Zadlužování

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1291
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

9. 6. 2021, 8:17

Tohle je blábol.
Když vydělá někdo 15mega na provozovnu a k tomu na barák určitě neplatí soc. a zdrav. v základní výši. Ty peníze a i ta stavba je je několikráte zdaněna, spotřební, DPH, nemovitostí, energie atd. Všichni kteří se na té stavbě podíleli zaplatili nějakou daň.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

9. 6. 2021, 8:24

Milan199 píše: 9. 6. 2021, 7:44 Možná si zkus hodit do kalkulačky jaký důchod ti bude vyměřen z té paušální daně a bude ti jasné proč je o ni takový "zájem".
Ano, zkoušel jsem si to spočítat. Ale jde o to, co udělám s těmi penězi, které budu mít navíc díky použití paušální daně. Pokud je neprožeru a budu je rozumně investovat, tak bych na tom měl být ve výsledku lépe.
Ale to už je na další debatu o reformě důchodů.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
tiborius
Příspěvky: 360
Registrován: 9. 8. 2018, 1:58

9. 6. 2021, 9:19

Súhlas s Bobík , ale ryba smrdí od hlavy. Systém je zlý. Treba ho zmeniť. Nemáme lepší tak zatiaľ žijeme v tomto režime.Je proti zdravému životu a rozumu. je deštruktívni tým pádom je len otázka času. je takto navrhnutý a tak aj funguje. Máš pravdu v príspevku ale pracoval som aj v štátnej sfére a je to celé prehnité. Ja už neverím na ozdravenie. Bohužiaľ, je to jak stará konštrukcia stroja ktorá funguje len tak tak. neoplatí to prerábať. Treba nový stroj skonštruovať.
Ale môžeme tu obviňovať učiteľov alebo policajtov . je to len všetko dôsledok a nie príčina.

Malá myšlienka:
Bonaparte Napoleon mašíroval 5 000 000 armádou na Moskvu. Po ceste oslobodzoval od feudálneho sveta roľníkov. /treba si uvedomiť že vojna prebiehala ináč ako 2 svetová/. Francúzi si mysleli že k oslobodzovacej armáde budú húfne pribúdať oslobodený roľníci. No nestalo sa tak. Jednoducho si obyčajný ľudia nevedeli predstaviť svet bez pána - žiť volne. Nevideli od zakorenených svojich vlastných predstáv iní svet. Európa si pekne po Napoleonovi počkala na tento úžasný volný svet ešte 100 rokov. Ale celková myšlienka má zárodky už dávno pred napadnutím Bastil 1789. - možno ani mi ešte nevidíme to čo by sme mali

Ak si niekto myslí že tento systém sa dá zachrániť tak sa pravdepodobne mýli.

vrelo odporúčam : Oswald Spengler -Zánik Západu - je to kniha podla mňa jedna z najlepších popisov stavu tohto diania okolo nás. nie je to hala bala - porovnáva a vyhodnocuje zrod život a pád známych civilizácií a namodeluje to na súčasnosť. je to trošku ťažké čítanie, ale oplatí sa.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

9. 6. 2021, 9:44

Souhlas. Také myslím, že současný systém už nezachráníme. Jde mi spíše o nový. I když moc tomu nedávám, že bychom byli se schopni poučit. A možná už nemáme šanci nějaký nový lepší vytvořit, řekl bych že už je nový naplánován o nás bez nás a rozhodně se nám libit nebude. Ale to neznamená hodit flintu do žita, prostě měli bychom se snažit i když to bude třeba beznadějné.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

9. 6. 2021, 9:47

tiborius píše: 9. 6. 2021, 9:19Jednoducho si obyčajný ľudia nevedeli predstaviť svet bez pána - žiť volne. Nevideli od zakorenených svojich vlastných predstáv iní svet.
Pořád jsou lidi, pro které je úplná svoboda spíš hrozba, projev toho, že se na ně společnost vykašlala, když po nich nic nechce a neurčuje jim pravidla :-) S takovými nový lepší svět nepostavíme :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5219
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

