Jak nabrousit plotostřih (otazník)

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
celeron
Příspěvky: 209
Registrován: 27. 2. 2013, 3:49

2. 9. 2018, 11:35

Zjistil jsem, že mám plotostřih tak tupej, že už neveme ani 5 mm větvičku na tvůji a ještě se na tom dusí. Koukám na něj a je ze dvou lišt, pevný a pohyblivý. Každá má z jedný strany lichoběžníkový kudly a z druhý strany mezery tvaru hrušky aby zachycená větvička při střihu nevyletěla z lišty. Jsou proti sobě zrcadlovitě, takže přes hruškovou díru kmitá lichoběžníková kudla a to na obou stranách. Ostrý jsou jen ty lichoběžníky, hrušky jsou jen na kolmo.
Máte prosím někdo zkušenost s broušením týhle lišty? Předpokládám, že se musí rozebrat a pevnou a pohynlivou brousit zvlášť. Jenže čím? Udělat si na malou 115 mm flexu úhlovej držák, nebo na to vzít cigárko z Dremely nebo jen plochej ruční karburund brousek, nebo diamant pilník? Od všeho bych měl. Zemědělci brousej lištový sekačky flexou jen tak v ruce...
Díky
Jirka
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

3. 9. 2018, 6:39

dělal jsem to diamantovým pilníkem lišty rozebral a dal přez hadru do svěráku.
fortunkou v tom naděláš jamky jestli ti kmitá jen jedna lišta tak to je dobrý vibrátor...
jsem brousil stařičký black decker s ještě hliníkovým tělem převodovky a ten má protiběžné lišty, takže to nevibruje
bohužel kostrukce lišty je stará a neni tam kruhové zakončení, takže to při střihu vyhazuje větvičky ven a řez neni tak čistý
Obrázek Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
celeron
Příspěvky: 209
Registrován: 27. 2. 2013, 3:49

3. 9. 2018, 9:09

kenybz píše: 3. 9. 2018, 6:39 jestli ti kmitá jen jedna lišta tak to je dobrý vibrátor...
Jasně, že jen jedna. Toho plotu mám asi 10 metrů a hnáty brněly jak hrom. Díky, jdu pilovat. :)
Jirka
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

3. 9. 2018, 9:12

až dopiluješ a pujdeš střihat plot tak si vem nějaké volnější rukavice ono to část vibrací pohltí...
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“