když se nedaří :-(

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
titel
Příspěvky: 339
Registrován: 29. 5. 2017, 12:30

2. 1. 2023, 3:46

ovi-ivo píše: 2. 1. 2023, 11:25 No a jak se taková věc stane? abych se případně poučil..
Juro píše: 2. 1. 2023, 8:52Bez komentara.
Ja by som tipol na túto súhru faktorov:
- ťažká a veľká mašina
- sám človek na to
- paleťák

Horko ťažko robehneš a chceš zatočiť s paleťákom. Paleťák a mašina t.z. kov na kov a katastrofa na svete.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

2. 1. 2023, 3:57

ty juro nejsi ty jura? no ber to pozitivně ty vodící plochy pod brusným vřeteníkem stejně chtěly vyčistit.
No snad nebude nějaká fatální škoda. A dáš to do cajku.
Stejně si říkám kdo z fóra by se veřejně pochlubil že hodil mašinu na bok? To zaslouží minimálně obdiv.
První jsem si myslel že je to ruská 3M642 ale toto je jiný výrobce.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

2. 1. 2023, 4:05

Hoši mě se taky jakože nedařilo. V pátek jsem přehazoval vložky ve formě a nemohl jsem najít druhou vtokovou vložku abych to mohl zkompletovat. tvl volám do nástrojárny jestli tam nezůstala tak hoši obrátili všechno vzhůru nohama vložka nikde.
Dneska sa dívám na stránky Meusburgera, že bych objednal novou...pak jdu k lisu a dívám se pod mašinu jestli tam někde není vtok abych věděl jak to s tou vložkou je jestli má drážku atd.
No vtok jsem našel, jdu k formě a dívám se do díry pro vtokovou vložku tvl ta tvarová vložka nebyla zasunutá až nadoraz oni ty šrouby taky nepasovaly. prostě se šprajcla a já to začal šrubovat No téda takže je to asi tak ta vtoková vložka je totiž společná a tím pádem žádná druhá ani neexistuje. Všechno jsem prohledal snad 4x su tam sám všechno je uklizené to je skoro nemožné, aby se něco ztratilo. Takže nakonec to dopadlo dobře :)
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2264
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

2. 1. 2023, 4:26

kenybz: je to kulatobrus Stanko ZU10A
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2023, 5:00

ja se klidne pochlubim, lis smeral, mala zakladna a velky setrvak mimo stred
dutina v betonove podlaze, paletak se proboril koleckem a pak uz zbyvalo jenom uskocit
kenybz píše: 2. 1. 2023, 3:57 ty juro nejsi ty jura? no ber to pozitivně ty vodící plochy pod brusným vřeteníkem stejně chtěly vyčistit.
No snad nebude nějaká fatální škoda. A dáš to do cajku.
Stejně si říkám kdo z fóra by se veřejně pochlubil že hodil mašinu na bok? To zaslouží minimálně obdiv.
První jsem si myslel že je to ruská 3M642 ale toto je jiný výrobce.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

2. 1. 2023, 8:32

titel píše: 2. 1. 2023, 3:46
ovi-ivo píše: 2. 1. 2023, 11:25 No a jak se taková věc stane? abych se případně poučil..
Juro píše: 2. 1. 2023, 8:52Bez komentara.
Ja by som tipol na túto súhru faktorov:
- ťažká a veľká mašina
- sám človek na to
- paleťák

Horko ťažko robehneš a chceš zatočiť s paleťákom. Paleťák a mašina t.z. kov na kov a katastrofa na svete.
Na chlp presne. :(
Ver ci never, ale nezahresil som ani tiche "kurva". Iba som sa chvel.
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

2. 1. 2023, 8:49

Zamer stahovania strojov bol den s nazvom Silvester. Z jednej casti dielne som spravil sklad strojov a z druhej casti "party space" pre dvadsat ludi. (vid foto) Na druhy den na novy rok, samozrejme poobede, som zacal s "normalizaciou" dielne. Posledny ukol normalizacie bola tato bruska (ako pise stanik84).
Přílohy
IMG20221231180822.jpg
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

2. 1. 2023, 9:04

Tak snad u tebe nebude platit jak na nový rok tak po celý rok .
At se ti v novém roce jen daří .
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

2. 1. 2023, 9:13

Takze este v ten den sa nas zopar zislo a dorazili sme ten sud piva, co je vidiet na foto za spadnutym strojom (to si nevsimol nikto). :) Dnes je bruska na mieste funkcna, vyskusana a zda sa ,ze na presnost to nebude mat ziaden vplyv. Aspon som vycistil tie lozne plochy, ako sa pisalo hore vyssie.

Tak som si teraz vecer siel po flaskove pivo do pivnice a pivnica vytopena. Praskla privodova spojka. Teraz som bez vody a zajtra budem riesit vodu.(vid foto). Na tej foto je schodik z ktoreho to vsetko tieklo dalej do pivnice.
Přílohy
IMG20230102202633[1].jpg
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

3. 1. 2023, 4:53

Juro píše: 2. 1. 2023, 9:13 Takze este v ten den sa nas zopar zislo a dorazili sme ten sud piva, co je vidiet na foto za spadnutym strojom (to si nevsimol nikto). :) Dnes je bruska na mieste funkcna, vyskusana a zda sa ,ze na presnost to nebude mat ziaden vplyv. Aspon som vycistil tie lozne plochy, ako sa pisalo hore vyssie.

