Naše armáda

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Jochanan
Příspěvky: 42
Registrován: 2. 8. 2020, 9:43

8. 7. 2021, 1:39

Jestli si ID elbarto nespletl V-ARku s PERUNem. :)

A nebo spíš s PARkou. Zejména se SPARTANem si Pro-Arms nakakal do bot. To byla věc která se prodávala po týdnu. Jestli se nepletu, později snad zdarma ti "sociální" SPARTANy předělávali na PARky. Protože to jak jim to k..vilo reputaci, to snad nemělo obdoby.

Špatně fungující V-ARku jsem viděl za léta jednou jedinkrát - a p. Vosátka o ní dobře věděl. Klient si ji vydupal v 5,45x39 a Vosátka ho upozorňoval, že k tomu není spolehlivej banán. No, pán si nedal říct, pán má (měl) v podstatě opakovačku...

Slyšel jsem i o praskajících závěrech od Vosátky, od jednoho správce střelnice, kterej nemá ARka rád. Možná si to spletl s LUVO, od toho jsou nějaké fotky prasklých závěrů k nalezení.
jergus.balaz
Příspěvky: 1543
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2021, 10:58

Jochanan píše: 8. 7. 2021, 1:39Možná si to spletl s LUVO, od toho jsou nějaké fotky prasklých závěrů k nalezení.
O prasknutom závere mi hovoril aj p. Luxík z Luvo v Norimbergu, kedy majiteľ reklamoval u nich prasknutý záver. Reklamácia neuznaná, nakoľko si majiteľ zbrane nalaboroval náboje pištoľovým prachom.
BalazKovo.sk
Jochanan
Příspěvky: 42
Registrován: 2. 8. 2020, 9:43

9. 7. 2021, 9:50

Opravuji se. U toho LUVO nešlo o prasklý závěr, ale závorník. Mělo toho být víc - nějaká blbá série, špatné tepelné opracování. Praskalo to v místě otvoru pro čep co řídící samotný závěr.
U PARek byly/jsou (?) chronické problémy se spolehlivostí funkce, spíš než že by se to sypalo.
Jo a taky u nich, alespoň co já se doslechl, nakonec upustili od toho "user-friendly" systému, kdy si mohl uživatel jednoduše bez momentového klíče sám vyjmout hlaveň z upperu.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4884
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

10. 7. 2021, 9:15

Stejně musí člověk smeknout :-( prodat armádě jen v první plně 40 tis. velmi nespolehlivých Brenů, potom říct OK nepovedlo se generace II. bude lepší navíc za cenu 77tis. holý kus, celkově s doplnky za 4 miliardy je prostě mazárna a za utržené peníze koupit americkou legengu Colt. Chudák amíci Hummer v Chine a další legendu koupí lidé ze země o které si amici myslí, že leží v Russia federaci nebo někdě v tichomoří :-(
Jochanan
Příspěvky: 42
Registrován: 2. 8. 2020, 9:43

10. 7. 2021, 2:23

O tom, jak naše silová ministerstva a ozbrojené složky - potažmo my všichni ze svých daní - sponzorujeme "Závody přibližného strojírenství" vulgo nenažraný moloch CZUB, je možné si docela detailně počíst na foru strelectvi.cz. Ale je to pouze pro lidi s dobrými nervy a silnými žaludky, které hned tak něco nerozhodí.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

10. 7. 2021, 2:32

Svého času jsem dělal jako třetí subdodavatel pro státní správu nějakej servis počítačů. Teda IBM origo. Jednou mi čistě náhodou paní ekonomka na magistrátu ukázala fakturu, kterou za mou práci poslal ten první subdodavatel, tedy skoro na forhontě. Zatím co já jsem musel mít knihu jízd s GPS , fotit každý zásah, rozepsat závady pomalu na šroubky tak jsem fakturoval 10500 +- nějaká kačka a ta firma poslala lakonickou fakturu - provedena servisní činnost v požadovaném rozsahu 370000,- Opravdu třistasedmdesát litrů. Tak co chceš 77 litrů za flintičku je pár korun. A upřímně asi 3x jsem dělal pro genštáb nějaký počítače. Ta korupce a podvody byly nepředstavitelný a když si vezmu, že jsem byl šmudla tak jaká korupce musela být jen o něco vejš.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

