MSV

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

16. 9. 2009, 5:08

A našels nějakého sponzora :lol: Rosta.
Uživatelský avatar
ferguson
Příspěvky: 462
Registrován: 20. 8. 2008, 7:51
Bydliště: Žilina

16. 9. 2009, 7:51

firma THK, jeden Nemec (mal v stanku lisovane drevo+plast) mi slubili, ze sa ozvu. bol som v pondelok, zatial sa neozvali... a niektorym firmam som slubil ze sa ja ozvem. zatial je ale vsetko len v stadiu dohadov a nic nie je iste. budem si musiet asi na dlhsie sadnut na mail a rozposlat po firmach co chcem a poriadne to popisat. zrejme aj model najprv urobim, aby som vedel koko coho presne potrebujem a taktiez aby vedeli do coho by isli...
toto som uz zazil a je to asi najtazsia faza projektu :?

inak som hladal firmu, ktora by dodala hlinikove profily (mali by byt na konstrukciu), drivery+motory, a lineary (resp. nejaky ten hotovy stol) a potom vreteno (tychto som nenasiel).
Uživatelský avatar
Ferda
Příspěvky: 329
Registrován: 28. 5. 2009, 9:15

16. 9. 2009, 9:29

Josef píše:Kdyby jste chtěli stavět mikromašinky, tak u THK mají i kuličkový šroub 1 mm. Strávil jsem u nich asi půlhodinku a jsou velmi ochotní.
Ahoj, tak to jsem nějak nezvládl!!
To jsem neviděl :?: Jak to bylo dlouhý, a kolik měla průměr ta matička!!
Ten šroub z Kuřimi 11m závit 10m to bylo fajn dílo, cenu neznám, ale řekl bych že to klidně může koštovat i 100 litrů to je odhad.
Ale co jste říkali tomu bezprofilovýmu kuličkovýmu šroubu průměr cca. 24 a vozil 100 kg bez šroubovice na tyči dostali za to medaily. Já se ptal nějakýho hošana a on říkal že to chodí i mikrometrech :?: to bylo taky slušný dílo.
Práce fšeho druhu (hlavně závity)
Jsme ČEŠI, musíme si pomáhat!
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

16. 9. 2009, 9:48

Slyšel jsem, že letos je veletrh takový skromnější. Zajímalo by mě jaké jsou názory těch, co tam už byli. Když vidím fotografie, tak mě to připadá takové prázdné. Nemám to zrovna blízko a rozhoduju se totiž jestli si tam mám udělat výlet a nerad bych pak byl zklamaný.
Sběratel strojů :-)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

17. 9. 2009, 5:20

Ferda píše: Ahoj, tak to jsem nějak nezvládl!!
To jsem neviděl :?: Jak to bylo dlouhý, a kolik měla průměr ta matička!!
Ten šroub z Kuřimi 11m závit 10m to bylo fajn dílo,
Toho kuřimáka si všiml snad každý, jen si říkám, že takový macek se snad ani nemůže rychle otáčet, aby se nerozkmital. Na tewn bezprofilový kuličkový šroub jsem se taky díval, no s tou přesností nevím. Na některé aplikace to bude asi velmi vhodné a půjdou z toho pěkně stítat nečistoty.
Ta jednička byla dlouhá snad 80 mm a matička byla tak 4 mm v průměru - ale to je jen odhad po třech dnech.
Vystavovatelů je sice méně, ale ochota většiny byla daleko vyšší než v minulosti.
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

17. 9. 2009, 6:44

Z pohledu doprovodu školního zájezdu řeknu: méně propisek a věcí na rozdávání, méně návštěvníků, větší ochota vystavovatelů jednat a bavit se s kýmkoliv (na úrovni).
K tomu obrábění - kdosi tam naživo frézoval blok z nástrojovky snad metr x půl x půl. Bohužel žádný výrobek, ale furt dokola sjížděný 2D profil. Tipuju, že v pátek to celé bude ve šponách.

