Naše armáda

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

11. 7. 2021, 10:32

fmodel píše: 11. 7. 2021, 9:43 Měl ses ho zeptat jestli byl proškolenej na měření délky kabelů :D
Zakázku řešil z naší strany plukovník v.v. a s tím jsme si vyměnili pohledem svůj názor a stačilo. Mj. od toho chlapa jsem se dozvěděl spoustu zajímavých věcí, co se laufů týká. Akorát to nezužitkuju, páč děla či laufy do tanků vyrábět asi nikdy nebudu. :D
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5181
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

11. 7. 2021, 10:41

Josef píše: 11. 7. 2021, 10:32
fmodel píše: 11. 7. 2021, 9:43 Měl ses ho zeptat jestli byl proškolenej na měření délky kabelů :D
Zakázku řešil z naší strany plukovník v.v. a s tím jsme si vyměnili pohledem svůj názor a stačilo. Mj. od toho chlapa jsem se dozvěděl spoustu zajímavých věcí, co se laufů týká. Akorát to nezužitkuju, páč děla či laufy do tanků vyrábět asi nikdy nebudu. :D
Nikdy neříkej nikdy :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Jochanan
Příspěvky: 42
Registrován: 2. 8. 2020, 9:43

15. 7. 2021, 10:41

2Josef: Klidně nějaký to moudro o těch laufech vypusť. Je to zajímavá záležitost. Mě třeba dostalo, když jsem někde na tubě viděl fragment nějakého historického filmu, kde byla vidět výroba lodního děla. Ráže mohla být něco přes 200 mm. Škoda že tam byly takové "střihy". Hodně toho chybí. Bylo tam třeba vidět, že duše - samotná trubka s vývrtem - je pěkně závit po závitu ovinována "drátem". Ale jak do dostanou do nějakého pláště, to už tam bohužel vidět nebylo. Jako je to extrém, lodní dělo, ale o to víc je to zajímavé. Třeba - dělalo se to takhle - to ovíjení duše - až do posledních děl? Nebo to ke konci bitevních lodí bylo zvládnuté líp a dělané z plného? Používala se ta technologie i pro pozemní monstrděla? Etc...
Selic
Příspěvky: 647
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

15. 7. 2021, 5:52

Na youtube je toho dost: https://www.youtube.com/results?search_ ... ufacturing
https://blogs.scientificamerican.com/an ... logy-1915/

Ta technologie s drátem jsou počátky moderních děl, kdy se přecházelo z černého prachu na kordit a podobné. Období před a během první světové války. Nevýhoda byla, že se rázem po každém výstřelu dráty přeskládaly a životnost byla malá a občas hlaveň praskla.
Bylo to nahrazeno technologií, kdy se za tepla nalisovávaly na hlaveň zpevňovací prstence. První to zvládli němci a poměrně dlouho měli ve výkonech děl velkou převahu nad angličany.
Zajímavý je kanál "Battleship New Jersey" nebo "Battleship Texas". Je tam téměř kompletní prohlídka celé lodi a úroveň strojařiny je neuvěřitelná - první je konstrukce z druhé světové války, druhá z doby těsně před první světovou válkou. Rozdíl 30. let v designu, výbavě a zpracování neuvěřitelný.
Jochanan píše: 15. 7. 2021, 10:41 2Josef: Klidně nějaký to moudro o těch laufech vypusť. Je to zajímavá záležitost. Mě třeba dostalo, když jsem někde na tubě viděl fragment nějakého historického filmu, kde byla vidět výroba lodního děla. Ráže mohla být něco přes 200 mm. Škoda že tam byly takové "střihy". Hodně toho chybí. Bylo tam třeba vidět, že duše - samotná trubka s vývrtem - je pěkně závit po závitu ovinována "drátem". Ale jak do dostanou do nějakého pláště, to už tam bohužel vidět nebylo. Jako je to extrém, lodní dělo, ale o to víc je to zajímavé. Třeba - dělalo se to takhle - to ovíjení duše - až do posledních děl? Nebo to ke konci bitevních lodí bylo zvládnuté líp a dělané z plného? Používala se ta technologie i pro pozemní monstrděla? Etc...
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
Jochanan
Příspěvky: 42
Registrován: 2. 8. 2020, 9:43

16. 7. 2021, 12:13

Díky za odkazy. Projedu to.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

15. 1. 2022, 11:58

https://www.youtube.com/watch?v=mCTB1nlseI0
Todle se mi neposlouchalo lehce. Je tam vysvětleno, proč ty nákupy jsou tak předražené. Ve zkratce, naše armáda není naše. Naše prachy slouží k financování nenaší armády. Tak proč si nevydělat, že jo.
Pořád žiju v tom naivním bludu, že tahle země je naše, lidí, kteří zde žijeme. Přiznávám, jsem naivní. Moc naivní. A bohužel nejsem sám.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

15. 1. 2022, 9:37

Tak ten zdroj je opravdu fundovaný. Prostě ruský šváb.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“