10. 7. 2021, 3:08

lubbez píše: 10. 7. 2021, 2:32 Svého času jsem dělal jako třetí subdodavatel pro státní správu nějakej servis počítačů. Teda IBM origo. Jednou mi čistě náhodou paní ekonomka na magistrátu ukázala fakturu, kterou za mou práci poslal ten první subdodavatel, tedy skoro na forhontě. Zatím co já jsem musel mít knihu jízd s GPS , fotit každý zásah, rozepsat závady pomalu na šroubky tak jsem fakturoval 10500 +- nějaká kačka a ta firma poslala lakonickou fakturu - provedena servisní činnost v požadovaném rozsahu 370000,- Opravdu třistasedmdesát litrů. Tak co chceš 77 litrů za flintičku je pár korun. A upřímně asi 3x jsem dělal pro genštáb nějaký počítače. Ta korupce a podvody byly nepředstavitelný a když si vezmu, že jsem byl šmudla tak jaká korupce musela být jen o něco vejš.
A takto "napatrované" to mají i dnes Efkovi kamarádi. Nebo vlastně Efko sám, co by vrcholový kmotr?
Jochanan
Příspěvky: 42
Registrován: 2. 8. 2020, 9:43

10. 7. 2021, 3:14

Tady neni mezičlánek. O to je to smutnější. Oni dostanou hanbamluvit kolik "dar od státu" na vývoj, a pak státu dodají předražený a polofunkční kompilát jiných konstrukcí, doprovázený legendou o "světe po..rse" zázraku, jaký ještě oko lidské nikdá nepopatřilo.
A ta část národa, co není zrovna pacifistická, ale jinak jsou jí kvéry ukradený, ještě chrochtá, jak je dobře, že český voják má českou zbraň české konstrukce...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

10. 7. 2021, 3:14

Josef píše: 10. 7. 2021, 3:08

A takto "napatrované" to mají i dnes Efkovi kamarádi. Nebo vlastně Efko sám, co by vrcholový kmotr?
Takhle to funguje od devadesátých let ,a je to čím dál tím víc stejný ,tak že nezáleži na tom kdo je u moci ale na podnikavcích kteří se u toho motají .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

10. 7. 2021, 3:56

fmodel píše: 10. 7. 2021, 3:14
Josef píše: 10. 7. 2021, 3:08

A takto "napatrované" to mají i dnes Efkovi kamarádi. Nebo vlastně Efko sám, co by vrcholový kmotr?
Takhle to funguje od devadesátých let ,a je to čím dál tím víc stejný ,tak že nezáleži na tom kdo je u moci ale na podnikavcích kteří se u toho motají .
To máš pravdu. Járýnek to měl zmáknuté už v době, kdy byl ještě pravověrný sociální demokrat. Jenže tam asi neměl tu volnost, jakou si vydobyl posléze u kmotra kmotrů.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

10. 7. 2021, 4:23

Jasně souhlas.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
bobanbob
Příspěvky: 229
Registrován: 9. 6. 2016, 5:15
Bydliště: Nechanice
Kontaktovat uživatele:

10. 7. 2021, 7:22

kupovali jsme do maloměstských stavebnin vysokozdvižný vozík .Linde jung a td.. je na naše obraty moc drahé vybavení . koupily jsme tedy činskou heli za cca 400000,kč .Když u nás byl kámoš profesionální voják tak padl na prdel. Nechtěl věřit co jsme za to dali protože oni na utvaru vyfasovali uplně stejnou v horší výbavě za 900000.kč Asi ta zelená barva byla speciál za 500000. :D :D
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

10. 7. 2021, 7:31

To je stealth barva ,není vidět na radaru ,proto neviděl ani to vybavení co máte vy :wink: kolik tak stála v nákupu když jich vzali několik najednou a né jen jednu.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

11. 7. 2021, 8:37

Taky si musím přisadit. Dělali jsme pro vojáky měřidla na kanony. Při konzultacích nad prototypem došlo na dotaz, kolik měří kabel od měřící hlavy s kamerou, Jelikož jsem to přesně nevěděl, tak jsem vzal svinovací metr a jal se měřit. Zelený mozek přiskočil a ptal se, zda má ten metr certifikát. Samo, že to byl z nejližšího železářství. Na to vytáhl svůj cetrifikovaný a měřil. Tak jsem navrhnul porovnání těch metrů. Co myslíte, jaký byl výsledek. Měřily stejně. Jen ten armádní stál několikrát tolik kvůli cetrifikaci. Tož tak...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

11. 7. 2021, 9:43

Měl ses ho zeptat jestli byl proškolenej na měření délky kabelů :D
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“