9. 6. 2021, 10:38

milan.83 píše: 9. 6. 2021, 8:06
Charon píše: 9. 6. 2021, 5:55
Ja od statu nic nechci, nikdy mi nic nedal, takze mu dam to minimum co musim a tim to hasne. Nezapominej ze tu sedou ekonomiku zakladate prave vy zamestnanci, kteri v tom servisu daji litr nacerno a hlavne se staraji aby to bylo bez dph.
Názor, že "státu dám minimum co musím, a dál mě nezajímá", je super. Jasně, nic po státu nechceš. Takže předpokládám, že nějaký chod obce, kde žiješ, je ti ukradený. Vlastně vůbec nepotřebuješ, aby ti svítila večer na cestu z hospody lampa. Ani nepotřebuješ obecní úřad, který ti zajistí, aby ti někdo vyvezl popelnice, dětem vybudoval dětská hřiště. Asi levituješ nad zemí, protože nepotřebuješ, aby obec budovala chodníky, nepotřebuješ mít žádnou obecní cestu pro příjezd k domu. Ty tu obec nepotřebuješ, viď? Úřady? Jasně, nepotřebuješ.. Tak si vzpomeň, až budeš chtít vyměnit řidičák, že tě ten úřad nezajímá, a nechoď tam. Výměna občanky? To samé.. A o cestovním pasu si nech jen zdát. Nějací hasiči? Jasně, v životě to potřebovat nebudeš. Policie? Jasně, nepotřebuješ. A jako podnikatel jsi nespíš nemusel nikdy využít živnostenský úřad. Tohle všechno bereme jako samozřejmost, proto nás ani jednoho nenapadne, že se to nějak musí financovat. Nebo myslíš, že tyhle všechny úřady tu jedou jen proto, že tam sedí dobrovolníci, co to dělají zadarmo na vlastní výpočetní technice? Ne, to se musí financovat z daní. Když dáš "to minimum", myslíš, že ty úřady se někdy ufinancují? No samozřejmě, ale za cenu díry do státní kasy, nebo za cenu, že se najde pitomec, co bude platit daně.

A promiň, myslím, že na šedé ekonomice se podílíme všichni. Jen někteří podnikatelé v šedé ekonomice nejedou takovou mírou, jako většina lidí. Dělají to lépe. Na všechno si sice nechají napsat papír, ale opravdu na všechno. Potřebuješ předělat doma kuchyň? Ok.. A šup s tím do účetnictví, vždť i v práci je kuchyňka, tak se tam ta linka za sto litrů ztratí. Potřebuješ provést větší stavebí práce? Není problém.. A nejen, že máš přestavěnou provozovnu za 15 mega, ale zároveň jsi ze svých úspor v té samé době stihl s tou samou firmou postavit barák. Manželka potřebuje nové auto? Není problém, tak jí koupíš Superba, zaměstnáš si ji na dohodu a ještě si toho služebního Supa odečteš z daní, včetně paliva. Netvrdím, že tohle dělá každý, ale takoví koumáci jsou, u jednoho jsem pracoval.

Když má někdo dojem, že jako podnikatel je neskutečný chudák, protože ho stát drbe, má možnost se na to vykašlat a nechat se zaměstnat. Když zase zaměstnanec má pocit, že je nedoceněný a podnikatelé se mají jako prasata v žitě, může jít také podnikat a okusit to z druhé strany. Všecho má svá pro a proti. Jen je pravda, že jako zaměstnanec nemáš tolik možností podvádět. Jako podnikatel je máš, a je jen na tobě, jestli je využiješ.
No nevim kde zijes ty, ale ja si popelnice platim ze sveho i na chate a to nemalou castkou dvakrat. Ze je vyvazi obec je tvuj mytus. Mestu platim dan z nemovitosti, parkovani na modre, pred svoji nemovitosti, jeich dcera mi prodava teplo dvakrat draz nez teplarny a nejde stim nic udelat..... Takze mi nerikej ze na ne seru, mestka cast ma ze me nemaly prijem. Kontrolu z fu uz jsem taky mel, problem za petikilo, ze jeden papir byl jinak nez chteli oni. Neocekavam nemocenskou, neocekavam urad prace, dovolenou, osmihodinovou směnu a na duchod si pravidelne sporim vic nez zamestnanec, jo ne do statni kasy. Takze moje, ze statu nedam vic nez musim furt plati.
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 6. 2021, 10:44

Mart76 píše: 9. 6. 2021, 6:50
Já nepsal, že všichi OSVČ podvádějí. Já psal, že mají možnost podvádět. To zaměstnanec nemá, protože to má předžvejkané od zaměstnavatele.
No zaměstnanci podvádí úplně skvěle ,pošleš ho na servis a on řekne kdybyste potřeboval pomoct příště tak zavolejte ,bude to podstatně levnější ale bez papírů ,neb já vám ty filtry olej atd přivezu za půlku ale bez not :lol: zaměstnanci podváděj a ještě rozkrádají majetek mateřský firmě.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

9. 6. 2021, 10:55

Nové auto nebo rekonstrukci domu si ale "na firmu" nenapíší, mzdu také neokecají, z hlediska státu jsou to řádově menší úniky a zodpovědnost někoho jiného (zaměstnavatele). Největší úniky jsou ale stejně jinde..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

