Vracení prodaného porouchaného auta

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

opez
Příspěvky: 78
Registrován: 19. 11. 2012, 1:46

7. 5. 2021, 4:58

David.1: napsal jsem rok vyroby najezd i znacku auta.
Motor se mi nezdal podstatny kdyz u toho nestojis to jsou pak jen domenky.

Mel jsem ho 7 let a nebylo to auto ktere bylo bez zavad ale typu praskly chladic klimy vadne cidlo teploty to zrejme vzalo i katalizator.. Chtel jsem opravit tu spotrebu oleje ale autoservise mi rekli az se to jeste zhorsi jinak ne.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 5. 2021, 5:03

Podle mneho nazoru vse stoji na tom zda zavada souvisi ci ne s vetsi spotrebou oleje uvedenou ve smlouve.
Pak jde jednoznacne urcit zda je vysledny stav zhorsenim zavady uvedene ve smlouve a zanedbanim novym majitelem, nebo skrytou zavadou ve smyslu zakona. A podle toho to pak jde za jednim nebo druhym.

Diagnostiku myslim muze provest jakykoli ale nezavisly servis. Tedy bych po vzajemne dohode nejaky vybral. Podle vysledku pujde jeho platba za jednim z vas takze nema smysl prilis rozhazovat. Autorizak neni zarukou kvality, spis naopak. Osobni zkusenost s podvodniky z autorizaku peugeot Kopecky. Prinesou papiry z diag. Na kterych jsou ruzne zavady ktere je potreba opravit a na kazdem byl jiny kod VIN.
Asi potrebovali nahradni dily na melouchy.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5184
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

7. 5. 2021, 7:19

Pripomel jsi mi doby kdy jsem mel 405 v kombiku a bohuzel novy model s novou palubovkou. Servis chodov, vyhradni peugeot mi za tenkrat asi bura vynenil vadne zarovky v palubce, nefunkci otackomer ovsem neumeli ani zmerit. Takze mi rekli ze provedli diagnostiku a objednaji snimac a budik a jedno to urcite bude... A ja jim dopredu mam cashnout oboji :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

7. 5. 2021, 8:48

Navážu na to, co píše Robocop, poslal bych kupujícího do pekel a ušetřené peníze bych investoval do lepšího advokáta. Tím, že s ním polemizuješ ho utvrzuješ v jeho právu. Pa,pá, klidně si podej žalobu ... za rok to zaplatíš včetně nákladů. Zvýšená spotřeba byla v kupní smlouvě, kupující měsíc jezdil, možná se v tom měsíc hrabal, možná nedoléval zminovaný oil, možná auto vedomně ničil... Sežen si někde doklad, že pri posledním servise (shodou okolnosti servis byl před prodejem), který si dělal bylo auto OK a v klídku si počkej zda to týpek podá. 90 procent lidí pouze straší a potom si spočitá skutečné náklady na spor. Ono to skáče rychle, když advokáti bere 2-2.5 v hodinovce. Příště už asi venuješ smlouvě více péče nebo raději stroj nadělíš AAAčkám.
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

7. 5. 2021, 9:24

robokop píše: 7. 5. 2021, 5:03 Podle mneho nazoru vse stoji na tom zda zavada souvisi ci ne s vetsi spotrebou oleje uvedenou ve smlouve.
Pak jde jednoznacne urcit zda je vysledny stav zhorsenim zavady uvedene ve smlouve a zanedbanim novym majitelem, nebo skrytou zavadou ve smyslu zakona. A podle toho to pak jde za jednim nebo druhym.

Diagnostiku myslim muze provest jakykoli ale nezavisly servis. Tedy bych po vzajemne dohode nejaky vybral. Podle vysledku pujde jeho platba za jednim z vas takze nema smysl prilis rozhazovat. Autorizak neni zarukou kvality, spis naopak. Osobni zkusenost s podvodniky z autorizaku peugeot Kopecky. Prinesou papiry z diag. Na kterych jsou ruzne zavady ktere je potreba opravit a na kazdem byl jiny kod VIN.
Asi potrebovali nahradni dily na melouchy.
Tak, presne ak píšeš bude sa skúmať príčinná súvislosť.
Servis môže podať jedine odborné stanovisko ale súd(ak k nemu príde) bude väčšiu váhu prikladať znaleckému posudku.
Ja byť na mieste predávajúceho, už stopnem komunikáciu. Pretože v prípade súd. sporu môže byť ako dôkaz použité hocičo: napr. mailová komunikácia, nahrávka a pod.
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

7. 5. 2021, 9:27

Pokiaľ viem, tak žiadna nahrávka komunikácie nemôže byť na súde použitá. Jedine v prípade, že by si bol upozornený, že napr. telefonát je nahrávaný, inak je to totiž nezákonne získaný dôkaz.
Tos C45-2000
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

7. 5. 2021, 10:36

turnigy píše: 7. 5. 2021, 9:27 Pokiaľ viem, tak žiadna nahrávka komunikácie nemôže byť na súde použitá. Jedine v prípade, že by si bol upozornený, že napr. telefonát je nahrávaný, inak je to totiž nezákonne získaný dôkaz.
Nejsem si jistý, možné to je, ale platí to i pokud nahrávku používá jedna z komunikujících stran?
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

