Vyventilování pocitů

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

31. 3. 2020, 10:25

Kéž by to vláda prezentovala tak, že ty peníze sice uvolnila, ale platit to bude všechno prostý lid. Možná by to i někteří pochopili.
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2020, 10:34

Grad píše: 31. 3. 2020, 6:33 No a že tá zpětná vazba k Márovi funguje, budiž příkladem třeba toto:
- snaha protlačit formou přílepku v této situaci k nějakému potřebnému zákonu právní kličku jak nebýt ve střetu zájmu
- vypustila se fáma, že situace nebude zneužitá k převzetí veškeré moci, a dnes ejhle ministr silového rezortu dává návrh zákona jak se té moci chopit zákonně a hned
:shock:
Jak se zvedla nevole k záměru, tak couvli, zatím....
Další zpráva: "Obrana nakoupí více pušek a pistolí."
Nějak to do sebe začíná podezřele zapadat.
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2020, 11:20

Josef píše: 31. 3. 2020, 10:25 Kéž by to vláda prezentovala tak, že ty peníze sice uvolnila, ale platit to bude všechno prostý lid. Možná by to i někteří pochopili.
někteří... :D
Aleš Procháska
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

31. 3. 2020, 11:32

prochaska píše: 31. 3. 2020, 11:20
Josef píše: 31. 3. 2020, 10:25 Kéž by to vláda prezentovala tak, že ty peníze sice uvolnila, ale platit to bude všechno prostý lid. Možná by to i někteří pochopili.
někteří... :D
Snad si nemyslíš že všichni. To ani omylem. :(
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2020, 11:51

No právě, že jen někteří. Někdy mám dokonce dojem, že jen nemnozí :-)
Aleš Procháska
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

1. 4. 2020, 6:28

Josef píše: 28. 3. 2020, 7:35 A ještě je třeba dodat, že jako člen vlády zaklekával na konkurenční firmy, které se pak položily. Nyní vyhrávají soudy a stát za něj bude muset platit miliardové odškodné. Stát bere prachy kde? Od nás na daních. To taky mnoha lidem nějak nedochází...
pro něj se situace vyvíjí naprosto ideálně - protože čím víc to ekonomicky zkxxxí, (sám, Kenem a dalšíma podobnýma), tak tím pak to bude moci (až se situace uklidní) jako Velký Spasitel zase opravovat.
A navíc jako bonus - zaplatí mu to ti, co jím to stále nedochází.
Nemohlo to dopadnout líp (pro něho).
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 4. 2020, 8:00

Snad se to sem do toho vlákna hodí. Dneska se peru s ballancerama v rámci oprav poměrně drahých aku, tak zkouším nápovědu Google. CZ NIC, amíci pár odkazů. Z těch se dozvídám, že u nich je výměna na základě emailu a prodejce zkrátka pošle jiný kus. U nás musím vyplnit hromadu papíru, registrovat se na serverech záruk výrobců a skladovat paragony či faktury. Bez nascan dokladů pěkně nasr.. Docela mě pobavila věta, kde dodavatel píše US zákazníkovi: "starý akumulátor hlavně prosíme ekologicky zlikvidujte" :-)
Máme pocit, že v CZ už lidi neopravují a nekutí, prostě je jiná doba nebo kutí a svoje postřehy si nechávají pro sebe, protože proč někomu pomáhat ?
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2020, 8:31

nebo konecne prestali resit slepy ulicky
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
ypres_bass
Příspěvky: 68
Registrován: 29. 10. 2019, 6:34
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

7. 4. 2020, 10:26

Kvůli nouzovému stavu jsme my obchodníci "uzemnění doma".
Jednak mi z toho už docela hrabe, druhak se mi hromadí materiál.
Nejhorší na tom je, že prodávám zboží co se prostě po telefonu prodává dost blbě. Ono je totiž dost blbé zavolat do fabriky a říct "dobrý den, nechcete naše pilové pásy co Vám ale nemůžu ukázat?"
Ani online prodej nefunguje, protože půlka fabrik je zavřená...