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

17. 9. 2009, 6:54

Tím rušením toho bloku výrobce demonstroval tuhost stroje. Výrobce stroje zpravidla nevyrábí nějaké díly ve velkých sériích, na kterých by to mohl demonstrovat. Mimochodem to byla firma TRIMILL, a.s. A tím blokem byla vysloužilá zápustka.
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

17. 9. 2009, 8:52

My jsme navštívili veletrh včera ve třech a připojuju se k přechozím názorům. Přesto jsme našli vystavovatele velmi zajímavých lineárních vedení a kuličkových šroubů a to hlavně v pavilonu P. Pailon D v tomto směru až tak podnětný neby. Ze strojů mne snad nejvíce zaujal desetiosý soustruh z Kovosvitu Sezimovo Ústí, řízený Sinumerikem 840D vyšší řady. Ochota předvádějících vzorná, všestranný povzdech o nedostatku konkrétního zájmu o nákup. Vystavovatelé to ale nemají lehké. Malý stánek, kde jsou jenom PC a vystavující stojí cca půl milionu. Kdysi byly veletrhy řízené státem a stát tak prakticky předváděl a dělal reklamu svým výrobcům a výrobkům. Dnes je to velký kšeft pro majitele veletrhů. Stánkaři se nás nesnažili odrat, když pivo stálo 26 Kč. Taký je můj dojem.
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 9. 2009, 8:55

tak jsem se tam nakonec taky dostal,

zarazi me ta mala ucast navstevniku na to ze byla streda

jinak jsem se dobre pobavil u knutha kde prodavaji sieg kx3 a kc6 za 13 800,- eur

vzhledem ke krizi jsem nevidel prilis velike slevy
myslel jsem si ze se vyrobci budou vic rvat o zakazniky

jinak sahos se opravdu velmi polepsil oproti tomu co jsem videl v tuchlovicich nebe a dudy


JAho masinka na hacky je fakt bomba vcetne ovladani primo na panelu
graficky navrh hacku a ve vterine je hotovej, perfektne dotazena do konce



jinak jsou tam nejaky cinani a maji tam takovy smecko linearni vedeni
zalisovany dve ocel tyce v hlinikovym profilu na tom vozik uvnitr s rolnama

myslim ze 1000x lepsi nez pojezd ze supliku nebo nepodeprena tyc
hadam ze bude stat tak do 100,- kc metr

nedavno tu byla rec o vackovych soustruzich
byla tam k videni jedna predelavka ci co to bylo, moc jsem si to neprohlidnul

jinak jeste spousta spousta veci nad ramec tohoto prispevku
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

17. 9. 2009, 9:22

pro Robokopa. Kovosvit Písek svého času vyráběl vačkový soustruh pouze s jednou vačkou řízený řídícím systémem. Nebylo potřeba vyrábět vačku pro kažý druh výrobku. Mně se to v té době zdál velký pokrok. Řídící systémy postupně měnily k dokonalejším.
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
AcemanLB
Příspěvky: 564
Registrován: 11. 11. 2008, 8:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

17. 9. 2009, 11:30

to Robocop: Nebyl by název té firmy s tím lineárním vedením? Nebo kontakt?
Bohužel se na výstavu nedostanu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 9. 2009, 1:41

oskenuju letak
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 9. 2009, 3:02

jinak jsem se taky na MSV dozvedel ze jeden z clenu fora se na verejnosti prezentuje jako zakladatel a admin tohoto fora, zejmena pri jednani s firmami o CAD CAM software a ani jedno z toho neni pravda

i taci jsou mezi nami....
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

17. 9. 2009, 3:38

Pekne, pekne, kdo to byl ?

Radek
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Uživatelský avatar
Příspěvky: 341
Registrován: 17. 1. 2008, 6:48
Bydliště: Prostějov

17. 9. 2009, 7:01

nádherny je jak na veletrhu v pavilonu G vyrabí plastový přepravky (zeleny) a pak na výstavišti chodí všeci s bedýnkama a ne jenom tam to je uplně po celym Brně, v tramvajích a všude:D
jinak je ta účast slabší a kdyby tam nepřišely školy tak je tam mrtvo.
jo a děkuju za pochvalu ohýbačky :D
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“