MSV

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
ferguson
Příspěvky: 462
Registrován: 20. 8. 2008, 7:51
Bydliště: Žilina

17. 9. 2009, 7:20

mne sa tiez ta ohybacka lubila. genialne! a dotiahnute do detailov
Uživatelský avatar
Ferda
Příspěvky: 329
Registrován: 28. 5. 2009, 9:15

17. 9. 2009, 7:27

Ahoj,
To Robokop:
Jestli myslíme to stejné tak to byl automat z bývaleho Kovosvitu Písek.
Jen typuji A20 (32) bolševická inovace B nebo C a ŘS Mitsibushi
a zaujala mne ta fa. jméno tam bylo nějaké paní z Písku- ale jistě to bude někdo z bývalého Kováku. Na IT jsem našel link, ale nejsem si 100% jistý:
http://www.automaty-hajna-sunex.cz/
Kamarádi pro příště (MSV) bych to chtělo udělal vlákno kde bude avizováno pro fóraře prezentace produktů, které tady třeba vidíme na fotce. Když nezapomenu tak to fakt udělám! Obhlídka může být i inkognito jako v revizorovi. :lol: Já tam byl také ale ohýbačku jsem neviděl a ani si jí nevšiml a ostatních co vystavují také ne :cry: Bé, Bé. Fakt nevím na co jsem čuměl :twisted:
Práce fšeho druhu (hlavně závity)
Jsme ČEŠI, musíme si pomáhat!
Uživatelský avatar
Pavel R
Příspěvky: 477
Registrován: 5. 7. 2008, 5:52
Bydliště: Hlinsko

17. 9. 2009, 7:46

Tos o hodně přišel, ta ohýbačka byla fakt supr! Navigace byla naprosto jednoznačná - stánek B65 - neboli jestli jsi očumoval kabelové řetězy u Henlicha, tak kluci byli hned vedle. Já tam byl, bohužel jen na minutku, jelikož jsem musel být na našem stánku v pavilonu P.
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

17. 9. 2009, 9:16

Nazdar,
všimli jste si chlápka, který v malým stánečku prodával RC revue, RC cars a nabízel nový časopis ROBOT revue? Časák mě vcelku zaujal, chtěl jsem napsat do redakce a objednat, ale ouha, mail se vrátil, adresát neexistuje. Tak jsem koukal na jejich server http://robotrevue.cz/ , a tam taky nic moc informací. Prosím vás proto o názor na časák, pokud jste ho viděli, a případné zkušenosti.

Díky, Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
Uživatelský avatar
Pavel R
Příspěvky: 477
Registrován: 5. 7. 2008, 5:52
Bydliště: Hlinsko

17. 9. 2009, 9:57

Tento časák neznám, zato jsem byl dlouhá léta odběratelem časopisu Modelář, posléze RCRevue. Byl. Protože už několik let v něm není nic, než donebechvála na čínské shity převléknuté za modely. A vzhledem k tomu, že tyto časopisy spolu úzce souvisí, byl bych s předplatným hodně opatrný
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

18. 9. 2009, 6:38

S modelářstvím jsem na tom podobně.
Tady mě zaujaly články o elektronice "pro blbé", tj. pro mě. Např. PICko (PICAXE) ovládané ve stylu BASICu - přímé ovládání serv jedním příkazem a přes připravený interface a nikoliv Assemblerem + programátor + vlastní návrh a výroba tišťáků je přesně ta věc, kterou jako kutil a modelář potřebuju.

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
Avenger
Příspěvky: 383
Registrován: 19. 10. 2006, 8:41
Bydliště: Litoměřice

18. 9. 2009, 6:44

rawen píše:Nazdar,
všimli jste si chlápka, který v malým stánečku prodával RC revue, RC cars a nabízel nový časopis ROBOT revue? Časák mě vcelku zaujal, chtěl jsem napsat do redakce a objednat, ale ouha, mail se vrátil, adresát neexistuje. Tak jsem koukal na jejich server http://robotrevue.cz/ , a tam taky nic moc informací. Prosím vás proto o názor na časák, pokud jste ho viděli, a případné zkušenosti.

Díky, Radek
Ten časák ještě nevychází a tady: http://www.robotrevue.cz/ si můžeš objednat 0. číslo zdarma. Předpokládám, že teprve po té se bude dát objednat.
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

18. 9. 2009, 7:27

Avenger píše:
rawen píše:Nazdar,
všimli jste si chlápka, který v malým stánečku prodával RC revue, RC cars a nabízel nový časopis ROBOT revue? Časák mě vcelku zaujal, chtěl jsem napsat do redakce a objednat, ale ouha, mail se vrátil, adresát neexistuje. Tak jsem koukal na jejich server http://robotrevue.cz/ , a tam taky nic moc informací. Prosím vás proto o názor na časák, pokud jste ho viděli, a případné zkušenosti.