Tak som si teraz vecer siel po flaskove pivo do pivnice a pivnica vytopena. Praskla privodova spojka. Teraz som bez vody a zajtra budem riesit vodu.(vid foto). Na tej foto je schodik z ktoreho to vsetko tieklo dalej do pivnice.
Ale všiml. A taky těch dřevěných špalíků na podlaze - takže bylo celkem jasné, proč, jak a z čeho to nejspíš takhle padlo na bok.
No a protože takové rány jsou víc než nepříjemné, a často nevratné, :roll: tak nebyla žádná potřeba sypat ještě sůl do otevřených ran.
Mj, dopadlo to naštěstí mimořádně dobře - protože to taky mohlo mít úplně jiný, daleko dramatičtější konec.
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 1528
Registrován: 17. 9. 2018, 9:35
Bydliště: Vedle Trautenberka

3. 1. 2023, 7:23

Taky sem si toho sudu všimnul, na to mám cvičený voko :lol: , ale nechtěl jsem psát že stěhovat podobný mašiny pod parou nedělá dobrotu :lol:
Hlavně že to (snad) dobře dopadlo a že nepřijdeš na něco až dodatečně.
Taky jsem měl pár podobnejch z p*dele klik.
Třeba prodával jsem velkou pásovku, hmotnost asi 700kg. Pilu jsem vytáh kočkou asi metr nad zem, kupec couvnul do dílny pod pilu s károu, pilu sme dali na káru, on vyjel ven a šel ke mě a najednou rána a kočka spadla mezi nás na zem. Čuměli sme na sebe jak puci a pak voba zaklepali na dřevo, že to jako bylo vo fous. Kočka sama váží asi 60kg a visela nezávisle na dvou kurtách s nosností 2t a asi jak se odlehčila tak se vysmekla z háku.
No a s vodou jsem si to užil před Vánoci, v podstatě to samý jako Ty akorát v zaskružení vrtu a teklo to zpátky do vrtu. Naštěstí jsem si všim, že běží furt měnič čerpadla, takže to jelo maximálně celou noc.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

3. 1. 2023, 7:48

Sud jsem viděl taky ale modrý pruh na něm mě zmátl asi modrý pramen či co. takže v celku to dopadlo dobře. Ty výstředníkové lisy to je asi nejhorší na stěhování. taky jsem toho už celkem dost nastěhoval naštěstí se nikomu nic nestalo a jeden vtřikolis CS se opřel o stěnu. Prostě vedoucí rozhodl, že se to bude stěhovat takovou uličkou kde je sešup dolu a pak nahoru převíšení asi 10cm na délce 0,5m pak asi 4m rovina a zase hub nahoru no jak se to rozjelo, tak vyjel jeden vozík a mašina se opřela o zeď. No a pak ještě jednou nám vyjel vozík z pod mašiny říkám každému kdo stál v rohu aby hlídali vozíky no a pak tam máš 4 silné a hlůpé a ti tlačí jak kokoti mašina se jen naklonila. nová mašina za 5 mega. Pak už jsem volal stěhovací firmu nemám na to nervy a ta zodpovědnost je brutální. A když tam máš pohunky, kteří nejsou sehraní a neposlouchají co říkáš, tak je to o průser.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

3. 1. 2023, 11:06

Juro píše: 2. 1. 2023, 9:13 Takze este v ten den sa nas zopar zislo a dorazili sme ten sud piva, co je vidiet na foto za spadnutym strojom (to si nevsimol nikto). :) Dnes je bruska na mieste funkcna, vyskusana a zda sa ,ze na presnost to nebude mat ziaden vplyv. Aspon som vycistil tie lozne plochy, ako sa pisalo hore vyssie.

Tak som si teraz vecer siel po flaskove pivo do pivnice a pivnica vytopena. Praskla privodova spojka. Teraz som bez vody a zajtra budem riesit vodu.(vid foto). Na tej foto je schodik z ktoreho to vsetko tieklo dalej do pivnice.
Podobné situace jsou inspirací pro spisovatele.
..... XY se vracel pozdě večer domů. Venku byla hrozná zima, už se těšil, jak si naleje skleničku, sedne si na gauč, dá si nohy na stolek a bude chvíli jen tak sedět a na nic nemyslet. Otevřel dveře bytu a opravdu; byt byl příjemně vytopený. Vody po kolena ..... :D
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

3. 1. 2023, 10:01

Dnes dorazil do Slovinska frek. menic z tohoto vlakna. viewtopic.php?p=462409#p462409 [KEB F4]
Pravdepodobne budem musiet vratit peniaze.
Přílohy
Bez názvu.jpg
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

5. 1. 2023, 11:10

Ved si to poistl tak co, otazka je ci mu to n3spadlo z ruk potom.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“