když se nedaří :-(

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

23. 8. 2022, 9:02

Co máš za auto? Pokud je to škodivka, tak se dá snadno koupit nový potah na sedačku.
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

23. 8. 2022, 9:10

Mozna by stalo za to vyzkouset i WDcko, tak jak se jim sundava zvykacka? A nahrati asi taky, dohromady oboji bych zkusil. To wdcko zabrani dalsimu lepeni kdyz se to bude odstranovat mechanicky
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2565
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

23. 8. 2022, 9:11

picom píše: 23. 8. 2022, 8:45
fmodel píše: 23. 8. 2022, 8:25 Kup si potahy na sedadla protože to stejně dobře nedopadne.
Pokud tam zůstane flek, tak to nějak přežiji. Hlavně aby se látka nezačala trhat když si tam někdo sedne.
O to by nakonec ani neslo, cetls Kola (Wheels) od Haileyho? Celkem doporucuji, pokud odmyslime dobove souvislosti, tak docela pekny nahled do automobiloveho prumyslu - tedy pod nezbytnym love a jinym story pro prvoplanove ctenare :lol:.

Tam byl prusvih, kdyz testovana potahova tkanina (pruzna "kovova" sitovina - marketinkove dokonaly tahak) nicila damske kozichy (Maresove s jejich prechlupacenymi kozichy jeste moc nebyli na svete) tim, ze po dosednuti se jaksi prirozene roztahla, chloupky prosly do ocek a pri vysednuti se ocka zatahla a doslo k "depilaci" kozisku ... :lol:
Ale zachytili to vcas a ani autaky nemusely na svolavacku do servisu :lol:.

Takze spis, co by to delalo s odevem (damsky je velky prusvih :D) - lidska kuze se zahoji sama .... :)
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2093
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

25. 8. 2022, 2:41

Tak jsem ten plast ohřál parní pistolí. 99% je pryč ale v látce je to vpitý. Zkusím opatrně chemický rozpustit.
V návodu píšou ještě údaj skelný bod -60°C nevím co to znamená ale možná by pomohl suchý led a vydrolit. Potřeboval bych testovací sedadlo abych nemusel nakonec dělat záplatu. :D
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8867
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

25. 8. 2022, 2:54

A co ta gravitace, co ti radil Shaolin?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

25. 8. 2022, 7:52

... nebo vysavač...
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

25. 8. 2022, 9:59

A co zkusit nějaký mrazící sprej?
Na žvýkačku v koberci mi stačil i plyn do zapalovače :)
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

25. 8. 2022, 10:03

picom píše: 25. 8. 2022, 2:41 Tak jsem ten plast ohřál parní pistolí. 99% je pryč ale v látce je to vpitý. Zkusím opatrně chemický rozpustit....
Jestli jsem te k tomu materialu dovedl svym prispevkem ja, tak me to ted mrzi. Netusil jsem ze je to az tak zakerne.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Modros
Příspěvky: 1648
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

26. 8. 2022, 1:22

když sem psal zamrazit a ty uděláš pravej opak tak to patří spíš do jiné rubriky.......
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

26. 8. 2022, 10:58

picom píše: 25. 8. 2022, 2:41 Potřeboval bych testovací sedadlo abych nemusel nakonec dělat záplatu. :D
Tak jestli ti nějaký plast zbyl, tak další flek určitě vyrobit zvládneš.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2093
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

26. 8. 2022, 12:58

Modros píše: 26. 8. 2022, 1:22 když sem psal zamrazit a ty uděláš pravej opak tak to patří spíš do jiné rubriky.......
Mrazící sprej jsem zkusil bez výsledku.
Horká pára fungovala dobře. Ohřál se jenom spoj látka plast a bylo za co tahat.
Mohu zkusit co2 hasičak na zmrazení
Modros
Příspěvky: 1648
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

