Cerny DTD nabytek jako vodic proudu

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

16. 10. 2020, 1:54

Zdravim vespolek,
pokud mate doma nejaky nabytek s cernym laminem DTD (tak mi to vypada), zmerte pro srandu odpor te desky na povrchu.
Ja tam nameril 10-12 K (kiloohmu) na delce 1 metru.

Proc jsem to meril? V jednom pokoji jsem pred par dny neco delal a oprel se soucasne o topeni (radiator v panelaku) a tu skrinku.
Brneni v prstech, tak si rikam, skripnul jsem si brnavku ...

Pak zkusim znova - a presne jako kdyz probiji proud ...

To je prece blbost - sice jsem se uzemnil pres radiator, ale co ta drevena skrinka - ze by vedla proud, je prece ... na druhou ...
Tak badam a badam (doutnavkova fazovka na skrince hezky svitila), vysledek: za skrinkou vede dvoulinka k lampicce, co je klasicky prisroubovana na zed pro takove nocni cteni pred spanim.
Dvoulinka na cca 5 cm poctive odizolovana z jedne strany - spara tak 2 mm na sirku - to jeste potkanci/morcata a jina havet obcas behali po pokoji pred cca 15-20 lety, kdyz to byl jeste detsky pokoj.
No a asi pred rokem jsem tam prevezl prebytecnou skrinku od rodicu - nepotrebovali ji a uloznych prostor neni nikdy dost.

Dvoulinka se z podlahy zvedala k lampicce, oprela se tou okousanou casti o skrinku a zbytek jsem psal.

Jediny duvod, co mne napada, ze to lamino cernili sazemi nebo grafitem (coz je asi podobne, co se tyce vlastnosti) a ponekud to prehnali.
Nekde jsem snad videl, ze izolacni odpor do 500V ma byt nejmene 500K. No tady byl cca 15-20K - draha od kabelu k mistu doteku cca 1,5 m.

Tak tohle kdyby mi nekdo vypravel, tak neuverim ....
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

16. 10. 2020, 2:15

Tak už len uzemniť a môžeš na tom servisovať elektroniku :lol:
Tos C45-2000
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“