Vracení prodaného porouchaného auta

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
Sajmon
Příspěvky: 456
Registrován: 13. 1. 2017, 10:49

6. 5. 2021, 7:01

shaolin píše: 6. 5. 2021, 6:57
Ale z hľadiska informácii o vysokej spotrebe oleja sa jedná o skutočnosť, že je niečo vážne poškodené...
vysoká spotřeba oleje je diskutabilní. VW koncern ma spoustu let v manuále uvedeno 0,9l/1000km
Známej, co dělá v autorizáku říkal, že když s tím někdo přijede, tak ho nemohou odbýt s tím, že je to normální, i když by mohli...
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

6. 5. 2021, 7:18

podileni se na oprave znamena priznani vady, kupujici mel nejprve vec resit s prodavajicim a ne davat auto do servisu, dle zneni smlouvy a prodejni ceny lze resit vic
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

6. 5. 2021, 8:54

Teraz si rýpnem:
Toto je presne ten čas, keď si poviem, že ako veľmi "dôležité" je učiť na školách matematiku do absurdných pojmov a pritom takému spotrebiteľskému právu sa venuje skoro nič a ovláda pritom náš každodenný lajf.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

6. 5. 2021, 9:32

O jakém stupni školy mluvíš? V těch, kde by se to právo hodilo (tj. asi hlavně střední, aby vznikla solidnější "promořenost") se imho v matematice žádné absurdní pojmy nevyučují. Případně dej nějaký příklad.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

6. 5. 2021, 9:37

Otvor oči.
Príkladov je celá populácia. :roll:
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

6. 5. 2021, 9:42

od HellGrip » 06 kvě 2021 09:54
Teraz si rýpnem:
Toto je presne ten čas, keď si poviem, že ako veľmi "dôležité" je učiť na školách matematiku do absurdných pojmov a pritom takému spotrebiteľskému právu sa venuje skoro nič a ovláda pritom náš každodenný lajf.
Jenomže školní matematika má univerzální platnost, což o zákonech a právu neplatí. Podívej se, jak dnes chřipečka mění svět a právo. Já si ještě před dvaceti lety neuměl představit takovou zvrácenost, jako jsou dětské exekuce. A ty už třeba zase za 5 let nebudou.
Ta matematika je důležitá pro vývoj mozku, nevadí, že znalosti v ní obsažené 99,999% populace nikdy přímo nevyužije.
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

6. 5. 2021, 9:51

To mi pripomína spolužiaka zo strednej, ktorý mal vždy na matematike veľkú potrebu škriepiť sa, že to v reálnom živote nikdy nevyužije. Na jeho obranu, asi mal pravdu - teraz totiž robí ako pomocná sila na stavbe :lol:
Tos C45-2000
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

6. 5. 2021, 10:56

Soudem bych se neoháněl, pokud si nejsi velmi jistý v kramflecích a nemáš k ruce dobrého právníka.

Pro ilustraci si přečti tohle, týká se to podobného případu dotaženého k soudu. Rozsudek je na straně 13, samozřejmě v neprospěch prodávajícího.

Doporučuju prostudovat všem co tu psali, že to není skrytá vada. Zejména závěry znalce v tomto ohledu jsou fakt perly.

Já už se poučil a každé auto nechám radši sešrotovat, než cokoliv řešit s dementama. Ale já kupuju zásadně vozy na dožití u kterých už další prodej ani není myslitelný,..
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

6. 5. 2021, 11:22

Vždy je lepší se rozumně domluvit, než se soudit. Vychcánci se ale najdou na obou stranách barikády - viz příspěvky... :|
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

6. 5. 2021, 11:59

Já to kdysi zažil z druhé strany, skrytá vada, o které prodejce asi opravdu nevěděl a navíc mohl mít celkem pochopitelné podezření, že jsem jí způsobil až já. Nepříjemné pro oba, asi jsme ani jeden nebyl křivák, který něco zkouší. Zkušenost (naštěstí jen) za 11500 bez 1500, které mi prodejce vrátil.
Naposledy upravil(a) Thomeeque dne 6. 5. 2021, 1:37, celkem upraveno 1 x.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

6. 5. 2021, 12:56

Fifík píše: 6. 5. 2021, 10:56 Soudem bych se neoháněl, pokud si nejsi velmi jistý v kramflecích a nemáš k ruce dobrého právníka.