už jsem vyventilovaný :-)
Až budete chtít pilový pás, tak napište... možná dám i slevu... :-)
pilove.eu
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

7. 4. 2020, 10:40

elbarto píše: 4. 4. 2020, 8:00 ................
Máme pocit, že v CZ už lidi neopravují a nekutí, prostě je jiná doba nebo kutí a svoje postřehy si nechávají pro sebe, protože proč někomu pomáhat ?
To je strašně jednoduchý ... žijeme v komerční době a protože výroba se vesměs odstěhovala do Číny, tak se s ohledem na ceny produktů opravy často vůbec nevyplatí dělat a u těch drahých a složitých věci je znalost oprav, či úprav celkem cenné know-how. Takže se v době, kdy se mnoho lidí živí především hubou, ani nedivím, že ty znalosti nejsou běžně dostupný. Prostě si budeme muset zvykat, že i znalosti a informace jsou cenný a obchodovatelný zboží. Jinak jsem na podobnou věc taky nedávno narazil, když jsem hledal nějaký informace při opravě starýho a celkem drahýho objektivu. Cca 4 noci na netu a nenašel jsem vůbec nic, jen asi 4 firmy po světě co servis nabízejí, ale za naprosto astronomický ceny s dodací lhůtou v měsících. Nejhorší je, že je u těhlech výrobků velikej problém vůbec přijít na to jak se třeba dostat dovnitř a je vysoký riziko poškození nebo i zničení tý optiky. Literatury je minimum, koho se zeptat není .... zbývá jen hodně nákladná cesta pokus-omyl. Pokud je to podobně s těma baterkama, tak se nedivím, že nikdo nepouští ven zadarmo znalosti a zkušenosti.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

7. 4. 2020, 11:31

Jo,jo, naprostou pravdu máš ty i Fila. Ekonomický smysl to má nulový, obzvlášt když zohledním na kolik si cením hodinu svojí práce v komerčním světě. Důvod je uplně jinde, každý kutil bere opravu jako výzvu "to dám" a navíc se nás to nutí uplně mozkově kutilsky nezakrnět. Navíc lidé dnes už kutit asi moc nechtěji, raději sledují youtubery co kutí za ně a někteří viz i tady na foru jsou opravdu materál. Nic sice neumí, ale přesto o tom dokážou žvanit ve desítkách dílu ... Nikoho nejmenuju ...
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

7. 4. 2020, 11:47

Radost z vlastního výrobku převažuje nad pohledem na svět přes pětistovku.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7208
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

7. 4. 2020, 11:52

další věc je to, že stylem "to dám" se vždycky naučím něco novýho
příště se to bude hodit v tý nejmíň očekávaný souvislosti
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

7. 4. 2020, 3:10

Dneska spousta lidí nebastlí protože na to nemají čas nebo peníze nebo obojí. Já už několik let bastlím sporadicky, protože čas sežrala stavba baráku a děti. U kamarádů je to podobné, nebo už jsou rozvedení. Dva se zabili, oba ze stejného důvodu, zatímco dřeli aby postavili či opravili barák, tak se jim mezitím pokurvily ženy.
MAS FU2A, TOS SM16A
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

7. 4. 2020, 3:48

Mé aktivity ubývají s přibývajícím věkem a zhoršujícími se zdravotními problémy (páteř je sviňa). To, co jsem měl dřív za dopoledne, mi dnes trvá celý den a kolikrát to ani nedodělám.
Mladí lidé (až na vyjímky) nemají potřebu se něčemu učit nebo si něco vyrobit, když si to přece mohou koupit. Od přemýšlení je bolí hlava a vše, co potřebují vědět,najdou na netu. Pak není divu, že píchne kolo a jsou naprosto bezradní. Kolik dětí dnes umí vylézt na strom nebo zatlouct hřebík? Řemeslo už dávno není zájmem vzdělání, protože mnohem jednodušší je být právníkem, managerem nebo podnikatelem.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“