26. 8. 2022, 2:00

picom píše: 26. 8. 2022, 12:58
Modros píše: 26. 8. 2022, 1:22 když sem psal zamrazit a ty uděláš pravej opak tak to patří spíš do jiné rubriky.......
Mrazící sprej jsem zkusil bez výsledku.
Horká pára fungovala dobře. Ohřál se jenom spoj látka plast a bylo za co tahat.
Mohu zkusit co2 hasičak na zmrazení
ono to funguje když máš za co tahat...ted už když je to vpité tak chemie, pak tepovačka..zkusit co to rozpoští
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

26. 8. 2022, 5:17

picom píše: 26. 8. 2022, 12:58 Mrazící sprej jsem zkusil bez výsledku.
Horká pára fungovala dobře. Ohřál se jenom spoj látka plast a bylo za co tahat.
Mohu zkusit co2 hasičak na zmrazení
Zlepšovák, který ušetří práci i peníze za hasičák:
Když auto vhodným manévrem hodíš na střechu, tak bude gravitace působit správným směrem.
A hasiči Ti tam preventivně nastříkají i ten sníh.
A to se vyplatí.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

31. 8. 2022, 2:24

Napíšu to sem hoši. Co sa dneska přihodilo.
Jel jsem na servis třístanicového extruderu. No na servis moc nejezdím spíš vyjímka.
Je to italská mašina o kterů jsem sa staral od roku 2000- do roku 2020 takové skoro mé dítě :)
Nekdy začátkem roku 2020 externí firma provedla jakože GO když jsem to tehdá viděl jakým způsobem to bylo spáchané, tak už jsem na ten stroj nešáhl až do mého odchodu z firmy.
Ta Go byla provedena štětkou lakování pěkné to se musí uznat. Výměna funkčních kvalitních značkových sice letitých komponentů za levné fungl nové shity. /procesní regulátory teploty pnemuatcické válce hadičky místo PA12 neznačkové PU bez potisku/ původní hadice byly bezproblémů po dvou letech tyto sra***praskají. Stroj je řízen reléovou logikou takže v rozvaděči asi 80ks relé a každé obashuje 8 párů kontaktů.
Odstranili též spínací lištu v bezpečnostním ochranném krytu. Půvoní materiál byl PC daly tam nové z PMMA
Bez té lišty to při poruše /např přilepení kontaktu některého relé/ člověka pěkně zhmoždí a nabo dokonce oběsí.
Boční krytování vyblokované / odmontované zácvaky elektrických zámků zastrčené v zámcích/
To hovado co to opravovalo předemnou vytahalo dráty z lišt, protože ten idiot neumí číst ze schématu/ mimochodem to je taky ztracené/ a a tahá za každý drátek až najde kam vede. Přitom každý drát /vodič/ má na svém konci takové číselko o kterém ten oný nemá tucha přoč je to číslované.
Dráty vysíja z lišt dolů a zakrývají stykače a relátka. Značení vodičů sice zůstalo /jsou tam kvalitní návlečné čísílka a je to stále dobře čitelné/
Nic méně to značení není vedle připojovacích svorek, ale je různě daleko kdesi ve vysících svazcích červených drátů.
Moje nervy :mrgreen:
No Po telefonu mě bylo sděleno že to hydraulické čerpadlo pořád hučí. Říkám to budou časové relé vypnutí čerpadla do tlaku. No zpožděně to vypne tlakový okruh a běží čerpadlo na prázno.
Tak jsem tam dnes ráno přijel zapnul čerpadlo a řev jak sviňa i bez tlaku. po asi 10 sec. sa to uklidnilo. Tak jsem zkusil zavřít formu a jak jsem slyšel ten šílený kravál, tak jsem to hned vypl a šel se podívat na hydrauliku. Hm V nádrži asi 10cm oleje místo 40cm.
Po doplnění oleje to ztichlo...jo jenže jen v chodu naprázno. Při pokusu o zavření hrozný řev a trhavý pohyb při uzavírání. Hm čerpadlo KO
Jo hlavně že se to naštětkovalo a olej ani filtry nikdo nevyměnil.
Opravil jsem časové relé, a jel pryč. Bez schématu se to opravovat opravdu nedá. /při každé funkci je v řadě třeba 8-20kontaktů různých relé.
Jsou tam totiž další nahodilé závady kdy stroj začne nastřikovat znovu během jednoho cyklu atd a to se musí celé projít podle schématu a né podle tahání za dráty!
Pozitivní je, že na tom stroji dělá mladý kluk, kterého to zajímá a umí se postavit k práci. Během asi 3 hodin jsem ho naučil celkem dost věcí učí se rychle, chápe a hlavně chce...
Hdyrauliku si rozebere když tak mu poradím po telefonu, vyčistí nádrž a vymění čerpadlo.
A tím to pro mě haslo.
Když tak si můžou zavolat toho borca co umí tahat za drátky a po 10 minutách najde druhý konec. :mrgreen:
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