Díky, Radek
Ten časák ještě nevychází a tady: http://www.robotrevue.cz/ si můžeš objednat 0. číslo zdarma. Předpokládám, že teprve po té se bude dát objednat.
To samozřejmě vím... Objednat se dalo už na stánku.
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
siliconbrain
Příspěvky: 93
Registrován: 21. 7. 2006, 1:53
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

18. 9. 2009, 10:45

Jako jeden z autoru projektu a autor nekterych clanku se ke kvalite casopisu ROBOT revue nemuzu nijak nezaujate vyjadrit, ale chteli bychom ho tlacit jednak hodne k technice, stavebnim navodum a - protoze CNC jsou vlastne taky roboty - i k teto problematice.
Pokud byste nekdo mel chut prispet nejakym textem, budeme radi, protoze jak si ten casopis udelame, takovy ho budem mit.
--
jrt
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

18. 9. 2009, 11:07

Pavel R píše:Tento časák neznám, zato jsem byl dlouhá léta odběratelem časopisu Modelář, posléze RCRevue. Byl. Protože už několik let v něm není nic, než donebechvála na čínské shity převléknuté za modely. A vzhledem k tomu, že tyto časopisy spolu úzce souvisí, byl bych s předplatným hodně opatrný
Bohužel je to tak, úroveň časopisů nic moc, jsou to už jen vesměs reklamní buletiny prodejců vesměs asijského materiálu. Psal jsem dřív do časopisu RCcars články, ale vykašlal jsem se na to jelikož mi párkrát zkrátili příspěvek tak, že nedával smysl (aby se vešel na dvojstranu) a vedle pak byl dvojnásobek stran věnován chvalozpěvu na čínskou hračku.... :cry:
Dvakrát jsem vystavoval na Modelhobby, ale teď už tam nejezdím ani na čumendo, jelikož účast na čínským jarmarku mně neláká. :cry:
Jak to bude s časopisem o robotech je ve hvězdách, ale oni žijí z reklamy takže asi..... :cry:
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

18. 9. 2009, 11:12

siliconbrain píše:Jako jeden z autoru projektu a autor nekterych clanku se ke kvalite casopisu ROBOT revue nemuzu nijak nezaujate vyjadrit, ale chteli bychom ho tlacit jednak hodne k technice, stavebnim navodum a - protoze CNC jsou vlastne taky roboty - i k teto problematice.
Pokud byste nekdo mel chut prispet nejakym textem, budeme radi, protoze jak si ten casopis udelame, takovy ho budem mit.
--
jrt
Přesně takováhle byla vize když začínal časopis RCcars a kde to je dnes???
Z lidí kteří o RCautech opravdu něco vědí a byli ochotní psát nejen reportáže a recenze, ale hlavně praktický rady, tam už co jsem koukal moc nikdo nepíše, zato popisů šikmookých hraček je tam víc než dost.
Přeju Vám aby ta pěkná vize vydržela a abyste ji hlavně dokázali udržet!!! :wink:
Avenger
Příspěvky: 383
Registrován: 19. 10. 2006, 8:41
Bydliště: Litoměřice

18. 9. 2009, 12:06

Modelářské téma je u nás asi už docela vyčerpané a modelářských časopisů na našem malém trhu až moc.
Já si myslím, že kdyby ten časopis byl zaměřen na "amatérské" cnc (úpravy čínských strojů, recenze cenově dostupných strojů, typy na koupi levných komponent pro stavbu a jejich recenze, řídící elektronika, řešení odměřování, konfigurace EMC2, výroba homemade doplňků pro stroje, ukázky strojů čtenářů pro inspiraci, základy programování, dostupný CAD/CAM software + základy práce s ním, jaké nástroje na co, na co jsou vhodné jaké materiály,........ prostě témat mě napadá mraky), tak by to nebylo super. Pak se mi třeba v RC revue líbí články o stavbě parních strojů a kdyby byl u nás takto zaměřený časopis v češtině (nejen pára ale i spalovací motory stirlingy, mini hydraulika,...), tak bych jej kupoval.
Momentálně si chci zkusit koupit v RCR reklamovaný německý Maschinen im Modellbau či Journal Dampf HeiBluft, ale němčina je pro mě těžko stravitelný jazyk.
siliconbrain
Příspěvky: 93
Registrován: 21. 7. 2006, 1:53
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

18. 9. 2009, 2:12

To: Engineer

S RC cars to zas tak strasne neni. Namatkou jsem vzal do ruky cislo 6/2009 a pocital:

* reportaz ze zavodu drahovych auticek - 2 strany
* stavebni navod na podvozek pro drahove auticko - 2 strany
* historie zavodniho vozu F1 + test makety na autodrahu - 4 strany
* reportaz ze zavodu RC auticek - 1 strana
* reportaz ze zavodu Mini Z Racer - 2 strany
* reportaz z moravsko - slovenskeho poharu RC aut - 2 strany
* test RC auta - 1 1/2 strany
* reportaz z Great cross Rally - 2 strany
* reportáz v Druhé Oakwood rally - 1 strana
* reportáž První závod RC Moto - 1 strana

a tak dále az do strany 61. Prakticky vsechny reportaze jsou dodany externisty. Takze to neni zdaleka jen o reklamě, spíse o tom, ze takova rozvlacna reportaz s fotkami se napise za desetinu casu nez technicky clanek nebo stavebni navod, ackoli je oboji honorovano stejne. A nemuzete chtit, aby redaktori ty navody vymysleli sami.

A Robokopovi se omlouvam za dlouhy a jeste k tomu OT prispevek, uz toho necham...
--
jrt
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

19. 9. 2009, 1:34

To: siliconbrain

No on je spíš problém v tom, že někteří lidé přišli na to že se dá za článek získat příjemné kapeské a bohužel mám dost často pocit, že to podle toho vypadá....tedy články vesměs o ničem a nebo na takové odborné úrovni že člověk jen kroutí hlavou. :wink:
Jinak souhlas s Vámi, že je velký rozdíl napsat kvalitní technický příspěvek a report ze závodů, ale honorář je vesměs stejný.
AcemanLB
Příspěvky: 564
Registrován: 11. 11. 2008, 8:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

22. 9. 2009, 6:00

to Robocop: prosím tě můžeš naskenovat ten leták ohledně toho čínského vedení?
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“