Pro ilustraci si přečti tohle, týká se to podobného případu dotaženého k soudu. Rozsudek je na straně 13, samozřejmě v neprospěch prodávajícího.

Doporučuju prostudovat všem co tu psali, že to není skrytá vada. Zejména závěry znalce v tomto ohledu jsou fakt perly.

Já už se poučil a každé auto nechám radši sešrotovat, než cokoliv řešit s dementama. Ale já kupuju zásadně vozy na dožití u kterých už další prodej ani není myslitelný,..
tenhle pripad je plny chyb uz od zacatku, pokud mam se zbozim problem obracim se na koho?, na prodejce!, navod je v OZ, uz jen na tomto bych ho sejmul, nejaky servis neni od toho, aby zjistoval, jestli to uz bylo v riti pred prodejem, klidne to mohli za neco zamenit a tvrdit cokoliv, dalsi faul, vzdy je potreba dodrzet zakony postup, k soudu uz se chodi jen pro rozsudek
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

6. 5. 2021, 1:50

filla píše: 6. 5. 2021, 12:56 tenhle pripad je plny chyb uz od zacatku, pokud mam se zbozim problem obracim se na koho?, na prodejce!, navod je v OZ, uz jen na tomto bych ho sejmul, nejaky servis neni od toho, aby zjistoval, jestli to uz bylo v riti pred prodejem, klidne to mohli za neco zamenit a tvrdit cokoliv, dalsi faul, vzdy je potreba dodrzet zakony postup, k soudu uz se chodi jen pro rozsudek
No jak vidíš. Vše bylo tak nějak nahnuté na stranu prodávajícího a přesto ten spor nevyhrál. Jak říká klasik "advokát to posral",.. :?
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

6. 5. 2021, 3:54

Kupující jsou namistrovaní, když koupí od slušného člověka. Když koupí od vazouna v bazaru a ted nemyslím komisi (tam máme jiná pravidla) můžou jen tiše naříkat. V bazaru pitbul spinkající v koutě, brokáda pod pultem, případně ležerně pohozená baseballka. Téma vezu stroj na reklamaci dotyčného prodejce/bazáristu jistě velmi pobaví. V AAA zase lidé podepisují smlouvy plné smluvních pokut.
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

6. 5. 2021, 9:48

No,vráček za šest pětek,co mu chutná 2,5l/10000..Pokud to není Tatra,kde by ta spotřeba oleje byla v normě (jsi tajnůstkář,neprozradil jsi název ani nájezd toho zázraku),tak to svědčí o tom,že motor by potřeboval poléčit nebo přetavit.. Oprava dvacku,auto za šede- kolik by do toho stál jiný dvígatěl? Hádám tak max deset,je to benzín.. Pokud není nějak exotickej..
Předpokládám,že to bude něco modernějšího,tedy na 90% to má rozvod OHC.To je nejjednodušší oloupat víko a mrknout pod něj,i s vada skrytáv temnu pod deklem se na denním světle objeví.. Takže rada: vyrazit k prodávajícímu a domluvit se někde v servisu na sundání víka-víc než hodinu to nezabere a budeš vědět,na čem jsi-když to nafotíš a pošleš fotky,třeba ti poradím. Pokud to nebude moc zřejmé,vzít vzorek oleje,rozbor do dvojky ,- a budeš vědět fšechno.
opez
Příspěvky: 78
Registrován: 19. 11. 2012, 1:46

7. 5. 2021, 4:42

Mam nove informace
Kupujici navrhuje zjisteni zavady v peugeot servise a podle jeho pravnika se to tam i musi opravit.

A to si prave nemyslim ze musi.

Podle meho zjisteni musi kupujici zjistit co je to za zavadu a pak jse rozhodne jestli to budu opravovat nebo mi vrati auto nebo to neni skryta zavada.

Reseni
Peugeot servis diagnostika s nejasnym vysledkem nebo kterykoliv servis se soudnim znalcem(cena 4-6tis.) Ktereho asi zaplatim ja.

Vim ze to neni pravni forum ale i tak dik za nazor
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“