7. 5. 2021, 10:51

prcek píše: 7. 5. 2021, 10:36
turnigy píše: 7. 5. 2021, 9:27 Pokiaľ viem, tak žiadna nahrávka komunikácie nemôže byť na súde použitá. Jedine v prípade, že by si bol upozornený, že napr. telefonát je nahrávaný, inak je to totiž nezákonne získaný dôkaz.
Nejsem si jistý, možné to je, ale platí to i pokud nahrávku používá jedna z komunikujících stran?
podle noveho TR, lze u soudu pripustit nezakone porizeny dukaz, pokud je dukazem jedinym, pak zalezi na soudci, zdali jej pripusti
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

7. 5. 2021, 12:02

a nie sme náhodou na civilnoprávnom poli, pánové?
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

7. 5. 2021, 12:12

a neni nahodou podvod restny cin? i na slovensku?
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

7. 5. 2021, 12:18

Právo Plzeň ?
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

7. 5. 2021, 12:40

ne, blava
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

10. 5. 2021, 11:38

Takže poslouchejte a učte se: po té drobné změně zákona kdy zodpovídáte za skryté vady 1/2 roku se samozřejmě našlo mnoho lidiček co se toho chytli a mají na tom velký prachy- ono najít slušného člověka co prodává auto u kterýho je téměř stoprocentní, že tam bude skrytá vada je docela jednoduchý po jednom telefonu podvodníci ví na čem jsou, případně volá jakože víc zájemců pro zvětšení důvěrihodnosti a zvolení toho "pravého" kupujícího(podvodníka).
Musíte si uvědomut že to není jeden týpek, ale jsou organizovaní! a to dobře že si prodávající skoro myslí, že fakt udělal chybu on a musí to zaplatit vyřešit ke spokojenosti kupujícího a spokojenosti své.....až pak otom začnete takto přemýšlet když ste v prdeli tak vám to všechno zapadne...
Já měl to samý ale na radu mechanika sem ač sem se cítil jako nějaký něčestný člověk napsal do smlouvy "prodej automobilu určen a náhradní díly". když si představím co mě všechno mohlo čekat kdyby to tam nebylo... de mě studený pot po zádech. no a díky tomu stačilo dát právníkovi 1400,- on zavolal vysvětlil prodávajícímu pojmy vymysleli jsme jak ho motivovat, aby
auto přepsal do osobního vlastnictví (dokud to něpřepíše za auto zodpovídáte vy, je mozné mu to ze zákona nařídit, ale sou kličky jak se tomu vyhýbat a vy zatím vesele platíte pojistku a nespíte co to auto udělá za škodu.
KDYBYCH NEMĚL ŠTĚSTÍ TAK BY TO BYLO TAKHLE:
borec to kupií při koupi ani nemá potřebu zkoušet funkčnost, vysolí prachy typicky se domluví že dá na dřevo nějakou částku hotově zbytek na účet nebo všechno na smlouvu na účet do nějakýho data a honem uhání pryč typicky kupující je hodně z daleka třeba 300 km (až si člověk říká zdali se mu ten vrak vyplatí) no a pak to začne- oběvují se závady že byl u mechanika a všecko je v hajzlu že chce vrátit prachy ktomu deset tisíc a ať si proto přijedeš nebo zrovna vytáhne záruku 1/2roku na skryté vady dá si do kupy celý auto na váš účet v autorizáku nebo servisi co snima peče no a pak to bezproblému vysoudí na vás má hezky opravený auto který stouplo na ceně. Vy mezi tím nespíte a ste na tabletkách a ste ochotní cokoli dát za klid a spánek ať je to pryč.
Pak se z kupujícího stává top prodejce který má papíry faktury od mohutné opravy,
která je za víc než chce za to auto ponovým kupujícím. prodá to má zisk třeba 80 tisíc no a už mají najitýho novýho hejla který jim vydělá další prachy....lepší než chodit do práce!!!!!

Takže po skušenosti mojí která dopadla dobře až naty projebaný paníze a nervy bych auto nikdy neprodal aniž bych zaplatil právníka, a když prodal tak s kunísmlouvou kde se hojně vyskytují kouzelné fráze které mě zbavují 1/2 leté záruky pak bych kupujícího sebral na vyřízení pojistky evidenční kontrolu a přepis a potom bych měl klidný spaní a samozřejměprachy na dřevo. Jinak bych prodal kola a zavezl na likvidaci.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

10. 5. 2021, 12:10

to jsou nepodlozene spekulace, muzes to nejak dokazat? 😉
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Aris
Příspěvky: 677
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

10. 5. 2021, 1:30

Mě by to také zajímalo. Sice se okolo aut točí nepředstavitelné množství spodiny (jako dříve handliri koní nebo dobytka), ale existence takhle organizované společnosti se mi zdá na úrovni Urban legend. Jako ten údajný zisk 80 000 za několik měsíců je pro kolik lidí z té skupiny, třeba pro 10 lidi? No nevím, ale zlatý důl si představuji jinak.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“