Corovent na plny kule

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

9. 7. 2020, 10:16

Takže nepřítel státu :(
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2020, 11:39

Jestli stat je Babis? Tak rozhodne.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 7. 2020, 6:34

Jeden cech dlouhodobe zijici v zamori to dal testovat do dvou laborek zamerenych na med. techniku a prisel nadseny s timhle:

Celkovej dojem je asi nasledujici:
- nejdotazenejsi vec co videli
- jasny na pouzivani, to co to dela to dela dobre
- celkove dobrej dojem a respekt (chlapi, uvedomte si ze jste jediny kdo skutecne dotahli do pouzitelneho stavu emergency ventilator - o tom by mel bejt clanek nekde... Ruzny McLareni, Dysoni a GE si za tu dobu ani nevytreli prdel)


Potesilo 😁
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

10. 7. 2020, 8:01

👏
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

10. 7. 2020, 9:30

Je to parádní, když přijde uznalé hodnocení ze zahraničí. Jenže v tuzemsku se úspěch neodpouští. Jen aby nepřišly problémy. A přeju, aby nepřišly. Naopak by měly přijít i tuzemské zakázky.
Radislav
Příspěvky: 324
Registrován: 16. 7. 2018, 8:26
Bydliště: Mantov

10. 7. 2020, 1:17

robokop píše: 10. 7. 2020, 6:34 Jeden cech dlouhodobe zijici v zamori to dal testovat do dvou laborek zamerenych na med. techniku a prisel nadseny s timhle:

Celkovej dojem je asi nasledujici:
- nejdotazenejsi vec co videli
- jasny na pouzivani, to co to dela to dela dobre
- celkove dobrej dojem a respekt (chlapi, uvedomte si ze jste jediny kdo skutecne dotahli do pouzitelneho stavu emergency ventilator - o tom by mel bejt clanek nekde... Ruzny McLareni, Dysoni a GE si za tu dobu ani nevytreli prdel)


Potesilo 😁
Problém těchto firem je politika. U nás se dělalo cobotické pracoviště pro Bulovku. No leží to tady na dílně nedodělaný a přikryté černou plachtou. Šéf si u vedení chtěl udělat dobré politické body tak se to s velkou slávou ohlásilo atd... ale nikdo to nedotáhl. Já jsem se toho nezúčastnil ,protože jsem přesně věděl jak to dopadne a samozřejmě ticho po pěšině.

Takže si nedělám iluze jak to vypadalo u jiných korporátních firem. Zkrátka při určité velikosti firmy už nejde ani o řemeslo atd.. ale prostě o koryto.

To že jste to dotáhli dle jiných do nejlepší podoby mě nepřekvapuje. Parta nadšenců třeba i amatérů dokáže leckdy mnohem mnohem víc než banda znuděných profesionálů.
lubbez
Příspěvky: 3163
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

12. 7. 2020, 7:41

Ale na rovinu, stejně jako borci s vybíráním dálničních poplatků jste v prdeli a neštěkne po vás pes. :-(
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 7. 2020, 8:42

Zda se ze v CR ano. Protoze evidentne pripravenost na epidemii tu nefrci. Tady frci predrazene rousky od pochybnych firem.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

12. 7. 2020, 9:11

Vopred sa ospravedlňujem, moc som to nesledoval, ale..
Sťažujete sa tu, že ČR od vás nekupuje tie CoroVent-y, a že za to môže Babiš, atď.. no nedá mi sa nespýtať:

Potrebuje vôbec ČR tie dodatočné venty?
a ak ano, nakupuje ich teda hromadne od dakoho iného? :?

Či je celý tento "problém" len uvarený z vody (a trpkých pocitov zúčastnených)? :roll:

A ešte dodatok:
Koľkými desiatkami až stovkami tisíc hodín bezporuchového chodu (testovania/prevádzky) dokážete podložiť spolahlivosť daného dizajnu/produktu?

Lebo tu vážne nejde o fazuľky, ale o životy napojených pacientov, ktoré priamo visia na vlásku nepretržitého chodu toho zariadenia, a prípadná porucha môže viesť priamo k ich uduseniu (nie z dôvodu korony).
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 7. 2020, 9:51

CR je nechce ani zadarmo. Lidi na to ve sbirce prispeli. Otestovane to je a to velmi drsne a dlouhodobe. Nekolik masin bezi nonstop od doby kdy se udelala prvni testovaci serie. A tudiz nejaky mesic to uz jede a stale se to meri zda nevykzuji odchylky. Merilo to nezavisle i nekolik cizich laborek po celem svete ja vim minimalne o 5ti. Udajne jde o nejdotazenejsi projekt ze vsech nouzovych plicnich ventilaci co po celem svete vznikli.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

