důchodu) budeš co by dup, jenom se ti to teď nezdá tak brzy :-).

A představ si, že bydlíš někde v klidu celou dobu a pak ti tam začnou jezdit auťáky (abych použil tvoji analogii s oktávkami, avií atd...). To by se ti taky nelíbilo, ne?
A navíc tam jezdit nemusí (jako že to nešlo jinudy), to jenom si někdo postavil silnici (garáž/dílnu) a začal si tam jezdit (brousit atd.).
Vždyť to ani není v tzv. "veřejném zájmu" či jak se to jmenuje ... :-).
Prevence či dohoda je asi lepší - kdo pak rozhodne, čí zájem je oprávněnější ...

No, pokud bys mi dělal v So od 10 do 19 i "blbejch 55 dB" - to bych asi hodně prskal ... :-).
Zkušebně si pusť něco v té úrovni, co nesnášíš (třebas pláč/žvatlání dětí nebo psa nebo vážnou hudbu/metal nebo ... - určitě takový zvuk máš) a měj to celý den pořád u sebe.

Tak to byl ten skeptičtější názor :-).
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

25. 7. 2018, 3:25

Tak celý den nebudu mít zapnutou flexu (jednak by se utavila asi :roll: a moje uši by asi taky byly hluché)
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1007
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2018, 7:00

Nos chrániče sluchu.
Vážně.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

25. 7. 2018, 7:53

Ty nosím :)
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“