9. 6. 2021, 11:28

fmodel píše: 9. 6. 2021, 10:44
Mart76 píše: 9. 6. 2021, 6:50
Já nepsal, že všichi OSVČ podvádějí. Já psal, že mají možnost podvádět. To zaměstnanec nemá, protože to má předžvejkané od zaměstnavatele.
No zaměstnanci podvádí úplně skvěle ,pošleš ho na servis a on řekne kdybyste potřeboval pomoct příště tak zavolejte ,bude to podstatně levnější ale bez papírů ,neb já vám ty filtry olej atd přivezu za půlku ale bez not :lol: zaměstnanci podváděj a ještě rozkrádají majetek mateřský firmě.
Ale to už jsme trochu jinde než u placení daní a zadlužení státu.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7201
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

9. 6. 2021, 11:36

Thomeeque píše: 9. 6. 2021, 10:55 ........ Největší úniky jsou ale stejně jinde..
jen takový drobný přípodotek, v této souvislosti je řeč o dani z příjmu právnických osob
všemu ostatnímu se takto asi vyhnout nelze
nejsou "daně" jako "daně"
daň z příjmu právnických osob z hlediska daňových příjmů státu zdaleka není ta nejdůležitější
ne že bych to schvaloval
jen to asi není tak zásadní problém jak to v titulku vypadá
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 6. 2021, 11:37

Mart76 píše: 9. 6. 2021, 11:28
fmodel píše: 9. 6. 2021, 10:44
Mart76 píše: 9. 6. 2021, 6:50
Já nepsal, že všichi OSVČ podvádějí. Já psal, že mají možnost podvádět. To zaměstnanec nemá, protože to má předžvejkané od zaměstnavatele.
No zaměstnanci podvádí úplně skvěle ,pošleš ho na servis a on řekne kdybyste potřeboval pomoct příště tak zavolejte ,bude to podstatně levnější ale bez papírů ,neb já vám ty filtry olej atd přivezu za půlku ale bez not :lol: zaměstnanci podváděj a ještě rozkrádají majetek mateřský firmě.
Ale to už jsme trochu jinde než u placení daní a zadlužení státu.

Néé to je přesně jak to chce třeba Středula ,Venezuelu nevyjímaje, postavit zaměstnance proti OSVČ ,jen tomu lehkoživkovi nedochází kolik lidí OSVČ zaměstnávají a že nejsou všichni Státní zaměstnanci a zaměstnanci Škody Auto .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
tiborius
Příspěvky: 360
Registrován: 9. 8. 2018, 1:58

9. 6. 2021, 11:41

Mňa by strašne zaujímalo koľko peňazí ide či už čisto alebo obkľukou na zbrojárstvo celosvetovo. To musí byť pekné číslo. Alebo také vesmírne zbrojenie,....
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

9. 6. 2021, 11:45

GeeSnake píše: 9. 6. 2021, 8:17 Tohle je blábol.
Když vydělá někdo 15mega na provozovnu a k tomu na barák určitě neplatí soc. a zdrav. v základní výši. Ty peníze a i ta stavba je je několikráte zdaněna, spotřební, DPH, nemovitostí, energie atd. Všichni kteří se na té stavbě podíleli zaplatili nějakou daň.
já nepsal, že konkrétně tenhle člověk ojebával na daních, na sociálním, nebo že platí vše v "základní výši". Ono by to ani s dopravní firmou s obratem přes 50 mega ročně nešlo. Já psal, že při stavbě provozovny postavil souběžně barák. Zkus vymyslet, co to asi bylo za peníze, které dal do baráku.. Firemní byly. A v tom je ta ojebávka. Někteří podnikatelé si takto pomáhají k penězům. Tohle jako běžný zaměstnanec nemáš šanci udělat.

Třeba účtenky na naftu.. To u něj byla kapitola sama pro sebe. Jeden ze zaměstnanců měl v nájmu benzínku a měsíčně nosil účtenky na naftu za 100 tis. Byly to účtenky, co si od obsluhy benzínky lidi nevzali. Ten bývalý můj zaměstnavatel si těmi účtenkami vylepšoval účetnictví., protože by mu hodně nesedělo. Sám s manželkou oficiálně přiznával minimální mzdu a dalších 50 tis měsíčně si bral z kasy a do účetnictví cpal ty účtenky za naftu. Podle účetnictví pak měly tahače spotřebu kolem 60 l/100 km.