31. 8. 2022, 3:08

kenybz píše: 31. 8. 2022, 2:24 Napíšu to sem hoši. Co sa dneska přihodilo.
................................
No Po telefonu mě bylo sděleno že to hydraulické čerpadlo pořád hučí. Říkám to budou časové relé vypnutí čerpadla do tlaku. No zpožděně to vypne tlakový okruh a běží čerpadlo na prázno.
.................
No v čem je jako problém?
Pravdu si měl (čerpadlo opravdu běželo naprázdno :lol: :roll: (teda bez woleje - ne relátkem) - takže zjevně identifikace správná.
Zbytek bez komentáře.
Asi ten štětkozní dráteník měl nějaké knowhow z typického generálkování na bazoši (stroj je uloženka, prakticky nová, z roku 1947, pro jistotu jsme mu ale dali nový lacque) :mrgreen: .
Jinak to je celkem měkký - to znám lepší "generálku".
V jedné firmě kdysi měli několik rotačních automatů od Albe (nádherná mašina, takt tak 2 sec na kus, oboustranný vřetena (12ks) s rotačníma měničema 30 000 ot/min, bezproblémový tolerance v 0.005mm, na dvou stanicích válcování a lisování drážkování.
Polotovary ustřižky , kapalinový impulsní zakladač (jako mívaly Wahli). Denní produkce (když na to byla práce) desítky tisíc ks.
No a protože ty mašiny už byla docela starý (ale mechanicky furt krásný) tak se rozhodlo, že se udělá generálka. Generálka proto, protože celá mašina běží pod olejem (něco jako Velocite No.6, ale řezný) no a vždy když se ty ztvrdlý kabely v mašině tu a tam šlusly, tak to blaflo. Takže fofrem hasičák, vyčistit, vyměnit uhořelý kábly - prostě den či tři hnusný práce - hlavně proto ta GO.
Mašina (uděláme to radši na zkoušku na jedné) se vyvezla před halu na rampu (sice zastřešenou, ale prostě ven). Na mašinu plachta, za chvíli si pro ní spezyjalisti, co to budou generálkovat, přijedou.
Uplynulo půl roku (možná i dýl) , spokojená :mrgreen: mašina furt na svým místě :lol: . Plachta již mírně zkažený celé odpoledne.
Najednou pruser, další dvě vypadly a vyjímečně byla spousta práce.
Takže paleťák, hurá na rampu, zpátky na dílnu, očistit od rzi, trusu myší, hnízd vlašťovek, rozhejbat, co se už nehejbalo, nalejt, připojit.......no a bušíme kusy :mrgreen:
Prostě takhle se dělá generálka - a ne že to někdo složitě naštětkuje.
Jo a pro ilustraci - To Albe (když se kdysi majiteli Albe nešťastnou náhodou zabil syn) - tak celou firmu potom prodal - protože on už byl starý a nebyl pokračovatel. Koupil to tehdy jakýsi :) Mikron - a teď to (co z toho Albe doplněním elektroniky vzniklo) vypadá cca takhle.
https://www.mikron.com/fileadmin/user_u ... no_14a.jpg
Viz historie Mikron - rok 1986 https://www.mikron.com/mikron-group/abo ... n/history/
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“