12. 7. 2020, 10:45

robokop píše: 12. 7. 2020, 9:51 CR je nechce ani zadarmo. Lidi na to ve sbirce prispeli. .....
Njn, kdyby to přiletělo čínským letadlema stálo to hromadu peněz, tak by i uvítací výbor včetně velvyslance byl na letišti. Ale takhle a zadarmo? Proboha, vždyť by z toho nikdo nic neměl!
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

13. 7. 2020, 12:32

Mně na tom dění kolem ventilátorů je nejasná jedna docela zásadní věc (a to už od začátku, ne že jsem chytrý až po boji).
Nejvyšší místa světa, tj. i Donald Trump osobně, zaúkolovali nějaké výrobce (GM, Dyson) aby vyvinuli a ve velkém vyrobili nějaké ventilátory.

Ale probůh proč se má do vývoje a následných certifikací pouštět nějaká firma, která to nikdy nedělala?
Přece po světě je víc než desítka firem, které ventilátory dělají. Mají příslušné know-how, mají atesty a zkušenosti. Jistě nedělají jen špičkové modely, ale i jednodušší a méně vybavené základní modely třeba do chudých zemí.

Tak nebylo by logičtější kdyby místo vývoje na zelené louce raději přihráli těmto firmám nějakou vládní zakázku? Nebo pokud nestíhají, tak zajistit výrobu potřebných nedostatkových komponent třeba u toho GM, Dysonu nebo jiných firem. Ale vyrábělo by se něco, co už je ověřeno a otestováno.

Připadá mi to, jako kdyby začala válka, a stát by zadal vývoj a výrobu raket nějakým firmám, které zatím zbrojní výrobu vůbec nedělaly. Místo aby zajistil zvýšení výroby osvědčené techniky u osvědčených výrobců. Třeba i formou kooperace s jinými firmami.

*************

Jiná věc je pak nasazování těch ventilátorů v praxi u pacientů. Kdy se zjistilo (primárně myslím v Německu), že by se s tím rychlým používáním ventilátorů mělo spíš brzdit a ne to nasadit hned každému. Ale to už je jiný příběh.

*************

Jinak jsem včera shlídnul tohle video. Je celkem k tématu ventilátorů. Nevím, co si o tom mám myslet. Snažím se moc nepodléhat všelijakým konspiračním a jiným teoriím. Ale vzhledem ke statisticky opravdu hodně vysokému procentu úmrtí v New Yorku by to skoro dávalo smysl.
A pokud by na tom byl aspoň kousek pravdy, tak je to tedy opravdu drsné. No - snad to nějakým federálním vyšetřováním opravdu skončí.
https://www.youtube.com/watch?v=QGZLAMi ... e=youtu.be
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 7. 2020, 6:32

Kdyz jsem se dostal ke coroventu, prvni co bylo ze jsem dohledal jednoho ceskeho a jednoho slovenskeho vyrobce. Nekdo z covid19.cz je pak oslovoval. Ten cesky rekl ze behem dvou mesicu da dohromady tusim 16ks a pak mu dojdou soucastky a ten slovensky asi 300 ks do podzima a taky tak. A ze uz je to slibene pro rusaky. V prubehu te nejvetsi spicky probehla akce v USA kde GM prevzali vyrobu nejake tamni firmy na ventilatory a z jejich skladovych zasob postavili taky nejake stovky ks a tim to skoncilo (mimochodem jejich testovani vyrobenych kusu na me nepusobilo prilis serioznim dojmem). Dosli soucastky a dalsi ks se vyrobi az buhvi kdy. Ty ventilatory jsou vetsinou vyrobene z jednoucelovych komponent u kterych maji ve vyrobe nejaky problem s kapacitou a nejsou schopni to navysit.

Corovent je vpodstate cely postaveny na beznych prumyslovych komponentech takze je lze vyrabet skoro bez omezeni. Kazda komponenta ma nyni nekolik alternativ vice ci mene vhodnych jako nahrada kdyz by se to vykoupilo.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

13. 7. 2020, 7:33

Já být na místě kohokoli z lidí, kteří se projektu účastnili, tak si dám co nejdříve do pořádku osobní i firemní záležitosti, protože úředníci, kterým Corovent zmařil jejich malou domů nebo jim jen přidělal práci, mají dlouhou paměť i prsty...
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

13. 7. 2020, 9:33

A k tomu mít oči otevřené a dívat se, zda se stejné přístroje potichu nedováží s logem PRC za drahý peníz.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“