To co jsem psal, bylo myšlené tak, že někteří podnikatelé v tom umí chodit a ojebávají stát z jiné strany. Když buduješ ve firmě a necháš si "za firemní" postavit a vybavit barák, který firmě nepatří, není to náhodpu podvod? Není to náhodou okrádání státu? Nebo myslíš, že tohle je v pořádku? Je spousta "podnikatelů", kteří to dělají podobně. Manželka si vymyslí, že chce nový nábytek.. Co udělají ti "koumáci"? Koupí si domů nový nábytek za firemní peníze, starý nábytek nacpou do firmy a olepí inventárními čísly a je po problému. To jsou běžné praktiky. U CNC soustruhu tohle neojebeš, ale pokud máš kancelářské prostory, sociálky, třeba i nějaké ubytovací prostory, tak se dá zrovna v téhle oblasti poměrně dost kouzlit. Prostě děláš rekonstrukci, kupuješ nový nábytek atd. Zaplatí to tvoje firma, ale zároveň si tím trochu pomůžeš v daních. To je oč tu běží.
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

9. 6. 2021, 12:25

Charon píše: 9. 6. 2021, 10:38
No nevim kde zijes ty, ale ja si popelnice platim ze sveho i na chate a to nemalou castkou dvakrat. Ze je vyvazi obec je tvuj mytus. Mestu platim dan z nemovitosti, parkovani na modre, pred svoji nemovitosti, jeich dcera mi prodava teplo dvakrat draz nez teplarny a nejde stim nic udelat..... Takze mi nerikej ze na ne seru, mestka cast ma ze me nemaly prijem. Kontrolu z fu uz jsem taky mel, problem za petikilo, ze jeden papir byl jinak nez chteli oni. Neocekavam nemocenskou, neocekavam urad prace, dovolenou, osmihodinovou směnu a na duchod si pravidelne sporim vic nez zamestnanec, jo ne do statni kasy. Takze moje, ze statu nedam vic nez musim furt plati.
Hele, s tebou asi musí být těžké pořízení :)

Asi ti uchází dost souvislostí. Obec popelnice nevyváží. Nevšiml jsem si, že bych to tak napsal. Obec ale zajišťuje svozovou firmu, té svozové firmě odvoz popelnic platí z toho, co od lidí vybere. Některé obce odpadové hospodaření dotují, aby se jejich občané nemuseli vydávat z peněz. Když lidi očůrávají daně, nezbyde tolik na provoz státu, potažmo obcí.

Ty obci samozřejmě obci platíš daň z nemovitosti, parkovací místa atd.. Bez toho bys byl v háji. Ale myslíš, že ta obec žije jen z těchto peněz? To jako fakt? Co peníze, co dostává od státu? Co různé dotace? Na to se někde musí peníze vzít. Z kouzelného měšce to asi nebude. Bude to z daní. Když zaplatíš daňový paušál, ze kterého má stát na daň 100 Kč, myslíš, že to stačí? Sice tomu státu cpeš i jiné peníze z jiné strany, roztáčíš mu ekonomiku.. Myslíš ale, že mu to stačí, aby měl dost na investice, nebo na to, aby měl vyrovnaný rozpočet?

Na důchod si spořit můžeš, ale pokud je to formou penzijka, je to stejně jen tvoje soukromé spoření, které se ti navíc zhodnocuje a vydělává ti. Nvíc tam získáváš státní příspěvek. Pokud tvoje daň státu je 100 Kč měsíčně a spoříš alespoň 300 na penzijko, tak ti z těch 100 Kč rovnou 90 vrátí. Penzijko je jen taková pravidelná dlouhodobá investice. Jestli ale spoříš na důchod víc, než zaměstnancec s průměrnou mzdou, tak smekám. Ten totiž přispívá do důchodového systému kolem 11,5 tis měsíčně (cca 2,5 zaměstnanec, zbytek zaměstnavatel), aby se pak nepřizpůsobiví mohli mít dobře a něco málo zbylo i na důchodce. Pak si ještě zaměstnanec dá pětistovku na to penzijko, další pětikilo dá zaměstnavatel.. Ale penzijko je jiná kasička, než sociální pojištění.
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

9. 6. 2021, 2:46

Milane83, ty kecy o příživnictví živnostníků na sociálním systému vyvrátil milan 199 (vás milanů tady je :D ) o pár stránek zpátky.
Jinak já beru městký úřad jako stát. Jako samospráva by měla mít nárok na příjem daně z rozpočtu dle počtu obyvatel a firem na jejím území. Tečka. Kraviny jako je městká policie a příjmy z nemovitostí zrušit. Barák a pozemek by měl být můj majetek bez dalšího zdaňování až do středu Země. Jinak se jedná o pronájem. Jesltiže tedy zůstane dań z nemovitosti, měli bychom upravit názosloví místo slova majitel používat nájemník. Aby to bylo každému jasné a nepletl se že něco vlastní.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“